|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  254 255 [256] 257 258   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2010 17:29:44   
chuci
evo svježe s interneta:
Prije kuhanja prosa dobro ga je popržiti na suhoj tavi da bi zrna raspucala i lakše apsorbovala vodu. Proso se kuha u trostrukoj količini vode oko pola sata, dok sva voda nije apsorbovana. Tada se makne s izvora topline i još 10-tak minuta ostavlja u pari.

ne znam zašto na onom DMovom piše da se kuha 5 min.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mammita)
Neposredna veza do poruke: 6376
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2010 17:31:31   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

evo svježe s interneta:
Prije kuhanja prosa dobro ga je popržiti na suhoj tavi da bi zrna raspucala i lakše apsorbovala vodu. Proso se kuha u trostrukoj količini vode oko pola sata, dok sva voda nije apsorbovana. Tada se makne s izvora topline i još 10-tak minuta ostavlja u pari.

ne znam zašto na onom DMovom piše da se kuha 5 min.



ma ne pada mi napamet da se mucim tako, ne bi djaba pisalo 5 minuta, mozda je preradjen na neki nacin. uglavnom, ne vidim da lani ista smeta a jede ga vec mjesecima i to 3 puta sedmicno sigurno..


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6377
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2010 17:46:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mammita

Djeciji bubrezi ne mogu efikasno preraditi so sve do godine dana. To znam jer sam na dosta mjesta to procitala, a i to je jedna od stvari koja je ovdje u Svedskoj "zabranjena".eh sad... djeca se razvijaju razlicitom brzinom, naravno. mozda su kod neke bebe bubrezi razvijeni sa 10-11 mjeseci, a kod neke bebe sa 13-14, ali ja se vodim izrekom "Bolje sprijeciti nego lijeciti"

Takodje i u Dk,ne preporucuju so uopste a ni secer...

(odgovor članu Mammita)
  Neposredna veza do poruke: 6378
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2010 21:44:05   
Lady26
Danas nista... 3x flasica AD, teglica hipp voca, 3-4 kasike povrca...
Pa stvarno..... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6379
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.8.2010 9:54:38   
lekica83
lady to je sigurno neka faza, samo polako i smireno i to ce proci..
Kod nas je problem s dojenjem po danu, jedva par puta povuce i gotovo, nece da lezi odma ustaje a po noci je valjda pospana pa onda fino doji. Sto se tice kasica to nije problem, samo nek vidi da se sprema jelo ona pocne da guguce i trazi da jede.
Prekuce smo probali buraniju i ona je odusevljena user posted image user posted image pravo joj se svidila, kasnije kaka bila zelena, mene prvo kad infarkt ne strefi a onda skontam da je od buranije user posted image
Danas ujutru dojenje pa dorucak dvije sljive, mrkva i proso sa mliijekom, pa ce biti kasnije pokusaj dojenja pa povrce za rucak krompir, buranija i mrkva, opet dojenje, vecera proso i banana i pred spavanje flasica 160 ml.
Mi jos nista ne solimo, prije nije htjela vodu nikako pa smo maloo secerili ali sada pije bez secera.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6380
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.8.2010 13:09:56   
leona81
ima li neko iskustva sa batatom, slatkim krumpirom?

imam jedan veliki pa ne znam sta da radim, pola mi moze biti za 2 dana za kasice a sta da radim sa ostalim, mogu li ga skuhati pa zamrznuti?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6381
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 11:30:13   
Mamica24
user posted image Moj bebac je napunio 5 mjeseci. Do danas sam m u samo malo na kaiku davala obine supice domae ali bih voljela da mu ponem polahko spremati neke kasice.

Ovdje sam puno proitala ali za starije bebe. Pa ako moe  neka mamica da mi kae ta bih trebala prvo bebi ponuditi da proba i kako to napraviti. Obzirom da imam batu i hvala Bogu finog povrca neprskanog voljela bih da to sad iskoristim.

Moj bebi jos uvijek po lao doji, pije beblac adaptirano mlijeko, po malo mu dajem prokuhale vode.
evo ja ekam neke savjete... user posted image user posted image



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 6382
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 11:36:04   
anidla
ja sam krenula sa 6 mjeseci sa uvodjenjem nove hranepored aptamila..

najprije sam krenula sa laganijim povrcem i vocem...

tikvica i riza

jabuka i mrkvica

savjetujem ti da iskuhas i voce i povrce prije davanja, a kasnije mozes napr svjezu mrkvicu i jabuku....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6383
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 12:36:22   
Mamica24
Tikvica, mrkva, krompiric sve je to ok i evo to cu odmah da uradim i izgnjecim ali me nesto strah rize user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kako ce on to sazvakati!!?? Ili da i nju izgnjecim!!??

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6384
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 15:43:19   
anidla
krompir malo kasnije, tezak je za tako malu bebu...

rizu sameljes u mlinu za secer, ili ako ga nemas, onda skuhaj pa ispasiraj na stapnom mikseru...ja sve pasiram


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6385
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 16:02:35   
Tity
Ja sam zapoela s Hipp-ovom riom, mijea je s izdojenim ili AD mlijekom ili opet s prokuhanom pa ohlaenom vodom user posted image
Ta nam je opcija najlaka, a obzirom da ria nije iz tvoje bae, onda je svejedno....
Ja sam za jednostavniju opciju :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6386
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 16:04:42   
Tity
IZVORNA PORUKA: Tity

Ja sam zapcoela s Hipp-ovom rizom, mijesas je s izdojenim ili AD mlijekom ili opet s prokuhanom pa ohladjenom vodom user posted image
Ta nam je opcija najlaksa, a obzirom da riza nije iz tvoje basce, onda je svejedno....
Ja sam za jednostavniju opciju :)

Iz nekog razloga slova s kvacicama se nisu pojavila

(odgovor članu Tity)
Neposredna veza do poruke: 6387
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 17:41:25   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Tikvica, mrkva, krompiric sve je to ok i evo to cu odmah da uradim i izgnjecim ali me nesto strah rize user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kako ce on to sazvakati!!?? Ili da i nju izgnjecim!!??

Mamice 24 nemoj da te bude strah dati rizu. Riza se fino raskuha i bukvalno sama klizi niz grlo. Ja svojoj bebi nikada nisam mljela rizu. Sada ce joj aBd 11 mjeseci i sve jede u zalogajima malim.
Anidla ti je rekla da je krompir malo tezak, ali ja sam ga davala svojoj bebi i ok je podnijele.
Mrkva zna zatvoriti bebu, pa malo pazi sa njom. U svaku kasicu povrtnu mozes staviti malo i maslinovog ulja, kako bi se probava lakse regulisala.
Voce na pocetku kuhaj. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6388
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 17:53:52   
aida.
Mom Erolu je za 15 dana 6 mjeseci.. Probali smo dosta toga ali u skroz malim kolicinama... Tikvicu i krompir ne prihvata nikako kao ni brokulu user posted image grca, kao da hoce da povrati kad mu dam... tako da se s tim borimo... jos uvijek mu dajem samo po par malih kasikica,,. zanima me kad da uvedem i kako da spremim zitarice, imaju se kupit u dm-u??

< Poruku je uredio aida. -- 30.8.2010 17:57:00 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 6389
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 17:59:47   
myb@by
Ja sam svojoj curici zitarice uvela sa 6 mjeseci. Imaju razne zitarice u dm-u i mozes ih mjesati sa vocem, naravno i sa povrcem.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6390
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:05:27   
anidla
za krompir sam rekla da jos malo priceka s obzirom da je forumasica rekla da je njenoj bebi 5 mjeseci, a meni je pedijatrica (kao i neke tablice) rekla da krompir dajem od 7 mjeseci, znaci da ima nesto lakse od krompira i samim tim krenuti od najlaganije moguce hrane zbog njihvgo malog probavnog trakta...naravno, svako ima svoje, ja sam samo predlozila a i ti si, a nek se mamica odluci user posted image

sto se tice mrkve, ja je licno dala (citaj moja mama bez mog znanja) sa 5 mjeseci, svjezu, i gle, Noa dobio alergiju...

zato sam zato da se sve ispocetka ipak kuha, a kasnije svjeze....

sto se tice rize i toga sto sam je mljela (jel se ovako pise?user posted image ) to je zato jer se Noi gadila riza onako skuhana citava i par puta je povratio...kad sam mljela sve je bilo ok, danas vise ne meljem, danas zderemo user posted image

za Bajram ce nam akbgda punih 10 mjeseci, sve smo probali osim zumanceta, apsolutno sve sto i ostale bebe jedu, a isli smo po tablicama i nigdje nam se nije zurilo...


kad smo kod toga danas smo jeli:

pahuljice sa vanilijom i keksom

100 ml AD

piletina, krompir, tikivica, mrkvica sa pavlakom

izmikasno voce : sljiva, banana, jabuka, kajsija, kruska

mlijecnu kasicu

i evo sad pred spavanje 100 ml ad

ja prezadovoljna user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 6391
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:19:50   
Anoniman
Imam jedno pitanje u vezi Hip kasica....Danas sam iz  ciste znatizelje pregledala vrste kasica i vidim od 6 mjeseci postoje hipove kasice, lazanje, Jeli neko koristio ?Ne pitam da bii ja kupila, vec mi cudno da beba od 6 mjeseci jede lazanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 6392
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:22:16   
aida.
i ja sam bas danas vidjela mesna kasica za 5 mj. user posted image user posted image user posted image lud'lo.... najsigurnija sam sa svojim rucnim mikserom user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6393
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:24:45   
anidla
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Imam jedno pitanje u vezi Hip kasica....Danas sam iz  ciste znatizelje pregledala vrste kasica i vidim od 6 mjeseci postoje hipove kasice, lazanje, Jeli neko koristio ?Ne pitam da bii ja kupila, vec mi cudno da beba od 6 mjeseci jede lazanjeuser posted image user posted image


cesto kupim hipp kasice, ali nikad nisam uzimala nesto sto nema po meni smisla...npr. gluten pise da ide od 4 ili 5 mjeseca na njihovim kasicama, a gluten se po tablicama uvodi najranije od 8 ili 9 mjeseca...

tek sad kupim tu neku sto sadrzi gluten....

cak imaju kasice koje u sebi sadrze paradajz, to ne kupujem....

ma nema meni to nista logike sto oni pisu, al haj...ima izgleda neko ko kupi dok proizvode


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6394
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:26:52   
aida.
ja ne pratim tabelu, ali te neke kasice stvarno nemaju smisla..user posted image cuj lazanje... tu nisam jos vidjela user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6395
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:41:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Imam jedno pitanje u vezi Hip kasica....Danas sam iz  ciste znatizelje pregledala vrste kasica i vidim od 6 mjeseci postoje hipove kasice, lazanje, Jeli neko koristio ?Ne pitam da bii ja kupila, vec mi cudno da beba od 6 mjeseci jede lazanjeuser posted image user posted image


cesto kupim hipp kasice, ali nikad nisam uzimala nesto sto nema po meni smisla...npr. gluten pise da ide od 4 ili 5 mjeseca na njihovim kasicama, a gluten se po tablicama uvodi najranije od 8 ili 9 mjeseca...

tek sad kupim tu neku sto sadrzi gluten....

cak imaju kasice koje u sebi sadrze paradajz, to ne kupujem....

ma nema meni to nista logike sto oni pisu, al haj...ima izgleda neko ko kupi dok proizvode



Ma meni te kasice uopste nemaju smisla, mislim cim to traje par godina, nema tu hljeba...A na ovoj jos pise da je ekoloska....user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 6396
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:43:54   
aida.
user posted image user posted image user posted image eko mo's mislit user posted image user posted image

posto tek stupam u pravljenje hapica i sl. daj mi recite jel ja mogu npr. ispasirati jabuku, breskvu i sl. i drzati u frizideru i koliko dugo?? to me malo buni...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6397
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:53:52   
chuci
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Tikvica, mrkva, krompiric sve je to ok i evo to cu odmah da uradim i izgnjecim ali me nesto strah rize user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kako ce on to sazvakati!!?? Ili da i nju izgnjecim!!??


nemoj davati sve odmah. ako nije ranije beba probala onda jednu po jednu namirnicu, sa pauzom između od najmanje 3 dana da se može uvidjeti od čega je alergija ako se ne daj Bože pojavi.
novije su preporuke da se krene nadohrana sa žitaricama (riža ili kukuruz), možeš npr raskuhati rižu pa dodati izdojenog mlijeka.
onda može nakon 3 dana toga neko voće ili povrće, ali jedna vrsta. npr tikvicu, pa sljedeći dan nju sa rižom ili tako.
ako mu je ovo prvo što jede na kašiku (a da nije tečnost) onda napraviš za početak nešto kao rijetki puding da bude konzistencije. poslije povećavaš gustinu svako par dana.
ja sam tako radila i moja je bez problema prešla na nemiksanu hranu a nije imala ni jednog zuba tada. bebe hranu melju desnima čak i kada dobiju prve zube tako da to nema veze.
blago tvojoj bebi kad ima povrće iz svoje bašte user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6398
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 21:59:49   
chuci
IZVORNA PORUKA: aida.

user posted image user posted image user posted image eko mo's mislit user posted image user posted image

posto tek stupam u pravljenje hapica i sl. daj mi recite jel ja mogu npr. ispasirati jabuku, breskvu i sl. i drzati u frizideru i koliko dugo?? to me malo buni...

ja ne bih držala ispasirano voće pa davala bebi bez obzira što je u frižideru. nekako mi to provodeni, ali to je čisto do mene.

objektivno gledano hipp kašice imaju u sebi 100 % voće (one prve za dojenče što se zovu) i mogu otvorene prenoćiti u frižideru, pa po tome zašto ne bi mogla i jabuka koju ti ispasiraš.
opet ti odluči


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6399
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 22:00:08   
tinchita
Voće bi ipak bilo bolje pripremiti neto pred hranjenje, pogotovo jabuku, jer ona oksidira. Povrće već može...osim krompira.
Tako barem ja radim...user posted image user posted image !


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  254 255 [256] 257 258   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  254 255 [256] 257 258   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *