|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  255 256 [257] 258 259   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 22:20:14   
aida.
hvala na savjetima... ipak je bolje cut od iskusnijih nego raditi na svoju ruku user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 6401
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.8.2010 23:12:22   
teacher75
IZVORNA PORUKA: aida.

user posted image user posted image user posted image eko mo''s mislit user posted image user posted image

posto tek stupam u pravljenje hapica i sl. daj mi recite jel ja mogu npr. ispasirati jabuku, breskvu i sl. i drzati u frizideru i koliko dugo?? to me malo buni...

kada lana sve ne pojede, ja ostavim da prenoci u frizideru pa joj dam sutradan. imam kvalitetne tupperware posudice bas namijenjene za djecu. ako provodeni malo voce, dodam pahuljica i bude superuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6402
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 9:56:32   
lekica83

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: aida.

user posted image user posted image user posted image eko mo''s mislit user posted image user posted image

posto tek stupam u pravljenje hapica i sl. daj mi recite jel ja mogu npr. ispasirati jabuku, breskvu i sl. i drzati u frizideru i koliko dugo?? to me malo buni...

kada lana sve ne pojede, ja ostavim da prenoci u frizideru pa joj dam sutradan. imam kvalitetne tupperware posudice bas namijenjene za djecu. ako provodeni malo voce, dodam pahuljica i bude superuser posted image

teacher koje su to posudice za djecu, i ja bi volila sebi to da nabavim

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6403
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 12:23:55   
anidla
joj mene strah bilo sta cuvati za sutradan od vec pripremljene hrane user posted image

npr, ako napravite meso, s povrcem (izuzev krompira) a da npr ima i tjestenina i to se sve ispasiralo i ostane, sta s tim? meni tjestenina kad se ispasira bude gnjecava kad prenoci..



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6404
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 12:49:03   
Tamaral
Draga Marina, moj beban se rodio četiri dana prije tvoga.Baka i deda su mu nakupovali mnogo Hipp kašica sa mesom u raznim varijantama, uključujući i lazanje i druge koje sadrže paradajz.Ja sam mu davala sve njih i jako su mu se svidjeleuser posted image Jedino mu se manje svidjela ona sa jagnjetinomuser posted image ili se to meni učinilo,jer je meni taj miris fujuser posted image user posted image user posted image
Ja se ne plašim previše alergija!Prije su mame davale sve sto ukućani jedu,prije nego što se začini pa je bilo sve OK!O alergijama se prije dvadeset godina nije ni govorilo!Sve kašice koje su obilježene određenim brojem koji je u skladu sa uzrastom bebe dajem.Radi se o mujltinacionalnim kompanijama koje su podložne krivičnom gonjenju, pa ne vjerujem da nisu dobro provjerili eventualnu štetnost!
Ja dajem tri puta adaptirano mlijeko,jedan obrok kašica i jedan obrok Hipp riža i kukuruz sa breskvom i marelicom.Voće vrlo slabo jede a i tekućinu  uzima vrlo malo i nerado.Zato ja ne smijem da dam miksanu bananu za jedan obrok jer i ovako imamo problemčića sa stolicom.
Voljela bih kad bi mi neko pisao koliko beba ovog uzrasta (6,5 mj)treba tekućine i koje vrste (voda,sok,čaj)!

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 6405
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 13:02:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: lekica83


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: aida.

user posted image user posted image user posted image eko mo''s mislit user posted image user posted image

posto tek stupam u pravljenje hapica i sl. daj mi recite jel ja mogu npr. ispasirati jabuku, breskvu i sl. i drzati u frizideru i koliko dugo?? to me malo buni...

kada lana sve ne pojede, ja ostavim da prenoci u frizideru pa joj dam sutradan. imam kvalitetne tupperware posudice bas namijenjene za djecu. ako provodeni malo voce, dodam pahuljica i bude superuser posted image

teacher koje su to posudice za djecu, i ja bi volila sebi to da nabavim

plasticne posude sa poklopcem- firma tupperware, nadji nekoga ko se bavi prodajom tupperware, meni je donijela kuma iz cg- ona tamo to prodajeuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6406
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 13:04:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

joj mene strah bilo sta cuvati za sutradan od vec pripremljene hrane user posted image

npr, ako napravite meso, s povrcem (izuzev krompira) a da npr ima i tjestenina i to se sve ispasiralo i ostane, sta s tim? meni tjestenina kad se ispasira bude gnjecava kad prenoci..



nisam jos uvela tjesteninu jer mi mrsko traziti bez jaja, pa ne znam kako bi to izgledalo. lani rijetko sta ostane, uglavnom sve pojede, al joj je ostajalo u pocetku dohrane, povrce i voce pa sam cuvala u tupperware. nekad joj ostane od vecere pa prenoci u frizideru


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6407
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 13:06:59   
anidla
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: anidla

joj mene strah bilo sta cuvati za sutradan od vec pripremljene hrane user posted image

npr, ako napravite meso, s povrcem (izuzev krompira) a da npr ima i tjestenina i to se sve ispasiralo i ostane, sta s tim? meni tjestenina kad se ispasira bude gnjecava kad prenoci..



nisam jos uvela tjesteninu jer mi mrsko traziti bez jaja, pa ne znam kako bi to izgledalo. lani rijetko sta ostane, uglavnom sve pojede, al joj je ostajalo u pocetku dohrane, povrce i voce pa sam cuvala u tupperware. nekad joj ostane od vecere pa prenoci u frizideru



ja nasla u interexu neku domacu, pise da je bez jaja...i evo jede je vec 7 dana i nema reakcija


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6408
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 13:09:17   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: anidla

joj mene strah bilo sta cuvati za sutradan od vec pripremljene hrane user posted image

npr, ako napravite meso, s povrcem (izuzev krompira) a da npr ima i tjestenina i to se sve ispasiralo i ostane, sta s tim? meni tjestenina kad se ispasira bude gnjecava kad prenoci..



nisam jos uvela tjesteninu jer mi mrsko traziti bez jaja, pa ne znam kako bi to izgledalo. lani rijetko sta ostane, uglavnom sve pojede, al joj je ostajalo u pocetku dohrane, povrce i voce pa sam cuvala u tupperware. nekad joj ostane od vecere pa prenoci u frizideru



ja nasla u interexu neku domacu, pise da je bez jaja...i evo jede je vec 7 dana i nema reakcija


bude l ignjecavo kad se izblenda, posto ja blendam meso i povrce? nece drugacije da jede, a voce i kekse i hljeb tamani ko velika ,lopovka jedna...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6409
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.9.2010 13:11:35   
anidla
bude ako na gusto pasiras, ali ja dodam vou u kojoj se kuhalo npr meso i bude malo rjedje (ne previse) i ne bude gnjecavo, ja uvijek sve probam user posted image

to  mi je definitivno najbolji obrok, tjestenina, meso, povrce i ubacim kasiku pavlake...ajmeeee, drzi ga 4 sata, mozda bi i vise, ali ja opet za 4 sata dam voce ili nesto drugo


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6410
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.9.2010 10:25:02   
lekica83
mi ovih dana ne jedemo najbolje, prvi zubic izasao mrvicu 29.8. drugi samo sto nije pa valjda je to to. Iako je malo cudno, jede sve na kasiku, flasicu hoce s cajem ali mlijeko nema sanse a doji samo po noci, skoro neprestano user posted image user posted image uhhhh kada li ce poceti spavati po 6 sati po noci bez budjenja

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 6411
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.9.2010 11:50:15   
irenaSA
Pozdrav svim mamicama...i bebicama, naravno...
s obzirom da smo sa cvrstom hranom poceli negdje pocetkom petog mjeseca danas sa punih sest i pol ruckimo jabuku, krusku, bananu, sljivu, breskvu, kajsiju i nektarinu.

Malih problemcica imamo sa povrcem. Naime, probali smo mrkvu,krompir,karfiol,spinat, blitvu i tikvice i ama bas nista nam se nije svidjelo. Na sve nasa princeza povraca. Vjerovatno zato sto je prvo probala voce a ono slatko pa ga sada rado jede.

Posto  nam se neda citati svih 250 stranica a tu su sigurno sve mame napisale zanima nas sta biste nam preporucile sto se tice povrca. Probali smo i hipove kasica ali slabo a vecinom su mjesane sa vrhnjem a nasa Sarah jos nije probala pavlaku?


Uopce kada ste vi pocele davati sir, pavlaku i jogurt, kako i koju vrstu?

Zanima nas i kako s mesom to jos nismo probali?

Voljeli bismo probati i sa zitaricama ali nisam sigurna koje kupiti i koje smije sa nepunih sedam mjeseci?



Voljeli bismo probati i sa hapicama ya veceru tipa frutolino, keksolino ali nisam  sigurna jeli jos rano?

UH!


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6412
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.9.2010 13:01:55   
chuci
IZVORNA PORUKA: irenaSA

Pozdrav svim mamicama...i bebicama, naravno...
s obzirom da smo sa cvrstom hranom poceli negdje pocetkom petog mjeseca danas sa punih sest i pol ruckimo jabuku, krusku, bananu, sljivu, breskvu, kajsiju i nektarinu.

Malih problemcica imamo sa povrcem. Naime, probali smo mrkvu,krompir,karfiol,spinat, blitvu i tikvice i ama bas nista nam se nije svidjelo. Na sve nasa princeza povraca. Vjerovatno zato sto je prvo probala voce a ono slatko pa ga sada rado jede.

Posto  nam se neda citati svih 250 stranica a tu su sigurno sve mame napisale zanima nas sta biste nam preporucile sto se tice povrca. Probali smo i hipove kasica ali slabo a vecinom su mjesane sa vrhnjem a nasa Sarah jos nije probala pavlaku?


Uopce kada ste vi pocele davati sir, pavlaku i jogurt, kako i koju vrstu?

Zanima nas i kako s mesom to jos nismo probali?

Voljeli bismo probati i sa zitaricama ali nisam sigurna koje kupiti i koje smije sa nepunih sedam mjeseci?



Voljeli bismo probati i sa hapicama ya veceru tipa frutolino, keksolino ali nisam  sigurna jeli jos rano?

UH!



hajmo redom
kad kažeš da joj se na povrće povraća, jel to doslovno povrati, ili se tebi čini kao da će povratiti pa odustaneš od davanja? Npr tikvica je prirodno slatkasto povrće pa joj okus ne odudara puno od voća, tako da ne vjerujem da je to razlog zbog kojeg odbija povrće. Probaj kada joj uvedeš rižu i kukuruz da joj ubaciš kašiku Nestle riža kukuruz pahuljica, to su mnoge mame koristile kod povrtnih kašica jer daje bolji okus kašici.

Vrijeme uvođenja sve hrane pa i mliječnih proizvoda i raznih vrsta mesa imaš na pdf Uvođenje guste hrane na temi Tablica dohrane.

I o žitaricama imaš na tablicama dohrane, a i na posebnoj temi na istom pdf. Uglavnom prvo idu žitarice bez glutena (riža, kukuruz, proso, amarant) pa onda poslije one sa glutenom (zavisno od toga kada odlučite uvesti gluten) a to su ti pšenica (griz), raž, ječam, zob itd. Ja sam svojoj na početku davala Hipp baby rice pahuljice, koje sam dodavala da napravim gušću hapicu i u voće i u povrće. Kukuruz sam koristila u obliku palente, amarant i proso u izvornom obliku kao zrna.

Frutolino se pravi s vodom, ostali s mlijekom tako da za davanje ostalih morate prvo uvesti mlijeko. Ja bi još sačekala sa davanjem tih kašica jer je postotak šećera u njima jako visok, a tako mala beba nema tolike potrebe za energijom a i nije dobro za nju. Čini mi se da je oko 40 gr šećera na 100 gr proizvoa, pogledaj na kutiji piše ti. Opet ti odluči da li da daješ.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 6413
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.9.2010 22:24:37   
lekica83
irenaSa i mi smo prvi put imali problema sa povrcem, sada ga bas voli. Probaj u vocnu kasicu dodati mrkvu, pa postupno povecavaj udio mrkve dok ne bude vise mrkve a manje voca, da se beba navikne i zavoli ukus mrkve. Onda mrkvi dodaj malo npr tikvice pa povecavaj kolicinu tikvice postupno. Nadam se da si skontala sta mislim i tako dodaji malo po malo i ostalo povrce, valjda uspije.
Sto se tice zitarica i mi smo prvo krenuli sa rizom, pa onda i proso dodali.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6414
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.9.2010 22:17:57   
lekica83
Danas smo probali ananas i nije bas odusevljena sto je cudno jer inace sve voli, a posto nam je danas i 8 mjeseci recite mamice sta ste vi tada uvele u ishranu svojih bebica pa da i ja svoju izjelicu obradujem user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6415
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.9.2010 10:40:21   
leona81
mi nismo uveli ananas jos...cekat cemo do godine

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6416
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.9.2010 12:05:16   
lekica83
Negdje sam citala da avokado i ananas mogu od 6og mjeseca ali nisam sada provjeravala, moguce je i da sam pogrijesila ali ja se ne vodim toliko za tablicama. Vecinom izbjegavam visoko alergene namirnice, pokusavam sto cesce da joj dajem svjeze voce i povrce i generalno namirnice koje su bogate vitaminima i mineralima i to je sto se tice njenih glavnih obroka ali kada mi jedemo nesto dam joj da proba, cisto radi razlicitog okusa. I uvijek se odusevi onim sto mi jedemo user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6417
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.9.2010 12:27:48   
teacher75
IZVORNA PORUKA: lekica83

Negdje sam citala da avokado i ananas mogu od 6og mjeseca ali nisam sada provjeravala, moguce je i da sam pogrijesila ali ja se ne vodim toliko za tablicama. Vecinom izbjegavam visoko alergene namirnice, pokusavam sto cesce da joj dajem svjeze voce i povrce i generalno namirnice koje su bogate vitaminima i mineralima i to je sto se tice njenih glavnih obroka ali kada mi jedemo nesto dam joj da proba, cisto radi razlicitog okusa. I uvijek se odusevi onim sto mi jedemo user posted image user posted image

ja mislim da je bas ananas u kategoriji alergenih namirnica, ali nisam 100% sigurna. uglavnom, ni mi ga ne planiramo uvoditi prije 12 mj.


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6418
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.9.2010 12:58:40   
leona81
sto se tice ananasa iz konzerve, to joj ne bih nikad dala, pogotovo jer ih vecina sadrzi dosta secera...svjez da, ali nakon godine...znam da u tablici dohrane u americi ide s godinu, kao i svi citrusi, a ipak je tamo to domace voce...sto se tice teglica vidjela sam ga u babylove i hipp teglicama...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6419
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.9.2010 13:01:07   
leona81
eh da, ja sam avokado dala u 9 mj...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6420
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.9.2010 15:18:21   
Mamica24
Bekir ima 5 mj. i 5 dana

ja juče kupila bebivita u teglicui krompir i mrkva i dala mu 2-3 kašikice i on posle povrati. evo sad ću skuhati pa mu izgnječiti..

Interesuje me da li on smije friško voće i koje i da li smijem soliti ili šećeriti hranu??

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6421
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.9.2010 17:27:55   
rose 87
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Bekir ima 5 mj. i 5 dana

ja juče kupila bebivita u teglicui krompir i mrkva i dala mu 2-3 kašikice i on posle povrati. evo sad ću skuhati pa mu izgnječiti..

Interesuje me da li on smije friško voće i koje i da li smijem soliti ili šećeriti hranu??

mamice ja sam voce u pocetku kuhala,lakse je i meni bilo pasirati a i preporucuje se tako,a sol i secer se ne preporucuju bebama barem do napunjene godineuser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6422
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.9.2010 8:42:01   
lekica83

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Bekir ima 5 mj. i 5 dana

ja juče kupila bebivita u teglicui krompir i mrkva i dala mu 2-3 kašikice i on posle povrati. evo sad ću skuhati pa mu izgnječiti..

Interesuje me da li on smije friško voće i koje i da li smijem soliti ili šećeriti hranu??

Stose tice voca mozes poceti s jabukom , najbolje kuhana pa da je izgnjecis, valjda su te neke kiseline u vocu malo teze probavljive pa je ovako laske za bebu. Ako nema tvrdu stolicu mozes i bananu dodati. Ja sam davala ubrzo i krusku, breskvu, nektarinu dinju. Jedno po jedno voce svakih nekoliko dana pa da u slucaju reakcije znas na koju vrstu namirnice je beba dobila reakciju. So i secer se ne bi trebali davati prije napunjene prve godine ali u slucaju da se odlucis da dajes onda bi to trebala biti morska so i smedji secer.

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6423
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.9.2010 8:44:11   
lekica83

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja mislim da je bas ananas u kategoriji alergenih namirnica, ali nisam 100% sigurna. uglavnom, ni mi ga ne planiramo uvoditi prije 12 mj.


E to nisam znala ali eto probala je malo svjezeg ananasa i nije bilo reakcije tako da cemo vjerovatno to opet uskoro jesti. A bas sam mislila da nije alergen jer sam ga meni se cini vidjela i u nekim sokicima za bebe od 6 mjeseci user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6424
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.9.2010 10:28:28   
chuci
mislim da se ananas ne daje kod nas jer nije voće sa ovog podneblja, kao i druga južna voća. kao organizam nije prirodno pripremljen na konzumiranje toga pa se zato ne daje prije godine dana. nisam nigdje pročitala da je alergen

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 6425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  255 256 [257] 258 259   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  255 256 [257] 258 259   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *