|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  253 254 [255] 256 257   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:40:48   
Hanady RR
ma teacher to je onaj sok dobar za bronhitis....
nebih ja to njoj davala da nije lijek...hvala bogu nismo sntibitok popile dugo a znaš da smo skoro u bolnici završileuser posted image

ja se kunem u ovu kombinaciju...zaista...
i zato ga forsiram...

eto pred more je popila jedno 2 kutije vindije ove mješavine....
na moru je iz nosa i pluća iskašljala granulice bijele koje nismo ni znali da imamo ....i to 3-4 dana...

sad je super...
promjena klime nije na srazbolila...
zaista sam sigurna da joj je ova kombinacija pomogla....
znači samo je u svrhu prirodnog lijeka forisar da napomenem a ne zato što smatram da to sve bebe trebaju pitiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6351
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:44:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma teacher to je onaj sok dobar za bronhitis....
nebih ja to njoj davala da nije lijek...hvala bogu nismo sntibitok popile dugo a znaš da smo skoro u bolnici završileuser posted image

ja se kunem u ovu kombinaciju...zaista...
i zato ga forsiram...

eto pred more je popila jedno 2 kutije vindije ove mješavine....
na moru je iz nosa i pluća iskašljala granulice bijele koje nismo ni znali da imamo ....i to 3-4 dana...

sad je super...
promjena klime nije na srazbolila...
zaista sam sigurna da joj je ova kombinacija pomogla....
znači samo je u svrhu prirodnog lijeka forisar da napomenem a ne zato što smatram da to sve bebe trebaju pitiuser posted image


ma znam draga, i meni je to dr preporucio prije par godina za bronhitis i upalu pluca, pihnula sam i umalo nisam povratila, jos ja ne volim luk inace user posted image super da mala ne konta...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6352
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:45:18   
bebacha
Hanady jel moze na pp recept toga sok Vindijauser posted image user posted image .da i to probamo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6353
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:48:50   
nikita
hej mame
mi smo jutros popoli 210 ml AD
oko 12 h je rucao rizu, piletinu i mrkvicu , sad spava pa ce dobiti
oko 15h sljivu, breskvu, krusku
kasnije jos i zitarice i jos jednom Ad a izmedu vode i soka od kompota

Inace i ja dajem svjeze voce al ponekad i napravim kompot pa od voca napravim kasicu a sok od kompota mu dajem da pije.
Od neki dan stavljam u povrce prstohvat soli i vidim da mu je ljepse.
Ribu mu jos nisam dala to cu za koji dan...Piletinu dobro jedemo, i ponekad teletinu al nisam mu je puno davala.
Neki dan je prvi put rucao abc sir e sad me zanima s cime vi dajte abc sir... s cime da palentu pomjesam jer mu se ne svida sama.
Poslije ribe cu mu uvesti zumance , naravno u pocetku 1/8 i pa 1/4 a onda citav taj mj 1/2 zumanca, odlucila sam zumance svako treci dan a ostale dane meso, koliko sam citala ne treba mjesat u danu meso i zumace ...
Takoder sam citala da dijetetu do godine dana ne treba davati meso i ribu vise od 1-2 jušne kasike u jedan obrok i da se kravlje mlijeko ne daje samo u prvoj godini zivota jedino u desert jednom u tj i to svjeze kravlje mlijeko prokuhani taj dan. Ja sam odlucila da necu ni to...
Nadam se da cu vam pomoci prenoseci danasnja saznanja , malo mi je dojadilo kuhati jedno te isto al kako mi momak dobro jede mora se i mama potruditi...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6354
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:49:00   
Niina
sve sto je svjeze bolje je nego kuhano tu nema dileme.
ja sam prije iskuhavala voce i tu vodu joj davala, nije htjela piti, ni vodu ni kamilicu ni to.
Zasto sam iskuhavala, jer kada iscjedim ostanu truncice boca i ne moze proci kroz sisac na flasici.
To sad doduse jednom i kuhala i nisam vala nikako vise. Dajem joj samo vodu i u rijetke trenutke kamilicu.

A kuham ja i sebi voce...pravim kompot kojeg pravo volim, bio zdrav ili ne.

Ja sam ovoj svojoj N dala juce klip kukuruza....ne trebam reci da ga je bilo po citavoj kuci.
A, ne smijem joj dati breskvu, nesto me strah, jednom sam joj dala lubenicu i odgrizla je vec komad i pocela se daviti.
Sva sreca da sam ja tu bila...uhhh...


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6355
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:49:20   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady jel moze na pp recept toga sok Vindijauser posted image user posted image .da i to probamo

http://www.ringeraja.ba/forum/m_126864/mpage_12/key_/tm.htm
evo na ovoj temi na 12 strani ima moj receptuser posted image
nakon toga imaš i komentare onih koje su porbale i zadovoljne su učinkomuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6356
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:49:36   
chuci
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

ne ne tičerko
ne može dijete drugačije naučiti nego da proba sama

ja se danima kanim da slikam svoj stan pa da postavim slike prije i poslije, ali je sve toliko razbacano da je užasno. haman gore nego one slike prije renoviranjauser posted image user posted image


ma ja sam grozna, imam fobiju od fleka, samo pazim hoce li sta uflekati i perem njene stvarcice, a kauc mi sav unisten jer na njemu jede, pa jos kad nece vise da jede i lupi me po punoj kasiki pa sve odleti, ja poludim...user posted image



moja ne lupa po kašiki ali kad pojede određenu količinu u stolici, nema šanse da više ostane u njoj, onda ja izvadim i pustim da hoda a ona dođe do mene i traži da jede još, pa opet kruži. eh nekad kruži po sobi i onda joj nešto bude smiješno pa zabije glavu u kauč i naravno obriše se od njega. odatle je sjedišta sva upljala. a nekada hoda po kauči lijevo desno, i odatle je i naslon prljav. a to stalno ribuckam, ali ... sad mi je kauč tirkizno bjelkasto mrljav. iako ja to stalno brišem.

evo npr jučer je jela komadiće somuna sa ABC sirom. i onda sam ja spustila sir pored sebe da napišem post na RR. ona se okrenula i otišla igrati. barem sam ja mislila.kad sam digla pogled nakon 30 sekundi. uuu pola ugla, veliki tabure, ćilim, sve umeljano abc sirm. ona drži kutijicu u ruci, sva umeljana oko usta, jezik joj u kitijici i kad sam ja rekla Ajša, šta si to uradila, ona gleda u mene u stilu ko, jel ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6357
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:52:08   
Hanady RR
nikita niste uveli jaje a već solite. Ok to je tvoja osluka ali mislim da si uranila...ako već soliš uzmi onda morsku sol.
naravno da mu se sviđa...na dobro se lako navići...a da mu nisis dala nebi on znao šta je bolje još.
No tvoja odluka i poštujem je ali sugerišem morsku sol da mu stavljaš....

a palenta....
daj mu je sa ADV sirom...
maložiđu skuhaj pa pomješaj sa sirom...to je dobra kombinacija...
i također može palneta i tikvica...moja djeca su to sa radišću jelauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6358
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:53:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

ne ne tičerko
ne može dijete drugačije naučiti nego da proba sama

ja se danima kanim da slikam svoj stan pa da postavim slike prije i poslije, ali je sve toliko razbacano da je užasno. haman gore nego one slike prije renoviranjauser posted image user posted image


ma ja sam grozna, imam fobiju od fleka, samo pazim hoce li sta uflekati i perem njene stvarcice, a kauc mi sav unisten jer na njemu jede, pa jos kad nece vise da jede i lupi me po punoj kasiki pa sve odleti, ja poludim...user posted image



moja ne lupa po kašiki ali kad pojede određenu količinu u stolici, nema šanse da više ostane u njoj, onda ja izvadim i pustim da hoda a ona dođe do mene i traži da jede još, pa opet kruži. eh nekad kruži po sobi i onda joj nešto bude smiješno pa zabije glavu u kauč i naravno obriše se od njega. odatle je sjedišta sva upljala. a nekada hoda po kauči lijevo desno, i odatle je i naslon prljav. a to stalno ribuckam, ali ... sad mi je kauč tirkizno bjelkasto mrljav. iako ja to stalno brišem.

evo npr jučer je jela komadiće somuna sa ABC sirom. i onda sam ja spustila sir pored sebe da napišem post na RR. ona se okrenula i otišla igrati. barem sam ja mislila.kad sam digla pogled nakon 30 sekundi. uuu pola ugla, veliki tabure, ćilim, sve umeljano abc sirm. ona drži kutijicu u ruci, sva umeljana oko usta, jezik joj u kitijici i kad sam ja rekla Ajša, šta si to uradila, ona gleda u mene u stilu ko, jel ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



moja jos ne hoda pa nemam tih problema, al mogu mislit kad prohoda ima da zavrsim u ludari zbog flekauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6359
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 13:55:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

nikita niste uveli jaje a već solite. Ok to je tvoja osluka ali mislim da si uranila...ako već soliš uzmi onda morsku sol.
naravno da mu se sviđa...na dobro se lako navići...a da mu nisis dala nebi on znao šta je bolje još.
No tvoja odluka i poštujem je ali sugerišem morsku sol da mu stavljaš....

a palenta....
daj mu je sa ADV sirom...
maložiđu skuhaj pa pomješaj sa sirom...to je dobra kombinacija...
i također može palneta i tikvica...moja djeca su to sa radišću jelauser posted image


slazem se sa hanady, ako je vec fino jeo neslano ne vidim potrebu da mu jos solis, pogotovo prstohvat je puno za tako malu bebu. ja sam odlucila da sacekam do godinu dana pa onda pomalo morske soli... i ja tako skuham puru i onda ubacim kasiku sira ABC ili mladog sira


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6360
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:00:14   
nikita
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

nikita niste uveli jaje a već solite. Ok to je tvoja osluka ali mislim da si uranila...ako već soliš uzmi onda morsku sol.
naravno da mu se sviđa...na dobro se lako navići...a da mu nisis dala nebi on znao šta je bolje još.
No tvoja odluka i poštujem je ali sugerišem morsku sol da mu stavljaš....

a palenta....
daj mu je sa ADV sirom...
maložiđu skuhaj pa pomješaj sa sirom...to je dobra kombinacija...
i također može palneta i tikvica...moja djeca su to sa radišću jelauser posted image



solim od punih 9 mj i to neznatne kolicine , korstim morsku sol jer sam citala da ima vise joda ili tako nesto...a jaje jos nisam uvela jer me nesto strah al ovih dana cu

palenta i tikvica, palenta i abc sir, ok hvala,
sto se tice mojih postova slobodno ti uvijek nesto dodaj ili oduzmi , postujem misljenje iskusnih zena ..


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6361
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:00:49   
teacher75
pronadjoh ovo:
od 9-10 mjeseci Beba u ovom perodu može da pojede u jednom obroku: pola parčeta hleba, 8-12 supenih kašika žitarica, 120 ml soka, 7-8 supenih kašika voćne kašice, 7-8 supenih kašika kašice od povrća i 3 do 4 supene kašike mesa. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju bebe u ovom uzrastu posisaju je 500-750ml.

od 11-12 mjeseci:
Beba u ovom periodu može da pojede u jednom obroku: pola parčeta hleba, 8-12 supenih kašika žitarica, 120 ml soka, 8-9 supenih kašika voća, 8-9 supenih kašika kašice od povrća i 4-5 supene kašike mesa, jedno celo žumance. Dnevna količina majčinog ili adaptiranog mleka koju bebe u ovom uzrastu posisaju je 500-750ml.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6362
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:01:48   
Niina
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

ne ne tičerko
ne može dijete drugačije naučiti nego da proba sama

ja se danima kanim da slikam svoj stan pa da postavim slike prije i poslije, ali je sve toliko razbacano da je užasno. haman gore nego one slike prije renoviranjauser posted image user posted image


ma ja sam grozna, imam fobiju od fleka, samo pazim hoce li sta uflekati i perem njene stvarcice, a kauc mi sav unisten jer na njemu jede, pa jos kad nece vise da jede i lupi me po punoj kasiki pa sve odleti, ja poludim...user posted image



moja ne lupa po kašiki ali kad pojede određenu količinu u stolici, nema šanse da više ostane u njoj, onda ja izvadim i pustim da hoda a ona dođe do mene i traži da jede još, pa opet kruži. eh nekad kruži po sobi i onda joj nešto bude smiješno pa zabije glavu u kauč i naravno obriše se od njega. odatle je sjedišta sva upljala. a nekada hoda po kauči lijevo desno, i odatle je i naslon prljav. a to stalno ribuckam, ali ... sad mi je kauč tirkizno bjelkasto mrljav. iako ja to stalno brišem.

evo npr jučer je jela komadiće somuna sa ABC sirom. i onda sam ja spustila sir pored sebe da napišem post na RR. ona se okrenula i otišla igrati. barem sam ja mislila.kad sam digla pogled nakon 30 sekundi. uuu pola ugla, veliki tabure, ćilim, sve umeljano abc sirm. ona drži kutijicu u ruci, sva umeljana oko usta, jezik joj u kitijici i kad sam ja rekla Ajša, šta si to uradila, ona gleda u mene u stilu ko, jel ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



moja jos ne hoda pa nemam tih problema, al mogu mislit kad prohoda ima da zavrsim u ludari zbog flekauser posted image



Ja sam u pocetku prostirke, ganituru ribala barem 2x dnevno....i vala se covijek slomi...da bi ono kroz manje od pola sata opet bilo isto.....i sada sam porvnila, uradim to kada ona zaspi a ako je sta puno ususam. i tako..kuca mi je u urnebesu, al sta cu imam malo dijete.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6363
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:02:52   
teacher75
IZVORNA PORUKA: nikita

hej mame
mi smo jutros popoli 210 ml AD
oko 12 h je rucao rizu, piletinu i mrkvicu , sad spava pa ce dobiti
oko 15h sljivu, breskvu, krusku
kasnije jos i zitarice i jos jednom Ad a izmedu vode i soka od kompota

Inace i ja dajem svjeze voce al ponekad i napravim kompot pa od voca napravim kasicu a sok od kompota mu dajem da pije.
Od neki dan stavljam u povrce prstohvat soli i vidim da mu je ljepse.
Ribu mu jos nisam dala to cu za koji dan...Piletinu dobro jedemo, i ponekad teletinu al nisam mu je puno davala.
Neki dan je prvi put rucao abc sir e sad me zanima s cime vi dajte abc sir... s cime da palentu pomjesam jer mu se ne svida sama.
Poslije ribe cu mu uvesti zumance , naravno u pocetku 1/8 i pa 1/4 a onda citav taj mj 1/2 zumanca, odlucila sam zumance svako treci dan a ostale dane meso, koliko sam citala ne treba mjesat u danu meso i zumace ...
Takoder sam citala da dijetetu do godine dana ne treba davati meso i ribu vise od 1-2 jušne kasike u jedan obrok i da se kravlje mlijeko ne daje samo u prvoj godini zivota jedino u desert jednom u tj i to svjeze kravlje mlijeko prokuhani taj dan. Ja sam odlucila da necu ni to...
Nadam se da cu vam pomoci prenoseci danasnja saznanja , malo mi je dojadilo kuhati jedno te isto al kako mi momak dobro jede mora se i mama potruditi...


ovo nije tacno, to varira od mjeseca do mjeseca. moja sada pojede puno vise mesa, evo maloprije sam napisala da moze 3-4 velike kasike sa 9-10 mj, i stvarno toliko i pojede i mesa i ribe


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6364
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:02:57   
nikita
zar nije ovo previse u jednom obroku, ili misli na jedan dan?

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6365
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:09:52   
teacher75
IZVORNA PORUKA: nikita

zar nije ovo previse u jednom obroku, ili misli na jedan dan?

u jednom obroku i jednom danu al imas vocni i povrtni ,valjda kontaju po jedan obrok dnevno- vocni i povrtni


< Poruku je uredio teacher75 -- 24.8.2010 14:10:38 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6366
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:23:58   
Niina
hanady i ja sam juce malo dodala morske soli, jesam li uranila???
Kada se inace pocinje dosoljavati?
Da li mlijeko treba razblazivati kod prvih davanja ili ne?
Kada ukljuciti luk u ishranu?

Zal mi neko reci.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6367
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:26:56   
leona81
mi smo luk davno probali, ja sam na prevaru htjela dat jucer povrce i malo dodam morsku so, ma jok...nece i nema sanse...to je jedini put kad sam joj probala podvaliti i opet nista, inace ne solimo...mlijeko necemo do godine dana...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6368
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:27:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

hanady i ja sam juce malo dodala morske soli, jesam li uranila???
Kada se inace pocinje dosoljavati?
Da li mlijeko treba razblazivati kod prvih davanja ili ne?
Kada ukljuciti luk u ishranu?

Zal mi neko reci.


mislim da luk moze od 9. mjeseca, mada ga ja slabo ubacujem. so preporucuju nakon godinu dana ali nasi pedijatri govore da moze i ranije. sto se tice mlijeka, ja ga necu uvoditi prije godinu dana pa ne znam kako se daje


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6369
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:31:18   
Niina
Mah mozda je i bolje da je ne navikavam na sol..
A jedva ceka da joj luk dam...meni nekako hrane bez luka nema ukusa.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6370
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:33:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Niina

Mah mozda je i bolje da je ne navikavam na sol..
A jedva ceka da joj luk dam...meni nekako hrane bez luka nema ukusa.


ma ja ga ne volim pa nemam naviku da ga stavljam, mada nama stavim povremeno


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6371
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:34:43   
salmy
Mi smo mlijeko poceli odavno da pijemo, malo po malo i sad skoro svaki dan je u kombinaciji sa keksom ili grizom,luk i ne dajem ja ga ne volim pa mislim i user posted image nece.Takodje solimo pomalo(morska so) uglavnom je sve probao,tako da pravimo razne kombinacije,a sir ne voliuser posted image user posted image user posted image niti pavlaku!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 6372
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 14:48:48   
megi
evo malo i nas ovdje

mi luk bas volimo :):):), kad pravim npr buraniju izdinstam luk na malo malsinova ulja dodam buraniju sve to fino malo izdnistam stavim vode  i kuha se lagano, pred kraj stavim i malo krompira i corbica za 10 :), to smo uveli sa nekih 9 mjeseci

mlijeko smo isto poceli ranije uvoditi sa kasicama, nije bilo nikakvih problema, u pocetku smo ga razblazivali vodom, sad smo veliki pa pijemo cisto mlijeko user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6373
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
24.8.2010 23:33:06   
Anoniman
Mi smo danas prvi put jeli hapicu od zitarica, juce me panika hvatala hoce li znati sazvakati, jer samo jedan zub provirio, ali da kazem masala sve je dobro proslo...Jutros je dobio samo 2 kasike....nije htjeo vise i oko 6 smo opet pokusali pojeo je oko 10 malih kasicica, poguzija svidjelo mu se ali mu nisam smjela vise dati , sta znam da mu ne pozli...Dojio je opet 2 sata kasnije...Sve u svemu zadovoljna sam i sretna....Sutra idemo u kupovinu ekoloskih jabuka....

(odgovor članu megi)
  Neposredna veza do poruke: 6374
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2010 12:00:08   
Mammita
Djeciji bubrezi ne mogu efikasno preraditi so sve do godine dana. To znam jer sam na dosta mjesta to procitala, a i to je jedna od stvari koja je ovdje u Svedskoj "zabranjena".eh sad... djeca se razvijaju razlicitom brzinom, naravno. mozda su kod neke bebe bubrezi razvijeni sa 10-11 mjeseci, a kod neke bebe sa 13-14, ali ja se vodim izrekom "Bolje sprijeciti nego lijeciti"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  253 254 [255] 256 257   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  253 254 [255] 256 257   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *