|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  480 481 [482] 483 484   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2014 15:27:42   
I love youu

IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozz mame!

Mi smo krenuli sa dohranom koji dan prije punih šest mjeseci. Krenuli smo s voćem. pa žitarice...Međutim bebač hoće samo posve glatke kašice,bez ikakvih mrvica..tako da uglavnom jede proso (jer se može dobro izblendati), palenta tu i tamo...riža gotovo nikako. Kad naleti na mrvicu, pravi grimase, kao da će se udaviti user posted image . Ne postoji način da je bolje izblendam...svaki savjet je dobrodošao.

Da te utjesim mi imamo skoro pa godinu dana i dan danas joj blendam, jede ona neke mrvice al se mora blendati. Kad joj das hljeb ona ga zvace. Tako da strpljena samo, jos ste mali pa se mora blendati. Imate i amarant nekad umjesto prosa.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 12026
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2014 15:59:07   
tinchita
Pa da, znala sam ja da ima još neka žitarica bez glutena user posted image ! Ma jasno da ćemo blendati, starijem sam blendala do godinu i pol, nego, riža se ne da baš posve izblendati, ni palenta, a ne može jesti samo proso 2 mjeseca. Nekako mi se čini da mu ne bi bilo dovoljno hranjivo bez žitarica, samo voće i povrće!
Hvala I love youu!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 12027
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2014 16:10:05   
I love youu
Ja palentu nisam nikad blendala al sam je rijetko pravila, sad je mjesam sa vocem i sve jede. Riza je takva malo gusca, pa se mora malo zvakat. Rizu sam mjesala sa tikvicama pa bude malo rjedja da moze lakse gutat.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 12028
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2014 21:33:23   
Bella.88
IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozz mame!

Mi smo krenuli sa dohranom koji dan prije punih šest mjeseci. Krenuli smo s voćem. pa žitarice...Međutim bebač hoće samo posve glatke kašice,bez ikakvih mrvica..tako da uglavnom jede proso (jer se može dobro izblendati), palenta tu i tamo...riža gotovo nikako. Kad naleti na mrvicu, pravi grimase, kao da će se udaviti user posted image . Ne postoji način da je bolje izblendam...svaki savjet je dobrodošao.

nema ni 6mj.do skoro pila samo mlijeko zato hoće samo izblendano,još ako nema zubićauser posted image
imaš žitarice kukuruz i riža od Neste,to je instant i glatko
samo joj polako uvodi namirnice zbog alergije,mada imaš iskustvauser posted image
sretno

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 12029
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.4.2014 21:41:12   
Bella.88
naš današnji meni
07h. podoj
09h. kašica od jabuke,šljive,marelice i hurmi sa žitaricama(ostalo od juče)-pola teglice
11h. podoj
14h. tikvica i žumance-pola teglice
15:30h. podoj
18h. uljevak (špinat,sir,pavlaka i palenta),jogurt i grickao je skoro četvrtinu jabuke
19:30h. podoj

i imamo još jedan noćni podoj,mada poslednjih dana danju slabije doji a čitavu noć je konektovanuser posted image

mame pravite li vi nekada kašicu za dva dana?

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 12030
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 12:00:19   
Just smile
Bella, jesil obarila špinat prije za ovaj uljevak ili? Sviđa mi se ideja! :)) Ja joj neki dan pravila kukurzne muffine sa sirom, super je mashalla pojela to. Valjda voli da žvače. :) A što se tiče hrane za dva dana ja joj ne pravim. Strah me jer kontam još je mala. A nije mi problem skuhati joj svaki dan. Jedino što znam prije nakuhati je teletina. Kad iskuham koljenicu stavim joj u one čašice zadjedno s mesnom vodom i zaledim. Možeš tako sa svim mesom, ali eto ono ostalo bude brzo gotovo pa to radim samo s teletinom.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 12031
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 13:09:06   
grozđe
Pozdrav drage forumasice...

mi imamo 3. mjeseca...skoro 3,5 user posted image

planiram bebi davati vodu i caj za jedno mjesec i po, sta vi mislite?...

posto ce ljeto i bice vruce.....

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 12032
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 20:50:48   
ada_

IZVORNA PORUKA: grozđe

Pozdrav drage forumasice...

mi imamo 3. mjeseca...skoro 3,5 user posted image

planiram bebi davati vodu i caj za jedno mjesec i po, sta vi mislite?...

posto ce ljeto i bice vruce.....

ako dojis nema potrebe,malo cesce doji i to je to user posted image ,ako ne dojis onda mozes davati..

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 12033
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 21:25:02   
Bella.88
Bella, jesil obarila špinat prije za ovaj uljevak ili? Sviđa mi se ideja! :)) Ja joj neki dan pravila kukurzne muffine sa sirom, super je mashalla pojela to. Valjda voli da žvače. :) A što se tiče hrane za dva dana ja joj ne pravim. Strah me jer kontam još je mala. A nije mi problem skuhati joj svaki dan. Jedino što znam prije nakuhati je teletina. Kad iskuham koljenicu stavim joj u one čašice zadjedno s mesnom vodom i zaledim. Možeš tako sa svim mesom, ali eto ono ostalo bude brzo gotovo pa to radim samo s teletinom.

nisam,pravila nama i njemu odvojila prije jaja i soli ali sam zaboravila brašno(stavi malo) i kuhano žumance ubaci,ja nisam jer je taj dan za ručak jeo žumance.
ne pravim ni ja za dva dana ali nekada neće da jede pa mu ostavim za sutra

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 12034
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 21:27:05   
Bella.88
mame koje dajete user posted image plazmu,ima nova plazma diet bez šećera

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 12035
   [Obrisana poruka]
13.4.2014 22:39:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Bella.88)
  Neposredna veza do poruke: 12036
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.4.2014 23:41:28   
Medić*
Dorucak griz s pavlakom.
Rucak piletina, krompir i brokula.
Za veceru par kasikica nestle zitarica sa bananom.

Mlijeko i voda.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12037
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 10:00:26   
ellene
Drage mame, moje dijete ima skoro 5 ipol mjeseci
Dali joj moram kupovati hranu baš za bebe ili mogu skuhati riži, palentu ovu što kuham nama odraslima, samo smiksano? Do sad sam joj davala npr. od Nestle riža-kukuruz, ali pakovanje se mora potrošiti unutar 3 tjedna, kako ona jede još po malo ne potroši sve ondamoram baciti..

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12038
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 10:19:25   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: ellene

Drage mame, moje dijete ima skoro 5 ipol mjeseci
Dali joj moram kupovati hranu baš za bebe ili mogu skuhati riži, palentu ovu što kuham nama odraslima, samo smiksano? Do sad sam joj davala npr. od Nestle riža-kukuruz, ali pakovanje se mora potrošiti unutar 3 tjedna, kako ona jede još po malo ne potroši sve ondamoram baciti..


Ellene, ne moras kupovati hranu za bebe. Cak naprotiv. Ja smatram da je za bebu puno bolja dobro skuhana riza u zrnu, nego ove instant pahuljice. Tako isto i proso, amaranth. Ja kupujem Alnatura zitarice koje bi trebalo da su organske i te spremam bebi.

< Poruku je uredio Neca xxx -- 17.4.2014 10:21:36 >


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12039
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 11:41:04   
Medić*
Moja nikakva Lina nece, nije joj ni baco htio tu bebecu hranu. Koristimo cjelovite zitarice, zrno. Jedino sto nekad hoce cokolino i nestle zitarice, ali to vrlo rijetko.

Jutros za dorucak proso i vocni mix.
Evo kuham puretinu sa mladim lukom i mrkvicom, dodat cu tjesteninne bez jaja.
Za veceru nesto skontamo user posted image

Zanima me od kada paradajz ide, zaboravila sam, ali koliko se sjecam on je jedan od alergena???
I kontam da uvedemo mahune, grasak, od kada su oni, moram protabiriti sve palo u zaborav user posted image

No zaista sa drugim djetetom nema one velike frke oko nadohrane kao sa prvim, bar meni tako user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.4.2014 11:43:18 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 12040
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 13:19:11   
mala_sa
Pitanje za ovaj Amaranth; sa koliko mj ste ga uvele i kako ga kuhate???

Medic ja sam svojoj neki dan kuhala buraniju. A za grasak meni u tabeli pise da ide cim beba prihvati povrce koje je lahko za varenje. A Umica je dosad vecinu probala tako da moze i grasak, kukuruz i co.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12041
   [Obrisana poruka]
17.4.2014 13:28:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mala_sa)
  Neposredna veza do poruke: 12042
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 13:59:14   
mala_sa
Iman kako pravis ovu zobenu kasu za I? Hocu i ja da je uvedem Adinu.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12043
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 15:08:43   
Medić*
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Pitanje za ovaj Amaranth; sa koliko mj ste ga uvele i kako ga kuhate???

Medic ja sam svojoj neki dan kuhala buraniju. A za grasak meni u tabeli pise da ide cim beba prihvati povrce koje je lahko za varenje. A Umica je dosad vecinu probala tako da moze i grasak, kukuruz i co.


Mi smo amarant odmah na pocetku, mijesam ga sa povrcem najcesce. Jako je dobar za stolicu i zdrav inace. Stavik kada i povrce, vidjeces kada bude gotovo bez brige.
Grasak smo probali jednom ali eto strah me da nije tezak za njihov mali stomacic. Mahune cemo sutra uvesti.

Moja zobenu kasu ne voli, F takodjer. Neki dan probali. Hoce djeca konkretno user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.4.2014 15:09:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12044
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.4.2014 23:25:49   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Pitanje za ovaj Amaranth; sa koliko mj ste ga uvele i kako ga kuhate???

Medic ja sam svojoj neki dan kuhala buraniju. A za grasak meni u tabeli pise da ide cim beba prihvati povrce koje je lahko za varenje. A Umica je dosad vecinu probala tako da moze i grasak, kukuruz i co.


Mi smo amarant odmah na pocetku, mijesam ga sa povrcem najcesce. Jako je dobar za stolicu i zdrav inace. Stavik kada i povrce, vidjeces kada bude gotovo bez brige.
Grasak smo probali jednom ali eto strah me da nije tezak za njihov mali stomacic. Mahune cemo sutra uvesti.

Moja zobenu kasu ne voli, F takodjer. Neki dan probali. Hoce djeca konkretno user posted image


Ma ja sam jos davno kupila u DMu al nigdje ne mogu da nadjem jel bez glutenska zitarica, pa zato nisam znala kad da ga uvedem.

Hajd bas cu probati ovako kako si mi napisala :)

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12045
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.4.2014 15:57:50   
ena0002

IZVORNA PORUKA: ellene

Drage mame, moje dijete ima skoro 5 ipol mjeseci
Dali joj moram kupovati hranu baš za bebe ili mogu skuhati riži, palentu ovu što kuham nama odraslima, samo smiksano? Do sad sam joj davala npr. od Nestle riža-kukuruz, ali pakovanje se mora potrošiti unutar 3 tjedna, kako ona jede još po malo ne potroši sve ondamoram baciti..

Je li ovo pise negdje na pakovanju...ja to nisam skuzila..imam i ja te zitarice i nemam pojma kad sam ih otvorila......a kakva hrana bas za bebe user posted image kuhaj slobodno rizu, proso, amaranth, quinou...to su ti zitarice koje mogu sa 6 mjeseci....a od voca jabuka, kruska, povrce tikvica, tikva, batat mada ga ja nemam gdje kupiti...ja svom dajem i bananu i evo danas uveli mrkvu....uvodim nove namirnice 3 dana zaredom ali ih kombinujem sa necim sto smo vec probali onda napravim dan-dva pauzu od novih nairnica i tad mjesmo ovo sto smo vec probali....i ide to nama lagano user posted image




_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12046
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.4.2014 15:59:43   
ena0002

IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Pitanje za ovaj Amaranth; sa koliko mj ste ga uvele i kako ga kuhate???

Medic ja sam svojoj neki dan kuhala buraniju. A za grasak meni u tabeli pise da ide cim beba prihvati povrce koje je lahko za varenje. A Umica je dosad vecinu probala tako da moze i grasak, kukuruz i co.


Mi smo amarant odmah na pocetku, mijesam ga sa povrcem najcesce. Jako je dobar za stolicu i zdrav inace. Stavik kada i povrce, vidjeces kada bude gotovo bez brige.
Grasak smo probali jednom ali eto strah me da nije tezak za njihov mali stomacic. Mahune cemo sutra uvesti.

Moja zobenu kasu ne voli, F takodjer. Neki dan probali. Hoce djeca konkretno user posted image


Ma ja sam jos davno kupila u DMu al nigdje ne mogu da nadjem jel bez glutenska zitarica, pa zato nisam znala kad da ga uvedem.

Hajd bas cu probati ovako kako si mi napisala :)

Ja pratim neku tablicu dohrane nemam pojma koju user posted image ...cisto orjentaciono da vidim kad se sta uvodi iako se toga bas striktno ne pridrzavam.....evo navela sam gore koje zitarice mogu i jos plus palenta


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12047
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.4.2014 9:32:15   
ellene

IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: ellene

Drage mame, moje dijete ima skoro 5 ipol mjeseci
Dali joj moram kupovati hranu baš za bebe ili mogu skuhati riži, palentu ovu što kuham nama odraslima, samo smiksano? Do sad sam joj davala npr. od Nestle riža-kukuruz, ali pakovanje se mora potrošiti unutar 3 tjedna, kako ona jede još po malo ne potroši sve ondamoram baciti..

Je li ovo pise negdje na pakovanju...ja to nisam skuzila..imam i ja te zitarice i nemam pojma kad sam ih otvorila......a kakva hrana bas za bebe user posted image kuhaj slobodno rizu, proso, amaranth, quinou...to su ti zitarice koje mogu sa 6 mjeseci....a od voca jabuka, kruska, povrce tikvica, tikva, batat mada ga ja nemam gdje kupiti...ja svom dajem i bananu i evo danas uveli mrkvu....uvodim nove namirnice 3 dana zaredom ali ih kombinujem sa necim sto smo vec probali onda napravim dan-dva pauzu od novih nairnica i tad mjesmo ovo sto smo vec probali....i ide to nama lagano user posted image





Jeste, piše ti na kutiji pogledaj user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12048
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.4.2014 21:05:23   
Medić*
Evo nasih danasnjih obroka :)

Dorucak palenta s jogurtom
Rucak carsko povrce sa junetinom ( juce isfasirala jedan dobar komad, nemasni ), danas uveli ovo meso.
Vecerica pola banane sa cvrstim jourtom.

4 flasice mlijeka od 150-200 ml. Voda ( u zadnje vrijeme po malo popije)

Sutra:

Dorucak poparica sa pavlakom
Za rucak planiramo rizu i spinat sa zumacetom.
Za veceru skonatmo neka vocka uz jogurt, budemo skontali :)))




< Poruku je uredio medic slatki -- 20.4.2014 21:06:32 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12049
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2014 8:49:36   
ellene
Drage mame, kada ste uvele breskvu u dohranu? Po nekim tablicama stoji 6 mj, negdje 8 ili 10mj.
Ja sam dobila 6 velikih teglica kašice jabuka- breskva, ali rok im izlazi za 40 dana, tada će curici bit skoro 7 mj...
Kaice su od Hipp-a i na njima pise 8+

< Poruku je uredio ellene -- 21.4.2014 8:51:54 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  480 481 [482] 483 484   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  480 481 [482] 483 484   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *