|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  481 482 [483] 484 485   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.4.2014 16:26:07   
ena0002
Ellene mislim da moze breskva od 6 mj a 7 svakako...i ja isto imam par tih kasica pa sam mislima ovo koji dan da proba i breskvu user posted image ,
a mame jeste li vi davale sa 6 mj frutolino i keksolino ili neko lino user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12051
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.4.2014 15:29:47   
emef
Drage mame, da se i ja ovdje prijavim. Neko ce reci da sam luda, neko me podrzati, al eto, ja cu svoje iskustvo da iznesem :)
Moj E ima sad 3.5 mjeseca. Sobzirom da je rodjen jako mali, brzo napreduje, brze nego djeca normalne tezine rodjena i na vrijeme. Hvala Bogu. Dojila sam ga samo dva mjeseca al od pocetka je imao i flasicu. 10 dana prije puna 3 mjeseca pokazala se tackica, gdje ce zubic da nam nikne, i to ga naveliko vec muci.
Znaci, poranio je u svemu :)
Vec neko vrijeme, kad gleda dok jedem, cvokce ustima i smije se. Meni vec zao da jedem pred njim. E sad, sobzirom da mu je krvna slika losa, par ljudi mi je savjetovalo da mu polahko pocnem uvoditi kasice.
Nemam neki konkretan plan i znam da je rano, al drzim se toga da ni sva djeca nisu ista. Ne silim ga ni na sta. Kupili smo hippovu mrkvicu i dajem mu vec 6 dana po kasicicu dvije. Ne zna jos lijepo da jede iz kasike al polize fino i vidim da mu godi.
Sad ne znam sta bi sledece mogla da mu pomalo dajem, jer juce gledam ove kasice, nisam mogla naci kao sto je sama mrkva, da je neko drugo povrce, sve su neke mjesavine al pise da ide od 4 mjeseca.
Sta savjetujete, sta se moze pomalo davati...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12052
   [Obrisana poruka]
22.4.2014 15:35:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu emef)
  Neposredna veza do poruke: 12053
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.4.2014 15:46:45   
sirnica
Emef, jeste porano, ali ti najbolje znaš svoju bebu. Ne moraš kupovati kašice, sama skuhaš jednu jabuku, ispasiraš i puno je bolje nego kupovno.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12054
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.4.2014 23:58:27   
Medić*
I ja mislim da je porano za dohranu ali eto ti mamice procijeni :)
Ja sam sa oboje krenula sa 5,5 i cini mi se taman vrijeme za pocetak za nove okuse.
Neki mnogo ranije krenu, neki opet kasnije.

Danas smo ruckali.
Za dorucak palenta sa pavlakom
Rucak mlada junetina sa carskim povrcem i mladim lukom na maslininovom ulju.
Vecera banana sa zobenim pahuljicama.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 12055
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2014 12:24:21   
ena0002
Emef i ja sam svom bila krenula sa dohranom sa 4 mj .....imali smo nekakvih problema sa stolicom pa sam se vodila time da ce mu se bolje regulisati ako krenem sa dohranom...a do tad je bio iskljucivo dojena beba...medjutim kako smo hodali dr zbog te stolice svi su mi rekli da je to rano i da krenem sa oko 5,5 mj....i eto ja sam ih poslusala...to par dana sto sam bial krenula prekinula sam i opet smo samo dojili do 5,5 mj.....e sad ti opet skontaj st aje tvojoj bebi bolje....a sto se tice kasica nadji na internetu tablicu dohrane....iako ih ima raznih ali cisto orjentaciono da vidis kad se koja namirnica uvodi.....ja svom malenom skoro sve kuham....imam dosta domacih stvari pa svaki dan frisko napravim....znaci 6,5 mj danas smo ruckili amarant, krusku, jabuku i mrvicu banane. Krusku smo uzeli iz teglice, a jabuku nekad ispecem nekad skuham a nekad onako svjezu jedemo

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12056
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.4.2014 21:47:54   
ellene
Svašta se načitah o hrani za bebe, puno ih govore da se ne uvodi gusta hrana prije 6 mj, a meni pedijatrica rekla prije mjesec dana kad je L bilo 4ipol da slobodno počnem pomalo i kad napuni 6 mj mogu slobodno dati kravlje mlijeko iz tetrapaka, nedavno mi teta u ljekarni kaže da sa 6 mj može i jogurt

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12057
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 11:06:38   
Eleonoraa
Pozdrav mame :-)

pokusala sam da nadjem da li je neko pisao o stolici nakon uvodjenja cvrste hrane,ali nisam uspjela...

Ja sam pocela s jabukom, pa mrkva, pa tikvica... U neka doba sam pocela dodavati malo pahuljica (oko pola mjerice ili manje- sa vodom) da bude kao povrtnozitna kasica il vec kako to zovu, medjutim promijenio nam se ritam kakanja, sada umjesto svaki dan kaki curica svaki 3 ili 4. Kak jegusta ali nije tvrda, ne pati se,stomacicnije tvrd, koliko vidim po urinu i mokrenju ne bih rekla da jedehidrirano dijete, ali dala sam joj danas malo prokuhane vode...nije odusevljena :-) Inace poceli smo sa 5 mjeseci i 20 dana, dojena beba cijelo vrijeme, svidja joj se i hapica...

Mozda ove zitarce (dm 4 korn i Nestle kukuruz i riza) nisu bile dobar izbor? Hvala vam unaprijed :-)

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12058
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 11:12:19   
ellene
Draga Eleonoraa,

mislim da je normalno da se stolica promijeni nakon uvođenja guste hrane, i moja L je bila samo dojena beba imala je stolicu svako 4. ili 5. dan, od kako sam joj uvela kašice ima svaki ili svako drugi dan, malo je gušća nego prije...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12059
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 11:20:05   
Eleonoraa
Draga ellene, hvala ti, vjerujem i ja da bi to trebalo biti OK, ali prducka cesto pa se onda pokolebam da nisam nesto pogresno uvela...

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12060
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 13:02:48   
ellene
I moja prducka ko velika ;) user posted image

(odgovor članu Eleonoraa)
Neposredna veza do poruke: 12061
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 13:06:09   
Eleonoraa
hahaha big like za prduckave curice user posted image

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12062
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 16:42:33   
ena0002

IZVORNA PORUKA: ellene

Svašta se načitah o hrani za bebe, puno ih govore da se ne uvodi gusta hrana prije 6 mj, a meni pedijatrica rekla prije mjesec dana kad je L bilo 4ipol da slobodno počnem pomalo i kad napuni 6 mj mogu slobodno dati kravlje mlijeko iz tetrapaka, nedavno mi teta u ljekarni kaže da sa 6 mj može i jogurt

Joj fakat covjek ne zna vise koga bi sluso...od kud sad da moze mlijeko od 6 mj kad su govorili tek oko godinu dana user posted image ,
mame kad ste vi uvele drugi obrok bebi...mislim sa koliko mjeseci,
mi danas rucali palentu i tikvicu kuhano na malo maslinovog ulja

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 12063
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 16:44:52   
ena0002
Elenora u principu ces upratiti koje namirnice tvoju bebu otvaraju a koje zatvaraju....i onda ti je nalakse da ih kombinujes

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12064
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 18:09:27   
mala_sa
Mi smo evo sa punih 7mj uveli jogurt, krem sir i pavlaku. Svidja joj se sve.
Drugi obrok cemo za 2 sedmice aBd, sa 7,5mj.

Elenora i moja kaki svako 3 dana, al taj dan ukaki se do zavrat. A prducka stalno :)

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12065
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.4.2014 22:15:31   
emef
Moja sestra je curici desetak dana takodje prije puna 4 mjeseca pocela davati kasice...polahko, jednu po jednu uvodila, ma curica odusevljena bila i od tad jede sve zivo hvala Bogu a zdrava ko dren, da je ne urekne tetka :)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12066
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2014 11:33:45   
Eleonoraa
Ena i mala _sa hvala vam puno na pomoci! user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12067
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.4.2014 20:50:41   
Just smile
Mamice, jedno pitanje. :) Da li ste vi davali one gotove slane kasice i koje? Mi smo danas na putu i za rucak sam curi pravila u nekom malom kuhalu sto smo kupili puru, medjutim odbija je u zadnje vrijeme tako da nije ni danas htjela.. :/ a za par dana idemo na more na 3 dana, smjestaj u hotelu. E sad pitali smo da li cu moci ucu u kuhinju da skuham rekli su da moze ali be bih se bas skroz oslonila.. a ovo malo kuhalo nije bas za pravo kuhanje.. Imate li kakav savjet? Curetku je 11 mj. i papamo svasta vec ali uvijek joj ja pravim...

(odgovor članu Eleonoraa)
Neposredna veza do poruke: 12068
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2014 11:43:27   
Just smile
Niko ne odgovara.. a ja imam jos jedno pitanje. :) Jel neko ima onaj elektricni reso (ono kolo) sto se moze ponijeti? Mislili to kupiti. Fercara li to kao pravo kolo:)?

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 12069
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.4.2014 22:22:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Just smile

Niko ne odgovara.. a ja imam jos jedno pitanje. :) Jel neko ima onaj elektricni reso (ono kolo) sto se moze ponijeti? Mislili to kupiti. Fercara li to kao pravo kolo:)?


Naravno da fercera. Ja to ljeti na balkonu, za kuhanje koristim :) Doduse sa dva kola je, a kod mojih samo sa jednm, suoer stvar.
A gotove Hiip kasice povrtne jednom na putu koristili, nije htjela ni liznuti polije prve kasikice :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 12070
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2014 16:23:39   
I love youu
Joj to ce nama biti problem na ljeto, kad odemo na more aBd, imat cemo oko 16mj, nemam pojma sta uraditi, ako odemo u hotel, kako cu njoj kuhat, ako odemo negdje u pansion, nemam frizidera za nju, sta cu joj kuhat. Jedino ostaje apartman, al ne znam onda sta cu nama dvoje za jelo.Da kuham za sve, vala necu, nista se odmorit necu. Moja N nece povrtne hapice gotove, nego samo vocne, jer je navikla da joj ja pravim i samo hoce sto ja napravim.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12071
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.4.2014 22:32:34   
Just smile
ILY, ista stvar. Mi ćemo vjerovatno rezervisati za pravo ljetovanje nama polupansion u jednom apartmanu (pansion) što smo bili prije par godina. Pitala sam tetu mogu li sići u kuhinju da N. skuham, kaže da može. A u svakom slučaju sutra idemo u potragu za ovim el. rešo-em da imamo sada za 1. maj i na tome ću joj aBd kuhati. Ponijet ću joj odvde povrće za ovih par dana, a meso ću vjerovatno uzeti dole. Javim ti kako prođe. :) user posted image

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 12072
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.4.2014 13:32:17   
I love youu
Ma problem je gdje drzati to povrce i meso i te sitnice. Jos na pravom ljetovanju vrucina, sve to brzo propadne. Ako se ode na polupansion onda u sobi nema frizidera. Pisi kako je bilo kuhanje user posted image

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 12073
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.4.2014 10:33:08   
ellene
hej vidite šta sam našla na facebooku...

Izbjegavajte ove stvari... Lista GMO proizvoda – hrana koja ima u sebi genetski modificirane organizme (ako želite vidjeti kako izgledaju tumori od GMO hrane kod miševa, samo upišite u tražilicu GMO mice)

01. Snickers, Mars, Twix, Milky Way, Bounty (čokoladice)
02. Campbell Supe (juhe)
03. Uncle Ben’s (grašak)
04. Lipton (čaj)
05. Cadbury (čokolada, kakao)
06. Ferrero (Nutela, Kinder jaje, Kinder bueno)
07. Nestle čokolada, Nestle Nesquik
08. Coca-Cola, Sprite, Fanta, Pepsi, 7-up
09. Knorr (umak, juhe, kocke za juhu)
10. Hellman’s (začini, majoneza, sokovi)
11. Heinz (začini, majoneza, sokovi)
12. Kraft (omiljena čokolada Milka, čips, Jacobs kava, dječji napitak)
13. Heinz Foods (kečap, sokovi)
14. Mc’Donalds mreža restorana “brze” hrane i njihovi obroci
15. Hipp (dječja hrana)
16. Abbot Labs Similac (mlijeko u prahu za bebe)
17. Danone – jogurt, kefir, sir

Popis sam dobila mailom, s potpisom Ljiljana Javorina, dipl.chem.
Radioecology Department
Nemam pojma koliko je pouzdan, ali ovo gore ionako nema potrebe ni kupovati ni jesti.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 12074
   [Obrisana poruka]
30.4.2014 10:58:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Just smile)
  Neposredna veza do poruke: 12075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  481 482 [483] 484 485   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  481 482 [483] 484 485   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *