|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  528 529 [530] 531 532   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.6.2016 16:27:27   
ziel
Mi smo jutros jeli zitnu kasicu , za rucak riza i mrkva malo rjedje, uzina ce biti banana, vcrs mlijeko s keksom za veceru , pored toga dojenje.
Sutra planiramo piletinu sa prosom i po koju zvjezdicu tjestenine

< Poruku je uredio ziel -- 30.6.2016 16:29:09 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13226
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.7.2016 0:36:24   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

jutros popara sa 4 sira user posted image kako je ja zovem (mladi sir, mileram, feta, abc, kajmak - u principu sve sireva sto imam u frizideru stavim u poparu)
obozava je i super je pojede.
za rucak je pileca supica sa povrcem, uzina ce biti dinja.
zadovoljna sam kako jede od kako su je zubici popustili

Meni je mama pravila poparu i to sam bas volila jesti😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13227
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.7.2016 11:51:41   
Pufnicaa
Drage moje evo da se i ja javim,da napisen svoje iskustvo mozda ce nekome nesto pomoci oko hranjenja..Vec sam pisala da je moj sin s 3mj poceo odbijati ad pa sam mu uvela kasice koje je jeo kao lud..Da bi s 4mj potpuno pdbio hapu hajdr tjesilo me sto je jeo bar 2-3x u toku noci medjutim nije je htio ni u toku noci nikako..ja nazovem dom zdravlja on kazu izbaci kasice nije to jos za njega forsiraj mlijeko sto vise morae bla bla.

I ja pokusam medjutim on nije jeo nikako kad je skontao da kad trazi ja dam hapu prestao traziti a mene muka mora mi dijete jesti i ja nastavim s kasicama..Na kraju odvedem ga privatni doktorici ona mi kaze da se ne sekiram i da ne mucim dijete ako nece da ga ne forsiram vec da mu dajem sto voli poato napreduje na kilazi izvrsno ima redovnu stolicu i sve super..Kaze uvedi mu kravlje mlijeko i stavljaj mu po malo u kasice ako nece da pije a ako nece nikako ima sirup kao nadomjestaj kalcija i magnezija i jos kaze daji mu na kljin casu ako se ne bide zagrcavao.. I ja tako uvedem kravlje njega i popije povremeno nekih 70-80ml rekla nam.je da brze uvodimo namirnice da dodjemo do mesa i jaja sto prije kako bi jeo raznovrsno..Napominjem 5mu je mjeseci zdrav je jede mlijecne,vocne,zitne,slane kasice pije na kljun casu i prestao je da se budi u toku noci spava od pola 10 do 6ujutro...

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13228
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.8.2016 17:31:13   
lajlac
Prijedlog jelovnika za dijete od 10 mjeseci? Da li neko ima? Ponestaje mi ideja vise, a uvodim od sutra treci obrok...sta pripremat, velika mi je dilema.

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 13229
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.8.2016 3:29:34   
marketing RR


Drage dame, pišite nam komentare i iskustva u temi KLIK OVDE jer će sponzor Vitamedic uskoro nagraditi još 3 korisnika Ringeraje sa po jednom CortinaT kremom, BEZ kortikosteroida koji brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo,svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Požurite
user posted image


< Poruku je uredio marketing RR -- 25.8.2016 3:31:39 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13230
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.9.2016 16:37:57   
ziel
IZVORNA PORUKA: lajlac

Prijedlog jelovnika za dijete od 10 mjeseci? Da li neko ima? Ponestaje mi ideja vise, a uvodim od sutra treci obrok...sta pripremat, velika mi je dilema.

niko ne pise nista, a i kod nas se sve isto vrti , sreca beba jede ko velika sve sto se ponudi user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 6.9.2016 16:42:51 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 13231
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.9.2016 14:31:08   
aidana
Dorucak pura sa pavlakom i jogurtom, uzina chia sjemenke sa bananom i grozdjem (chia je preporuceno 12+), rucak grah a veceru cemo jos skontati.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13232
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.9.2016 11:32:46   
ziel

IZVORNA PORUKA: aidana

Dorucak pura sa pavlakom i jogurtom, uzina chia sjemenke sa bananom i grozdjem (chia je preporuceno 12+), rucak grah a veceru cemo jos skontati.

S cime jos kombinujes chia sjemenke? Mi ih imamo pa bih nesto kombinovala, ne znam ni kakvog su okusa

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13233
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.9.2016 13:29:10   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: aidana

Dorucak pura sa pavlakom i jogurtom, uzina chia sjemenke sa bananom i grozdjem (chia je preporuceno 12+), rucak grah a veceru cemo jos skontati.

S cime jos kombinujes chia sjemenke? Mi ih imamo pa bih nesto kombinovala, ne znam ni kakvog su okusa

Ni ja jos nisam davala D chia ali namjeravam uskoro. Dajem trenutno lanene, bucine i susamove sjemenke sa jogurtom i vocem. A chia mozes mjesati sa vocem, jogurtom, njih kad potpis dobijes puding.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13234
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.9.2016 13:33:46   
Farah 00
Mi smo jos na dva obroka, uskoro uvodimo treci. Dorucak kruska i jabuka sa jogurtom, pahuljice od prosa i lanene sjemenke (mljevene). Rucak teletina kuhana sa mrkvom, bundevom, tikvicom, lukom i paradajzom, to je i juce jela pa je ostalo i za danas😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13235
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.9.2016 15:05:54   
ziel

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mi smo jos na dva obroka, uskoro uvodimo treci. Dorucak kruska i jabuka sa jogurtom, pahuljice od prosa i lanene sjemenke (mljevene). Rucak teletina kuhana sa mrkvom, bundevom, tikvicom, lukom i paradajzom, to je i juce jela pa je ostalo i za danas😊

Koji jogurt dajes D?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13236
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.9.2016 23:21:08   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mi smo jos na dva obroka, uskoro uvodimo treci. Dorucak kruska i jabuka sa jogurtom, pahuljice od prosa i lanene sjemenke (mljevene). Rucak teletina kuhana sa mrkvom, bundevom, tikvicom, lukom i paradajzom, to je i juce jela pa je ostalo i za danas😊

Koji jogurt dajes D?

Najcesce dajem grcki jogurt jer je masniji i kremastiji pa ga lakse mijesam uz voce i zitarice, a moja D jedino na jogurt i pavlaku otvara usta pa puno toga moram varati sa jogurtom. Ako nemam grcki dajem cvrsti 3.2 mm. Ovdje u Hr u Lidlu kupim veliko pakovanje grckog jogurta, kod nas imaju samo mala pakovanja.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13237
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
22.9.2016 11:39:45   
aidana

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: aidana

Dorucak pura sa pavlakom i jogurtom, uzina chia sjemenke sa bananom i grozdjem (chia je preporuceno 12+), rucak grah a veceru cemo jos skontati.

S cime jos kombinujes chia sjemenke? Mi ih imamo pa bih nesto kombinovala, ne znam ni kakvog su okusa

Ni ja jos nisam davala D chia ali namjeravam uskoro. Dajem trenutno lanene, bucine i susamove sjemenke sa jogurtom i vocem. A chia mozes mjesati sa vocem, jogurtom, njih kad potpis dobijes puding.

Ovako kao sto Farah kaze, do sad sam joj davala potopljene u jogurt ili potopljene u vodu pa sa nekim vocem izmjesano. Dovoljno im je jedna kafena kasika. A starijem navece potopim u mlijeko, stavim kakao pa to ujutro bude kao puding.

Ja dajem obicni jogurt iz flase, punomasni.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13238
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.10.2016 12:06:24   
boki11
Evo jedna kašica koju same pravite. Za bebe sa navršenih 6 mjeseci
http://www.kakolijeciti.com/ukusna-i-jako-zdrava-kasica-za-klince/

Trebala bi biti ukusna, a zdrava sigurno jeste. Naravno, pripaziti da beba nema nekih alergija na sastojke..

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13239
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.11.2016 12:29:58   
ziel
Nesto tema miruje.
Evo da mi napisemo sta. Danasnji rucak nam je corba od mrkve, karfiola, brukule i quinoa sjemenke sam ubacila. Mi imamo 11,5 mj.pa ja u corbice ubacim i hljeba. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu boki11)
Neposredna veza do poruke: 13240
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.2.2017 8:03:45   
Angelica
Velika razlika prvo i drugo dijete, s prvim sam se drzala strogo tablica, na kalendar gledala kad ce 6mj. da uvedem prvu namirnicu, uvođenje po 3 dana, zavirivanje imal kakve alergije, opterećenje Bože sačuvaj a sa drugimuser posted image samo ne dajem citruse, med, hljeb, jaja, grah, mliječne proizvode ostalo sve jede i ima 6mj, voli krompir i rižu i sve sto stavim stim pojede i opet doji non stop, mislila sam da cu uvođenjem obroka malo sebi olaksat ali nistauser posted image

Jučer je jela kasicu od krompira, mrkve, malo luka, maslinovog ulja sve pojela
navečer griz s jabukom samo 5 kasikica

Danas ćemo kuhati karfiol, tikvicu, maslinovo ulje

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13241
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.10.2017 23:16:55   
lejla80
Da malo pokušam podići temu. Ideja nikad nije na odmet.
Nas današnji meni:
8.00 dojenje
9.00 griz sa kruškom
11.00 dojenje
14.00 čorbica sa teletinom, mrtvom, krompirom i graškom
17.00 dojenje
19.00 banana sa jogurtom, amarantom i lanenim sjemenkama
I još puno dojenja tokom noći

Ima li neko ideju šta ubaciti bebi umjesto podoja prije podne? Pripremam se za povratak na posao pa mi treba ideja.

< Poruku je uredio lejla80 -- 4.10.2017 23:17:40 >


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 13242
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.11.2017 12:38:15   
manuela RR
Sve zavisi da li ćeš nastaviti sa dojenjem i kad počneš da radiš. ..
Recimo dobra zamjena za dojenje je neka mliječna kašica. ..Sa mlijekom rizine pahuljice ne znam da li si za instant kašice tipa cokolino i sl...jogurt sa vocem i sjemenkama ili sam.
Možda kakav zdrav smoothie koji će popiti...

< Poruku je uredio manuela RR -- 13.11.2017 12:39:32 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 13243
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.11.2017 14:13:21   
bejbibi
Super LEJLA da si podigla temuuser posted image ...ovdje nam trebaju ideje

Mi smo juce napunili 8 mj i uveli smo prekjucer mladi sir ...prvo sam mu onako dala malo da proba ,vidim hoce pa sam mu iz povrtnu kasicu davala ..sinoc je jeo uz puru a danas sam mu stavila u bananu sa keksom .super je ispalo ,ukusno user posted image pojeo fino ..

Za rucak cemo blitvu, pileci file , i carska mjesavina ( karfiol,brokuli,mrkva) .malo maslinovog ulja i himalajske soli ..

Od sutra cemo poceti sa uvodjenjem jajeta ...bas mi neka trema user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 13244
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.11.2017 10:08:14   
lejla80
Eh ovako meni od jučer:

Doručak: zobene pahuljice sa groždicama i pasiranom jabukom

Ručak: čorbica sa puretinom, mrkvom, prasom i riom

Večera: grčki jogurt sa iskokanim amarantom


Jutros smo startali sa grizom i jabukom a ruak jo nismo smislili.

< Poruku je uredio lejla80 -- 14.11.2017 10:11:58 >


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 13245
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.11.2017 12:02:33   
manuela RR
Sa koliko mj. si uvela večeru. ..?
Mi smo 9.5 mj. i dalje imamo doručak i ručak. ..nemam gdje smjestiti i tu veemu. ..



< Poruku je uredio manuela RR -- 14.11.2017 12:04:18 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 13246
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.11.2017 12:26:51   
manuela RR
Nas danasnji menu...
Dorucak :jabuka +griz+cimet
Dojenje 2/3 puta.

Rucak:corbica carska mjesavina sa piletinom i kasikica milerama. ..

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 13247
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.11.2017 13:06:17   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: lejla80

Da malo pokušam podići temu. Ideja nikad nije na odmet.
Nas današnji meni:
8.00 dojenje
9.00 griz sa kruškom
11.00 dojenje
14.00 čorbica sa teletinom, mrtvom, krompirom i graškom
17.00 dojenje
19.00 banana sa jogurtom, amarantom i lanenim sjemenkama
I još puno dojenja tokom noći

Ima li neko ideju šta ubaciti bebi umjesto podoja prije podne? Pripremam se za povratak na posao pa mi treba ideja.


nesto ne vidim da imas na jelovniku poparu, puru, ja sam cak i zumanjce uvodila i bjelance...meni su do godine stvarno jele sve sto jedu i sad.
za dorucak mozes i razljevak od tikve (ja naribam 2 tikve a prije toga umutim smjesu kao za palacinke samo stavim vise jaja, moze si sira, kajmaka) ja tako pravim i sa mrkvom sa spinatom. nekad samo u tepsiju izlijem a nekad kao mafine
ja sam njima i avokado za dorucak davala, rjedje u uzinu

ja sam dojenja zamjenjivala konkretnim obrocima
i sad im je raspored kao i prve godine
dorucak-uzina-rucak-uzina-vecera s tim sto sad znaju pojest supu prije a rucaju s nama kad mi dodjemo s posla

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 13248
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.3.2019 23:42:36   
ijaa
Evo teme za mame sa teme bebe do 2 rodjendana... Malo cesljam ima tu super ideja.

Poato smo bolesni niaam bila azurna sa kuhanjem, ali evo danas sam nam pravila kompot sa jabukama suhim sljivama i grozdjicama nenacu nisam secerila bas mu sjelo... 13 tog punih 6mj...nas mali bebac voli bas da jede, nusim mu i sva puta na dan nekad uvijek nesto copi kad i mi jedemo prilagodimo njemu

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13249
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.3.2019 11:07:34   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: ijaa

Evo teme za mame sa teme bebe do 2 rodjendana... Malo cesljam ima tu super ideja.

Poato smo bolesni niaam bila azurna sa kuhanjem, ali evo danas sam nam pravila kompot sa jabukama suhim sljivama i grozdjicama nenacu nisam secerila bas mu sjelo... 13 tog punih 6mj...nas mali bebac voli bas da jede, nusim mu i sva puta na dan nekad uvijek nesto copi kad i mi jedemo prilagodimo njemu



Kad si mu pocela s dohranom? I da li tu pedijatri savjetuju drugacije nego u BiH ili je to sve slicno?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 13250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  528 529 [530] 531 532   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  528 529 [530] 531 532   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *