|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  527 528 [529] 530 531   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2016 10:16:48   
aidana

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mene je iznenadilo kako D voli sir, jogurt i pavlaku, ako joj napravim nesto od povrca a ne svidi joj se, dodam malo sira i sve potamani, a voce sa jogurtom bas voli.
Mi imamo 2 obroka, rucak i veceru oko 18h, mada po pravilu ide rucak, pa dorucak pa vecera kod uvodjenja i izmedju uzine. Nekako mi zbog naseg ritma ovako vise odgovara jer rucak bude oko 11-12h.


Farah jesi li ti pratila neki redoslijed kod mlijecnih proizvoda? Cini mi se da sam ja s prvim pratila neki redoslijed, sad dajem sta imamuser posted image Nisam joj puno ni davala, mozda 3-4 puta, jogurt i pavlaku. Znas li mozda kad moze kefir?

Moja se juce malo osula po licu, pregledala sam joj tijelo nije nista bilo. Jutros vidim da je dobila isti osip i na guzi i siri se prema ledjima. Izgleda da je reakcija na maline.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13201
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2016 11:08:13   
Travelove
Kod nas pise 7 mjerica a to je cijela bocica, ona popije 5-6 4-5 puta na dan, a nakon rucka joj ni ne nudim, ponekad ako izdojim to joj ponudim

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13202
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2016 15:26:15   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mene je iznenadilo kako D voli sir, jogurt i pavlaku, ako joj napravim nesto od povrca a ne svidi joj se, dodam malo sira i sve potamani, a voce sa jogurtom bas voli.
Mi imamo 2 obroka, rucak i veceru oko 18h, mada po pravilu ide rucak, pa dorucak pa vecera kod uvodjenja i izmedju uzine. Nekako mi zbog naseg ritma ovako vise odgovara jer rucak bude oko 11-12h.


Farah jesi li ti pratila neki redoslijed kod mlijecnih proizvoda? Cini mi se da sam ja s prvim pratila neki redoslijed, sad dajem sta imamuser posted image Nisam joj puno ni davala, mozda 3-4 puta, jogurt i pavlaku. Znas li mozda kad moze kefir?

Moja se juce malo osula po licu, pregledala sam joj tijelo nije nista bilo. Jutros vidim da je dobila isti osip i na guzi i siri se prema ledjima. Izgleda da je reakcija na maline.

Iskreno nisam pratila redoslijed, prvo sam ponudila sir pa jogurt i zadnje pavlaku. Mozda je jogurt prvo trebao, ali hB nije bilo reakcije.

Probaj za par dana ponoviti sa malinama da vidis hoce li opet biti osip.

Kada sam D dala prvi put da jede quinou imala je taj dan 4 stolice, normalne su bile, ali ne znam je li to bila neka reakcija ili guinoa ima dosta vlakana pa zbog toga.

Kefir ne znam kad moze🙄

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13203
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2016 15:34:27   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Kod nas pise 7 mjerica a to je cijela bocica, ona popije 5-6 4-5 puta na dan, a nakon rucka joj ni ne nudim, ponekad ako izdojim to joj ponudim

Moja pije 4 mjerice 6 puta. Jednostavno ne moze vise i kada napravim veci razmak. Nocu popije jednu, a rijetko i 2 flasice. Obzirom da vec ima 2 obroka, nakon njih joj ne nudim flasicu, tek nakon 2-3 sata zavisno koliko je pojela.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13204
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.6.2016 21:36:15   
Travelove
Moja ne moze na 3 sata, samo mozda nakon cvrstog obroka, a razmak mora biti 3,5-4 sata! Inace i ona popije 120 i stane, i onda je ja doforsiram mjericu dvije, ne mogu da mi jede 100 puta, nekako sam je uobrocila na 5 obroka, mada, mada kad je bila bolesna jmali smo vise, ugadjali joj!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13205
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.6.2016 10:25:57   
Travelove
Zene sta nam je sa onog foruma, ja ne mogu uci?

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13206
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.6.2016 10:31:16   
ninuska
Kojeg? Bebe do prvog rodjendana?
Ja mogu...pisem tamo...samo je dosta postova obrisano...napisi na temi problemi sa forumom

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13207
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.6.2016 11:25:52   
Leptirica87
Zenice a koliko vase bebe kolicinski pojedu nekog obroka pa da to smatrate pravim obrokom.Ja sam svojoj sa nekih 5mj pocela pomalo dati vocke i to je bilo par dana,kad sam probala palentu,rizu nije htjela,cak onda ni one vockice loje je prvobitno jela,tako da samo napravili pauzu dok nije napunila 6mj.Onda sam opet pocela joj nuditi hranu i pocela je pomalo neljat.Eto prije dva dana je bapunila 7mj jede svaki dan jednom,nesto joj dam ali me sad muci to sto neznam da li joj je dovoljno.Inace njoj je dojenje glavno,bez toga bema price.I kad je gladna i kad je nervozna hehehe

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13208
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.6.2016 19:05:33   
Travelove
Moja je savrseno jela, al otkako je bila bolesna, vise ne zna da zine i da spusti jezik, nego ga digne gore, i onda problem. Meni mjerica ona teglica od 120 g, nekad pojede sve, a nekad ostavi malo, a nekad i preko toga, uglavnom ne jede kao prije, kada sam je za 5 min znala nahraniti sa cistim siperkom, sada je sve po njoj, po celu nosu... prije nisam forsirala, ali sad forsiram. Cak bananu danas nije htjela, pa sam joj nekako na prevaru utrpala, samo kada ne bih dizala taj jezik. Nadam se da je faza, jer sam postala sa strpljenjem na vi, kako ona manje jede ja sve vise hehheh. A u principu ponudis joj koliko ona zeli, nije svaka beba ista

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13209
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.6.2016 22:44:03   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Travelove

Moja je savrseno jela, al otkako je bila bolesna, vise ne zna da zine i da spusti jezik, nego ga digne gore, i onda problem. Meni mjerica ona teglica od 120 g, nekad pojede sve, a nekad ostavi malo, a nekad i preko toga, uglavnom ne jede kao prije, kada sam je za 5 min znala nahraniti sa cistim siperkom, sada je sve po njoj, po celu nosu... prije nisam forsirala, ali sad forsiram. Cak bananu danas nije htjela, pa sam joj nekako na prevaru utrpala, samo kada ne bih dizala taj jezik. Nadam se da je faza, jer sam postala sa strpljenjem na vi, kako ona manje jede ja sve vise hehheh. A u principu ponudis joj koliko ona zeli, nije svaka beba ista



I do sad sam tako dajem joj dajem dok ne pocne pkretat glavu i zatvarat usta,al kontam da reko ne moram malo vise forsirat da jede,jer neznam da li jij je dovoljno.Jer sam primjetila da je lijena u jelu.A i ja stavim u tu teglicu pa ne pojede nikad cijelu vec malo vise od pola,al uz to popije prilicno dosta vode.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13210
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.6.2016 0:53:18   
Travelove
Sto rece moja mama i domtorica pusti da ogladnimi da trazi, kod mene ne trazi da jede, nego je ja na svaki 3-4 sata nudim, u zavisnosti koliko je pojela i kada prethodni obrok! Ja joj uvela veceru, al evo cima vriska par noci

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13211
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.6.2016 23:55:46   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: Travelove

Moja je savrseno jela, al otkako je bila bolesna, vise ne zna da zine i da spusti jezik, nego ga digne gore, i onda problem. Meni mjerica ona teglica od 120 g, nekad pojede sve, a nekad ostavi malo, a nekad i preko toga, uglavnom ne jede kao prije, kada sam je za 5 min znala nahraniti sa cistim siperkom, sada je sve po njoj, po celu nosu... prije nisam forsirala, ali sad forsiram. Cak bananu danas nije htjela, pa sam joj nekako na prevaru utrpala, samo kada ne bih dizala taj jezik. Nadam se da je faza, jer sam postala sa strpljenjem na vi, kako ona manje jede ja sve vise hehheh. A u principu ponudis joj koliko ona zeli, nije svaka beba ista



I do sad sam tako dajem joj dajem dok ne pocne pkretat glavu i zatvarat usta,al kontam da reko ne moram malo vise forsirat da jede,jer neznam da li jij je dovoljno.Jer sam primjetila da je lijena u jelu.A i ja stavim u tu teglicu pa ne pojede nikad cijelu vec malo vise od pola,al uz to popije prilicno dosta vode.


Ako ti popije dosta vode u toku jela mozda joj to onda stvori lazni osjecaj sitosti.

< Poruku je uredio Farah 00 -- 18.6.2016 23:56:51 >


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13212
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.6.2016 0:01:55   
Travelove
Danas je odlicno jela pu pu pu, dane ureknem user posted image user posted image , bilo ju je milina hraniti, dozvolila sam joj cak dvije teglice da pojede, danas sam joj pileci .bujon pravila i bananu kasnije, fino je i mlijeka papala. E skoro mi se nesto izasu po celu i glavi, kontam da nije reakcija, ali brzo joj proslo, muz kaze da je malo vise istrljao dok je susio kosu, nadam se da je samo to u pitanju.

Koliko vi dajete banane? Ja pola male!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13213
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.6.2016 16:40:27   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Danas je odlicno jela pu pu pu, dane ureknem user posted image user posted image , bilo ju je milina hraniti, dozvolila sam joj cak dvije teglice da pojede, danas sam joj pileci .bujon pravila i bananu kasnije, fino je i mlijeka papala. E skoro mi se nesto izasu po celu i glavi, kontam da nije reakcija, ali brzo joj proslo, muz kaze da je malo vise istrljao dok je susio kosu, nadam se da je samo to u pitanju.

Koliko vi dajete banane? Ja pola male!

Mshallah za curu sto se projelauser posted image

Ja svojoj moram umakati u jogurt sve slane kasice😄

A bananu joj nisam jos davala samu, uvijek smiksam dvije-tri vrste voca i dodam neke zitarice jer to nama bude drugi obrok.
Kad uvedem uzinu onda moze biti neka kedna vocka, samo jogurt ili sta vec ide u uzine😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13214
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.6.2016 12:15:57   
LieToMe RR
sto se tice banane N je nece nikako izgnjecenu nego da ona grize. pojede izmedju polovine i trecine ali bas one velike banane. uz bananu pojede i neku drugu vocku, cetvrtinu jabuke ili hurme ili zavisi sta joj ponudim samo u varijant da sama grize i zvace (sto me vec malo izludjuje).

juce je jela palacinku prvi put i pravo joj se dopalo
meso mastrafi u svim varijantama. svasta je do sad jela i gljive i skoljke, ribu...krompir u svim mogucim varijntama, svidja joj se kad ispecem pomfri jer moze sama da jede. jela je i kupus, paradajz, grah... makarone onako same da moze da grize. a sladoledom ju je L nahranila isto da je supa user posted image
za razliku od L ona uljeva nadu da hoce sve da proba. L sve teze i teze probava nesto sto joj je novo i treba joj vremena da se navikne.



_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13215
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.6.2016 12:48:59   
Travelove
Ma da bitno je da je ono nejelo proslo, evo danas joj opet ponudih bananu sa riznim pahuljicama i mlijekom, pojela je, ali ne sad ono kako je za ocekivati.
Ima !i ko kakvu ideju ili prijedlog, obzirom da cemo biti u hotelu, trazili smo aparthotel, ali su cijene bezobrazno nenormalne, a htjela bih joj kuhati, i nasla sam ono avent kuhalo plus blender, ali je onako cjenovno bas skupo, malo jace od 300 KM. Ne bih da joj nudim kupovne kasice, iz razloga sto je prijateljicina beba nikada vise nije htjela uzeti domace, svakako cu ih imati u rezervi. Aman sto zakomplikovah, elem ima li kakav jeftiniji lrijedlog za pripremanje hrane osim ovog kuhala user posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13216
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.6.2016 12:56:40   
lulaloo
Travelove,
Dok je moj sin bio bebac, odnosno, za vrijeme njegove "toddlerske" dobi, u svim hotelima gdje smo odsjedali su nam bez ikakvih problema pripremali za njega ono sto bih ja zamolila - npr, skuhaju mi proso, komadic piletine, brokule i karfiola, sa malo maslinovog ulja, i ja to samo izmiksam. I tako svaki (2-3) obrok. Ujutro prokuhaju zitarice, dodam vocku i smiksam. Dakle, trebao mi je samo stapni mikser i posudica u kojoj se miksa.
Stvarno mislim da ne bi trebalo biti problema da ti to u hotelu pripreme.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13217
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
23.6.2016 13:47:28   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Ma da bitno je da je ono nejelo proslo, evo danas joj opet ponudih bananu sa riznim pahuljicama i mlijekom, pojela je, ali ne sad ono kako je za ocekivati.
Ima !i ko kakvu ideju ili prijedlog, obzirom da cemo biti u hotelu, trazili smo aparthotel, ali su cijene bezobrazno nenormalne, a htjela bih joj kuhati, i nasla sam ono avent kuhalo plus blender, ali je onako cjenovno bas skupo, malo jace od 300 KM. Ne bih da joj nudim kupovne kasice, iz razloga sto je prijateljicina beba nikada vise nije htjela uzeti domace, svakako cu ih imati u rezervi. Aman sto zakomplikovah, elem ima li kakav jeftiniji lrijedlog za pripremanje hrane osim ovog kuhala user posted image


Kako god trebala bi ti neka ringla da mozes prokuhati a to je komplikovano. Jeste li gledali da iznajmite negdje apartman a platite u blizini neki pansion za hranu, mada vjwrujem da bi tako odvojenodoslo jos skuplje.
Jedino da iskoristis ovaj projedlog od lulaloo 😊


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13218
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2016 1:11:40   
leli80
Drage mamice, kako vi kuhate tikvicu za vaše bebice? Je li na mlijeku ili vodi? Hvala...

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13219
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2016 5:50:04   
Leptirica87
Da se pohvalim da je moja S jucer konacno htjela da jede slano.I to je bila corbica s tikvicama,mrkvom i paradajzom...cak nisam ni blendala nego onako kasikom izgnjecila koliko se moglo.I htjela je jesti.Ja presretna.A predvecer je jela rizine pahuljice i to pofino pojela.
Sto se tice banane i moja hoce samo ako joj dam da to ona sama u ruke pa mljacka,nesto pojede al vise bude svugdje oko nje heheh al opet uhar je koliko god da pojede.
Travelove ne bi trebao biti problem da ti u hotelu skuhaju za bebacha,ipak im placas vjerovatno polupansijon il mozda i puni....izlaze oni gostima u susret,a i trebalo bi da im gosti budu zadovoljni cjelokupnom uslugom 😊

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13220
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2016 8:26:52   
ninuska

IZVORNA PORUKA: leli80

Drage mamice, kako vi kuhate tikvicu za vaše bebice? Je li na mlijeku ili vodi? Hvala...

U pocetku sam na obicnoj vodi, a sada na mesnoj, telecem ili pilecem temeljcu s tim da obixno dodam jos neki komad povrca npr brokulu, karfiol ili mrkvicu :)

travelove u istoj sam "muci" user posted image . Ja kontala ponijeti reso pa na to da spremam hahahh. A kuhalo za vodu svakakao moram zbog ad-a. Mada cu ja ponekad dati i kupovne, al opet ne mogu stalno

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13221
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.6.2016 14:29:20   
marketing RR

Drage mame, očekujemo vaša iskustva, pišite! Uskoro saznajemo ko su dobitnici CortinaT kreme za jun mesec user posted image

Napišite komentar, iskustvo, možda baš vi osvojite CortinaT kremu ovog meseca. Sponzor će nagraditi 3 Ringerajina korisnika!

Link na temu KLIK OVDE


< Poruku je uredio marketing RR -- 26.6.2016 14:30:58 >

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13222
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.6.2016 0:33:06   
leli80

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: leli80

Drage mamice, kako vi kuhate tikvicu za vaše bebice? Je li na mlijeku ili vodi? Hvala...

U pocetku sam na obicnoj vodi, a sada na mesnoj, telecem ili pilecem temeljcu s tim da obixno dodam jos neki komad povrca npr brokulu, karfiol ili mrkvicu :)

travelove u istoj sam "muci" user posted image . Ja kontala ponijeti reso pa na to da spremam hahahh. A kuhalo za vodu svakakao moram zbog ad-a. Mada cu ja ponekad dati i kupovne, al opet ne mogu stalno


Hvala ti puno, baš nemam ideja, puno mi pomogne što ovdje pročitam, ali nemam baš puno vremena da pišem, ponekad malo uletim, pa ne mogu da vas sve pohvatam...moja najviše voli bananu, slabo slanu hranu.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13223
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2016 10:19:05   
LieToMe RR
jutros popara sa 4 sira user posted image kako je ja zovem (mladi sir, mileram, feta, abc, kajmak - u principu sve sireva sto imam u frizideru stavim u poparu)
obozava je i super je pojede.
za rucak je pileca supica sa povrcem, uzina ce biti dinja.
zadovoljna sam kako jede od kako su je zubici popustili

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13224
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.6.2016 11:05:11   
aidana

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

jutros popara sa 4 sira user posted image kako je ja zovem (mladi sir, mileram, feta, abc, kajmak - u principu sve sireva sto imam u frizideru stavim u poparu)
obozava je i super je pojede.
za rucak je pileca supica sa povrcem, uzina ce biti dinja.
zadovoljna sam kako jede od kako su je zubici popustili


Kako pravis poparu? Nisam to nikad probalauser posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  527 528 [529] 530 531   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  527 528 [529] 530 531   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *