|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  525 526 [527] 528 529   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 0:18:45   
leli80
Ja svojoj neću blendati..sve ću gnječiti i sjeckati.
A da li vi svojim bebicama solite i šećerite hranu?

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 13151
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 8:49:50   
aidana
U prvih 12 mjeseci se ne preporucuje ni so ni seceruser posted image

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13152
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 8:56:28   
Travelove

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: lajlac

Mom sincicu je 7 mjeseci. Dohranu smo uveli sa 5 mjeseci, postepeno. Sada sa 7 mjeseci ne znam da li i dalje treba da ima samo po jedan slatki (vocni) obrok i jedan slani. Izmedju obroka jede Bebimil 2 po 150 ml. Mozete li me uputiti? Doktor nam je rekao sto manje mlijeka, a sto vise ostalog. Nas raspored je ovakav: cim ustane 180 ml mlijeka, za 3 h vocna kasica, kombinujem s rizom ponekad, pa rucak i ostalo hapa. I jos jedno pitanje...kupila sam seti puru, palentu, cime da je kombinujem i na koji nacin? Hvala unaprijed

Ne znam koji doktor ti je rekao sto manje mlijeka kad je mlijeko osnovna hrana do prve godine zivota bebe jer sve ostalo se i zove samo dohrana.

Mislim da su ti za sad dovoljna dva obroka.

Palenta je jedina zitarica (i proso iza nje) koju mozes kombinovati i sa povrcem i sa vocem, a mozes i sa sirom, pavlakom kad uvedes mlijecne proizvode. Palentu mozes kombinovati sa suhim vocem, sljivom i marelicom.


Slazem se sa Farah, da je mlijeko i dalje osnovna bebina hrana do godine dana, i dnevno treba piti od 600-800 ml mlijeka, i opet je sve individualno!
Mi smo isto uveli prvi obrok sa 5 mjeseci, i sada se lomim da li jij uvesti veceru, rizine pahuljice kao drugi obrok! Meni su rekli svaka 2 mjeseca uvodjenje novog obroka!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13153
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 9:00:12   
aidana
IZVORNA PORUKA: kocka

Ja sam prvom djetetu davala sve blendano od pocetka, sve se tako davila kad osjeti i mrvicu necega, pa smo jedva prestali nekako nakon sto godina. A sto se tice drugog, nije uopste htio da jede blendano, jedva malo (sa 6 mj. poceli sa dohranom), supicu je pio, a ostale cvrste stvari sam sitno sjeckala i jeo sve sam. I nikad nije imao nikakvih nagona ni za povracanje i za davljenje.

Kocka ako sam dobro shvatila ti si svom rano nudila sitne komadice koje je on sam stavljao u usta? Kada si pocela s tim? Moja ima 8 mjeseci nece nista da stavlja u usta. Nista osim svojih prstica. Pokusala sam da joj dam nesto kremasto da umoci prste i stavi u usta, pokusala sam da uzmemo istu hranu ona i ja pa ja jedem ne bi li me kopiralauser posted image Ugl...dijete nece da stavi nista u usta, ni igracke, glodalice....Nije da me brine ali mi je bas cudno.
I ja sad samo gnjecim, osim mesa, ali joj se to nikako ne svidja. Nije ni inace nesto odusevljena hranom a sad pogotovo. Ali ja trpam, ona pljuje, ja vracam...na kraju nesto pojede.

< Poruku je uredio aidana -- 7.6.2016 9:07:07 >

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 13154
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 9:05:18   
aidana

IZVORNA PORUKA: Travelove


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: lajlac

Mom sincicu je 7 mjeseci. Dohranu smo uveli sa 5 mjeseci, postepeno. Sada sa 7 mjeseci ne znam da li i dalje treba da ima samo po jedan slatki (vocni) obrok i jedan slani. Izmedju obroka jede Bebimil 2 po 150 ml. Mozete li me uputiti? Doktor nam je rekao sto manje mlijeka, a sto vise ostalog. Nas raspored je ovakav: cim ustane 180 ml mlijeka, za 3 h vocna kasica, kombinujem s rizom ponekad, pa rucak i ostalo hapa. I jos jedno pitanje...kupila sam seti puru, palentu, cime da je kombinujem i na koji nacin? Hvala unaprijed

Ne znam koji doktor ti je rekao sto manje mlijeka kad je mlijeko osnovna hrana do prve godine zivota bebe jer sve ostalo se i zove samo dohrana.

Mislim da su ti za sad dovoljna dva obroka.

Palenta je jedina zitarica (i proso iza nje) koju mozes kombinovati i sa povrcem i sa vocem, a mozes i sa sirom, pavlakom kad uvedes mlijecne proizvode. Palentu mozes kombinovati sa suhim vocem, sljivom i marelicom.


Slazem se sa Farah, da je mlijeko i dalje osnovna bebina hrana do godine dana, i dnevno treba piti od 600-800 ml mlijeka, i opet je sve individualno!
Mi smo isto uveli prvi obrok sa 5 mjeseci, i sada se lomim da li jij uvesti veceru, rizine pahuljice kao drugi obrok! Meni su rekli svaka 2 mjeseca uvodjenje novog obroka!


Svak 1,5-2 mjeseca novi obrok. Koliko je tvojoj sada?
Mada je meni to individualno, ja sam svojoj uvela drugi obrok nakon mjesec i po jednostavno mi je bila spremna. Sad bi joj po tom pravilu bilo vrijeme i za treci obrok ali ja jos uvijek ne vidim potrebu, odnosno cini mi se da nije jos vrijeme za to.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13155
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 9:18:17   
Travelove
Mi blendamo, jednom sam joj ponudila jabuku onako kao rendanu, sve joj se zaljepilo za nepce morala sam prstom vaditi iz usta! Sada ako ostane neki komadic dam joj na kraju, i ona to kao nesto zvace!
Sa 7 mjeseci cu poceti da joj gnjecim viljuskom!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13156
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 9:22:03   
Travelove
Aidana, imamo 6 mjeseci, a uveli smo sa 5! Malo je odbijala mlijeko pa sam zbog toga mislila, a sacekacu jos malo, mada rizine pahu!jice se prave sa mlijekom, to mi isto dodje mlijecni obrok, samo sto je na kasiku!

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13157
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 13:01:30   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: leli80

Ja svojoj neću blendati..sve ću gnječiti i sjeckati.
A da li vi svojim bebicama solite i šećerite hranu?


Nema potrebe ni za so ni za secer, barem do godinu, mada ni kasnije ne vidim svrhu, a secer nema potrebe nikako.

< Poruku je uredio Farah 00 -- 7.6.2016 13:02:35 >


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13158
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
7.6.2016 23:14:27   
leli80

IZVORNA PORUKA: Farah 00

IZVORNA PORUKA: leli80

Ja svojoj neću blendati..sve ću gnječiti i sjeckati.
A da li vi svojim bebicama solite i šećerite hranu?


Nema potrebe ni za so ni za secer, barem do godinu, mada ni kasnije ne vidim svrhu, a secer nema potrebe nikako.


Hvalaaa..nisam ni mislila, ali opet da čujem i vaša mišljenja...posebno sam bila u dilemi za so..ono znam da nije ni jedno dobro, ali kontam hoće li poslije biti problem za hranu, hoće li uopšte onda htjeti jesti hranu koju mi jedemo..inače malo solim.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13159
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.6.2016 13:05:57   
Elastigirl
Ja danas pravila proso sa bananom i flasica kompota od jabuke i suhe sljive, nezasladjen.

Da podijelim svama jednu caku koju mi je rekla prijateljica. Posto svi muku mucimo sa sipercicma i bebe ih zacas isprljaju, trik je da u toku hranjenja sipercic stavite naopako tako da ona najlonska strana dodje naprijed, hrana ce samo psadati stoga kad poslije prebrisete a prednja strana ostaje cista.


(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13160
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.6.2016 15:25:15   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ja danas pravila proso sa bananom i flasica kompota od jabuke i suhe sljive, nezasladjen.

Da podijelim svama jednu caku koju mi je rekla prijateljica. Posto svi muku mucimo sa sipercicma i bebe ih zacas isprljaju, trik je da u toku hranjenja sipercic stavite naopako tako da ona najlonska strana dodje naprijed, hrana ce samo psadati stoga kad poslije prebrisete a prednja strana ostaje cista.



Imas za kupiti sipercice od pvc i sa prednje i sa donje strane su isti, jos imaju dzepic gdje sklizne hrana, poslije hranjenja samo isperes vodom 😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13161
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.6.2016 15:31:17   
Farah 00
Mi smo danas jeli krompir sa blitvom i maslinovim uljem, mislim da sam je za minutu nahranila, valjda joj se svidjelo😊

Mi se mucimo s vodom i bilo kakvom tecnoscu koja nije mlijeko, vodu nudim jos odavno, kao caj od komilice i komoraca i jos nikad nije prihvatila, popije prevarom kad misli da je mlijeko pa kad se naguta shvati da sam je prevarila😊 Sokove, kompote, nista nece, ali naucit ce i to, nisu sve bebe iste. Jedno vrijeme sam je varala sa onom casom sto ima kljun, sad ni tako😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13162
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.6.2016 23:47:45   
kocka

IZVORNA PORUKA: aidana

IZVORNA PORUKA: kocka

Ja sam prvom djetetu davala sve blendano od pocetka, sve se tako davila kad osjeti i mrvicu necega, pa smo jedva prestali nekako nakon sto godina. A sto se tice drugog, nije uopste htio da jede blendano, jedva malo (sa 6 mj. poceli sa dohranom), supicu je pio, a ostale cvrste stvari sam sitno sjeckala i jeo sve sam. I nikad nije imao nikakvih nagona ni za povracanje i za davljenje.

Kocka ako sam dobro shvatila ti si svom rano nudila sitne komadice koje je on sam stavljao u usta? Kada si pocela s tim? Moja ima 8 mjeseci nece nista da stavlja u usta. Nista osim svojih prstica. Pokusala sam da joj dam nesto kremasto da umoci prste i stavi u usta, pokusala sam da uzmemo istu hranu ona i ja pa ja jedem ne bi li me kopiralauser posted image Ugl...dijete nece da stavi nista u usta, ni igracke, glodalice....Nije da me brine ali mi je bas cudno.
I ja sad samo gnjecim, osim mesa, ali joj se to nikako ne svidja. Nije ni inace nesto odusevljena hranom a sad pogotovo. Ali ja trpam, ona pljuje, ja vracam...na kraju nesto pojede.


PA sa nekih 6 smo poceli sa dohranom, a mislim da je imao 7, davala sam mu sjeckano kuvano povrce, redom kako smo uvodili. Na tacnu ispred i sve sam prsticima uzimao i trpao u usta. Znam da zvuci kao nemoguca misija, i meni je bilo tako, ali stvarno su djeca jako sposobna za to, samo im trebamo dati sansu. Naravno, bila sam spremna da skocim i da ga izvrnem ako pocne da se davi. user posted image I da, nije imao zube u ta doba, tek ih je kasnije dobio, tako da nisu toliko bitna za zvakanje.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13163
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.6.2016 14:07:20   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ja danas pravila proso sa bananom i flasica kompota od jabuke i suhe sljive, nezasladjen.

Da podijelim svama jednu caku koju mi je rekla prijateljica. Posto svi muku mucimo sa sipercicma i bebe ih zacas isprljaju, trik je da u toku hranjenja sipercic stavite naopako tako da ona najlonska strana dodje naprijed, hrana ce samo psadati stoga kad poslije prebrisete a prednja strana ostaje cista.



Imas za kupiti sipercice od pvc i sa prednje i sa donje strane su isti, jos imaju dzepic gdje sklizne hrana, poslije hranjenja samo isperes vodom 😊

Imam ja to iz baby centra. Bacene pare. Meni to ko oklop. Dala sam A da se igra s tim user posted image .
A kupila sam te sipercice koji su sa prednje strane najlonskii super su. Puno bolji nego klasicni :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13164
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 0:15:18   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ja danas pravila proso sa bananom i flasica kompota od jabuke i suhe sljive, nezasladjen.

Da podijelim svama jednu caku koju mi je rekla prijateljica. Posto svi muku mucimo sa sipercicma i bebe ih zacas isprljaju, trik je da u toku hranjenja sipercic stavite naopako tako da ona najlonska strana dodje naprijed, hrana ce samo psadati stoga kad poslije prebrisete a prednja strana ostaje cista.



Imas za kupiti sipercice od pvc i sa prednje i sa donje strane su isti, jos imaju dzepic gdje sklizne hrana, poslije hranjenja samo isperes vodom 😊

Imam ja to iz baby centra. Bacene pare. Meni to ko oklop. Dala sam A da se igra s tim user posted image .
A kupila sam te sipercice koji su sa prednje strane najlonskii super su. Puno bolji nego klasicni :)


Ma nisam mislila na taj oklop, to mi je bezveze, mislila sam na te najlonske, uglavnom samo isperem i smotam. I ti najlonski imaju dzepic, a ti oklopni plasticni su mi bas bezveze.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13165
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 9:56:20   
M.A.M.
Ja imam par tih sipercica tomee tippe al gumirani meni je ono spas pogotovo kad jede supu vise supe bude u onom dzepu nego sto pojede.
Da pitam mame koje imaju stariju djecu kad ste uvodile kravlje mlijeko,jeste li davali flasicu umjesto dohrane kao jedan obrok,ili samo onako da piju?

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13166
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 10:33:37   
ninuska

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Ja imam par tih sipercica tomee tippe al gumirani meni je ono spas pogotovo kad jede supu vise supe bude u onom dzepu nego sto pojede.
Da pitam mame koje imaju stariju djecu kad ste uvodile kravlje mlijeko,jeste li davali flasicu umjesto dohrane kao jedan obrok,ili samo onako da piju?

I moj je gumirani. Al ne koristimo.

Mi vec poceli pit k mlijeko. Dala na flasicu kao obrok. S tim da ne moze drzati kao japa pa malo ranije napravim ad

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 13167
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 12:55:15   
Elastigirl
Ninuska koliko je stara tvoja beba? Kako reaguje na kravlje?

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13168
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 13:08:58   
alman
Ja menu se cini jedina mama koja rijetko koristi siperuser posted image ja stavim al on to odmah podje skidati ako je onaj sa nitnom onda ne moze skinuti pa se unervozi i nista od jelauser posted image . Tako da ja to ne stavljam al on fino jede i nista ne prosipa i ne fleka se.
Jedino kad podje sam da jede kasikom. Al nissm ni H stavljala

< Poruku je uredio alman -- 10.6.2016 13:10:07 >


_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13169
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 13:14:00   
alman

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Ja imam par tih sipercica tomee tippe al gumirani meni je ono spas pogotovo kad jede supu vise supe bude u onom dzepu nego sto pojede.
Da pitam mame koje imaju stariju djecu kad ste uvodile kravlje mlijeko,jeste li davali flasicu umjesto dohrane kao jedan obrok,ili samo onako da piju?


Ja sam starijem kad je navrsio godinu stavljala unutra jedan petit keks ili plazmu i pio je meni se cini tri flasica,sad se i ne sjecam najbolje.
A malom sam posla od 10 mjeseca praviti kasice lino sa mlijekom,pretezno za veceru.


_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 13170
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 13:20:23   
alman
E imam i ja jedno pitanje ne mogu da se sjetim kako sam starijem uvela bjelance.
Alija je do sad jeo i sirnice i zeljanice u kojoj je bilo cijelo jaje al nije puno par zalogaja. I jucer mu ispecem zumance sa pola bjelanceta i to je pojeo pola nije sve. Kad kasnije kad sam ga kupala vidim da se nesto osuo po ledjima i prsima al se poslije kupanja povuklo. Sad da li je alergija ili mozda sto je bio vani pa se oznio. Da li da pokusam ponovo sa jajetom pa ako se ponovi znaci da je alergija. Kako cu drugacije znati da li je alergican.user posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 13171
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 13:20:58   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ninuska koliko je stara tvoja beba? Kako reaguje na kravlje?


9 mjeseci. Nije imao nikakvu reakciju hB.

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13172
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 15:21:55   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Ja imam par tih sipercica tomee tippe al gumirani meni je ono spas pogotovo kad jede supu vise supe bude u onom dzepu nego sto pojede.
Da pitam mame koje imaju stariju djecu kad ste uvodile kravlje mlijeko,jeste li davali flasicu umjesto dohrane kao jedan obrok,ili samo onako da piju?

I moj je gumirani. Al ne koristimo.

Mi vec poceli pit k mlijeko. Dala na flasicu kao obrok. S tim da ne moze drzati kao japa pa malo ranije napravim ad


Poznavajuci moju A nju mlijeko nece drzati ni 2huser posted image pravila sam joj cokolino,sutliju i griz na mlijeku ali nisam joj jos dala samo pa me zanimalo kako ide

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13173
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 15:23:29   
M.A.M.
IZVORNA PORUKA: alman

E imam i ja jedno pitanje ne mogu da se sjetim kako sam starijem uvela bjelance.
Alija je do sad jeo i sirnice i zeljanice u kojoj je bilo cijelo jaje al nije puno par zalogaja. I jucer mu ispecem zumance sa pola bjelanceta i to je pojeo pola nije sve. Kad kasnije kad sam ga kupala vidim da se nesto osuo po ledjima i prsima al se poslije kupanja povuklo. Sad da li je alergija ili mozda sto je bio vani pa se oznio. Da li da pokusam ponovo sa jajetom pa ako se ponovi znaci da je alergija. Kako cu drugacije znati da li je alergican.user posted image


Kako je mene strah tih alergija sve kontam nedaj Boze ako je na nesto alergicna da ce se poceti gusiti,i mi smo probali jaje u hrani ali bjelance nesmijem josuser posted image ,ali idem nekom logikom valjda bi mu se i prije pojavio neki osip da je alergican kazu mi da je dovoljna mrvica samo ili cak u tragovima jaje da se vidi reakcija,ne znam user posted image

< Poruku je uredio M.A.M. -- 10.6.2016 15:24:45 >


_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 13174
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.6.2016 15:26:57   
ninuska

IZVORNA PORUKA: alman

E imam i ja jedno pitanje ne mogu da se sjetim kako sam starijem uvela bjelance.
Alija je do sad jeo i sirnice i zeljanice u kojoj je bilo cijelo jaje al nije puno par zalogaja. I jucer mu ispecem zumance sa pola bjelanceta i to je pojeo pola nije sve. Kad kasnije kad sam ga kupala vidim da se nesto osuo po ledjima i prsima al se poslije kupanja povuklo. Sad da li je alergija ili mozda sto je bio vani pa se oznio. Da li da pokusam ponovo sa jajetom pa ako se ponovi znaci da je alergija. Kako cu drugacije znati da li je alergican.user posted image

Ponovi. Drugacije neces znati. A ospi je mozda bi9 od znoja ako je taj dan bilo toplo

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 13175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  525 526 [527] 528 529   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  525 526 [527] 528 529   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *