|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  523 524 [525] 526 527   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2016 17:15:27   
Ljubicica11
Pozzic i od mene user posted image
e ovako ja ne znam vise sta s ovim mojim malcem,njemu je 7,5 mjeseci,dojila ga,naravno kad je doslo vrijeme pocela sam mu uvoditi hranu sto smije.
Sad imam jedan ogroman problem,on vise nista ne zeli ni iz flasice niti da odji,znaci samo kasika.Siku mozda malo jos ujutro kad se tek probudi al sasvim malo i to je to.Hapu pa nikako.A nocu se zna probuditi gladan,dojiti ne zeli,okrece glavu,flasicu par puta povuce i ni to ne zeli,Ja vise ne znam sta da radim,a kad je kasika u pitanju,vjerujte da pojede kao odrasli za obrok,bas voli papati.
Dal smijem pokusati dati mu mlijeko iz tetrapaka dal je rano,za 10 dana puni 8 mjeseci,jer ne zeli ni vodu,sok nista,primijetila sam da bas slabo i piski,al zato svaki put kaki kad je presvalacenje,sasvim normalna stolica.

Hvala unaprije user posted image user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13101
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2016 19:07:45   
ziel
Curke sta kazete za Lino kasice u kutiji msm dodje prah, pa se kod kuce potopi u prokuhalu vodu? Npr. LINO 3 zitarice... Dobro izgleda. DA ili NE?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Ljubicica11)
Neposredna veza do poruke: 13102
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2016 21:02:28   
M.A.M.
Dd zene nisam odavno ovdje bila
Ziel mozes kupiti to jednostavno je za napraviti al ja sam na pocetku kupovala rizine pahuljice,proso,palenta ipak su i to zitarice nesto vise vjerujem u to nego u one lino gotove,eh onda kupila onaj lino jabuka isto sa vodom se pravi al mala nije nesto odusevljena jednom joj samo napravila a ostalo pojela mama😀
Zene koje imate malo starije bebice kad ste uvele treci obrok?

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13103
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.5.2016 22:30:58   
ziel

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Dd zene nisam odavno ovdje bila
Ziel mozes kupiti to jednostavno je za napraviti al ja sam na pocetku kupovala rizine pahuljice,proso,palenta ipak su i to zitarice nesto vise vjerujem u to nego u one lino gotove,eh onda kupila onaj lino jabuka isto sa vodom se pravi al mala nije nesto odusevljena jednom joj samo napravila a ostalo pojela mama😀
Zene koje imate malo starije bebice kad ste uvele treci obrok?

E hvala na odgovoru :-)
A kada se uvodi 2.obrok?
Mi smo sada na jednom nemlijecnom obroku.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 13104
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.5.2016 7:18:07   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Dd zene nisam odavno ovdje bila
Ziel mozes kupiti to jednostavno je za napraviti al ja sam na pocetku kupovala rizine pahuljice,proso,palenta ipak su i to zitarice nesto vise vjerujem u to nego u one lino gotove,eh onda kupila onaj lino jabuka isto sa vodom se pravi al mala nije nesto odusevljena jednom joj samo napravila a ostalo pojela mama😀
Zene koje imate malo starije bebice kad ste uvele treci obrok?

E hvala na odgovoru :-)
A kada se uvodi 2.obrok?
Mi smo sada na jednom nemlijecnom obroku.


2 mj nakon prvog ja sam se tako pridrzavala

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13105
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.5.2016 12:23:46   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Dd zene nisam odavno ovdje bila
Ziel mozes kupiti to jednostavno je za napraviti al ja sam na pocetku kupovala rizine pahuljice,proso,palenta ipak su i to zitarice nesto vise vjerujem u to nego u one lino gotove,eh onda kupila onaj lino jabuka isto sa vodom se pravi al mala nije nesto odusevljena jednom joj samo napravila a ostalo pojela mama😀
Zene koje imate malo starije bebice kad ste uvele treci obrok?

e draga moja to ti sve zavisi od djeteta. meni je L tako brzo i spontano sama izbacivala sike jer se vdjelo da joj nisu dovoljne. ona je sa 8 mjeseci imala samo nocnu i jutarnju siku (noc u komadu skroz spavala) i 4 obroka po danu, ubrzo nakon toga izbacila siku pred spavanje i uveli joj cokolino i one druge djidje a sa 11 punih mjeseci i nesto dana izbacila siku skroz. I sad ima taj ritam dorucak, rucak, vecera i dvije uzine

sa N je skroz druga pjesma, ona ima 38729 sika i jedva 2 obroka a i to zadnjih mjesec dana po koja kasicica user posted image
tacno vise nisam pametna. njoj samo sika sika sika... cijeli dan i noc sika...

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 13106
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.5.2016 12:32:21   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Ljubicica11

Pozzic i od mene user posted image
e ovako ja ne znam vise sta s ovim mojim malcem,njemu je 7,5 mjeseci,dojila ga,naravno kad je doslo vrijeme pocela sam mu uvoditi hranu sto smije.
Sad imam jedan ogroman problem,on vise nista ne zeli ni iz flasice niti da odji,znaci samo kasika.Siku mozda malo jos ujutro kad se tek probudi al sasvim malo i to je to.Hapu pa nikako.A nocu se zna probuditi gladan,dojiti ne zeli,okrece glavu,flasicu par puta povuce i ni to ne zeli,Ja vise ne znam sta da radim,a kad je kasika u pitanju,vjerujte da pojede kao odrasli za obrok,bas voli papati.
Dal smijem pokusati dati mu mlijeko iz tetrapaka dal je rano,za 10 dana puni 8 mjeseci,jer ne zeli ni vodu,sok nista,primijetila sam da bas slabo i piski,al zato svaki put kaki kad je presvalacenje,sasvim normalna stolica.

Hvala unaprije user posted image user posted image

mene u ovom tvom postu najvise zabrinjava sto malac ne pije vodu. na toliko konkretnih obroka morao bi imati i dovoljno tekucine tj vode (a i sika bi se tu trebala naci na usluzi). ne vidim potrebu da djetetu uvodis flasice, hapice i mlijeko iz tetrapaka (posto vec doji ujutru) ja bih na tvom mjestu poslije svakog obroka (pa cak na sredini obroka) vodu na kasiku i djetetu u usta, znaci dijete mora vodu piti i mora imati dovoljan broj mokrih pelena pored stolice koju ima. onda lagano probaj na flasicu sa kljunom pa na flasicu sa slamkom...nesto ce upaliti ali vodu treba da unosi.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Ljubicica11)
Neposredna veza do poruke: 13107
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.5.2016 21:57:02   
ziel
e ni moj nece vodu iz flasice, pa sam kupila casu sa kljunom koja ima 3 rupice, jos naravno ne zna da pije iz nje, ali mu ja nagnem pa malo vodice izadje i on tako pije, po nekoliko puta poslije obroka, a 2x i u toku obroka.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13108
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.5.2016 20:14:09   
saamy
Moja ima godinu i nesto ma nikako da jededa se najede svenekako trci za njom user posted image

I to sve kad ja sjedem da jedem hoce i ona a ovako rijetko kad ...
Jel ima ko od vas da tako ??


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13109
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.5.2016 10:38:01   
ziel
Sta mislite o kombinaciji piletina, riza i mrkva? Sve kuhano u vodi

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 13110
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.5.2016 10:51:28   
ninuska

IZVORNA PORUKA: ziel

Sta mislite o kombinaciji piletina, riza i mrkva? Sve kuhano u vodi

Sto da ne :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13111
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.5.2016 13:09:40   
ziel

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: ziel

Sta mislite o kombinaciji piletina, riza i mrkva? Sve kuhano u vodi

Sto da ne :)

uh kako mu se to svidjaaaaaa user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 13112
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.5.2016 13:32:05   
anitaa
Kombinacija je ukusna, ali ne prečesto, da ga ne bi zatvorila.

_____________________________

S kao Sara, S kao Sreća, 24.08.2011.

Ela, sunčana djevojčica, 26.07.2015.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13113
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
25.5.2016 15:30:04   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Dd zene nisam odavno ovdje bila
Ziel mozes kupiti to jednostavno je za napraviti al ja sam na pocetku kupovala rizine pahuljice,proso,palenta ipak su i to zitarice nesto vise vjerujem u to nego u one lino gotove,eh onda kupila onaj lino jabuka isto sa vodom se pravi al mala nije nesto odusevljena jednom joj samo napravila a ostalo pojela mama😀
Zene koje imate malo starije bebice kad ste uvele treci obrok?

E hvala na odgovoru :-)
A kada se uvodi 2.obrok?
Mi smo sada na jednom nemlijecnom obroku.


Po povratku iz bolnice ja sam svojoj uvela drugi obrok, jer jednostavno sam vidjela da njoj to prija i da joj odgovara. Obzirom sta sam prosla nedavno sa doktorima, vjerujem prvenstveno svom instiktu i potrebama djeteta, jer svako dijete je razlicito. Obzirom da je ona sama pocela da manje pije mlijeka, uvela sam joj i drugi obrok. To su najcesce rizine pahiljice koje jede ili same ili dodam nekog voca, ili avokado. To dajem kao veceru oko 18:00h. Rucak fino rucki, oko 12 najcesce. Danas smo jeli palentu, piletinu i malo tikvice, isto sto i juce i bas je fino jela.
Otkako sam joj uvela taj lagani drugi obrok, vise mi i mlijeka pije.
Uglavnom ja joj sve pravim, ne dajem joj nikakve preradjevine, a kad smo vani i ne stignem napraviti, hB pa se mogu kupiti i kupovne kadice, samo miram isprobat koje voli, pa da su mi provjerene, da se vani puno ne natezemo sa hranom 😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13114
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
26.5.2016 15:52:57   
LieToMe RR
ziel travelove imate na fb grupu zdrava hrana za nase bebe pa mozete tu naci inspiraciju. Evo ja sam kopirala primjer jelovnika za bebu od 7mjeseci

1. suha šljiva i suha marelica + maslinovo ulje i kuhana palenta
2. koraba i tikva + maslinovo ulje + proso
3. trešnje sa palentom i maslinovim uljem
4. višnje sa cimetom, palentom i maslinovim uljem
5. svježa jabuka sa kuhanom suhom šljivom i marelicom
6. svježa jabuka sa kuhanom ciklom i palentom + maslinovo ulje
7. proso sa suhim marelicama i breskvama
8. tikva + riža + korabica + maslinovo ulje
9. tikva + korabica + komorač + luk
10. luk + batat + maslinovo ulje
11. svježa kruška i palenta + maslinovo ulje
12. avokado + riža + maslinovo ulje
13. suha šljiva + suha marelica + jabuka + avokado + maslinovo ulje
14. batat + riža + koraba + maslinovo ulje
15. tikva + proso + komorač + maslinovo ulje
16. svježe šljive + palenta + maslinovo ulje
17 svježe breskve + svježa marelica + avokado + maslinovo ulje
18. marelica + palenta + maslinovo ulje 19. luk + korabica + batat + proso
20. bundeva + luk + korabica + riža + malsinovo ulje
21. bundeva + riža + maslinovo ulje
22. bundeva + luk + maslinovo ulje 23. korabica + luk + cikla + palenta
24. cikla + palenta + maslinovo ulje (ako se sve stavi u blender dobijete divan puding)
25. cikla + koraba+ proso + maslinovo ulje
26. cikla + svježe višnje + svježa jabuka + maslinovo ulje
27. svježe trešnje + svježa jabuka + avokado + svježa marelica
28. svježa marelica + avokado + palenta 29. komorač + tikvica + riža + maslinovo ulje
30.svježa kruška + palenta + breskva + maslinovo ulje

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13115
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
27.5.2016 10:39:40   
ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

ziel travelove imate na fb grupu zdrava hrana za nase bebe pa mozete tu naci inspiraciju. Evo ja sam kopirala primjer jelovnika za bebu od 7mjeseci

1. suha šljiva i suha marelica + maslinovo ulje i kuhana palenta
2. koraba i tikva + maslinovo ulje + proso
3. trešnje sa palentom i maslinovim uljem
4. višnje sa cimetom, palentom i maslinovim uljem
5. svježa jabuka sa kuhanom suhom šljivom i marelicom
6. svježa jabuka sa kuhanom ciklom i palentom + maslinovo ulje
7. proso sa suhim marelicama i breskvama
8. tikva + riža + korabica + maslinovo ulje
9. tikva + korabica + komorač + luk
10. luk + batat + maslinovo ulje
11. svježa kruška i palenta + maslinovo ulje
12. avokado + riža + maslinovo ulje
13. suha šljiva + suha marelica + jabuka + avokado + maslinovo ulje
14. batat + riža + koraba + maslinovo ulje
15. tikva + proso + komorač + maslinovo ulje
16. svježe šljive + palenta + maslinovo ulje
17 svježe breskve + svježa marelica + avokado + maslinovo ulje
18. marelica + palenta + maslinovo ulje 19. luk + korabica + batat + proso
20. bundeva + luk + korabica + riža + malsinovo ulje
21. bundeva + riža + maslinovo ulje
22. bundeva + luk + maslinovo ulje 23. korabica + luk + cikla + palenta
24. cikla + palenta + maslinovo ulje (ako se sve stavi u blender dobijete divan puding)
25. cikla + koraba+ proso + maslinovo ulje
26. cikla + svježe višnje + svježa jabuka + maslinovo ulje
27. svježe trešnje + svježa jabuka + avokado + svježa marelica
28. svježa marelica + avokado + palenta 29. komorač + tikvica + riža + maslinovo ulje
30.svježa kruška + palenta + breskva + maslinovo ulje

e ovo je super user posted image
hvala LTM

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13116
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.5.2016 20:58:06   
Farah 00
D mi ima zadnjih dana tvrdu stolicu, valjda joj se crijeva ulijenila obzirom da je u bolnici bila skoro pa samo na infuziji. Dajem joj i waya lgg ali ne pomaze. Ona voce izgleda bas i ne voli tako da kruska i sljiva ne dolaze u obzir 😊 Procitala sam da tresnje u kombinaciji sa avokadom i maslinovom otvaraju, voli avokado inace ali osjetila je tresnje i nece. A bas mi domace tresnje, moji donijeli sa vikendice. Al zato je jutros blitvu i tikvicu sa malo maslinovog ulja smazala i danas je malo meksa stolica pa cu sutra to isto ponovit, svakako jede prvi put blitvu. Voli i zitarice, piletinu je probala, voce ne voli cak joj se na bananu povraca, jedino krusku sam joj podvalila sa palentom, samu nece. Kad joj nudim voce stresa se ko da joj dajem limun😃

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 13117
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.5.2016 22:03:37   
aidana
Moja se strese na prvi/drugi zalogaj, i to bas napravi facu kao da ce povratiti i mase glavom i to svaki put, nije bitno sta je u pitanju. Nakon toga nastavi normalno jestiuser posted image Danas je rucala kupovnu kasicu, mrkva riza teletina, jer smo bili citav dan vani. Smazala citavu nakon pocetnog negodovanja. Dala sam joj i komadic tresnje...zgrozila se ispljuvalauser posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13118
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.5.2016 22:58:11   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: aidana

Moja se strese na prvi/drugi zalogaj, i to bas napravi facu kao da ce povratiti i mase glavom i to svaki put, nije bitno sta je u pitanju. Nakon toga nastavi normalno jestiuser posted image Danas je rucala kupovnu kasicu, mrkva riza teletina, jer smo bili citav dan vani. Smazala citavu nakon pocetnog negodovanja. Dala sam joj i komadic tresnje...zgrozila se ispljuvalauser posted image

Ma da i moja pravi face na prve zalogaje vecinom sto god proba, ali voce ne prolazi skoro nikako... Ma ima vremena, jest ce, do tad nek jede sto voli, ali ja cu i dalje nuditi pa ce se s vremenom mozda i naviknuti

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13119
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.5.2016 8:06:48   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: aidana

Moja se strese na prvi/drugi zalogaj, i to bas napravi facu kao da ce povratiti i mase glavom i to svaki put, nije bitno sta je u pitanju. Nakon toga nastavi normalno jestiuser posted image Danas je rucala kupovnu kasicu, mrkva riza teletina, jer smo bili citav dan vani. Smazala citavu nakon pocetnog negodovanja. Dala sam joj i komadic tresnje...zgrozila se ispljuvalauser posted image

Ma da i moja pravi face na prve zalogaje vecinom sto god proba, ali voce ne prolazi skoro nikako... Ma ima vremena, jest ce, do tad nek jede sto voli, ali ja cu i dalje nuditi pa ce se s vremenom mozda i naviknuti

Isto. Kad vidi kasiku otvori usta, a kad proba pravi face i cesto vise nece ni da ih otvori :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13120
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.5.2016 2:13:29   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: marketing RR



Pišite nam i dalje iskustva, jer najbolja iskustva na kraju meseca nagrađuje kompanija Vitamedic user posted image

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dragi RR roditelji,

Dobrodošli u temu pod sponzorstvom kompanije Vitamedic, distributera Pharmalife proizvoda, u okviru koje ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savjete, djeliti iskustva i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić).

Pozivamo vas da napišete svoje iskustvo u korišćenju CortinaT krema, a jako će nas obradovati ukoliko nam pošaljete i fotografiju svog mališana sa CortinaT-om.

Želimo da čujemo vaše utiske, šta je to što vam se dopada kod CortinaT-a, na koji način je pomogao vama i/ili članovima vaše porodice, jer vaša iskustva nam znače da budemo još bolji i radimo na kvalitetu naših proizvoda. Upravo to i jeste naša misija - da CortinaT pomaže i postane omiljeni i neizostavni član vaše porododične apoteke.


Pisanjem svog iskustva (i postavljanjem fotografije ukoliko želite) konkurišete za Cortinat krem (mjesečno 3 korisnika na Ringeraji osvajaju CortinaT).

Na kraju svakog mjeseca, žiri (koji čine direktor kompanije Vitamedic i direktor Ringeraja.ba) odabraće tri pobjednika kojima će CortinaT krem biti poslat na kućnu adresu (o trošku sponzora). Konkurisanje, podrazumjeva da će vaše iskustvo biti objavljeno na sajtu kompanije Vitamedic/Lifemedic, odnosno da će fotografija ukrasiti isti sajt.

Takođe, molimo vas da nam putem privatne poruke, na nalog marketing RR, pošaljete svoje ime i prezime, kako bi vaša iskustva bila vjerodostojna odnosno objavljena sa potpisom, na sajtu sponzora - Vitamedic/Lifemedic.



Šta je ekcem?


Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj oboljelih kod nas i u svjetu. Taj porast je posljedica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dječiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se liječi uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rješenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo,svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za djecu od rođenja ( 0 mjeseci ) i za odraslih.

PROČITAJ VIŠE!


Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom djelovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin

user posted image


Radujemo se unaprjed vašim iskustvima, porukama, sugestijama i očekujemo pitanja vezano za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema, na koja vam i dalje odgovara dr. Mirjana Mišić.






(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 13121
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.5.2016 12:20:39   
Farah 00
Mi danas za rucak jeli domacu piletinu, mrkvicu i tikvicu, D je oblizala svoju zdjelicu😊 Zadnja dva dana je jela blitvu i tikvicu sa malo palente i to joj je pomoglo da ima finu stolicu. Pojela je i rizine pahuljice sa sokom od oksidirane jabuke i maslinovom uljem, procitala sam da i ta kombinacija pomaze kod tvrde stolice. Vode jos uvijek nije ljubitelj, al ja nudim, nudim i nudim 😊 Zavolit ce s vremenom aBd, popije ona prevarom i igrom pomalo.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 13122
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
30.5.2016 12:24:45   
Farah 00
Znam da je vec bilo pitanja ali koja kolicina je bebi dovoljna za jedan obrok dohrane? Moja pojede jednu onu teglicu od 120 grama ako joj se nesto svidi, je li zo puno/malo? Znam da pisu dovoljno ke onoliko koliko beba hoce, koliko vase bebice jedu, nama je 6 mjeseci 😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13123
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.5.2016 7:41:12   
Travelove
Farah i mene zanima ko!iko je dovoljno! I moja isto pojede tu teglicu, a nekada bi mogla jos, a nekada se natezemo sa dvije gadnje kasikice. Ja nekako uvijek napravim one dvije teglice, sta vi radite sa ostatkom hrane? Negdje vidjoh da sipaju u one modlice za led izamrznu, i kasnije iykoriste! Koliko dugo smije stojati zamrznuto, koliko je zdravo?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13124
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.6.2016 13:27:08   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Farah i mene zanima ko!iko je dovoljno! I moja isto pojede tu teglicu, a nekada bi mogla jos, a nekada se natezemo sa dvije gadnje kasikice. Ja nekako uvijek napravim one dvije teglice, sta vi radite sa ostatkom hrane? Negdje vidjoh da sipaju u one modlice za led izamrznu, i kasnije iykoriste! Koliko dugo smije stojati zamrznuto, koliko je zdravo?


Ja isto znam nesto napraviti u kolicini za 2 male teglice, i onda jednu tu teglicu tako toplu zatvorim i ostavim na sobnoj temperaturi da se ohladi, zatim stavim u frizider i sutra dam to isto bebi. Naravno to necu uraditi sa blitvom, kropmirom i sl. Al ne vidim nikakvu smetnju da to uradim kad napravim zitarice sa neskrobnim povrcem, ili sa povrce na mesnoj vodici i sl. U svakom slucaju bolje od kupovne kasice.

Danas sam tako uradila sa kasicom od quinoe, bundeve i malo maslinovog ulja.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 13125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  523 524 [525] 526 527   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  523 524 [525] 526 527   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *