|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  524 525 [526] 527 528   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 8:56:38   
Elastigirl
Nasem A je sest i po mjeseci. Uveli smo dohranu sa pet punih mjeseci. Krenuli smo sa jebukom pa dalje. Hvala Bogu solidno prihvata svu hranu. Ima boljih i losijih dana. Mislim da je vazno ne sikirati se puno, dijete ce jesti koliko ono hoce svakako.
Ja sam danas za rucak planirala praviti proso sa malim komadicem piletine.
Podijelila bih jedan fin recept koji se mom bebacu svidio. Kupila sam amarant u dm-u ali kad sam ga skuhala, bas je bio bljutav, A je samo pljuvao.
Iduci put sam skuhala amarant, jednu jabuku, izmiksala stapnim u kasu i na kraju dodala malu kasikicu pekmeza. Eee predivan je okus i meni cak, bebac zadovoljno otvarao usta. Amarant je dobar za zeljezo.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13126
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 10:03:04   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Nasem A je sest i po mjeseci. Uveli smo dohranu sa pet punih mjeseci. Krenuli smo sa jebukom pa dalje. Hvala Bogu solidno prihvata svu hranu. Ima boljih i losijih dana. Mislim da je vazno ne sikirati se puno, dijete ce jesti koliko ono hoce svakako.
Ja sam danas za rucak planirala praviti proso sa malim komadicem piletine.
Podijelila bih jedan fin recept koji se mom bebacu svidio. Kupila sam amarant u dm-u ali kad sam ga skuhala, bas je bio bljutav, A je samo pljuvao.
Iduci put sam skuhala amarant, jednu jabuku, izmiksala stapnim u kasu i na kraju dodala malu kasikicu pekmeza. Eee predivan je okus i meni cak, bebac zadovoljno otvarao usta. Amarant je dobar za zeljezo.


I mojoj curici he 6,5 mjesici.Pa me zanima jel se to pekmez moze davati tom uzrastu,jer bih i ja rado svojoj dodala u kakvu kasicu.Jer sam joj do sad pravila proso,palentu,griz i imala je nagon na povracanje i nekako kao da se davi otvarala je usta...tako da bih joj mozda pekmezom malo poboljsala ukus 😊

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13127
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 10:14:18   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Znam da je vec bilo pitanja ali koja kolicina je bebi dovoljna za jedan obrok dohrane? Moja pojede jednu onu teglicu od 120 grama ako joj se nesto svidi, je li zo puno/malo? Znam da pisu dovoljno ke onoliko koliko beba hoce, koliko vase bebice jedu, nama je 6 mjeseci 😊


Farah i Travelove i ja potpisujem isto pitanje,bas sam sad htjela to pitati ali vidjeh da ste vi vec pisale.
Moja S skroz slabo hoce da jede bilo sta mimo dojenja,Neki dan je pojela pola teglice male kasice od jabuke i to je bio uspjeh....Pa i mene zanima koliko otprilike bi trebala pojesti da bi se moglo racunati kao obrok.Znam da je individualno al eto bar neka orjentacija.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13128
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 10:44:34   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Nasem A je sest i po mjeseci. Uveli smo dohranu sa pet punih mjeseci. Krenuli smo sa jebukom pa dalje. Hvala Bogu solidno prihvata svu hranu. Ima boljih i losijih dana. Mislim da je vazno ne sikirati se puno, dijete ce jesti koliko ono hoce svakako.
Ja sam danas za rucak planirala praviti proso sa malim komadicem piletine.
Podijelila bih jedan fin recept koji se mom bebacu svidio. Kupila sam amarant u dm-u ali kad sam ga skuhala, bas je bio bljutav, A je samo pljuvao.
Iduci put sam skuhala amarant, jednu jabuku, izmiksala stapnim u kasu i na kraju dodala malu kasikicu pekmeza. Eee predivan je okus i meni cak, bebac zadovoljno otvarao usta. Amarant je dobar za zeljezo.


I mojoj curici he 6,5 mjesici.Pa me zanima jel se to pekmez moze davati tom uzrastu,jer bih i ja rado svojoj dodala u kakvu kasicu.Jer sam joj do sad pravila proso,palentu,griz i imala je nagon na povracanje i nekako kao da se davi otvarala je usta...tako da bih joj mozda pekmezom malo poboljsala ukus 😊

I mene interesuje za jabukov pekmez jer imam domaci, mada ne znam da li bi ga D i prihvatila jer ima kiselasti okus, kao i voce koje bas i ne voli.

A Leptirice jesi li joj kombinovala sa mekom namirnicom proso, griz, palentu ili si davala onako samo? Moja to voli ali uvijrk dodam jos neko povrce uz to, ili voce uz palentu.


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13129
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 10:46:10   
Farah 00
Sto se tice kombinacije piletine i prosa kazu da nije dobro kombinovati zitarice sa mesom jer i jedno i drugo imaju finu kolicinu proteina.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13130
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 12:07:26   
Elastigirl
Ja sam sa punih sest mjeseci pocela davati jabukov pekmez (kojo nije kiselkast) kao sokic, mala kaisikica razmucena sa cca 125ml prokuhane vode. A to bas voli. Pijemo i druge sokice ali ovo popije jednu flasicu dnevno otprilike. Tako da sam probala i sa amarantom.

Eh hvala za savjet za proso i peletinu :) kuhala sam palentu, jabuku i mrvicu cimeta. A super jeo hB. Popio flasicu pekmeza i evo sad se sa praznom igra user posted image



(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13131
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 20:22:19   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ja sam sa punih sest mjeseci pocela davati jabukov pekmez (kojo nije kiselkast) kao sokic, mala kaisikica razmucena sa cca 125ml prokuhane vode. A to bas voli. Pijemo i druge sokice ali ovo popije jednu flasicu dnevno otprilike. Tako da sam probala i sa amarantom.

Eh hvala za savjet za proso i peletinu :) kuhala sam palentu, jabuku i mrvicu cimeta. A super jeo hB. Popio flasicu pekmeza i evo sad se sa praznom igra user posted image





Ma nije ni meni taj pekmez kiselast, i pravi se bas od slatkih jabuka, ali moja D dozivljava sve od voca kao kiselo, bar pravi face ko da joj limun dajem😊 Kruska viljamovka je npr bas slatka ali ona napravi takvu facu.

Super sto tvoj voli pekmez jer je stvarno zdrav, ja sam i u trudnoci jela i poslije i uvijek mi zeljezo extra.


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13132
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 23:36:27   
lajlac
Mom sincicu je 7 mjeseci. Dohranu smo uveli sa 5 mjeseci, postepeno. Sada sa 7 mjeseci ne znam da li i dalje treba da ima samo po jedan slatki (vocni) obrok i jedan slani. Izmedju obroka jede Bebimil 2 po 150 ml. Mozete li me uputiti? Doktor nam je rekao sto manje mlijeka, a sto vise ostalog. Nas raspored je ovakav: cim ustane 180 ml mlijeka, za 3 h vocna kasica, kombinujem s rizom ponekad, pa rucak i ostalo hapa. I jos jedno pitanje...kupila sam seti puru, palentu, cime da je kombinujem i na koji nacin? Hvala unaprijed

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13133
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.6.2016 23:38:19   
lajlac
I ovo s pekmezom od jabuka je izvrsna ideja...user posted image

_____________________________

Lajla

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 13134
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 0:25:22   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: lajlac

Mom sincicu je 7 mjeseci. Dohranu smo uveli sa 5 mjeseci, postepeno. Sada sa 7 mjeseci ne znam da li i dalje treba da ima samo po jedan slatki (vocni) obrok i jedan slani. Izmedju obroka jede Bebimil 2 po 150 ml. Mozete li me uputiti? Doktor nam je rekao sto manje mlijeka, a sto vise ostalog. Nas raspored je ovakav: cim ustane 180 ml mlijeka, za 3 h vocna kasica, kombinujem s rizom ponekad, pa rucak i ostalo hapa. I jos jedno pitanje...kupila sam seti puru, palentu, cime da je kombinujem i na koji nacin? Hvala unaprijed

Ne znam koji doktor ti je rekao sto manje mlijeka kad je mlijeko osnovna hrana do prve godine zivota bebe jer sve ostalo se i zove samo dohrana.

Mislim da su ti za sad dovoljna dva obroka.

Palenta je jedina zitarica (i proso iza nje) koju mozes kombinovati i sa povrcem i sa vocem, a mozes i sa sirom, pavlakom kad uvedes mlijecne proizvode. Palentu mozes kombinovati sa suhim vocem, sljivom i marelicom.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 13135
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 7:16:18   
aidana
Slazem se sa Farah, nisam jos naisla na dr koji savjetuje sto manje mlijeka bebi od 7 mjeseci. Uglavnom je neko pravilo da 1,5-2 mjeseca nakon uvodjenja prvog obroka uvedes drugi, pa opet nakon 1,5-2 mj uvedes treci.
I ja palentu koristim sa svim i svacimuser posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13136
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 9:16:27   
lajlac
Farah tako mi je rekao. Navodno kad predjes na adaptirano 2 broj ono ima manji udio hranljivih materija, jer se pretpostavlja da dijete nakon 6 mjeseci unosi i drugu hranu. Tako mi rece gospon doktoruser posted image . Eto hvala puno. Sto se tice voca samog da li ga kuhate, osim kad ga pravite s palentom, ili narezete ili izmiksate svjeze?

_____________________________

Lajla

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 13137
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 10:05:51   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Nasem A je sest i po mjeseci. Uveli smo dohranu sa pet punih mjeseci. Krenuli smo sa jebukom pa dalje. Hvala Bogu solidno prihvata svu hranu. Ima boljih i losijih dana. Mislim da je vazno ne sikirati se puno, dijete ce jesti koliko ono hoce svakako.
Ja sam danas za rucak planirala praviti proso sa malim komadicem piletine.
Podijelila bih jedan fin recept koji se mom bebacu svidio. Kupila sam amarant u dm-u ali kad sam ga skuhala, bas je bio bljutav, A je samo pljuvao.
Iduci put sam skuhala amarant, jednu jabuku, izmiksala stapnim u kasu i na kraju dodala malu kasikicu pekmeza. Eee predivan je okus i meni cak, bebac zadovoljno otvarao usta. Amarant je dobar za zeljezo.


I mojoj curici he 6,5 mjesici.Pa me zanima jel se to pekmez moze davati tom uzrastu,jer bih i ja rado svojoj dodala u kakvu kasicu.Jer sam joj do sad pravila proso,palentu,griz i imala je nagon na povracanje i nekako kao da se davi otvarala je usta...tako da bih joj mozda pekmezom malo poboljsala ukus 😊

I mene interesuje za jabukov pekmez jer imam domaci, mada ne znam da li bi ga D i prihvatila jer ima kiselasti okus, kao i voce koje bas i ne voli.

A Leptirice jesi li joj kombinovala sa mekom namirnicom proso, griz, palentu ili si davala onako samo? Moja to voli ali uvijrk dodam jos neko povrce uz to, ili voce uz palentu.



Nisam mjesala s vocem,jer sam htjela da vidim kako ce primiti i hocel biti kakvih reakcija,ono sto kazu jednu namirnicu 2-3dana davat...
Danas imam namjeru ponovo pokusat sa palentom ali cu pomjesati s marelicom.Jucer je prvk put probala kasicu od marelice i svidlo joj se bas,sama otvarala usta sirimo a ja se sturila heheh.
Farah a kako dajes suge sljive jel ih prokuhas malo da omeksaju ili...

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13138
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 11:35:17   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Nasem A je sest i po mjeseci. Uveli smo dohranu sa pet punih mjeseci. Krenuli smo sa jebukom pa dalje. Hvala Bogu solidno prihvata svu hranu. Ima boljih i losijih dana. Mislim da je vazno ne sikirati se puno, dijete ce jesti koliko ono hoce svakako.
Ja sam danas za rucak planirala praviti proso sa malim komadicem piletine.
Podijelila bih jedan fin recept koji se mom bebacu svidio. Kupila sam amarant u dm-u ali kad sam ga skuhala, bas je bio bljutav, A je samo pljuvao.
Iduci put sam skuhala amarant, jednu jabuku, izmiksala stapnim u kasu i na kraju dodala malu kasikicu pekmeza. Eee predivan je okus i meni cak, bebac zadovoljno otvarao usta. Amarant je dobar za zeljezo.


I mojoj curici he 6,5 mjesici.Pa me zanima jel se to pekmez moze davati tom uzrastu,jer bih i ja rado svojoj dodala u kakvu kasicu.Jer sam joj do sad pravila proso,palentu,griz i imala je nagon na povracanje i nekako kao da se davi otvarala je usta...tako da bih joj mozda pekmezom malo poboljsala ukus 😊

I mene interesuje za jabukov pekmez jer imam domaci, mada ne znam da li bi ga D i prihvatila jer ima kiselasti okus, kao i voce koje bas i ne voli.

A Leptirice jesi li joj kombinovala sa mekom namirnicom proso, griz, palentu ili si davala onako samo? Moja to voli ali uvijrk dodam jos neko povrce uz to, ili voce uz palentu.



Nisam mjesala s vocem,jer sam htjela da vidim kako ce primiti i hocel biti kakvih reakcija,ono sto kazu jednu namirnicu 2-3dana davat...
Danas imam namjeru ponovo pokusat sa palentom ali cu pomjesati s marelicom.Jucer je prvk put probala kasicu od marelice i svidlo joj se bas,sama otvarala usta sirimo a ja se sturila heheh.
Farah a kako dajes suge sljive jel ih prokuhas malo da omeksaju ili...

Prokuham pa izblendam sa dodatkom malo vode, tako i suhe sljive i suhe marelice.


_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13139
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 11:43:21   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: lajlac

Farah tako mi je rekao. Navodno kad predjes na adaptirano 2 broj ono ima manji udio hranljivih materija, jer se pretpostavlja da dijete nakon 6 mjeseci unosi i drugu hranu. Tako mi rece gospon doktoruser posted image . Eto hvala puno. Sto se tice voca samog da li ga kuhate, osim kad ga pravite s palentom, ili narezete ili izmiksate svjeze?


Ja sam poredila Novalac 1 i 2 koji moja D pije, cak u 2 ima vise nekih minerala i vitamina, odnosno u jacoj dozi.
Obzirom da se broj 2 pije do godinu dana, nije isto beba od 7 mjeseci i od 12 mjeseci, naravno da ce ova od 7 mjeseci piti vise mlijeka, a ova od 12 da ce imati vise cvrstih obroka 😊

Na pocetku se kao preporucuje kuhati voce, mada moja vise voli svjeze izmiksano, ko manje joj kiselasto😁

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 13140
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 14:21:43   
Elastigirl
Ja sam danas pravila palentu sa cveklom. Skuhala cveklu oko sat vremena i pomijesala sa skuhanom palentom, izblendala.


(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13141
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 14:25:34   
lajlac
Hvala vam puno!

_____________________________

Lajla

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13142
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 15:02:06   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Ja sam danas pravila palentu sa cveklom. Skuhala cveklu oko sat vremena i pomijesala sa skuhanom palentom, izblendala.



Ja jos nisam davala D cveklu, trebam ibto uvesti da vidim svidja li joj se. Citala sam da se cvekla moze tako skuhati i onda zamrznuti u manje komade.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 13143
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.6.2016 22:16:36   
leli80
Poz drage mamice...imam jedno pitanje, samo da mi se ne nasmijete...moja bebica ima 6mj, isključivo dojena i imam namjeru dojiti sve dok ona bude htjela i dok ima mlijeka, pa valjda neće do škole trajati :D
Dakle, pitanje je, da li ja trebam bebici uvoditi nešto posebno sad od čvrste hrane i šta bi bilo najbolje?
Divne ste, ponekad malkice uletim da šta pročitam, ali bebica je jako nemirna, pa nije to tako često :D

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13144
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.6.2016 0:03:56   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: leli80

Poz drage mamice...imam jedno pitanje, samo da mi se ne nasmijete...moja bebica ima 6mj, isključivo dojena i imam namjeru dojiti sve dok ona bude htjela i dok ima mlijeka, pa valjda neće do škole trajati :D
Dakle, pitanje je, da li ja trebam bebici uvoditi nešto posebno sad od čvrste hrane i šta bi bilo najbolje?
Divne ste, ponekad malkice uletim da šta pročitam, ali bebica je jako nemirna, pa nije to tako često :D


Sto se tice dohrane, beba kad napuni 6 mjeseci treba krenuti i sa cvrstom hranom jer joj vise nije dovoljno iskljucivo majcino mlijeko. Naravno ono je i dalje glavno u ishrani bebe, a sve drugo se zove dohrana. Prvo npr uvedes bebi rucak, zavisno od vaseg rasporeda i jedan podoj zamjenis sa cvrstim obrokom, a ostalo sve i dalje ce beba da siki. Na pocetku ce beba mozda uzeti samo par kasikica krute hrane, i nece odmah zamjeniti jedan podoj. Nakon 1,5-2 mjeseca uvodis drugi obrok, a beba sa 10 mjeseci bi vec trebala imati 3 cvrsta obroka.
Na internetu mozes potraziti tablice dohrane, koju namirnicu mozes uvesti primjerenu za dob djeteta. Svaku namirnicu uvodis 3 dana zaredom, radi mogucih alergija, pa tek prelazis na drugu namirnicu, koju mozes kombinovati sa vec uvedenom namirnicom
Beba od 6 mjeseci treba polako uciti i da guta cvrstu hranu, kad bude starija i da zvace, sto je takodjer vazno za njen razvoj.

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13145
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.6.2016 13:30:40   
leli80

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: leli80

Poz drage mamice...imam jedno pitanje, samo da mi se ne nasmijete...moja bebica ima 6mj, isključivo dojena i imam namjeru dojiti sve dok ona bude htjela i dok ima mlijeka, pa valjda neće do škole trajati :D
Dakle, pitanje je, da li ja trebam bebici uvoditi nešto posebno sad od čvrste hrane i šta bi bilo najbolje?
Divne ste, ponekad malkice uletim da šta pročitam, ali bebica je jako nemirna, pa nije to tako često :D


Sto se tice dohrane, beba kad napuni 6 mjeseci treba krenuti i sa cvrstom hranom jer joj vise nije dovoljno iskljucivo majcino mlijeko. Naravno ono je i dalje glavno u ishrani bebe, a sve drugo se zove dohrana. Prvo npr uvedes bebi rucak, zavisno od vaseg rasporeda i jedan podoj zamjenis sa cvrstim obrokom, a ostalo sve i dalje ce beba da siki. Na pocetku ce beba mozda uzeti samo par kasikica krute hrane, i nece odmah zamjeniti jedan podoj. Nakon 1,5-2 mjeseca uvodis drugi obrok, a beba sa 10 mjeseci bi vec trebala imati 3 cvrsta obroka.
Na internetu mozes potraziti tablice dohrane, koju namirnicu mozes uvesti primjerenu za dob djeteta. Svaku namirnicu uvodis 3 dana zaredom, radi mogucih alergija, pa tek prelazis na drugu namirnicu, koju mozes kombinovati sa vec uvedenom namirnicom
Beba od 6 mjeseci treba polako uciti i da guta cvrstu hranu, kad bude starija i da zvace, sto je takodjer vazno za njen razvoj.


Hvala punoooo na tako lijepom objašnjenju...pomogla si mi puno.


(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13146
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.6.2016 16:47:59   
Farah 00
Mi smo danas rucali kelerabu, tikvicu i luk sa maslinovim uljem. Pravila je face dok je jela, a poslije sam skontala da nisam dobro sa stapnim mikserom izmiksala, ostala po neka grudvica pa joj ne godi. Lakse mi u blender nego sa stapnim mikserom.

Doci ce vrijeme kada joj moram prestati blendati, valja i tu fazu proci 😊

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 13147
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.6.2016 19:30:06   
Leptirica87
IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mi smo danas rucali kelerabu, tikvicu i luk sa maslinovim uljem. Pravila je face dok je jela, a poslije sam skontala da nisam dobro sa stapnim mikserom izmiksala, ostala po neka grudvica pa joj ne godi. Lakse mi u blender nego sa stapnim mikserom.

Doci ce vrijeme kada joj moram prestati blendati, valja i tu fazu proci 😊


Farah moja ako osjeti i najmanju mrvu ona odmah slaze facu kao da ima nagon za povracanje,i sto god da joj pikusam dati mora biti rijetko jer inace izgleda da ce povracati.Imam brigu kako ce uopce onda zvakat kad dodje vrijeme za to,valjda to sve nadodje na svoje.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13148
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.6.2016 20:23:19   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Mi smo danas rucali kelerabu, tikvicu i luk sa maslinovim uljem. Pravila je face dok je jela, a poslije sam skontala da nisam dobro sa stapnim mikserom izmiksala, ostala po neka grudvica pa joj ne godi. Lakse mi u blender nego sa stapnim mikserom.

Doci ce vrijeme kada joj moram prestati blendati, valja i tu fazu proci 😊


Farah moja ako osjeti i najmanju mrvu ona odmah slaze facu kao da ima nagon za povracanje,i sto god da joj pikusam dati mora biti rijetko jer inace izgleda da ce povracati.Imam brigu kako ce uopce onda zvakat kad dodje vrijeme za to,valjda to sve nadodje na svoje.

I ja imam brigu al valjda nece cijeli zivot jedti izblendano 😄

_____________________________

25.11.2015. Ljubav se zove imenom tvojim D.

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 13149
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.6.2016 23:21:27   
kocka
Ja sam prvom djetetu davala sve blendano od pocetka, sve se tako davila kad osjeti i mrvicu necega, pa smo jedva prestali nekako nakon sto godina. A sto se tice drugog, nije uopste htio da jede blendano, jedva malo (sa 6 mj. poceli sa dohranom), supicu je pio, a ostale cvrste stvari sam sitno sjeckala i jeo sve sam. I nikad nije imao nikakvih nagona ni za povracanje i za davljenje.

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 13150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  524 525 [526] 527 528   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  524 525 [526] 527 528   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *