|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: upala grla
14.5.2011 14:23:45   
leona81
i mi imamo upalu grla, izgleda da se spustilo od nosa iako je bakterija u nosu lijecena antibioticima...imam nekoliko pitanja, dakle dobili smo eritromicin sirup i eritromicin kapi spravljene u apoteci, da li se kapi cuvaju u frizideru ili na sobnoj temperaturi? koliko dugo ne bi trebala ici u vrtic, danas pocinjemo sa terapijom? doktor je preporucio cepice iznad 39 temp ali ja bih ipak pokusala sve ostalo prije cepica...temperatura joj se skida normalno tusiranjem i kupkom a i paracetamolom ali noc nam je kriza bas...nista ne pomaze, varira od 38 do 39 cak i vise...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: upala grla
14.5.2011 14:32:09   
Anoniman
nama je ped. rekla cim dodje i predje preko 38 da stavim cepic bez razmisljanja.
Zelim vam brzo ozdravljenje , za vrtic ja bi sacekala jos da ozdravi ...
Kapi neznam za te nisam nikad te kapala, al sve ostale operil,nisita sam drzala na sobnoj temp.
Kao i sirup
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: upala grla
14.5.2011 16:51:28   
leona81
hvala, pedijatar je svakako preporucio da ostane jednu sedmicu kuci, i zbog druge djece a i zbog nje jer ne znamo sta je uzrok upale...tek nakon terapije vadit cemo bris ponovo, sto se tice cepica znam da voltaren cepici nisu inace za djecu uopste namijenjeni, izazivaju iritaciju sluznice i proljev ponekad a i znaju previse sniziti temp tako da nisam pametna sto se toga tice...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: upala grla
14.5.2011 19:27:26   
MinaMM
mi smo prosle sedmice prosli kroz isto. temperatura 2 dana 38.6 i upaljeno grlo. nista od drugih simptoma. pedijatrica nam prepisala cephabos i lupocet cepice. rekla nam je da popijemo pro-life ako dobije proliv. i prvi dan je imao proliv, popio pro-life na taste i nije mu se vratio. nismo morali cepice vise koristiti (do tad pola voltaren cepica smo stavljali) tako da ti ne mogu reci nase iskustvo za lupocet. antibiotik smo pili 5 dana i otisli na kontrolu i sve je bilo ok. nista od kapi nismo koristili. ne znam sta da ti akzem, valjda na sobnoj temperaturi inace bi ti naglasili da trebas ih drzati u frizideru. drzim fige da malena sto prije ozdravi

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: upala grla
15.5.2011 9:37:30   
leona81
mi smo probali bez cepica ali nismo uspjeli dakle temperatura nam je 39, popijemo paracetamol malo spadne i opet naraste, sinoc je bila 39,7 i stavili smo cepic, spala je jedno 5,6 sati i evo opet 39...antibiotik jos nije poceo djelovati a i tesko joj je da pije pa povraca pa nismo sigurni koliko ga uopste popije? nista ne jede, samo pije caj, ne moze ni da doji cak...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: upala grla
15.5.2011 12:19:55   
MinaMM
bas mi je zaouser posted image .

nasa pedijatrica je rekla da cim predje 38.4 da stavljamo cepic. a isti nam je problem sa povracanjem. dajemo mu na onaj spric i pitanje je koliko zaista popije. kad smo to rekli pedijatrici rekla je da mu u malo soka, a ti mozes caj, stavimo lijek i damo mu da to popije. jedini moj problem je sto osim vode nece nista da pije, tek nedavno smo mu poceli davati cijedjeni sok od narandze i pokusacu sa jabukom. caj od brusnice voli ali popije gutljaj i to je to. tako bi mi trajalo citavu vjecnost. 

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: upala grla
15.5.2011 12:57:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: leona81

i mi imamo upalu grla, izgleda da se spustilo od nosa iako je bakterija u nosu lijecena antibioticima...imam nekoliko pitanja, dakle dobili smo eritromicin sirup i eritromicin kapi spravljene u apoteci, da li se kapi cuvaju u frizideru ili na sobnoj temperaturi? koliko dugo ne bi trebala ici u vrtic, danas pocinjemo sa terapijom? doktor je preporucio cepice iznad 39 temp ali ja bih ipak pokusala sve ostalo prije cepica...temperatura joj se skida normalno tusiranjem i kupkom a i paracetamolom ali noc nam je kriza bas...nista ne pomaze, varira od 38 do 39 cak i vise...


leona ako te strah voltarena daji po pola cepica, manje je agresivan a ukljuci i neki  probiotik za crijeva i radi antibiotik i radi voltarena cisto za zastitu.

a ako ne zelis voltaren imas dalsy sirup on isto brze skida od paracetamola temp.

a sto se vrtica tice ja ti to ne bih znala reci, ali antibiotik se pije barem 7 dana pa dok ponovite nalaz pa sigurno 10-tak dana je ja ne bih vodila u vrtic.

a kapi mozes preko noci staviti u frizider, a inace ih drzi samo negdje
gdje nije prevruce tipa kuhinje i sl.

a da, ja svoje stavim u kadicu sa toplom vodom i banjam ih jedno 5 min i to skida temp. a ne placu jer se ne prepadnu.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: upala grla
15.5.2011 15:40:10   
leona81
ma banjamo je stalno ali malo spadne pa poraste, povrati svaki put i antibiotik i paracetamol...dala sam joj sinoc pola cepica i skinulo je temp ali na kratko...najgore je sto nista ne jede...ukljucili smo prolife odmah

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: upala grla
15.5.2011 16:10:25   
leona81
ako dijete povrati paracetamol ili antibiotik odmah, trebam joj ga dati ponovo...medjutim ona povraca i tu ponovljenu dozu...vec drugi put?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: upala grla
15.5.2011 16:17:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: leona81

ako dijete povrati paracetamol ili antibiotik odmah, trebam joj ga dati ponovo...medjutim ona povraca i tu ponovljenu dozu...vec drugi put?


jaka upala grla očito...jeli došlo do gnojenja...
naime paracetaml de smije ponoivti kao doza ali treći put nebih ti znala reći...

a antibiotik to pročatj u uputstvu ili nazvovi dežni DZ pa pitaj...jer se razlikuje od antibiotika do antibiotika...
recimo ja iz iskustav san da se sumamded ne smije ako dijete povrati ponoviti jer ne znamo dači ga je kolpletnog povratilo...a on je jak
dok zinat s eponavlja ako dijete povrati...

pa sad nazovi i pitaj...
a kao dijete nastavi tako...mislim da će nažalost najbolje rješenje biti inekcije za saniranje grlauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: upala grla
15.5.2011 16:22:30   
R&T@
Uh, leonauser posted image

Ja nikada ne ponovim dozu jer ne znam koliko je izbacila povracanjem. Bojim se "predoziranja". Nastavim sa slijedecom dozom po satu.

A sta ona povraca? Slajm iliuser posted image

Ako ne uspijes dati predvidjenu dnevnu dozu trazi sutra injekcije.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: upala grla
15.5.2011 16:37:05   
leona81
povratila je antibiotik jutros cijelu dozu u 7, i ovu u 3...maloprije sam joj pokusala dati paracetamol i njega je povratila i ono sto je jedva pojela...inace ne jede skoro nista samo pije caj i malo doji...nisam joj vise nista davala jer mislim da bi opet povratila tako da nema efekta...skidam joj temp oblogama od vode i kupanjem ali sve je to slabo...temperaturu ima od petka ujutru...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: upala grla
15.5.2011 16:39:00   
leona81
@hanady ovo je eritromicin sirup 250 mg...uzima 3,5 ml

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: upala grla
15.5.2011 16:39:14   
Hanady RR
leona ja bih nazvala dežurnog doktora i ispričala ovo što si napisla u posljednjem postu...
ako je jaka upala grla antibiotik koji ne popoije neće joj ni pomoći nažalost...
mislimd a čekate dalje temperatura neće lako spasti ejr ako je zagnojeno grlo ona može biti smao veća ako nema utjecaja antibiotika...
zato nazovi i konsultuj se...mislim da bi vam inekcije čak bile najbolji pirjtelji u ovoj situaciji

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: upala grla
15.5.2011 20:18:10   
leona81
uspjeli smo popiti paracetamol bez povracanjauser posted image ...uspjeli smo skinuti temp sa paracetamolom i kupkom. preznojila se i bila sva mokra nakon spavanja tako da mislim da ce biti ok. nadam se da nas noc nece opet prevariti i da cemo popiti antibiotik bez problema, dojila je i jela malo misura keksa i stiropora alnatura...hvala vam puno

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: upala grla
15.5.2011 20:40:17   
MinaMM
user posted image user posted image user posted image  bravo za malenu user posted image

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: upala grla
16.5.2011 21:46:44   
leona81
jeli danas grisini, malo hljeba, bananu, i ustipak sa abc sirom:) kakila nenormalno puno i meksa je stolica, smrdi nevjerovatno, 4 dana nije nikako kakila...popila je antibiotik iako je pljuvala pa ne znam koliko je tacno popila, nema cijeli dan temperaturu, samo nos i dalje curi...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: upala grla
16.5.2011 21:56:27   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: leona81

jeli danas grisini, malo hljeba, bananu, i ustipak sa abc sirom:) kakila nenormalno puno i meksa je stolica, smrdi nevjerovatno, 4 dana nije nikako kakila...popila je antibiotik iako je pljuvala pa ne znam koliko je tacno popila, nema cijeli dan temperaturu, samo nos i dalje curi...user posted image


ma cim ona nema temp znaci da je antibiotik djelovao, super za curetak user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: upala grla
16.5.2011 22:04:34   
leona81
mislis? ja sam ubijedjena da nije uzela antibiotik kako je propisano ali mozda je kolicina bila dovoljna da smiri upalu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: upala grla
16.5.2011 22:15:57   
Malenaoduvijek
njoj ne bi sigurno spala temperatura da nije nista uzela, sto kazes nije sve ali uzela je dovoljno da obori temp.
a vi cete svakako raditi opet bris i ako bi nesto opet bilo ona ce svakako dobiti opet antibiotik tako da ne brines.
nece se njoj tura vise vracati


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: upala grla
17.5.2011 12:09:45   
leona81
evo dobila je osip? po stomaku i malo kao pelenski, a ima mrvicu i na medjima, svijetlo roze male tackice?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: upala grla
17.5.2011 13:31:41   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: leona81

evo dobila je osip? po stomaku i malo kao pelenski, a ima mrvicu i na medjima, svijetlo roze male tackice?


moze biti i kasna reakcija na antibiotik, hm ili ona trodnevna temp poslije koje bude osip.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: upala grla
17.5.2011 13:39:52   
Lady26
Leona, nisam ni znala, evo citam....Samo da curica sto prije ozdravi user posted image user posted image
Meni ovo lici na trodnevni virus... user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: upala grla
17.5.2011 14:01:57   
de_de
Evo i Keno od petka uvece ima temperaturu, i kao sto Leona kaze varira od 38 do 39. Mi smo ga u subotu odveli na hitnu, kad ono opet upala grla, al bas jaka. Doktor mu dao antibiotik Uniklar, kaze kao najbolji je i Ibuprofen sirup za temperaturu. Bas smo se napatili, malo sirupa sto mu damo il hoce da povrati il pljuje dok sve ne istjera iz usta, a temperatura konstantno visoka. Uspijem je malo skinuti sa Lupocet cepicima i tusiranjem, pa se nakon 4 sata vrati.
Jucer smo bili kod pedijatrice i ona mu dala novi antibiotik, Pancef, pije ga samo 1 dnevno i to 4.5 ml. Od jutros mu je hvala Bogu bolje, jos je slab, al je poceo jesti.
Pitanje, koliko je dobro/stetno nakon samo 2 dana koristenja jednog antibiotika zamjeniti ga drugim. Pancef mora koristiti 10 dana.
I jos nesto sto nisam znala: posto je Keno u zadnje vrijeme imao ceste upale grla, pitali mi dr. da uradimo AST ( valjda sam dobro napisala) po preporuci drugog doktora. Pedijatrica nam se bas od srca nasmijala i kaze: za dijete u Keninoj dobi (1.5 godina) normalno je da ima 7  upala grla godisnje, a AST se radi kod djece oko 3 godine, ako imaju bas ceste upaleuser posted image
P.S. Leona bas mi je zao, znam kroz sto prolazis, al sreca pa ju jos dojis.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: upala grla
17.5.2011 17:19:43   
leona81
jao pa kakve su ovo upale grla, mi smo se skroz izasuli, sad je i po vratu i po licu i plus krvari iz nosa...ne znam da li je od kapi ili neceg drugog? sta sad da radimo moramo kapi stavljati 7 dana...strasno

@de_de pusa Keni, izgleda da je kod nas to isto medjutim sad mi nije jasno jel upala grla ili trodnevni virus, ako je virus dzaba pijemo antibiotik koji je fuj fuj fuj, probala sam i nije ni cudo sto ga nece da pije...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *