|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 11:10:16   
Suzana
Cure,
 
Meni je vrijeme da dole uradim 'totalku' user posted image , ziva ne znam na sta ce to liciti, pokusacu sama sa ogledalom, pa ako ne mognem, neka MM priskace u pomoc :).
Nego me zanima da li vi koristite neke posebne pjene za brijanje, one zenske, ili pak od svojih muzeva, ne znam koje sredstvo da stavim a da ne izazovem neku iritaciju...
Za higijenu i pranje koristim onaj NIVEA Intimo, pa mozda sa tom sapunicom da probam?
 
Hvala na vasim savjetima...
 
Pozdrav svima.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 11:36:33   
ziki
Imaš negdje otvorenu temu, ne zna tačno gdje je ali ima zanimljiivih ideja kako..... uglavnom ja pjenu napravim intim gelom jer ne bih sad da experimentišem sa pjenama i da izazovem infekciju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 17:58:48   
pine
Ma sapun je zakon bolan.  Od pjene slabo vidis.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 19:01:09   
mamsi
ja sam se par dana pred odlazak u porodilište obrijala ali sam morala ležati u bolnici isto tako par dana pa sam bila već zarasla i onda me sestra u tri poteza obrijala i vjerujte mi da je uzela(lično sam je gledala) sterilisanu britvicu,nasapunala me i hap-klap gotovo i uopće nije bilo strašno nisam ni osjetila niti sam imala ikakvih problema tako da ko nije u mogućnosti to sam uraditi nek se ne plaši oni to dobro urade

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: porod i brijanje dlačica
13.5.2008 19:37:56   
rozi
Dobra je ideja da se pjena napravi sapunom za intimno pranje , ja sam do sada koristila Balein gel za brijenje za osjetljivu kozu, a poslije depilacije natopim kantarionovim uljem.

E mene sad inetersuje za porodiliste u Tuzli, neki dan mi je prijateljica rekla da oni gore briju bez obzira jesi li ti to uradio ili ne. To mi je malo glupo, ima li neko sa iskustvom iz Tuzle? Hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 10:47:00   
*sunce*
user posted image user posted image  još što se nasmija rozi, pa šta će nam obrijat ako smo već obrijane jedino kožu da nam skinu user posted image   ja nekako još ne razmišljam o porodu mislim da ću o tome pred kraj user posted image  i gledajte da sve nađete štelu...danas bez štele nema ništa user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 11:25:26   
rozi
Hehehe, pa znam da nemaju sta, al kao moraju to one po svom. Nisam bas povjerovala, al eto da pitam ima li neko iskustva.  I moje je misljanje da treba naci nekog da ti u tom momentu bude od koristi, posebno babicu.  A doktori ko doktori, rade prvo po svom.
Prije 7 dana su mi se porodile 2 komsinice isto vece.  Jednu znam super i imala je jaku stelu kod doktora,a li nije joj puno pomogao. Drzao je na indukciji citavu noc(termin joj je bio prosao 7 dana , a doktor je trebao na godisnji , pa je morala tu noc da se porodi ) i tek kad je bila opasnost po bebu su je odveli na hitan carski.
Druga je rodila blizance , sasvim prirodno, bez ikakvih problema.
Na kraju sam skontala da nema pravila user posted image user posted image user posted image
Sunce , ides li u skolicu za trudnice ?

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 11:47:59   
denny
Ma to za termin, pa ne mora to bit tek izbrijano, nema veze ni ako je od 2 dana. Niti dlačice mogu tako brzo narast a niti te dužine nešto puno smetaju. Ja sam se za prvi porod sama izbrijala, i to više po sjećanju i opipu nego što sam puno mogla vidit. I nemojte se opterećivat da to bude cakum-pakum, ta njima je važno da je u priliku "čist teren" , može bit i neravninauser posted image .

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 12:01:55   
*sunce*
ne rozi još uvijek nisam krenula jer mi ne odg termini ja sam ušla u peti mjesec 05.05 i sestre su me pitale da me upišu ali ja ne mogu jer radim , koji si ti mjesec i kojim danom ideš na pregled (ako ideš u dz) možda se i poznajemo user posted image

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 12:18:53   
Suzana
IZVORNA PORUKA: pine

Ma sapun je zakon bolan.  Od pjene slabo vidis.


Ma ja svakako nista ne vidim od stomaka... Al' eto, vec cu nekako uraditi tu totalku. user posted image

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: porod i brijanje dlačica
14.5.2008 19:09:19   
rozi
IZVORNA PORUKA: *sunce*

ne rozi još uvijek nisam krenula jer mi ne odg termini ja sam ušla u peti mjesec 05.05 i sestre su me pitale da me upišu ali ja ne mogu jer radim , koji si ti mjesec i kojim danom ideš na pregled (ako ideš u dz) možda se i poznajemo user posted image


Ja vodim trudnocu privatno kod jedne doktorice u Lukavcu, sad sam u 8. mjesecu, a vec drugi mjesec idem tamo u skolicu. Znam da je skolica jos u junu i onda prave pauzu , ali ne znam do kojeg mjeseca. Ajd nadam se da ce opet uskoro pokrenuti ,kad budes mogla ici, jer mi je stvarno super.  user posted image user posted image user posted image   (nadam se da se moderatori nece ljutiti sto smo malo popricale nevezano za temu user posted image )

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: porod i brijanje dlačica
16.5.2008 7:32:40   
Cvrle
@mamsi: zar si mogla zarasti toliko za par dana?! Ja ne smijem uraditi totalku zbog urastanja dlacica (strasan problem) ali se sisam sa jednim aparaticem na 2mm. Sad kada sam bila na vaginalnom pregledu (39.sedmica) bas sam pitala doktora je li dovoljno "tako" ili se moram skroz obrijati za porod, on je rekao da je to savim u redu. Jupi ! Ali i ja cu mozda koji dan prije poroda u bolnicu pa imam brigu da ne zaraste user posted image  Valjda nece. Jer sa masinicom je malo nezgodno to raditi na slijepo. To mi obicno MM sredi frizuru user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: porod i brijanje dlačica
16.5.2008 8:08:02   
bezelye
Ja bikini zonu redovno idem kod kozmeticarke i voskom mi sve skine, brazilka user posted image  Noge sama sredjujem, koristim aparatic epilator. Puno mi je lakse sa aparaticem nego sa voskom jer aparatic moze uhvatiti i one najmanje dlacice. Tako da ja njih "lovim" cim se pojave user posted image  Lakse je nego cekati da sve narastu, brze je i manje boli.
Kreme za depilaciju su mi bezveze jer odstranjuju samo ono sto je iznad koze, korijen dlake ipak ostaje. Znaci isto ko i brijanje.
Tako da ja glasam za vosak i brazilku. Fino cisto i dugo traje.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: porod i brijanje dlačica
17.5.2008 14:11:07   
idana_85
Koji aparatic imas?

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: porod i brijanje dlačica
9.7.2008 19:52:49   
Anoniman
eh posto inace sve skidam voskom, a od kad sam zatrudnila nisam to radila voskom vec brijacem i to svaka tri dana, ne mogu drugacije, smeta mi, razmisljam o tome da ovih dana malo pustim i onda uradim brazilku i prednjeg dijela i bikini zone, i da do poroda odrzavam epilatorom kojim uklanjam dlacice s nogu, jer kad dodje do tog svega ne zelim da razmisljam je li sve glatko, a tako ce mi i poslije poroda biti lijepo bez problema i lakse za odrzavanje i ne rastu do tri sedmice.. Naravno, moram se sa vama konsultovati je li to preporucljivo, prvo malo boli, drugo topao vosak, trece ovo sa depilatorom, bojim se da ne zasmeta bebi jer onako zuji i vibrira pa mozda joj bude smetalo, a mozda i ne htjedne da dole drzi glavicu zbog tog..pa sta vi mislite?

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: porod i brijanje dlačica
9.7.2008 23:00:09   
lana84
ma naravno...slobodno bez razmišljanja depiliraj se voskom. tako sam ja radila cijelu trudnoću user posted image  , doduše kad sam dogovorila tu pred porod ipak je nisam odradila jer sam se porodila 15 dana ranije, i poslje mi je bilo jako krivo...vosak je vosak mirna si najmanje 1 mj. čak sam to negdje i pročitala da je u trudnoći najzdravije depilirati voskom (hladnim još bolje), potraži na googleu vidjet ćeš. pusa i sretno

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: porod i brijanje dlačica
10.7.2008 1:32:10   
triplemama
IZVORNA PORUKA: rozi
E mene sad inetersuje za porodiliste u Tuzli, neki dan mi je prijateljica rekla da oni gore briju bez obzira jesi li ti to uradio ili ne. To mi je malo glupo, ima li neko sa iskustvom iz Tuzle? Hvala user posted image user posted image user posted image

Dobro si rekla Rozi briju i obrijano u Tuzli.
Ja sam se na prvom porodu obrijala kod kuće sama i kada sam došla gore zbog par dlačica kožu mi zguli user posted image . Sve mi se to poslije upalilo.
Kod druga dva poroda MM je to odradio neposredno pred odlazak u porodilište i to onako muški bez ijedne dlačice, tako da me gore nisu peglali,  hvala bogu.
Zadnji put mi ni klistir nisu dali user posted image , ide nabolje.
Inače nigdje u Europi se više ne klistira niti brije.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: porod i brijanje dlačica
17.7.2008 13:49:33   
bubamara80
Ja sam u 8.mjesecu i do sada je nekako išlo ogledala na sve strane nogu dignem pa malo sa jedne pa malo sa druge strane. Prije dva dana opet ista avantura ali postaje problem dići nogu bilo kako i onako kao stari ćoravi dedo na opip i sva se iskasapila.
Mužu ne smijem da se pustim u ruke bojim se gore ću proći.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: porod i brijanje dlačica
17.7.2008 13:55:07   
Okarica
Moj muž to uradi savršeno, tako da sam to njemu prepustila user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: porod i brijanje dlačica
20.7.2008 13:41:48   
suncan_dan
iz higjenski razloga sam se i cijelu trudnocu brijala, sama jer sam imala vec vijezbu u tome :)  a prije nego sto bi me oni tamo brijali, ako vec ja nebi mogla onda bi zamolila muza, jer u njega imam vise povjerena nego u njih.... pozz

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: porod i brijanje dlačica
21.7.2008 20:14:50   
mamabb
Ja sam se samo jednom u životu dole obrijala i rekla više nikad, jer, poslije kad su počele da rastu htjela sam da uzmem ribaću četku i da se češkam...toliko me svrbjelo, ili sam se depilirala električnim skroz tako da kad rastu su mekane i nema ih jedno tri sedmice...ali sad mi je to malo teško, a naročito da se natjeram, pa onda lijepo uzmem mašinu za šišanje skinem sve češljiće i na nulicu i divota...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: porod i brijanje dlačica
21.7.2008 21:40:55   
ja
posto imam izrazito osjetljivu kozu samo mi odgovaraju depilacione kreme ni jedan aparat ni brijac ne odgovaraju....za vreme trudnoce sam se bojala ali nisam imala drugog izbora a zadesilo se da svjeza odem na porod (noc prije)tako da nije bilo potrebe da oni to uradeuser posted image user posted image

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: porod i brijanje dlačica
22.7.2008 12:44:20   
Mrka
 Meni je mnogo bolje da se sama sredis kuci. Znam da je tesko i da nista ne vidis dole, ali neka ti pomogne muz.
Ja koliko znam da briju, ne ostavljaju je cupavu. A ja licno ne bih bas voljela da mi se neka dole podviruje i ceprka po njoj.  Bolje da to muz uradi, s tim izbjegavas jos i dodatnu neprijatnost.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: porod i brijanje dlačica
12.8.2008 16:18:42   
neki
Meni isto samo pomaze depilacijska krema,i nista drugo.A muz se vec sam ponudio da mi pripomogne,tako da ne bi trebalo biti frkeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: porod i brijanje dlačica
12.8.2008 22:23:43   
malecka60
Meni pomaze samo gel za brijanje i aparat. Inace, na druge nacine, ne uspjevam. user posted image A dlacice tako brzo rastu da sutradan mogu opet proci kad se tusiram. user posted image
Jos uvijek se depiliram sama, ali kad bude potrebna pomoc, vec imam dobrovoljca. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *