|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: porod i brijanje dlačica
12.8.2008 22:42:26   
anitaMO
u mostaru i ne briju vele nesto.samo gdje ce biti epiziotomija,a ne rade ni klistir.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: porod i brijanje dlačica
12.8.2008 22:52:08   
majaaaa
Ja to redovno radima,vec 10god.Kad sam imala op.zahvat,rekli su mi da sve skinem i od tad to radim i kuci.Smeta mi kad ih ima vise(valjda navika).

Sad je tesko,jer stomo mi ne da,ali uzmem ogledalo ili mi muz .....Kako se primice termin,redovno to radim da me ne iznenadi i uhvati nespremnu:)

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: porod i brijanje dlačica
13.8.2008 12:35:24   
Romali
Očito da u Mo u jednoj bolnici rade klistir, a u drugoj ne user posted image . Ja sam rodila u aprilu i , naravno, klistir obavezan. Pa ni tu se ne mogu dogovoriti.
Što se tiče depilacije, ja sam to sedmicama prije poroda redovno radila sama, to mi je traumatična uspomena.  Nisam htjela da mi sestre to urade, jer sam čula da su pravo nježne user posted image i da su im brijači korišteni. Kad sam se pojavila sređena, odmah se gđi.sestrici lice ozarilo.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: porod i brijanje dlačica
13.8.2008 12:39:23   
Najdraza mama
Na oba poroda sam otisla vec pripremljena tako da nisam dozvolila njima da se nasladzuju i tersaju ..koristenim bicevima...i preporuka je da se spremite same ili uz pomoc svoga dragog..sretnoo..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: porod i brijanje dlačica
13.8.2008 15:03:27   
Anoniman
Crkla bih kad bi me neka sestra tamo brijala! Sama imam super metode, ako zapne imam i ovlaštenu osobu kojoj dopuštam prilazuser posted image , a kod mene do toga i ne može doći.. Možda je nekome glupo, ali kod mene je non-stop nula..kad milimetar krenu skidam!user posted image Navikla od puberteta, a ni koža mi nije osjetljiva, a znam i napamet kako šta i gdje, pa mi i sad u trudnoći nije teško, još uz malu pomoć ogledala, svako kupanjeuser posted image Ma nekako mi lijepo, ko bebica, i preglednije i lagodnije i opuštenije i glađe i sve! MM je totalno zadovoljan i kaže da ne bi više mogao zamisliti da je drugačije. A biće sretne i sestrice.user posted image  

(odgovor članu Najdraza mama)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: porod i brijanje dlačica
13.8.2008 15:07:00   
mamyca
Meni su radili klistiranje,ali sama sam se obrijala,i to sam uspjesno radila sama citavu trudnocu.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 16:02:38   
taze_mlada
neki dan mi je naumpalo ovo brijanje i opcenito brijanje kako je sve teze kako je stomak veci... ja se haman skoro nikako dole ne mogu vidjeti, kad stojim i tusiram se, a MM je odmahnuo glavom kad sam mu spomenula pomocuser posted image tako da kako za sada stvari stoji drug ce mi biti ogledalo...a poprilicno se pocinjem mislitii da odradim brazliku pred porod kod kozmeticarke, jer nisam ima par godina a vazda mi se svidjala hahahahahha

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 16:44:46   
Gigana
e ja sam prije poroda (dogovoreni carski rez) otišla na depilaciju bikinija (nije bila brazilska) misleći da je to to.  Fino me žena očerupala i uredila, međutim, kad sam došla u bolnicu, sestre su mi rekle da sam se morala kompletno do stomaka obrijati user posted image
Ja sam poludila od muke i nije mi bilo jasno zašto, jer će rez svakako biti iznad pubične zone.  Na kraju sam završila na stolu i jedna od sestara me obrijala.  Meni je to bilo grozno, zato vam dajem savjet da se KOMPLETNO obrijete da ne bi došle u situaciju kao ja.  Ovdje se radi o porodilištu u Vojnoj bolnici u Sarajevu.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 16:53:51   
adannn
Sama se obrijala prije poroda,jer sam otišla bez bolova u bolnicu....A klistiranje mi nisu radili,jer sam i ''to''sama obavila prije odlaska.....Inače cijelu trudnoću sam samo brinula o te dvije stvari,kako će biti?pa mogu iznenada otići?pa neću biti obrijana?tako da sam pred kraj trudnoće se brijala skoro svaku drugu noć....uhhh budale

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 17:24:13   
Apotekarka
joj mene to brine sad sam 26 tjedan pa sam neku vecer muku mucila s ogledalom ispred sebe jer od stomaka ne vidim,kako ce tek biti u 9 mj trudnoće...govorila mm da me obrije ali nije nesto nagodan izgleda za to,tako da se nisam bogzna sta obrijala ali makar sam malo vrhove skratilauser posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 17:36:39   
bebbe RR
Ja sam se vece pred porod - planirani carski rez - lijepo sama obrijala. To sam radila citavu trudnocu, bez problema. Klistirali me, hB, nisu! Toga me je najvise strah bilo! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 17:38:22   
Anushka
i ja sam se brinula za to, jos sam imala opstipaciju i hemeroide, pa mi je klizma bila olaksanje, a posto je bilo iznenada, brijali me prvo malo ispod stomaka, a poslije opet sve, i to britvom, namazali onom cetkom sa pjenom i to. Ali veci problem bio kateter. Ma polegli me na ginekoloski i redali se, te pregled, te brijanje, te klizma, te kateter, te opet pregled, te opet brijanje, i u salu.   Ipak nista mi u tom trenutku nije bilo bitno, svaka kontrakcija je patila bebu, pa mi moj stid nije bio ni na kraj pameti, samo sam Boga molila da bebica izdrzi i da zavrse na vrijeme, i hvala Bogu bi tako.  

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: porod i brijanje dlačica
17.3.2009 22:19:43   
mishel
Imam pitanje jedno za one koje su već rađale u Vojnoj Bolnici. Da li je istina da ne klistiraju žene na porodu? Moja kolegica se porodila prije 20 dana u Vojnoj bolnici i nisu je uopšte klistirali i desilo joj se da se je sva uneredila prilikom rađanja djeteta i to joj je užasno bilo nezgodno. Ležala je u bolnici čitav dan, jer je došla ujutro a tek naveče oko 10 se porodila.

Još jedno pitanje, da li se klistiranje radi i prilikom carskog reza ili to nije potrebno?


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 8:09:32   
bebbe RR
Draga Mishel, ja sam rodila na carski i nisu me klistirali. Doduse, rodila sam u Damasku. Stariju kcer sam rodila u Sa, prirodnim putem, i takodje me nisu klistirali. Zaboravili, sta li?! Uglavnom, nisam imala "incident" kao tvoja prijateljica. I citala sam da klistiranje vise nije praksa u mnogim drzavama. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 8:25:07   
mnn
ovdje kod nas te klistiraju i obriju ti dlačice...ali ja ču to doma napraviti sa kremom.....to je ovdje praksa zadnjih godinu dana...prije to nisu radili...pa je bilo kažu mi svega....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 8:45:59   
maxi
ja sam rodila na carski i mene su i klistirali i brijali

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 9:07:46   
poetesa
nije valjda da rade klistiranje u Tuzli? meni je to grozno user posted image

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 9:18:57   
mišur
Ja sam se kod kuće sama depilirala, ali uz pomoć mm..Krenula sam sama i odradila koliko sam mogla, a onda sam morala njega zvati da završi posaouser posted image user posted image
I klistirali su me u bolnici, ali nije mi to ostalo tako traumatično iskustvo...
Jeste neprijatno, ali nije ništa bolno..

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 9:23:48   
remzy
draga mishel,
ja sam imala tri poroda i sve tri u vojnoj bolnici , tj bolnica Abdulah Nakas,i nijednom me nisu klistirali !!!i sve je proslo ok!!!
a sto se tice dlacica ,ja sam ti to sva tri puta uradila kuci ,tako da nije bilo potrebe da oni to rade...
sve tri poroda su isla normalnim putem!!!!!!
nadam se da sam ti imalo pomogla!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 10:07:18   
Gigana
Draga michel,

klistir u vojnoj bolnici je obavezan ako je u pitanju carski rez.  Dakle, za prirodni porod ne, ali za carski rez je obavezan.  Mene su isto klistirali, brijali i stavljali mi kateter na živo i to sve noć prije poroda na carski.  takva im je praksa.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 10:09:37   
idana_85
Ja sam sama fino otisla i istusirala se kad sam odlucila krenuti u bolnicu. Isto tako se i sama izdepirlirala,cijelo vrijeme sam to sama radila. fino ponesem ogledalo i lagano. Klistrirli me nisu jer sam imala stolicu noc prije u 12 i to jutro u 6....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: porod i brijanje dlačica
18.3.2009 10:46:32   
Anoniman
I ja sam kući odradila depilaciju kao i "sve ostalo" ali su me bez obzira na već obavljeno ipak klistirali. Al to klistiranje meni nije uopšte strašno, čudan osjećaj (ne boli uopšte, samo čudno nekako...). BTW porod je bio na Koševu.

< Poruku je uredio enisa_sara -- 18.3.2009 10:47:36 >

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: porod i brijanje dlačica
19.3.2009 15:55:29   
škorpija
Herj zna li neko može li se i klistiranje opbaviti kod kuće, čula sam da se može nešto kupiti u apoteci i kad počnu kontrakcije fino to kući obaviš. ali eto voljela bih znati je li to neko sam odradio. moja priajteljica se porodila u vojnoj bolnici i nisu je klistirali već su je samo pitali kad je zadnji put obavila nuždu, ali mislim da je bolje sa klistirom pa niko ne želi ukakiti bebu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: porod i brijanje dlačica
19.3.2009 16:00:27   
mishel
Hvala vam na odgovoima. Meni je termin za 3 mjeseca pa me sve to interesuje, a nisam znala kakve su  procedure.

Mojoj prijateljici je to pravo teško palo jer je mislila da se klistiranje radi svakoj trudnici prije poroda pa je sve to iznenadilo.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: porod i brijanje dlačica
19.3.2009 16:02:14   
anitaMO
nemoj ti slučajno to raditi kući.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *