|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
2.11.2011 19:19:23   
Hurma
je li mi se cini ili je priv vrtic Amel (AMEL I NUR) vrtic na Grbavici dosta poskupio? je li fakat vrijedi tih para... ja kad vidim jelovnike vrtica i to privatnih... salama, hrenovke... jaaaaaaaaao... ovo je da poludis... kaze mi rodica od muza da je placala u becu vrtic 300 € i kao imaju svoju proizvodnju organske hrane itd... ma joj... u bosni 300 vrtic za nas standard, SALAMAAAAAAAAAAA... zemljooooo

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.11.2011 0:30:36 >

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 19:21:21   
salmy
Joj user posted image

Moj momak ponovo krenuo od jucer u vrtic,i etouser posted image user posted image zove me teta oko 3 da dođem po njega,dobio turu
Ja vise ne znam sta cu? kad sam dosla po njega on gori,place ne zna gdje se nelazi.Odvedem ga dr,pregledala ga grlo malo upaljeno(dobili sirup) nosic slini,pluca ok
Temp,do 39,dobili dalsi i kuci.On je tek sad dosao sebi,citavo vrijeme je plako,i bio nervozan,odspavao je i sad je ok
Ja ne znam sta cu?razmisljam da ga ispisem iz vrticauser posted image
a jutros je plakao kad sam ga ostavila,bukvalno je vristo valjo se po podu?? i jucer istouser posted image ja ne znam sta cu??? ocajna samuser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 9.11.2011 19:23:18 >

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 20:19:04   
Mala Selma
Selmy, zao nam je druga imenjaka, sto se mucite sa adaptacijom, ali u 99% slucajea je tako i to mora proci.Zdravstvena adaptacija mora proci, prije ili kasnije, nazalostuser posted image .Normalno je da place kad ga ostavljas, neka djeca cak povrcaju, imaju proljev, placu, nepricaju, nejedu, nespavaju itd. i to se zna oduziti i do 2-3 mjeseca ( kod neke djecice).Moj sajet je kad ga ujutro ostavljas, obuces ga)pape) i das ga uciteljici, okrenes ledja i odes, malo je okrutno ali to je najbolji nacin u praksi.On ce plakati malo i sve ce biti ok poslije 10-15min, neka ponese najdrazu igracku u vrtic , dekicu, jastuk nesto da ga umiri.
Sto se tice bolesti, moje iskustvo je grozno, A.ide od marta u vric, popio je 4 andibiotika, imao upalu grla, gnojnu anginu, pocetak upalen pluca, strptokoku u nosu tri puta i prebolovao je šarlah a da pedijatar nije skontao (utvrdili mu na infektologiji na Kosevu)user posted image user posted image , znaci ja smao mogu user posted image user posted image ko godina.Ali evo sa, hvala Bogu je ok, malo slinke cure, kasle, ali ide u vrtic i nadam se da ce tako i ostati.Ja nisam odustala od vrtica i mislim da ce ako Bog da biti sve manje i manje bolestan.
Nadam se da sam te utjesila i smirila bar malo, nedaj se drugarice, bit ce sve ok user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 20:26:17   
salmy
Joj mala selmauser posted image  uzas

Najvjerovatnije da cu odustati od Drzavnog,i prebaciti ga u privatni.Ako Bog da se nadam do ponedjeljka  da ce biti bolje,i da idemo u nove radne pobjede
Cini mi se da su privatni vrtici drugaciji,ako grijesim ispravite me

Bas samuser posted image
Hvala ti user posted image user posted image user posted image ljubni nam imenjaka

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 20:29:42   
Mala Selma
Nisam bas kompententna da pricam o privatnim, ali mislim da je sve to u 5 dekauser posted image .Od moje drugarice dvoje djece ide u vrtic i isto su bolesni cesto, tako da bas nisa pametnauser posted image .Ja sam se odlucila za drzavni zbog strucnosti, nadleznosti, kontrole itd., ali svako ima svoj izbor.Mozes pokusati pa vidjeti kako ce biti, zelimo ti srecu u svakom slucajuuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 20:31:20   
Hanady RR
selma...period adaptacije morate proći očito...
samo nisma ti sigurna dal privatni vrtić ima prednosti u odnosu na državni u ovome smislu...u oba vrtića on će morati porći zdravstvenu adapatacijuuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 20:40:04   
mama75
Evo i ja taman htjedoh napisati: sve ti je to u 5 deka, privatni i drzavni. U vrticu u koji ide moja malena ima jako malo djece, pa je eto vjerovatnoca da se donese neki virus ili bakterija manja, ali opet ona svako 10-ak dana dobije turu, procuri nosic i sl. Srecom, jos uvijek nije bilo nista ozbiljnije i nije trebala antibioti. Mozes ga i ispisati skroz, ali onda te taj period adaptacije ceka kada krene u skolu. Moj savjet: naoruzaj se strpljenjem i naprijed!


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 21:30:35   
Amani12
Salmy,draga moja, izdrzi i ti i decko.
Mene to sve ceka na proljece.
Kao sto ti rekose ,naoruzaj se strpljenjem i probaj se sto manje sikirati,
sve ce se to zvati jucer,aBd.
Ljubimo decka, a tebi mamice najveci zagrljaj user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 21:44:13   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Hurma

je li mi se cini ili je priv vrtic Amel (AMEL I NUR) vrtic na Grbavici dosta poskupio? je li fakat vrijedi tih para... ja kad vidim jelovnike vrtica i to privatnih... salama, hrenovke... jaaaaaaaaao... ovo je da poludis... kaze mi rodica od muza da je placala u becu vrtic 300 € i kao imaju svoju proizvodnju organske hrane itd... ma joj... u bosni 300 vrtic za nas standard, SALAMAAAAAAAAAAA... zemljooooo

Jeste, vrtić je poskupio od septembra.  Što se tiče jelovnika... meni je bilo nezamislivo da moja curica jede viršle i paštete... ali sam popustila.  To ne jede kod kuće, pa u tome i vidim utjehu.  Generalno gledano, zadovoljna sam ishranom u vrtiću.  Raznovrsna je... ima tu i mesa, povrća, voća... ali i grickalica : ))

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Privatni vrtici u SA
9.11.2011 22:51:46   
mama75
Mozda je OT ali moram reci: svaka cast roditeljima cija djeca ne jedu virsle i pastetu. Ja licno to ne jedem niti kupujem, ali mm to ponekad kupi i djeca stvarno vole to da jedu. Naravno, trudimo se da to ne bude cesto, ali iskreno vrlo je tesko u danasnjem vremenu jesti "zdravu hranu" jer sve ovo sto nalazimo po prodavnicama je upitno (npr pavlaka i sl stvari sa rokom upotrebe po nekoliko mjeseci). Eh, da skratim: ne mogu ocekivati da u vrticu moja djeca jedu samo zobene pahuljice, domaci dzem i sl. kada ni kod kuce nije takva situacija. 

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 10:37:11   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Joj mala selmauser posted image  uzas

Najvjerovatnije da cu odustati od Drzavnog,i prebaciti ga u privatni.Ako Bog da se nadam do ponedjeljka  da ce biti bolje,i da idemo u nove radne pobjede
Cini mi se da su privatni vrtici drugaciji,ako grijesim ispravite me

Bas samuser posted image
Hvala ti user posted image user posted image user posted image ljubni nam imenjaka


ja sam asju ispisala i vrtica preko zime ...a od dva mjeseca koliko je isla nije nabrala ni 15 dana ... stalno je bila prehladjena ...medjutim nije vrtic krvi za prehladu vec mi, tj. MM i ja nismo bilo doborog imuniteta i svi smo bili bolesni ...svaki put je Asja od mene dobijala grlobolju, prehladu...
Tako da ja ne mogu kriviti vrtic da se tamo razboljevala...
A nikad djete slinavo i kasljucavo ne bih vodila u vrtic pa sam je zato ispisala do aprila...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 11:38:31   
salmy
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: salmy

Joj mala selmauser posted image  uzas

Najvjerovatnije da cu odustati od Drzavnog,i prebaciti ga u privatni.Ako Bog da se nadam do ponedjeljka  da ce biti bolje,i da idemo u nove radne pobjede
Cini mi se da su privatni vrtici drugaciji,ako grijesim ispravite me

Bas samuser posted image
Hvala ti user posted image user posted image user posted image ljubni nam imenjaka


ja sam asju ispisala i vrtica preko zime ...a od dva mjeseca koliko je isla nije nabrala ni 15 dana ... stalno je bila prehladjena ...medjutim nije vrtic krvi za prehladu vec mi, tj. MM i ja nismo bilo doborog imuniteta i svi smo bili bolesni ...svaki put je Asja od mene dobijala grlobolju, prehladu...
Tako da ja ne mogu kriviti vrtic da se tamo razboljevala...
A nikad djete slinavo i kasljucavo ne bih vodila u vrtic pa sam je zato ispisala do aprila...


eto i mi smo se ispisaliuser posted image pa nekako cemo se snaci.Nije mi jasno kako su djecica stalno "slinava" u vrticu??eto to nikako ne mogu da skontam.Moj momak slini,kaslje ja ga necu voditi dan-dva.Sve razumijem da roditelji nemaju gdje da ostave djete,moraju na posao,ali nije cudo da su stalno bolesni u grupi kad uvijek jedno kasljeuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 14:16:27   
teki
pozdrav,
i ja upravo trazim tetu cuvalicu i malog hocu da ispisem iz vrtica. privatni vrtic tj jaslice su u pitanju i konstatnto je bolestan ide sedmicu dvije ne ide a kada odem po njega ko da sam u staracki dom usla kako kaslju djeca i slinava, a ja cim pocne sliniti povucem ga i nemam kome ga ostavtit na cuvanju vec se krpimo svi po malo. nije mi jasno kako vrtic ne vraca tu bolesnu djecu kuci vec se svi zaraze jedino malo oni stariji koji su tu od prije izdrze duze.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 15:02:54   
Mala Selma
Ja moram da se nadovezem na ovu priu, dovodjenje bolesne djecu u vrtic. Prije svega trebamo razlikovati pojam bolesno dijete.
Evo trenutno kod nas situacija, A. kaslje pomalo i sline, ja ga odvedem dr. cista mu pluca, grlo hvala Bogu. Obzirom da je on alergicar kaze dr. da su moguci ovi simptomi i od alergije, radili smo bris i ok i zasto ja sad nebih njega odvela u vrtic ako je dr.pedijatar potvrdio da nije bolestanuser posted image
Evo druga situacija, uradim bris nosa i grla i pokaze se prisustvo streptokoke u nosu, imamo terapiju i neidemo u vrtic, krenemo opet ima siptome cudne uradimo bris opet streptokoka i tako cetiri puta.Znaci u dva mjeseca je isao samo 15 dana u vrtic, a ostale dane ga je cuvala zena koju sam placala ( pored placanja vrtica).Kada smo reagovali kod vaspitacica i uprave da se nalozi da svo osoblje uradi briseve kao i djeca, nailsa sam na zid...to je nemoguce izvestiuser posted image mislim, toliko o nasem sistemu i vrtica i zdravstva i odgovornosti roditelja.Jer smo svaki put briseva radili i ja i mm i kod nas su negativni.
U ugovoru koji smo mi potpisali stoji da se nedovodi bolesno dijete u vrtic, smatrajuci da je bolesno dijete ono koje ima terapiju ( antibiotik i sl.) a kod nas u vrtic dovode djecu poslije injekcije pencilina i daju ucitejici antibiotik da da djetetu tacno u12h...pa mislim...kriva je uciteljica sto to dozvoli, ja bi bolan te roditelje oderala po djepu za nemarnost, pa ces imati gdje djete ostaviti ako nemozes uzeti bolovanje.Nadji brate zenu i plati pa nek ti cuva dijete, ha ja..

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 15:37:59   
veeseelaa
ja ne znam kako tako.... kod mene Ajša ide u vrtić al je nahladjena jednom u 4-5 mjeseci, manje nego djeca koju čuvaju nane il tete user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 19:03:08   
teki
u mene ti je ista situacija nije neki fan vrtica, a stalno je bolestan i upravo sam pocela potragu za tetom iako nisam nikad bila za te tete, ali ne mogu ga vise gledati stalno bolesnog kako se pati. i gotov sam pomahnitati vise ne znam sta da radim konacnu odluku cu donjeti preko vikenda

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 19:10:16   
teki
potpisujem

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Privatni vrtici u SA
10.11.2011 20:34:37   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: salmy

Joj mala selmauser posted image  uzas

Najvjerovatnije da cu odustati od Drzavnog,i prebaciti ga u privatni.Ako Bog da se nadam do ponedjeljka  da ce biti bolje,i da idemo u nove radne pobjede
Cini mi se da su privatni vrtici drugaciji,ako grijesim ispravite me

Bas samuser posted image
Hvala ti user posted image user posted image user posted image ljubni nam imenjaka


ja sam asju ispisala i vrtica preko zime ...a od dva mjeseca koliko je isla nije nabrala ni 15 dana ... stalno je bila prehladjena ...medjutim nije vrtic krvi za prehladu vec mi, tj. MM i ja nismo bilo doborog imuniteta i svi smo bili bolesni ...svaki put je Asja od mene dobijala grlobolju, prehladu...
Tako da ja ne mogu kriviti vrtic da se tamo razboljevala...
A nikad djete slinavo i kasljucavo ne bih vodila u vrtic pa sam je zato ispisala do aprila...


eto i mi smo se ispisaliuser posted image pa nekako cemo se snaci.Nije mi jasno kako su djecica stalno "slinava" u vrticu??eto to nikako ne mogu da skontam.Moj momak slini,kaslje ja ga necu voditi dan-dva.Sve razumijem da roditelji nemaju gdje da ostave djete,moraju na posao,ali nije cudo da su stalno bolesni u grupi kad uvijek jedno kasljeuser posted image


Kako, veoma lako, ja stalno to pišem, to čak ima mislim na stranici naprijed, moja kćer je išla u drđavni vrtić, grupa 33 djece, jedna učiteljica do 12, druga od 12, sve sem jela i nužde, dakako, obavljali su u nekihmožda 30 kvadrata, on a je išla 10 mjeseci, 9 je bila boolesna, i uvijek je neko boolestan, jer većina roditelja radi kod privatnika, bolovanje ili slobodan dan je misao imenica, dijete ide u vrtić jer ga nema ko pričuvati, ti isti roditelji rade za 300, 400, 500 km i teta je luksuz, a na posao se mora i gdje će sa djetetom, već u vrtić. Tako nam je nažalost.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Privatni vrtici u SA
16.11.2011 8:48:40   
elecsys
Lijep pozdrav mamama.
I ja bih da kažem nešto na ovu temu.Moj sin kome ce skoro 4 g.išao je i u privatni i sada ide malo veći poznati sarajevskii vrtić (ne znam mislim da i to nije državni ali je ogroman).U principu neke ogromne razlike i nema osim u cijeni.Kada ovo kažem mislim na djecu njegovog uzrasta.Za malene 1-3 g možda je ipak bolji privatni vrtić jer su grupe manje i tete mogu biti posvecenije.Čini mi se kada je išao u ovaj privatni  da je bio manje bolestan ali možda je i do godišneg doba tada je bilo proljece i ljeto.Dobra je činjenica da mi mame sada u gradu imamo mogucnost izbora.Malte ne svako naselje ima 1-2 privatna vrtića.Ovo sto sam ja obišla kada sam se raspitivala sve vam je u pet para.Cijena 250-300 km,hrana ista kao i u javnim (vjerujte),higijena ista,
jedina pozitivna razlika u korist privatnih jesu manje grupe,veca posvecenost.O ovom privatnom sve rijeci hvale user posted image Kada sam osjetila da mom dječaku ne treba više nja,nja nja,kada je postao prilično samostalan,a to je u ovom uzrastu prešao je u drugi "veliki"vrtić da se malo sam snalazi i nalazi mjesto pod suncemuser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 11:07:55   
teki
gdje se nalazi taj vrtic na dobrinji 5, da li je to privatni, imaju li jaslicku grupu, ako imaju koliko djece ima u njoj ako neko zna , do koliko rade popodne i koliko para. uhh u mene pitanja hvala

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 11:15:12   
mamana
Nalazi se u onoj novoj zelenoj zgradi u velikom stanu. Radi se o privatnom vrtiću. Ja se danima spremam da odem da ga pogledam. Rade do 17 sati i košta 300,00 KM cijeli dan i 160,00 KM pola dana.

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 11:19:53   
veeseelaa
Cijena 250-300 km,hrana ista kao i u javnim (vjerujte),higijena ista,


u vrtiću privatnom, gdje ide moja kći, vlasnica donosi povrće i voće iz svoje bašte
Znači boranija, kupus, mrkva, peršun, krompir, blitva, paprike, paradajz, krastavice, jabuke, kruške, šljve....
Jedino što kupuje meso, mandarine, banane, hljeb,i jutarnje mazalice i sl

a djeca bar jednom sedmično jedu zeljanicu za ručak


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 14:36:49   
teki
u koji vrtic ide, imaju li jaslice

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 14:40:01   
veeseelaa
imaju, ako se to kod njih tako zove da budem iskrena, najmladja im bebica ima 8-9 mjeseci
Moja kći ide od svoje 1,5 godine
Vrtić je na Ilidži, Vragolan Denis, za djecu do 2 godine je 300 KM, od 2-3 je 270 KM a od 3 pa na dalje 220 KM


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Privatni vrtici u SA
17.11.2011 14:42:59   
veeseelaa
i ja sam zaista bila teška i skeptična po pitanju vrtića i jako sam zahtjevna ali su ispunili sva moja očekivanja....
malena mi je skroz slabo jela, sad jede mašalla, i svašta su je naučili, nije problem nazvati kad je potrebno, donijeti po želji nešto od hrane i sl
Mada stvarno je hrana ok, evo danas za ručak su imali musaku i salatu kupus, pa baš lijepo, ja sam stvarno zadovoljna
Svako jutro se kuha hrana za ručak



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *