|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatni vrtici u SA
5.1.2012 14:57:01   
tajruš
Vrtić u koji ide moja djevojcica ima opcija spavanja za djecu koja su  mala i treba im dnevno spavanje,
moja cura ne želi da spava i nema tu potrebu  ,ali upravo imaju neke mirnije aktivnosti tipa
crtanje zadane teme,bojenje, učiteljica im čita slikovnice......ima dosta aktivnosti koje mogu raditi, da ne smetaju maloj djeci koja spavaju,a i stariji se zabavljaju i nije im dosadno


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2012 12:56:54   
škorpija
zna li neko kako se zove privatni vrtić u zgradi tzv "Viza za budućnost", Tešanjska ulica

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu tajruš)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2012 13:02:54   
Rabi
IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko kako se zove privatni vrtić u zgradi tzv "Viza za budućnost", Tešanjska ulica


ne mogu da skontam gdje se nalazi ovaj vrticuser posted image s koje strane zgrade je ulaz?
Jesi sigurna da ima ovaj vrtic u ovoj zgradi?


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Privatni vrtici u SA
23.1.2012 13:18:02   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko kako se zove privatni vrtić u zgradi tzv "Viza za budućnost", Tešanjska ulica


ne mogu da skontam gdje se nalazi ovaj vrticuser posted image s koje strane zgrade je ulaz?
Jesi sigurna da ima ovaj vrtic u ovoj zgradi?


kažu mi da ima, sa one strane što gleda na američku ambasadu, kod kafića, kažu sav u staklu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 9:45:22   
škorpija
opet jauser posted image , ima li neko iskustva sa privatnim vrtićem Suncokret , negdje u Radničkoj ulici

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 10:06:09   
mama75
IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko kako se zove privatni vrtić u zgradi tzv "Viza za budućnost", Tešanjska ulica

Mislim da tu nema nikakav vrtic. Ima u zgradi u Kranjcevicevoj, ne znam tacno ime, ali je JU Djeca Sarajeva. U "Vizi" je nekada bila kao neka edukativna igraonica u kojoj su djeca ostajala po par sati, ucila engleski i sl, nije bilo obroka nego djeca ponesu sebi uzinu.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 10:17:45   
M kao Mama
Mi imamo iskustvo i sa državnim i sa privatnim, mogu kazati da je sa privatnim druga priča. Na Mojmilu su tete bile odlične, ali ko papagaj ponavljam u L grupi ih je bilo 33, toliko ih danas nije upisano u vrtić u koji sada ide. Prezadovoljna sam, hrana im se priprema u restoranu, svaki dan imamo jelovnik koji je zaista raznovrstan, a što je najbitnije od svega moje dijete je počelo jesti u vrtiću sve. Doslovno prokule, brokule, voće, kupus, kompot, o tome smo kući samo mogli sanjati. Dole svi moraju jesti, jer ako jedno neće nastade haos, i onda svi moraju da jedu.

Imau tri učiteljice i dvije pomočne učiteljice, rade sa njima, i zaista se osjeti pomak. Cijena jeste veče nego u državnom, ali i vrijedi.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 10:37:39   
mama75
Koji je to vrtic i gdje se nalazi? I cijena naravno user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 10:39:52   
M kao Mama
U Vogošći, poludnevni boravak 180 KM, uključene sekcije engleskog i njemačkog, te ostale društeve, igraona, Wogolino

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 11:16:26   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: škorpija

opet jauser posted image , ima li neko iskustva sa privatnim vrtićem Suncokret , negdje u Radničkoj ulici


kad je moj mali proljetos napunio 2 godine probali smo sa suncokretom ali nzaalost nije islo. On je plakao (tad je bio najmladji) pa smo dobili komentar koji se meni jednostavno nije svidio: rece jedna od teta kako im on ometa rad sa drugom djecom, pa ja zamalo ne rekoh onda kod upisa trazite mirnu djecu (priznam da je moj dobro zivo dijete), ali eto kao jedna teta je njega cijeli dan tako reci smirivala... ja koliko vidjeh imaju 3 prostorije (od kojih je jedna za spavanje), jedna kao prostorija za recimo predskolsku djecu, hodnik gdje se presvlace i odrze pape i malo dalje trpezarija. Iako sam cula sve same pohvale za njega, i domaca hrana i super tete, meni jednostavno se nije svidio taj komentar, pogotovo za te pare koje se daju.... ali eto kazem inace sam cula sve za 5. Opaska: nalazi se u Splitskoj ulici ;)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Privatni vrtici u SA
26.1.2012 12:19:12   
škorpija

IZVORNA PORUKA: taze_mlada

IZVORNA PORUKA: škorpija

opet jauser posted image , ima li neko iskustva sa privatnim vrtićem Suncokret , negdje u Radničkoj ulici


kad je moj mali proljetos napunio 2 godine probali smo sa suncokretom ali nzaalost nije islo. On je plakao (tad je bio najmladji) pa smo dobili komentar koji se meni jednostavno nije svidio: rece jedna od teta kako im on ometa rad sa drugom djecom, pa ja zamalo ne rekoh onda kod upisa trazite mirnu djecu (priznam da je moj dobro zivo dijete), ali eto kao jedna teta je njega cijeli dan tako reci smirivala... ja koliko vidjeh imaju 3 prostorije (od kojih je jedna za spavanje), jedna kao prostorija za recimo predskolsku djecu, hodnik gdje se presvlace i odrze pape i malo dalje trpezarija. Iako sam cula sve same pohvale za njega, i domaca hrana i super tete, meni jednostavno se nije svidio taj komentar, pogotovo za te pare koje se daju.... ali eto kazem inace sam cula sve za 5. Opaska: nalazi se u Splitskoj ulici ;)


ih onda se ni moj ne bi uklopio on je ekstra nemiran i živ dječak, a i tom nekako skučeno brate zvuči, nego ima li ko štelu da me preko veze upiše u nur na Grbaviciuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 17:59:12   
vjestica
curi je skoro 19 mjeseci i treba mi preporuka za vrtić (ili je za njenu dob jaslice?)
ne mora biti privatni, može i državni
zanima me cijena , koliko se čeka tj može li se brzo naći mjesto ili ima lista čekanja


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 18:37:57   
Visnja RR
da li ti je bitna lokacija? ako jeste onda ce ti zene na oosnovu mjesta gdje stanujes reci sta ima prihvaltjivo blizu..ili ako zelis da je vrtic blizu tvog radnog mjesta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 19:02:37   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

da li ti je bitna lokacija? ako jeste onda ce ti zene na oosnovu mjesta gdje stanujes reci sta ima prihvaltjivo blizu..ili ako zelis da je vrtic blizu tvog radnog mjesta...

bilo bi poželjno da je blizu alipašina, ali nije neophodno, bitniji su mi uslovi u vrtiću i način rada
npr valdorfski vrtić - taj način rada su nahvalili
i bitno je da moja cura kojoj je 19 mjeseci može u taj vrtić


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 19:26:25   
leona81
mi smo zadovoljni sa nasim vrticem, idemo u Pony, to je alipasina 37, ako te interesuje mozemo na pp sa detaljima

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 19:40:38   
HAHA
Vještice,onda ti je blizu vrtić "Dunje"na Otoci.Vrtić je državni,košta 140 Km cjelodnevni i 100 KM poludnevni boravak.Ona bi išla u mješovitu grupu od 1-3 godine.Nema puno djece,ustvari mala dolaznost,ispod 15,dok u nekima ima duplo više.Hrana nije Bog zna kakva(ručak),a za doručak i užinu su griz,medolino i mazalice kao i svugdje drugo,pored toga imamo voćni dan-utorkom roditelji donesu svako ponešto i djeca imaju voćnu salatu.Prednost je što nema puno baš malih beba,pa se može dosta provoditi i odgojno-obrazovnog programa.Baš sam evo dvije sedmice mjenjala kolegicu koja je na godišnjem i često mi je bilo žao što Harun nije sa mnom.


_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 22:32:01   
shpagica
IZVORNA PORUKA: leona81

mi smo zadovoljni sa nasim vrticem, idemo u Pony, to je alipasina 37, ako te interesuje mozemo na pp sa detaljima


leona, mene zanima sve o pony-ju ako ti nije tesko da mi napises iskustva?

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Privatni vrtici u SA
3.2.2012 23:17:47   
vjestica
leona  e to mi je ipak malo daleko user posted image
ma ok, možda ni ja nisam jasno napisala (ja tek kad pošeljme post skontma koliko grešaka ima user posted image dobro me iko razumije user posted image )
HAHA jel se dugo čeka na upis u taj vrtić? šta je neophodno za upis (bris grla i nosa i ima li još šta?) kako provode vrijem otprilike - ima li tv?
ako ima, nadam se da ne gledaju puno tv

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Privatni vrtici u SA
4.2.2012 8:29:32   
Crvena
IZVORNA PORUKA: vjestica

[bilo bi poželjno da je blizu alipašina, ali nije neophodno, bitniji su mi uslovi u vrtiću i način rada



Imas u Visegradskoj ulici vrtic Happy house cijena cjelodnevnog boravka je 290 KM. Samo kazu da su liste cekanja duge (provjeri)user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Privatni vrtici u SA
4.2.2012 9:45:29   
HAHA
vještice,ovako:treba ljekarsko uvjerenje,cips za roditelje,rodni list i popunjen zahtjev za upis(koji možeš uzeti u bilo kojem vrtiću JU"Djeca Sarajeva).Sa svime tim ideš u vrtić Dječiji grad na Mojmilu,kod njih je administracija za općinu N.grad i sa gotovim ugovorom dolaziš kod nas.Trenutno se ništa ne čeka,jer nije popunjeno.Raspored dnevnih aktivnosti:06:30-8:30 prijem djece,08:30-09 doručak,po završetku doručka zajednička aktivnost,tj.realizacija dnevne isplanirane aktivnosti po planu i programu(brojalice,pjesme,kratke priče).Iza toga slobodne aktivnosti-djeca se igraju sa igračkama po vlastitom odabiru(lutke,kocke,suđe,auti,crtaju i tako)Oko 11 kulturno-higijenske navike(presvlačenje,pranje ruku)zatim ručak,spavanje do 13:30-14.U 14 užina,pa presvlačenje.Zatim slijede aktivnosti koje također moraju da se odvijaju po isplaniranom programu(pokretne igre,osvrt na dnevnu tematsku aktivnost,npr.razgovor o priči,ponavljanje pjesme itd),ponovno slobodne aktivnosti do odlaska kući.U svim ovim periodima prate se individualne potrebe djece i u vezi s njima postupa(presvlače se mimo rutinskih termina)mogu da piju kada su žedni.Televiziju ne gledaju puno.Najbolje bi bilo da dođeš i pogledašuser posted image .Uglavnom,ujutro je s njima odgajateljica,a u 10 dolazi i njegovateljica,odnosno medicinska sestra,koja je trenutno na g.odmoru,pa samo odgajateljice rade,po potrebi pomaže tehnički kadar-spremačica.Ponekad se spajaju sa odgojnom grupom u 5-oj godini života,koja inače boravi na istom spratu,soba pored,to u terminima prijema ili poslijepodne.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Privatni vrtici u SA
6.2.2012 8:27:24   
vjestica
hvala svima na odgovorima
još se nisam odlučila koji vrtić i kada, ali skupljam sve informacije
haha pošto vidim da je u vrtiću sve po utvrenom rasporedu, a mi ne funkcionišemo baš tako user posted image
prvo moje radno vrijeme je različito svaki dan i koliko to remeti dovođenje djeteta u vrtić (recimo kad radim od 8 pa je dovedem u pola 8, a nekad ardim od 10, pa bih je dovela u pola 10, a kad sam druga smjena, dovela bih je u 12 i dok kad radi vrtić - ad sma druga smjena, mm bi stigao po nju oko5, pola 6)
i kad je spavanje u pitanju, cura ima ritam sad takav da tek oko 2,3 zaspe
ako je spovanje u vrtiću oko 12, šta sa djetetom koje ne može tad zaspati?
pretpostavljma da bi brzo uhvatila ritam sa ostalom djecom, ali šta dotad?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Privatni vrtici u SA
6.2.2012 8:58:11   
HAHA
Prvo,znam da je čudno i razumijem što se smiješ,znam mnogo kolegica iz struke ne daje svoju djecu u vrtić,ja nisam jedna od njih,zato što vjerujem da još uvijek ima savjesnih,normalnih ljudi.Uslovi rada nisu najbolji,ali ovaj posao prvo moraš voljeti,biti dovoljno kreativan i ambiciozan,vjeruj načina ima.Ne mora tv,brendirane igračke i dr.da znači uspijeh,postoji mnogo literature koja daje upute kako raditi sa skromnim sredstvima.A u jaslicama naročito se moraju poštovati rutinske navike i odvijaju se tačno po redu.Bebe brzo naviknu na taj raspored.Jedino što vrtić radi do 5,a ovo dolaženje mimo prijema isto zna biti problem,jedan dječak dođe oko ručka i nekad neće da zaspe u terminu spavanja,poslije bi,a ne može od ostalih.U svakom slučaju želim da nađeš nešto što će biti najbolje za tvoju ljepoticu.Moj stariji ide u Mašnicu,a maloga čuva nana kući,nezgodno mi je da ga vodim,na proljeće ga kontam aBd upisati.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Privatni vrtici u SA
6.2.2012 9:06:54   
vjestica
nemam ja ništa protiv vrtića, čak mi je to bila prva opcija, prije tete čuvalice (odlučila se za tetu, jer je još mala, radi prehlada)
više imam povjerenja u vrtić gdje rade školovane odgajateljice, nego kad angažuješ tetu koja smatra da je odgojila jedno dijete, pa će tako i tvoje(pa se ubjeđuješ snjom danima oko tepanja, jer ona tvrdi da ne tepa djetetu, pa je uhvatiš kao tepa ko zna koliko puta user posted image )
a nemam ništa ni protiv utvrđenog rasporeda, ali me zeza moje radno vrijeme
jeli u svim vrtićima Ju djeca sarajeva radno vrijem do 5?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Privatni vrtici u SA
6.2.2012 9:08:56   
HAHA
Ima druga smjena u vrtićima Dječiji grad na Mojmilu i Lastavica na Č.vili.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Privatni vrtici u SA
13.2.2012 16:02:37   
leonela
cao svima,molim vas da mi preporucite neke vrtice na podrucju alipasina,dobrinje jer uskoro trebam sina upisati negdje pa da vec pocnem traziti. Bila sam u Djecijem gradu i srecici ali nista, totalno neprihvatljivi uslovi pa bih voljela pogledati neke privatne i pls.ako neko ima neka iskustva da podijeli s nama a i ova situacija pokazuje ozbiljnost i rad vrtica koji su zatvorili svoja vrata roditeljima koji su im ukazali povjerenje. hvala unaprijeduser posted image

(odgovor članu Dusarica)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *