|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.2.2015 14:56:14   
sara123

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Kad ste, bebama koje su imale ad prije uvodjenja dohrane, uvele gluten, mlijecne proizvode, jaja? Jeste li svejedno pratili tablice ili ste kasnije?


Od rodjennja je pio Hipp adaptirano,nakon dijagnistkovanja AD-a smo presli na Nestlle hipoalergeno mlijeko nekih 5 mj...kad se smirilo ponovo smo presli na Hipp....ja licno nikad nisam pratila tablice....vec sam po svom nahodjenju uvodila namirnice....sem alergena....vec sa nekih 7 mj je jeo griz npr.....
E jedino su nas upozorili da mu ne dajemo mladi sir u periodu kad se ad aktivira.....

Bebo,macko gdje si,kako ste?user posted image
Bas sam se pitala za jogurt,i opcenito mlijecne prozivode da li da dajem ili cekam da se smiriuser posted image
Jaje joj jos nisam dala.



(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
3.2.2015 15:02:13   
sara123

IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: sara123

http://ukctuzla.ba/ukctuzla/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/3088-atopijski-dermatitis-ekcem


Pročitala sam moja S ima napismeno dijagnozu AD-a a neke simptome i manifestacije po ovom objašnjenju uopće nemauser posted image


A mozda su dr.pogrijesili.
Tobejarabbi,ja se tome nadam. Ili da joj se povuce i nikad vise ne pojavi.

Ja imam npr.tamne kolutove oko ociju,nekad izgleda kao da sjenu imam na kapcima.
Suha koza opcenito.
A kod bebe,sve ok hvala Allahu,osim to na licu. Znaci nigdje na tijelu.

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 21:37:42   
Dzenana_G
Kod nas situacija ovakva. Subotu I nedelju lice I noge mazali sudokremom. Nedelju navece pravili kupku od zobenih pahuljica. U ponedeljak se crvenilo na obrazima i nogama malo smirilao ali je koza ostala jako suha i hrapava. Ledja su ponovo jako crvena. veceras sam mazala nivea winter kremom I nevjerovatno kako je koza I pored tako masne kreme bas brzo bila skroz suha. Dok sam mu mazala plakao je, bas se vidjelo da ga boli. zasto se sad ponovo na ledjima pojavljuje a ovo drugo se smirujeuser posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 21:46:22   
bebaa
dženana....nakon kupke obavezno dijete komplet namaži paptegal,bipanten ili pantenol kremom sve je to ista stvar......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 21:48:43   
Dzenana_G
Znaci ova Nivea nista ilI da njom mazem u toku dana?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 21:52:54   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Znaci ova Nivea nista ilI da njom mazem u toku dana?

njom maži ujutro i u toku dana još jednom a naročito ako ideš van....ako je vani zagušljivo ne vodi dijete,njima još dodatno smeta smog.....a ovu pantegal maži kad ga naveče izbanjaš....
Boga mi meni su ovako savjetovale naše forumašice Iman i Vještica...ne valja zahvaljivati...ali im nikad zaboraviti neću....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 22:07:53   
Dzenana_G
Ne bih ni ja da zahvaljujem, ali hvala ti ;)

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 22:09:40   
bebaa
user posted image user posted image user posted image zajedno samo jači.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 22:18:22   
bebaa
a šta misliš da probaš ovu CortinaT kremu...user posted image
što više isčitavam nanovo sve mi se više sviđa...samo neka je bez KS.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 22:22:56   
minie
Nama je rekla Knor da pored Aderme mozemo mazati i jekoderm. Probaj mu i Zlatni melem od dr Pashe :) I da, ona nama je isto preporucila kupanje destilovanom vodom (onom za ljudsku upotrebu)...

Opet kazem, nama je izgleda def bila pogresna dijagnoza, ali Aderma nikad nije pomogla :(

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.2.2015 22:24:55   
bebaa
ali Aderma nikad nije pomogla :(

ni nama...a imamo ispravnu dijagnozu.....
i ja sam mazala i jekodermon i dr.Pasha...ma nema šta nisam probala....
ali eto mi smo uboli dobitnu kombinaciju.....nije sve u skupim kremama....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 0:08:20   
Dzenana_G
Bebaa za sada cu nastaviti sa ovom kupkom, bepanthen poslije nje a nivea po danu. Ako to ne pomogne onda cemo probati I CortinaT. Vasa dobitna kombinacija je isto ova kupka I bepanthen?
mi smo pokusali s dr. Pasha ono za bebe I nista nije pomogla.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 13:37:39   
irenaSA
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Bebaa za sada cu nastaviti sa ovom kupkom, bepanthen poslije nje a nivea po danu. Ako to ne pomogne onda cemo probati I CortinaT. Vasa dobitna kombinacija je isto ova kupka I bepanthen?
mi smo pokusali s dr. Pasha ono za bebe I nista nije pomogla.


Ja bih na tvom mjestu izbacila tu Niveu skroz...meni se čini da je sva bebi Nivea kozmetika puna mirisa radije Hipp kozmetiku...

< Poruku je uredio irenaSA -- 5.2.2015 13:38:11 >


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 13:40:22   
irenaSA
Nama ona jedino drži obraze pod kontrolom...kad mi nestane nekad...a nisam je kupila namažem S obraze nekom drugom, bebi...odmah crvene flekice i one bubuljičice iskoče...onda mažem Adermu pa se za koji dan smiri i povučeuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 13:44:02   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: bebaa

dženana....nakon kupke obavezno dijete komplet namaži paptegal,bipanten ili pantenol kremom sve je to ista stvar......


Bebo, znam da je po stoti put ali koji je omjer te kupke, šta ide u nju, gdje to kupiš i koliko dzgo držiš dijete u njoj...kako s obrazimauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 13:44:59   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: bebaa

a šta misliš da probaš ovu CortinaT kremu...user posted image
što više isčitavam nanovo sve mi se više sviđa...samo neka je bez KS.....


Ja ću je svakako probati...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 14:35:56   
Dzenana_G
IrenSa mislis da je Hipp nesto drugaciji od nivee? Cini mi se da mu ova bas odgovara.
Za kupku ide 5 kasika zobenih pahuljica i 3 kasike mljevenog lana, nekoliko kapi etricnog ulja lavande. Ja ulje nisam nasla jer u apotekama mi kazu da nemaju to koje moze na tijelo. to stavis u jednu onu zensku carapu i potopis u vrelu vodu. ja ostavim 15 minuta i onda to stavim u lavor dodam mlake vode za kupku i drzim ga dok se voda ne ohladi. Po obrazima ga trljam tom carapom a i po ostatku tijela.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 15:45:14   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Mom djecaku se negdje u februaru prosle godine pojavio osip ispod koljena jedne noge, potom se prosirio i na drugu nogu, a u roku mjesec dana pojavio se i na pregibima ruke. Pedijatrica nam je rekla da se radi o atpijskom dermatitisu, da povedemo racuna o higijeni u smislu pranja njegovog vesa odvojeno uz dodatno ispiranje, koristenje neagresivnih kupki i sl.
Djecak inace ima jako suhu kozu. Njegov osip bi se nekad skoro potpuno povukao, da bi opet buknuo i tako n er ka 3 mjeseca odprilike. Od tada mu se nije vise vracaouser posted image
Da li je moguce da dr nije dala pravu dijagnozu mozda? Cudno mi je jer je nestalo skoro samo od sebe.




Draga Mama,

po Vašem opisu, verovatno se i radi o AD kako je navela doktorka koja leči dete. AD ima faze remisije ( smirivanaja ) i faze pogoršanja. Niste naveli starost deteta. Uz predloženi higijensko- dijetetski režim moguće je , naročito blaže oblike AD, brže uvesti u fazu povlačenja.

Negujte kožu deteta i redovno se savetujet sa Vašim lekarom.

Dr. Mirjana Mišić

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 5.2.2015 15:47:02 >

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 15:46:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: hatepsut

mi smo se s kod starijeg borili s atopijskim dermstitsom,medjutim od nekog da kazem "pred puberteta" se borimo s seboreicinim dermatitsom.nas dermstolog nam objasnila da djeca koju su imala atopijski dermatits sklona su kasnije da obole od seboreicnog.a mama,eh mama se bori s necim jos gorim(ali ovdje pise da se pominje samo dermatitis).



Draga mama,

Lekar koji prati Vaše dete bi trebalo najbolje da zna stanje kože kod njega . Moguće je da se kasnije javi i seboroični. U svakom slučaju pratite savete Vašeg lekara.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 15:49:27   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: sara123


IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Mom djecaku se negdje u februaru prosle godine pojavio osip ispod koljena jedne noge, potom se prosirio i na drugu nogu, a u roku mjesec dana pojavio se i na pregibima ruke. Pedijatrica nam je rekla da se radi o atpijskom dermatitisu, da povedemo racuna o higijeni u smislu pranja njegovog vesa odvojeno uz dodatno ispiranje, koristenje neagresivnih kupki i sl.
Djecak inace ima jako suhu kozu. Njegov osip bi se nekad skoro potpuno povukao, da bi opet buknuo i tako n er ka 3 mjeseca odprilike. Od tada mu se nije vise vracaouser posted image
Da li je moguce da dr nije dala pravu dijagnozu mozda? Cudno mi je jer je nestalo skoro samo od sebe.



ISto se pitam.
Naime,mojoj curi se pojavilo crvenilo po obrazima, najvise po bradi. Jedna pedijatrica je rekla da je to uzrokovano pojacanim lucenjem pljuvacke usljed nicanja zubica. Donekle me taj odgovor zadovoljio,a kako se crvenilo pojavljivalo pa nestajalo(samo na licu),odvedemo je jucer dermatologu koja je konstatovala pocetak AD.
Dobili smo terapiju pa na kontrolu za sedam dana. Ja se iskreno nadam da je pogrijesila u dijagnozi user posted image
Citam kao luda o AD i hvala Bogu, ovo kod moje bebe ne izgleda strano kakvih slucajeva ima, jest da je na licu, pa nekako nije lijepo vidjeti.
Sretno svim malisanima u borb i protiv ADuser posted image



Draga mama,

AD se kod male dece, beba ,najčešće prvo javlja na licu i pregibima..... Okidači za početak mogu biti različiti. Pratite savete lekara.

Dr. Mirjana Mišič

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 15:58:57   
Lady26
Meni se AD javio u pubertetu i od tada se borim s tim....evo skoro 17 godina....
Kazu da je na nervnoj bazi, i uvjerila sam se do sad nebrojeno puta. Iskljucivo koristim Kuterid G ili sad zamjenu Belogent, ali to je samo privremeno rjesenje.
Toga sam svjesna ali sta da radim user posted image
E da, ne godi mi pretopla voda prilikom kupanja, znoj, vrucine....
a dermu su mi preporucili u trudnoci, i to je pomoglo trenutno...
Jos samo nisam radila alergotestove, ali i ne vidim im svrhu, kad mi se AD javi svaki put kad sam nervozna, ljuta...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 16:26:13   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Ne znam odakle da pocnem.. Moja curica vodi bitku sa ekcemom od rodjenja...
Nema sta nismo probali... Od dijetalne hrane preko krema steroidnih biljnih ...
Znala sam u apoteci ostaviti kamaru para jer sam se uvijek nadala da je to to.. Al se ekcem.opet vracao... I sad ga ima po ruci linevoj.
Jako je svrbi... Zadnja terapija bila nam je Diprogenta al ubrzo se vratio..
Jedino me tjesi to sto joj se povuklo sa lica... Ima jos malo na bradi i nadam se da se nece siriti..
Ne moram ja osvojiti ovu kremu
Ali ako je dobra kao sro kazete rado bih je kupila
Samo recite gdje je ima kupiti!???



Draga mama,

Niste naveli uzrast deteta. Sa odrastanjem deteta se slika obično smiruje tj. mirne faze bolesti se produžavaju a klinička slika postaje blaža. U zavisnosti od genetske predisponiranosti i higijensko – dijetetskog režima zavisi i dalji tok bolesti.

CORTINAT krema se posebno preporučuje za kožu sklonu ekcemu, suvu, ljuspastu i nadraženu. Može se koristiti na licu, pregibima, velikim površinama , duže u kontinuitetu. Takođe CORTINAT krema se koristi i u potpuno mirnoj fazi bolesti a radi ,, jačanja ,, barijere i produžavanja remisije.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 16:27:56   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: sara123

Koje sastojke u kremama bi trebalo izbjegavati-pitanje za one iskusne?
Neke kreme ocito samo pogirsavaju situaciju-ovo za odrasle pricam,bebu svakako i ne mazem svim i svacim


Draga mama,

Odrasli koji imaju kožu osetljivu, suvu , ljuspastu, sklonu ekcemima, takođe mogu koristiti i kreme koje se koriste za bebe!!

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
5.2.2015 16:29:00   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Ako sam dobro shvatila iz uvoda na neka naša pitanja će odgovarati i dr.
Mene zanima da li je mojoj curici možda postavljena pogrešna dijagnoza AD ili je moguće da to oboljenje ima različite ekspresije pa je kod nas srećom neki blaži oblik?
Da li će uistini se AD povući nekada u njenoj starijoj životnoj dobi?
Da li prebolovani AD može imati neke posljedice tipa preosjetljivosti i intolerancije kože na dekorativnu kozmetiku...curica je pa me zanimauser posted image
I mi smo radili alergotest kada je imala osam mjeseci i da li ga je sada potrebno ponoviti i kakva je uopće korelacija alergena i AD-a?



Draga mama,

U slučaju da sumnjate na postavljenu Dg od jednog lekara uvek možete potražiti mišljenje i nekog drugog specijaliste. Niste naveli uzrast deteta. AD se najcešće sa godinama povlači i eventualno kasnije ne ispoljava u jačim slikama kao u ranom uzrastu. Često ostane prisutna suva koža sklona ljuspanju i eventualno takve promene na manjim površinama. Sve zavisi od predisponiranosti, konstitucije i režima života.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 74
   [Obrisana poruka]
5.2.2015 17:19:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Ringerajin doktor)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *