|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
10.2.2015 1:09:59   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: sara123

Dr.nije odgovorila gdje se ima nabaviti krema?


Draga mama,

CortinaT se može nabaviti širom Bosne i Hercegovine u bolje snabdevenim apotekama.
Ako se desi situacija da ipak nema na stanju, pocijenti mogu slobodno zahtevati od apotekara da poruči traženu kremu (mogu je pronaći u svakoj ozbiljnijoj veledrogeriji, kao što su npr: Phoenix Pharma, Velfarm Gračanica, MGM Kakanj, Hercegovinalijek Mostar, ICM Bijeljina, Vitamedic Bijeljina i dr.).

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 10.2.2015 1:10:46 >

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
10.2.2015 9:55:12   
sara123
Hvala! user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
10.2.2015 22:09:46   
Sedina 30
Gdje kupiti to ulje nocurka, ludim vise,boli,pece, svrbi,rane se otvorile.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 10:07:17   
Sedina 30
Sta mislite o solariju, ali naravno umjereno, da li to moze pomoci?

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 11:41:48   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Sta mislite o solariju, ali naravno umjereno, da li to moze pomoci?



Nadam se da se salis, jelde.
Reci mi da se salis.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 11:45:12   
Sedina 30
Ma ne znam ni ja. Ocajna sam.




(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 20:02:59   
BBubica
Ulje nocurka, u Sarajevu , apoteka na Carsiji preko puta Sebilja, najpovoljnije, tete jako jako ljubazne.
Ali ako je stanje vec tako lose ne vjerujem da ce pomoci smanjiti svrbez..
Ja na otvorene rane, pogotovo ako curi limfa stavljam prvo crvenu tecnost eosin (1ili 2%), ona to brzo isusi, onda moze neka krema.. Zavisno koe sta odgovara

Solarij user posted image
Niste daleko od istine. Dermatitis se takodje moze lijeciti UV zracima , pod kontrolom doktora naravno. U nasem selu doktori su gledali blijedo na pitanje o tom (mozda mi nismo naisli na pravog dr...)
Mozda ce doktorica s ovog foruma znati nesto vise?
Nama su savjetovali ljetos sto vise sunca, vec sam pisala negdje i to sunce izmedju 11-13 h, bar 15ak minuta. U Svedskoj, tamo gdje smo bili preko ljeta ne rade tretmane s UV zracima jer kazu da je bolje da ljudi izlaze na sunce dok ga ima...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 21:19:23   
Sedina 30
BBubica hvala puno,tek sam prestala sa terapijom kortikostroidima. To mi je samo na desnoj ruci,tacnije dlanu. Pretpostavljam da je kontaktni derm.ali ne prestaje nikako,i imam osjecaj da svakodnevni stres i nervoza pogorsavaju situaciju. Da mi je nekako dovesti u normalno stanje pa odrzavati nekim kremama.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 21:20:32   
Sedina 30
I koliko kosta ta tecnost? I ulje nocurka? Kupila sam ulje konoplje da pijem i mazem

< Poruku je uredio Sedina 30 -- 11.2.2015 21:21:46 >

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 21:25:37   
BBubica
E onda ce mozda pomoci!!
Reci mi, jel ti smetaju deterdjenti, sapuni za ruke? Znam ljude koji su se rijesili toga jedino kad su prestali potpuno dolaziti u dodir s tim supstancama...

U toj apoteci 100 ml je oko 18 KM cini mi se, nisam dugo kupovala. Na drugim mjestima je skuplje (bar je bilo prije koji mjesec)

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
11.2.2015 21:34:00   
Sedina 30
Koristim rukavice, ispod toga pamucnu rukavicu, sapun po preporuci eucerin, ali ne vidim neki pomak. Mala beba, stalno ruke pod vodom. A jos sto uvijek nesto perem. Ja pretpostavljam da sam unistila ruku domestosom, jednom sam oprala nesto bez rukavice i evo godinu to vucem, ali nikako ne smiruje. Probat cu i to. rekli su mi da radim na imunitetu.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.2.2015 13:06:28   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: BBubica

Sto se tice Cortinat kreme-zanima me na koji nacin i kojom supstancom ona smiruje cesanje? I ko garantuje da u sebi ne sadrzi kortice? (sorry, pomalo sam skepticna i vec luda od laznih krema na prirodnoj bazi)



Draga mama,

CORTINAT krema se proizvodi i registrovana je u u zemlji EU – Italiji.
CORTINAT krema je registrovana u Ministarstvu zdravlja Italije a u skladu sa regulativom EU.
CORTINAT krema poseduje sve sertifikate kvaliteta EU.
CORTINAT krema se uvozi u originalnom kvalitetu kako je proizvedena u Pharamlife i registrovana u Ministarstvu zdravlja Italije.
Proizvođač i Sistemi kontrole sastava i kvaliteta EU garantuju sastav i garantuju da NE sadrži korikosteroide.

CORTINAT krema je složenog sastava. Pharmalife insistira na sinergizmu fitoextracata lekovitog bilja.
Sastav podrazumeva :
Standardizovan ekstrakt korena glicirize glabre – 2% Enoxolon, Bakozide – Bacope Monieri, Hladno ceđeno ulje pirinačanih mekinja – jedinstven izvor Gama Orizanola, extract Ljubićastog čička i Bisabolol i Alantoin.
CORTINAT krema smanjuje svrab na više načina. Najdirektniji jeste taj što inhibira sintezu i oslobadjanje histamina ( 2 % ekstrakt korena Glicirize Glabre - 2 % 18 beta glicirizinska kiselina – tj 2% ENOXOLON ), kao i anti- infalamtorno delovanje na različitim nivoima.. ( PUBMED , MEDLINE )


Dr. Mirjana Mišič

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 11:18:48   
mikili
Drage mame samo alergo test vas moze spasiti, govorim to iz tvog iskustva. Napisat cu ga uskoro.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 11:47:51   
adella88
Ja bih molila Galiciu da mi pošalje na pp naziv kreme. Kod mene po nogama su sve male ranice kao da imam ospice. Sve mi se pojavilo u trudnoći i evo traje već treću godinu. Milion raznih krema potrošeno i pogrešnih dijagnoza. Sada sam dobila terapiju kortikosteroidima, prvo sam primala injekcije, pa sam prešla na tablete Medrol ujutro i navecer plus krema Hydrocostisone. Za sada je dobro, skoro pa i nema svraba, a kako će ići dalje vidjet ćemo.

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:09:05   
mikili
Moja beba je dobila dermatitis sa 3 mjeseca, sve je krenulo sa svrabom, ranama ispod koljena , pecatima oko usta i ranama na pregibima ruku, klasicni dermatitis, Obisli smo sve moguce dermatologe, i privatno i na klinici, niko nam nije pomogao. Samo preporuce Mustelu, Adermu, Eucerin i ostale. Mi smo prvo iz kuce izbacili omeksivac za ves, pa cilim, pa store, probali smo sve moguce prirodne lijekove od ulja nocurka do kupke od zobi, nista nije pomoglo. E onda smo uradili sa 6 mjeseci alergo test, i to na moje insistiranje kod pedijatra, jer nijedan pedijatar nije htio da da uputnicu, jer pobogu prerano je. Alergo test je pokazao da je moja beba alergicna na KUKURUZ, JAJE,KIKIRIKI, LJESNJAKE. On je bio dojena beba do svog 14 mjeseca, ali oko drugog mjeseca njegovog zivota, zbog male kolicine mlijeka uveli smo adaptirano mlijeko kao pojacanje u obliku dva dodatna obroka. Kad smo saznali na sta je alergican, sve smo izbacili iz ishrane, ja nisam jela ono sto on nije jeo, jer ga dojim, a od adaptiranog mlijeka jedino je mogao Aptamil 1 jer je to jedina formula koja nema kukuruzni skrob. Kukuruznog skroba ima svugdje od lijekova pa do pavlake, postala sam pravi detektiv za kukuruz , jaje kikiriki. Za jedno mjesec i po od prestanka konzumiranja tih alergena dijete se ocistilo, rane su zarasle i dijete je napokon moglo spavati normalno. Rane koje je imao su bile ocajne, plus na sve to uvijek je dolazila neka bakterija koja se nakalemi na tako ostecenu kozu tako da su to bile zive rane. Krema koja mi je pomogla mi zacjeljivanju rana, kao nijedna do tad (a vjerujte probali smo sve , znali smo po 300 Km dati mjesecno za kreme koje ne pomazu) zove se Revita i moze se kupiti samo u Zenici u jednoj apoteci i kosta 6,5 KM. Nema dana vec evo 4 godine da ja tu kremu nemam kod sebe po par komada cisto iz straha koji nam se uvukao pod kozu. Sada su nam 4 godiine, alergiju na kukuruz smo prerasli, ostalo je jos samo jaje i kikiriki. :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:25:49   
BBubica
Nama alergo test nije pomogao, ni test intolerancije. Moje dijete nema AD koji je povezan sa alergijama... AD moze imati i neke druge uzroke.
Evo jedan odlican tekst na temu AD, za mene najdetaljniji koji sa procitala do sad.

http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/atopijski-dermatitis-neurodermitis-odrasli-djeca-bebe-prirodno-lijecenje-kozmetika.html

(odgovor članu adella88)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:29:00   
BBubica
Hvala na detaljnom odgovoru na moja pitanja.
U svakom slucaju vrijedi probati ovu kremu.
Pozdrav

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:36:25   
mikili
Ta krema nije pomogla samo meni vec mnogima, ja je vec preporucujum godinama i svi su imali pozitivna iskustva, nije nikakva reklama :), ali je i provjerena nema kortikosteroida , samo biljke stolisnik, lavanda i jos par njih ne znam napamet ali imam certifikat negdje, potrazit cu ga pa napisati. Nema mi vece srece nego kad pomogne nekom djetetu sa atopijskim i olaksa mu :)

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:44:50   
BBubica
I sad imam tu kremu kuci, Revita iz Ze, nama nazalost nije pomogla, ali znam jako puno ljudi i djece kojima jeste.. Vrijedi probati, a cijena joj je fantasticna :) (realna zapravo!)

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:55:24   
mikili
Bubice, jeste li probali sa homeopatijom. Da li je bila vakcinacija prije samog pojavljivanja AD-a?

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:57:45   
sara123

IZVORNA PORUKA: mikili

Moja beba je dobila dermatitis sa 3 mjeseca, sve je krenulo sa svrabom, ranama ispod koljena , pecatima oko usta i ranama na pregibima ruku, klasicni dermatitis, Obisli smo sve moguce dermatologe, i privatno i na klinici, niko nam nije pomogao. Samo preporuce Mustelu, Adermu, Eucerin i ostale. Mi smo prvo iz kuce izbacili omeksivac za ves, pa cilim, pa store, probali smo sve moguce prirodne lijekove od ulja nocurka do kupke od zobi, nista nije pomoglo. E onda smo uradili sa 6 mjeseci alergo test, i to na moje insistiranje kod pedijatra, jer nijedan pedijatar nije htio da da uputnicu, jer pobogu prerano je. Alergo test je pokazao da je moja beba alergicna na KUKURUZ, JAJE,KIKIRIKI, LJESNJAKE. On je bio dojena beba do svog 14 mjeseca, ali oko drugog mjeseca njegovog zivota, zbog male kolicine mlijeka uveli smo adaptirano mlijeko kao pojacanje u obliku dva dodatna obroka. Kad smo saznali na sta je alergican, sve smo izbacili iz ishrane, ja nisam jela ono sto on nije jeo, jer ga dojim, a od adaptiranog mlijeka jedino je mogao Aptamil 1 jer je to jedina formula koja nema kukuruzni skrob. Kukuruznog skroba ima svugdje od lijekova pa do pavlake, postala sam pravi detektiv za kukuruz , jaje kikiriki. Za jedno mjesec i po od prestanka konzumiranja tih alergena dijete se ocistilo, rane su zarasle i dijete je napokon moglo spavati normalno. Rane koje je imao su bile ocajne, plus na sve to uvijek je dolazila neka bakterija koja se nakalemi na tako ostecenu kozu tako da su to bile zive rane. Krema koja mi je pomogla mi zacjeljivanju rana, kao nijedna do tad (a vjerujte probali smo sve , znali smo po 300 Km dati mjesecno za kreme koje ne pomazu) zove se Revita i moze se kupiti samo u Zenici u jednoj apoteci i kosta 6,5 KM. Nema dana vec evo 4 godine da ja tu kremu nemam kod sebe po par komada cisto iz straha koji nam se uvukao pod kozu. Sada su nam 4 godiine, alergiju na kukuruz smo prerasli, ostalo je jos samo jaje i kikiriki. :)


Hvala ti na podijeljenom iskustvu!
Nijedan haman pedijatar ni dermatolog ne daju ni pricati o alergotestu, mala je, i tacka(moja ima skoro 11 mj), a meni su preporucili da izbacim iz ishrane sve sto bi potencijalno moglo da bude uzrok osipa, tako da sam fakticki na rizi i krompiru, jer jaja i mlijeka samo sto jos u vazduhu nema.

Njoj ne dajem gluten, jaje naravno, mlijecne prozivode.
a preksinoc jela bananu i ujutro, hop-crvena!
Znaci moze biti alergicna na bilo sta
a hajd ti znaj na sta !!

Mazem joj Zagrebackim melemom, povlaci se, ali sad se koza ljusti(ono ispod mlada koza) pa ne znam cime da mazem jer dosad je melem sklonio upalno crvenilo ali ovo nece

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 13:59:41   
sara123

IZVORNA PORUKA: mikili

Bubice, jeste li probali sa homeopatijom. Da li je bila vakcinacija prije samog pojavljivanja AD-a?

Mislis da ima vakcinacija veze?
user posted image
Ja svoju necu voditi na ovu sa godinu dana, nema sanse, jer se necu usuditi ni zumanac dati joj a kamoli bjelanjak

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 14:06:28   
mikili
Kod nas je bio kukuruz, ma nikad niko ne bi ni pomislio na kukuruz, kad sam isla kod dermatologa privatno kad im kazem da je kukuruz problem, niko mi nije vjerovao. Kao to je tako neobicno, samo da napomenem moj djecak nije jeo ni piletinu ni sve sto se tovi kukuruzom, jer je i na to imao reakciju, tako da je to zaista bio jedan zacaran krug.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 14:08:08   
mikili
Ako joj se Stafilokoka nakotila na ranama mazi propolisom, propolis je dobar protiv stafilokoke,

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
13.2.2015 14:09:01   
mikili
pa nije lose pogledati kalendar vakcinacije, mozda ima a mozda i nema veze. Ja na sve sumnjam.

(odgovor članu mikili)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *