|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
19.2.2015 21:15:37   
Sedina 30
A cime vi ublazavate kada je u fazi svrbeza, ne smijem vise kortikosteroide? sada je opet faza kada svrbi, i ruka otice i onda koza puca.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.2.2015 7:34:05   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: amrara

Bubice jesi li probala odvesti djecaka na tretman garra ruffa ribicama. To su one ribe sto ih zovu doktoor ribe. One se hrane oboljelim dijelovima koze i bas bagotvorno djeluju na dermatitis, posebno neurodermatitis


Ja znam da je to pomodarstvo no ako pomaže zašto da ne...samo nisam sigurna koliko je to uopće higijenski...je li te ribe baš grizu i otvaraju krv onda se može prenijeti svakakvih boleščinauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.2.2015 7:35:23   
irenaSA
Da li se Cortina krema može koristiti i bebi iako nema ekcema za lice, guzu i tijelo, preventivno?

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
21.2.2015 7:46:17   
Sedina 30
Te ribice grickaju samo odumrlu kozu. Ne do te mjere da prokrvari. I ja bi to probala al nemam pojma koja je cijena.

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.2.2015 9:47:55   
Sedina 30
Pitanje za dokktoricu, koliko mazanja je potrebno da cortinat krema pocne djelovati?

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
24.2.2015 9:56:34   
Sedina 30
I da podjelim svoje iskustvo...kada je u fazi da svrbi do ludila ja namazem dr pashom za bebe, i malo se smiri svrbez. A probala sam bas bas puno krema, i nista. Sestra je imala isto kao i ja, borila se 4 godine,, i ona kaze da joj je pomogao dr pasha.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
25.2.2015 1:06:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da li se Cortina krema može koristiti i bebi iako nema ekcema za lice, guzu i tijelo, preventivno?



Draga mama,

Da , CORTINAT krema se može koristiti i preventivno.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
25.2.2015 7:18:07   
irenaSA
Hvala na odgovorimauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.2.2015 23:00:17   
BBubica
Nisam probala ribice, kad trazila nije ih bilo. Al prije neki dan sam vidjela reklamu za njih u Sarajevu..Moracu proati. Sad opet ima i slana soba kod nas -to sigurno nece skoditi

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.2.2015 23:03:33   
BBubica
Nama nista ne pomaze kod svrbeza user posted image
Znala sam mu cuvati i ruke i noge (cese se i noznim prstima) Prije godinu smo nabavili odjelce i rukave (kako ih zovem) koji idu preko sakica, nesto poput boleras dugim rukavima..Al evo i to je poderano user posted image , cekamo nove da stignu

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
26.2.2015 23:52:10   
minie

IZVORNA PORUKA: BBubica

Nama nista ne pomaze kod svrbeza user posted image
Znala sam mu cuvati i ruke i noge (cese se i noznim prstima) Prije godinu smo nabavili odjelce i rukave (kako ih zovem) koji idu preko sakica, nesto poput boleras dugim rukavima..Al evo i to je poderano user posted image , cekamo nove da stignu


Kako je meni zao tvog pileta, ali i vas sto sve to iz dana u dan prozivljavate. Od srca vam zelim da sve bude iza vas sto prije i da maleni uziva u svom djetinstvu bez krema, rukavica, doktora...

Jedan veliiikiii zagrljaj od nas


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
27.2.2015 0:22:18   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Pitanje za dokktoricu, koliko mazanja je potrebno da cortinat krema pocne djelovati?


Draga mama,

Početak delovanja CORTINAT kreme, zavisi od dijagnoze, kliničke slike kao I faze bolesti u kojoj je počela primena.
Promene na koži mogu biti veoma različite , sa promenljivim tokom bolesti.
CORTINAT krema shodno tome može da pokaže rezultat vrlo brzo posle prve primene ili je potrebno koristiti više puta u toku dana. U svakom slučaju olakšanje tegoba se može očekivati I nakon prve primene.

Dr. Mirjana Mišič

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 17:40:14   
amrara
Joj bubice kod tvog pileta je to bas strasno. Ribice imas u sarajevu, blizu begove dzamije u spa centru, ja i sveki isle da nam srede pete. CItala sam da pomaze kod dermatitisa. Opet se posavjetuj s doktorom, ima sad na ekuponu 8 KM tretman.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 17:58:42   
BBubica
Moracu probati..ne znam samo kako ce reagovati kad vidi te ribice user posted image
A doktori, uz duzno postovanje- za sve ove godine nisu pomogli nicim, pa ni dobrom voljom da pokusaju pomoci, razumjeti, ublaziti...

Ovako to izgleda kod nas, ispocetka nisam fotkala,nije mi palo na pamet, a kako pocela slati fotke tamo i vamo na konsultacije raznim doktorima, travarima... tako napravila i album

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202879860330520.1073741831.1022555043&type=1&l=8ea573194c

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 18:00:22   
BBubica
Hvala minie
user posted image

Ozenicu ga pa nek ga zena mazi i pazi , dosta od mene user posted image user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 18:07:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: BBubica

Moracu probati..ne znam samo kako ce reagovati kad vidi te ribice user posted image
A doktori, uz duzno postovanje- za sve ove godine nisu pomogli nicim, pa ni dobrom voljom da pokusaju pomoci, razumjeti, ublaziti...

Ovako to izgleda kod nas, ispocetka nisam fotkala,nije mi palo na pamet, a kako pocela slati fotke tamo i vamo na konsultacije raznim doktorima, travarima... tako napravila i album

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202879860330520.1073741831.1022555043&type=1&l=8ea573194c

Oh duša draga...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 18:11:55   
koka i po
user posted image bas

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 19:10:57   
henna ze
Ja ne mogu da vjerujem...dusa mala..
pokazujem svojoj H sada..njoj od stresa jutros izbacilo..al bukvalno tri tackice

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 21:03:57   
Sedina 30
Ja sam onda zlatna, i ima da trpim ovo svoje,samo da su nam djecica ziva i zdrava

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 22:24:51   
Sedina 30
BBubica opet gledam i razmisljam kako pomoci. Ne znam da li si imada upratila onu emisiju na TLC nesto kao lijecenje ishranom, ne znam da li se tacno tako zove. Ukine se sva hrana jede se nesto bas ne alergeno riza, i slicno,, i vidis kako ce se organizam ponasati mjesec dana. Mozda da se posavjetujes sa nutricionistom. Ne znam, tako mi je zao

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 22:38:32   
BBubica
Draga Sedina 30,
probali smo sve sto sam cula, procitala. Nismo jos jedino probali tretmane u Avene centru u Francuskoj i ljeciliste u Izraelu koje specijalmno napravljene za oboljele od psorijaze, dermatitisa i sl.
Poslije testa intolerancije dva i pol mjeseca izbacili sve moguce alergene-nista, ni mrvu pomaka. Jomeoptaija, bioenergija, injekcije kortikosteroida-na koje uopste ne reaguje.. Ljetos bili u svedskoj kod doktora..ni oni ne znaju ni uzrok ni kad ce proci. jedino preporucili sunce i more. To prolbali ljetos i zaista i pomoglo. Al caka je u tome sto nece pomoci samo nakon par dana, nama se vidjelo poboljsanja tek nakon desetak dana... Njemu je osnovni problem svrbez-toliko ga svrbi da on to sve razdere.dakle nema prvo osip , vec obrnuto od vecine za koju znam...
Naisal sam jos na samo jednog djecaka u Zg koji je izgledao kao Dzan, al on je alergicar i tacno znaju od cega je to...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 22:43:57   
Sedina 30
Draga ja ti samo iskreno, najjiskrenije zelim strpljenja, i da tvoj djecak ozdravi sto sto prije. Svrbez unistava psihicki,mogu samo misliti kako je na tolikoj povrsini...i kako mu je. Proci ce i to, ne moze dovijeka trajati.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 22:46:38   
sara123
Dusa me zaboli,kako lijep djecak,masallah,da mu dragi Bog podari brzzzooo ozdravljenje,a mami puno strpljenja.
Ima li sanse da idete na more opet?
Na duzi period,ako ti npr.ne radis panisi vezana za sadasnje mjesto boravka.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 22:52:52   
BBubica
Da mi neko pricao da jedan "obicni " dermatitis moze da ti izvrne cio zivot naglavacke-ne bih vjerovala..
Ne vjerujem da cemo ici na more, ja sam samohrana majka u punom smislu te rijeci, nas dvoje zivimo sami s mojom mamom. Prestala raditi prije nekih godinu i po jer je neko morao biti uz njega svaki sekund..bukvalno.. Sad vec ide u vrtic ne cese se svaki sekund, no jos je to daleko od onog kak bi trebalo biti..
Sedina u pravu si, unistava psihicki, ludimo oboje, mislim vise ja jer tu nema spavanja u komadu
Al sve se tjesim da ce proci, da mora proci, pa nista nije bilo do vijeka..samo ..predugo traje, bas predugo
Ne bih nikom pozeljela..
Hvala na podrsci, jako je tesko naici na nekog ko razumije jer je to ljudima SAMO dermatitis i ne osudjujem ih jer hvala Bogu ne znaju...

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.2.2015 23:13:41   
minie
O Boze dragi, ni zamisliti ne mogu kako vam je. Djecak prelijepog imena je presladak user posted image

I da, kada se dodjeljuje krema? Ja mislim da se svi slazu da je vi trebate dobiti ;)

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *