|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
11.2.2010 11:29:29   
Mamica24

Draga moja ja sam ti se dva mjeseca borila sa ešerihijom koli i ne znam jel me išta u životu izmučilo ko ona. NIt sam mogla spavati niti sjediti ama baš ništa.
Pila sam tablete Ciprol, pa sam onda primila 10 inekcija Gentamicina.
Uz to sam pila: brusnice (skuhaš ko kompot bez šećera jedeš i piješ), uvin čaj (cdvitin) sam miješala sa brusnicom po jednu kašikicu stavim, smiješ slobodno, i 30 dana sam pila macinu travu i to tako da danas skuham po 2-3 litra. ohladim i pijem umjesto vode.

Ešerihija ne voli kad joj mijenjaš okolinu tako bi npr. dans trebala jesti malo više bjelnačevina a sutra npr. navališ na c vitamin - ovo su mi rekli u Sanasi..

Hvala Bogu sad je sve ok.



< Poruku je uredio Mamica24 -- 11.2.2010 11:32:36 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.7.2010 10:12:13   
Skvo RR
PREBACIVANJE POSTA

IZVORNA PORUKA: curicaa

Mile moje zelim da vas pitam evo neko vrijem imam bakterije u urinu prvi put kada sam bila kod dr.dala mi je tabl. ampicilin i poslije kada sam radila analizu bile su jos u urinu,a evo prije nekoliko dana opet mi je dala neke druge tabl. i njih pijem ali hocu da vas pitam posto ja nemogu nigdje da nabavim brusnicu da li ja mogu da koristim kamlicu da bi tako izbacila kroz tecnost te bakterije mislim da li to sta skodi bebi ili ne...?user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.7.2010 10:32:42   
Skvo RR
Kamilica nije za bakterije i neces puno postici sa njom...Kako ne mozes nabaviti brusnicu?user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
8.7.2010 11:50:45   
Mya_81 RR
Koje baje su u pitanju?

Obično se preporučuje i dosta vitamina C (limunada je super) jer ta kiselost u urinu uništava bakterije...




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
8.7.2010 11:55:27   
Anoniman
dobro je mya,rekla samo vitamin C.i dosta caja brusnica....
Da ti iskreno kazem istjeraj tu,baju moze preci na bebuuser posted image od sveki sestre snaha,trudna bila imala bakt.neku preslo na bebu....Bebi se rodio,,odma u boln.bio 3mjes.skoro
Sad ima problema sa disnim putevima ide na propuhivanje pluca jadno pile malo tako,mi je zao tek se rodio a toliko problema


(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
9.7.2010 0:32:06   
curicaa
E bas si me sada zabinula sa tim Felix to da na bebu moze da predju te bakterije zaista to nisam znala prvi put cujemuser posted image user posted image , ja sam samo radila nalaze urina i nasli su mi bakterije u njemu i poslije sam pila tablete i opet radila urednu kulturu urina i opet su bile prisutne i sada mi je dala da se ispiram sa Betadinom svaki put kada idem u wc kada vrsim malu nuzdu.A zaista neznam o kojoj se vrsti bakterije radi nije mi rekla.user posted image
Ali eto mogu da pokusam sa vitaminom C limunadom pa valjda i to malo pomogne bas sam se zabrinula sada pravouser posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
25.10.2011 12:58:51   
amrica
Imam isti problem Ešerihija koli...sa 11 nedelja trudnoće otkrivena, pila cefaloxi, 2 l čaja dnevno samo se malo smanjio broj na rezultatima, sad 17 nedelja, pijem ninur i 2 l čaja pa ću vidjeti rezultate a hoću da sa vama podijelim recept koji sam dobila za liječenje ešerihije, večeras ću da ga napravim, pa valjda će i to pomoći, kažu da uspješno eliminiše ešerihiju...

Priprema
1 Korjen peršina oprati, pa samljeti na mašinu, a isto tako i limun. Sve ZAJEDNO izmiješati, u to staviti 20dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja. Spremiti u čistu staklenku. Posluživanje Uzimati jednu veliku žlicu prije doručka, jednu prije večere, dok se sve ne potroši. Poslije uzimanja lijeka napraviti nalaze. Ako ima još bakterija, lijek ponoviti još jednom dozom. Sastojci  25 dkg korjena peršina  25 dkg limuna s korom  20 dkg meda  2 dcl maslinovog ulja

_____________________________

Amar 01.07.2007.

???? 29.03.2012.

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
2.11.2011 19:23:51   
Mirela_sa
Drage moje


20 sam sedmica trudnoce.... Radila sam nalaze krvi i zeljezo mi je 38. prije mjesec je bilo 12. Doduse jesam pila cveklu, ali ne znam jeli ovo normalna pojava.....==?????? prva mi je trudnoca pa sam sva isprepadana, jer ono sto sam cula da zene u trudnoci imaju malo zeljezo. kakvo je vase iskustvo????

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.12.2011 9:42:29   
emy24
i ja sam zabrinuta sto se tice bakterija,trudna sam sedam sedmica i prekuce sam vadila nalaze i na nalazu urina mi pise dosta bakterija i plocastog epitela,sutra cu na kontrolu kod ginekologa sa nalazima,a samo se nadam da na bebu nece imati negativnog uticaja....i na nalzu mi ne pise koje su bakterije,mene dole nista ne psecka i ne svrbi...tako da sam sad bas zbunjena,jedva cekam sutra na kontrolu pa se javim  da vam kazem sta mi je rekao doktor

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
9.12.2011 10:11:14   
emy24
isla juce na kontrolu sve ok hvala bogu,dao mi samo da pijem brusnicu caj i kontrola za mjesec dana

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
9.12.2011 11:00:14   
bojana86
Kod mene isto losa situacija sa urinom.... prije 10 dana radila imala leukocite 6-8,i pila amoksicilin i juce ponavljala i sada leukociti 8-10 pa produzila amoksicilin i cefalexin,i uroloski caj od Panicica,izludicu..kaze upala mokracnih kanala a ja se super osjecam,starsno!!!!!!!

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
13.12.2011 14:44:11   
Mila_80
jutros mi stigao nalaz vaginalnog brisa i rezultat Ešerihija koli...ma super...pih...večeras ću kod gin pa da vidim šta će mi on reći...ova druga trudnoća baš nekako krenula naopako, užasne mučnine pa sad još i ešerihija...

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.1.2012 10:30:32   
Gigana
I ja evo imam problem sa bakterijama u urinu. Meni su leukociti 10-12 i dr. mi je juce dala ampicilin antibiotik, medjutim ja sam tek u 8. sedmici trudnoce i bas me strah od antibiotika, mada sam ga ukljucila sinoc. Naravno, receno mi je i dosta čaja od brusnice i C vitamina.
Inace, nisam osjećala nikakve simptome, osim što mi urin ima čudan miris i tek sinoć me malo počelo boljeti ispod stomaka.
Interesuje me šta misilite o antibioticima u prvom trimestru (pencilinskim)? Da li da nastavim ili da odustanem? Teško da ću ovo riješiti bez njih.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.1.2012 11:24:15   
Monaa
Iskreno, ja nisam za antibiotike pogotovo tako rano. Ja imam i klamidiju i imala sam povecane leukocite 12-15 i dr mi opet nije ukljucio antibiotike. Ja sam mislila da on izbjegava samo na pocetku trudnoce, ali sada sam 24. sedmica i rekao mi je da mi ne namjerava uopste davati antibiotike do kraja trudnoce, osim ako ne daj Boze dodje do nekih komplikacija. Uglavnom, moj ih dr izbjegava bilo kad u trudnoci davati, a kamoli na pocetku. Ja sam urin sredila brusnicom, pravila sam sebi svaki dan litar caja i to pijuckala cijeli dan. Nakon 10 dana urin savrsen. user posted image Probaj ti prvo sa cajem, a antibiotike ostavi kao krajnje rjesenje. 

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.1.2012 11:21:32   
Gigana
Meni je dr. dala penicilnski antibiotik tvrdeci da je on sigurna za plod, te da mi je infekcija toliko jaka i da je veci rizik po bebu ne lijeciti infekciju, nego piti antibiotike. Ja sam sad u neobranom grozdju.
Znam sta se sve, ne daj Boze, moze desiti ako se lijeci infekcija i ako se zapusti, a kod mene je prilicno zapustena, od pobačaja do zastoja u razvoju bebe, a opet, s druge strane ne vjerujem da je ijedan antibiotik posve siguran za bebu.
Pijem brusnicu, nadam se najboljem, u svakom slucaju hvala na savjetu.  

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.1.2012 11:46:50   
Monaa
E onda je to druga situacija, ako je bas toliko zapustena infekcija. Meni je dr Masic rekao da on daje antibiotike samo kada ocjeni da ce koristi biti vece nego posljedice, iako ih generalno izbjegava. Zato ih meni nije ni dao, iako sam ja klamidijom uzasno isprepadana, jer sam citala da moze dovesti do komplikacija. Isla sam i kod dr Divanovica kada sam bila 8. sedmica da cujem i njegovo misljenje, i on mi je rekao da bi on ukljucio antibiotike, ali tek kada udjem u 12. sedmicu jer sve ranije je rizicno. Medjutim ja nekako vise imam povjerenja u dr Masica tako da sam njega slusala. Ja bih na tvom mjestu, ako nisi sigurna, potrazila jos jedno misljenje, jer mozda je situacija sa infekcijom stvarno toliko ozbiljna da se moraju ukljuciti tablete.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.1.2012 14:40:36   
nemo
pozdrav! ja bih ti preporucila samo brusnicu i dosta jogurta. prije par godina kod mene su poceli problemi sa urinarnim traktom i infekcijama, toliko me boljelo, da su doktori mislili da je slijepo crijevo. meni je pomogao sok od brusnice koji sam kupovala u apoteci, 100 % koncentrat brusnice, Zein Pharma ga pravi ( nadam se da me moderatori nece ruziti zbog ovog) . nastavila sam sa njim i u trudnoci i nije bilo potrebe za antibioticima. sretno i da se sto prije rijesis baja user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
20.1.2012 11:16:16   
Gigana
Hvala na savjetima jos jednom. Ja sam ipak ukljucila antibiotike, jer imam bolove, samo se nadam da će sve biti dobro. Kupila sam i pomenuti sok od brusnice.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu nemo)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
26.4.2012 23:09:35   
acin
pozz..
Trudna sam 12 t i vadila sam krv i mokraću. U krvi je sve u redu ali u mokraći imam dosta bakterija i povećani leukociti i eritrociti. Doktorica se nije zabrinila radi toga ali je dosta letimično to pregledala i kaže da ne trebbam ništa uzimati radi toga jer da je razlog tome stavljanje utrogestana. Radila sam briseve i sve je negativno. Nekad me zna zasvrbiti ali ne često. Možda jednom dnevno i brzo nestane (odmah nakon pranja mlakom vodom).
Hoće li mi čaj od brusnice pomoći u tome ili ipak treba neki preparat?
Pozdrav

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
26.4.2012 23:37:19   
Monaa
Dosta ti je brusnica, sasvim je normalno u trudnoci imati povisene leukocite. Samo pij dosta caja i to ne onaj iz kesice nego pravi, jeste malo skuplji ali meni je pomogao.

(odgovor članu acin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
27.4.2012 11:22:50   
mist
Meni doktor preporučio čaj protiv bakterija u trudnoći Josif Pančić, na drugim forumima sam čitala da su se trudnice riješije bakterija ovim čajem, a nisu koristile antibiotike. Treba poiti četiri šolje dnevno, uvijek svježe kuvanog čaja. Probajte, ja pijem pa cu vidjeti da li sam se riješila bakterija.

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
14.9.2012 11:57:06   
jasmina_ze
Vidim da je zadnji post davno napisan al ja sam u frci i ne znam sta da radim...u 20-toj sam sedmici trudnoce i doktorica kojoj idem privatno mi je trazila da uradim urino kulturu jer mi ovi u poliklinici nsu dali...odem ja privatno izvadim da ono imam sta i dvidjeti ESERIHIJA COLI...sreca u nesreci je sto je 10 na 2...juce bila kod privatne i kaze ona meni da ipsrimam GERAMICIN ineckije pa da joj ponocim urin...mene malo panika zbog inekceija uhvatila...jel neko primao u trudnoci ove ineckije i jesul mi stetne za bebu...nju sam pitala ona kaze da mi nebi nika dala naesto sto bi stetilo i meni i bebi.....

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
14.9.2012 19:25:26   
Arminaa
Sigurno ti doktor ne bi preporucio nesto sto je stetno za bebu, a puno je stetnije da ne primis terapiju, posebno kad je u pitanju ta bakterija.
Ali ti ipak upitaj nekog drugog doktora za te inekcije, ako ces tako biti mirnija.
U istoj sam sedmici trudnoce kao i ti, samo sto ja imam problem sa vaginalnim brisom, dva puta ga ponavljam i oba puta neka druga bakterija.
Prvi put terapija amoxicilin, a sada ampicilin. I bez obzira sto na ampicilinu pise da se ne smije primjenjivati u trudnoci (kao sto pise skoro na svakom antibiotiku) ja sam ga odmah pocela piti, jer kao sto kaze moj doktor:''Dijete drago, veca je steta da ga ne pijes, nego da ga pijes''.
Nadam se da ces se brzo osloboditi te bakterije i uzivati u ostatku trudnoce.
Lijep pozdrav

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.9.2012 9:24:45   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Sigurno ti doktor ne bi preporucio nesto sto je stetno za bebu, a puno je stetnije da ne primis terapiju, posebno kad je u pitanju ta bakterija.
Ali ti ipak upitaj nekog drugog doktora za te inekcije, ako ces tako biti mirnija.
U istoj sam sedmici trudnoce kao i ti, samo sto ja imam problem sa vaginalnim brisom, dva puta ga ponavljam i oba puta neka druga bakterija.
Prvi put terapija amoxicilin, a sada ampicilin. I bez obzira sto na ampicilinu pise da se ne smije primjenjivati u trudnoci (kao sto pise skoro na svakom antibiotiku) ja sam ga odmah pocela piti, jer kao sto kaze moj doktor:''Dijete drago, veca je steta da ga ne pijes, nego da ga pijes''.
Nadam se da ces se brzo osloboditi te bakterije i uzivati u ostatku trudnoce.
Lijep pozdrav

hvala ti draga puno na savjetu..juce sam primila prvu ineckiju a imam ih ukupno 10 primiti.ja se nadam da ce sve biti uredu sa bebom i da nece bebi naskoditi,a i da cu sanirati ili smiriti ovu dosadu od eserihije jer sam svejsna koliko zna biti dosadna.....a vjerujem ja svojoj doktorici(sto joj idem privatno)jer je zena do sada puno toga dobrog ucinila za mene.da nje nije bilo i da sam se oslonila na polikloiniku ovo vjerovatno nebi nikad ni otkrila i samo bi zapustila i tek onda nedo Bog posljedice osjetila,ali opet covjeka uhvati panika kad ti u truidnoci daje inekcije a izbbjegavam svakim moguci lijek da pijem...hvala ti jos jednom i zelim ti ugodan ostatak trudnoce daneams nikakvih ni bakterija ni problema....

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
28.9.2012 17:56:48   
Dalia_88
Evo isti problem user posted image
Danas dobila nalaz na kojem pise dosta bakterija. Zvala dr kaze 2 dana da pijem po 2l brusnice, da ponovo uradim nalaz urina pa cemo vidjet sta dalje. Kaze nije strasno jer nema nitrita itd.

E sad mene zanima osjecate li vi neke bolove. Ja bila na pregledu prije 2 dana i na UZ, sve mi je super, grlic fino zatvoren i cvrst, beba je odlicno a ja osjecam nesto neugodno u stomaku, kako neku bol u jajnicima i po dnu stomaka user posted image Sesta je skoro imala problema sa bakterijama i od toga strasne bolove u stomaku i predjelu bubrega (ona nije trudna).

Da napomenem da sam trenutno 24 sedmice trudna..


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *