|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
4.2.2013 12:33:59   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: kolacic

moj nalaz urina je kritican.8 semica trudnoce, leukocita 20- 25, dosta bakterija, nakon urinokultura ustanovljena e.coli 10 na 7. ukljucen mi cefaleksin u 7 sedmici, vise nisam pametna koliko je to stetno za moju bebu...pijem litar brusnice dnevno i vodu. jel ko koristio u ovako ranoj trudnoci antibiotike?


za e. coli sam kod curice koja je bila beba koristila KOSPICE OD DINJE, 10 kospica pokiseljene u vrucu vodu i pije se to kao caj

pitaj dr mislim ako smije mala beba da smijes i ti AL PROVJERI, jako nam je pomoglo

to mi je dala savjet moja tetka jer ot tetica mala je imala frasove i visoku temp radi e. coli i nista nije pomagalo do taj cajuser posted image

< Poruku je uredio Bebica11 -- 4.2.2013 12:37:25 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
4.2.2013 12:38:35   
kolacic
joj doktor mi je rekao samo brusnica, ali vise sam toliko zabrinuta da vise ne znam nista. sve se spucalo, samo se nadam da ce moja bebica prezivjeti sve ove komplikacije kroz koje prolazim. e coli je grozna stvar u ovako ranoj trudnoci. user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
4.2.2013 12:41:39   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: kolacic

joj doktor mi je rekao samo brusnica, ali vise sam toliko zabrinuta da vise ne znam nista. sve se spucalo, samo se nadam da ce moja bebica prezivjeti sve ove komplikacije kroz koje prolazim. e coli je grozna stvar u ovako ranoj trudnoci. user posted image


ne brini se, pij limun, narandze, taj caj brusnicu i sve sto je kiselo jer e. coli to ne voli A NE JEDI SLATKISE i slicno jer secerima se hrani

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
25.3.2013 17:15:30   
fikolino
Meni je caj od brusnice puno pomogao i toplo ga preporucujem

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
24.4.2013 15:44:36   
Alverde
Drage moje pomozite...radila sam jutros nalaze krvne slike i urina i sve je bilo super,kaze laborantica odavno nisam bolji urin i krvnu sliku vidjela kod trudnice,ja sva happy ali odem poslije toga podici nalaze urinokulture sto se nose 3 dana,to sam radila prije 3dana,i danas rezultati bili,prva dva nalaza uredna i sterilna a na zadnjem se pojavljuje eserihija koliuser posted image kaze mi ona na salteru to nije nista strasno,garant sam pogresno uzela urin.Meni nema logike ako ima eserihije da se nije vidjelo na obicnom nalazu urina,mislim trebalo je nekako pokazati povecan br bakterija i sl a kod mene pise bakterija-MALO,a sve ostalo je kako treba biti.user posted image

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
24.4.2013 16:26:02   
tratinčicaa

Ja se ne bih brinula toliko. Iskreno rečeno, jako često se zna desiti da je urin kontaminirao...ponovila bih nalaze, do tada uzimala čaj od brusnice i samo lagano i bez stresa kroz trudnoću. Moralo bi pokazati na općem nalazu urina nešto što sugerira na e.c. pa da se radi urinokultura. user posted image ne brini, sve je to dobro, vidjet ćeš user posted image

< Poruku je uredio tratinčicaa -- 24.4.2013 16:27:10 >

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
24.4.2013 17:05:18   
Alverde
Hvala ti tratinciceuser posted image sta mislis pod tim "kontaminirao"?urinokulturu cu svakako jos jednom ponovit,vec sam u devetom mjesecu pa me samo brine da sta ne bude bebi ako je imam,mada nemam nikakvih tegoba ili predznaka za e.cuser posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
24.4.2013 17:39:23   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Alverde

Hvala ti tratinciceuser posted image sta mislis pod tim "kontaminirao"?urinokulturu cu svakako jos jednom ponovit,vec sam u devetom mjesecu pa me samo brine da sta ne bude bebi ako je imam,mada nemam nikakvih tegoba ili predznaka za e.cuser posted image

Pa u smislu da se zarazi urin...npr. ako odstoji duže od predviđenog vremena prije analize...eto najjednostavnije rečeno. A to se dešava jako često u lab.I još nešto, jako je važno gdje si radila nalaze. Npr.na Ilidži(DZ) su poznati po tome da su im nalazi pogrešni. Lično, uvijek radim privatno nalaz urina.
Naravno, e.c nosi sa sobom i određene simptome, koji se nerijetko provuku kao neprimjetni, tako da -no sikiriki user posted image Duboko sam ubjeđena da je greška u nalazu. user posted image Puuno sreće i tebi i user posted image

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
27.4.2013 9:42:43   
Admi085
Gdje tacno radite urinokulturu privatno i kakva je razlika izmedju 1X i 3X davanja uzoraka, ako neko zna? Pitam ovo iz razloga sto neke labaratorije traze 1 uzorak a neke 3????
Trebala bih sto prije uraditi pa sve informacije su dobro dosle.

Pozz

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
27.4.2013 16:23:02   
cipi
kod nas u gradu se radi 2x
to je samo radisigurnosti jer jedan nalaz moze nekada pokazati neku gresku
meni se desilo jednom davno dok se radilo po 3 x da na 2 nalaza imam sterilnu urinokulturu, a na jednom nalazu neku bakteriju
dr rece da je to nalaz sigurno bio kontaminiran ili neka greska eto tako, pa posto su ova dva nalaza sterilna da sigurno nemam tu bakteriju (nalaze inace vadim jednom godisnje cisto radi kontrole)



P.S. Pokusala sam pitati admine, ali ne dobih odgovor - zasto se kod mene ne vidi avatar?
Ima li to neka caka? Stavila sam mjere koje treba da budu, ali dzaba opet se ne vidi

(odgovor članu Admi085)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
10.5.2013 15:02:08   
tratinčicaa
Ima li neko kompetentan da objasni šta predstavlja dosta sluzi u urinu?
Hvala.

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
10.5.2013 17:06:11   
ada_

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Ima li neko kompetentan da objasni šta predstavlja dosta sluzi u urinu?
Hvala.

mogu li ja opet user posted image ?
Sluz - normalno: negativna ili malo
• Pozitivan nalaz nema veći dijagnostički značaj.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
10.5.2013 21:23:39   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Ima li neko kompetentan da objasni šta predstavlja dosta sluzi u urinu?
Hvala.

mogu li ja opet user posted image ?
Sluz - normalno: negativna ili malo
• Pozitivan nalaz nema veći dijagnostički značaj.

Ti uvijek možeš user posted image
user posted image hajd super, olakšaš uvijek! Hvalaaa user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 7:10:52   
Lilitu
meni u nalazu urina 10 na 7 e. coli i rekao mi ginic da uzmem antibiotike jer je to jako mnogo, ima li neko da je prirodnim preparatima rijesio e coli jer koliko citam ovaj zinnat je mnogo jak antibiotik?

_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 8:02:15   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Lilitu

meni u nalazu urina 10 na 7 e. coli i rekao mi ginic da uzmem antibiotike jer je to jako mnogo, ima li neko da je prirodnim preparatima rijesio e coli jer koliko citam ovaj zinnat je mnogo jak antibiotik?

Zinnat jeste jak antibiotik, ali i tebi je jak stepen zastupljenosti e.c. Konsultuj se s dr. da ti uključi neku blažu terapiju, a ovamo s čajem od brusnice da pokušaš. Ne znam koja si nedlj.trud.?
Dr. opet zna najbolje.

(odgovor članu Lilitu)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 11:00:45   
Lilitu

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa
Zinnat jeste jak antibiotik, ali i tebi je jak stepen zastupljenosti e.c. Konsultuj se s dr. da ti uključi neku blažu terapiju, a ovamo s čajem od brusnice da pokušaš. Ne znam koja si nedlj.trud.?
Dr. opet zna najbolje.


19 sam sedmica, jucer usla ... ma bas sam se zabrinula tacno sam u poziciji kako od dva zla izabrati manje

_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 11:09:37   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Lilitu


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa
Zinnat jeste jak antibiotik, ali i tebi je jak stepen zastupljenosti e.c. Konsultuj se s dr. da ti uključi neku blažu terapiju, a ovamo s čajem od brusnice da pokušaš. Ne znam koja si nedlj.trud.?
Dr. opet zna najbolje.


19 sam sedmica, jucer usla ... ma bas sam se zabrinula tacno sam u poziciji kako od dva zla izabrati manje

Draga, antibiotik ti je neminovan ako je nalaz relevantan. Evo čisto onako da ti i ovo kažem, mom dječaku kad je imao 14 dana ustanovljena je e.c a dijete nije imalo niti jendog simptoma, nego je zbog dječijeg žutila zadržan na pedijatriji i gore mu u sklopu cijele procedure urade i nalaz urina. Da ne duljim...uglavnom njemu je isto bila 10 na 7 zastupljena, beba liječena antibiotikom da bih ja ustanovila nakon 2 ponovljena nalaza da nikad bakterije nije ni bilo, i da mi je beba zdrava liječena. Hoću da kažem da i nalaz nekad može da bude pogrešan-ne nekad, nego vrlo često, pa tako i u mom slučaju skoro. Možda da ponoviš nalaz? Joooj ne bih da ti pametujem,samo pokušavam da ti pomognem. user posted image

(odgovor članu Lilitu)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 11:15:44   
anja anjica
Eserihija je podmukla bakterija pritaji se pa se nanovo javi ona se ona se u osnovi mora izbaciti.nadji (bilo je u vizi) acidofil pskovanje u maloj pl.casici,kupi 15 kom svaki dan po jedno pa pauza 7dana pakupibjos pet i draga mojaeserihoje nema,poudravcic

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 11:31:33   
Lilitu
Hvala vam zene, zlatne ste ...

_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu anja anjica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
15.5.2013 11:52:17   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Lilitu

Hvala vam zene, zlatne ste ...

user posted image user posted image Ne brini, uvijek bude bolje nego što mi mislimo. user posted image

(odgovor članu Lilitu)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
27.5.2013 14:42:07   
Dallila
E owako drage moje trudnice i nowopecene mame :)..Ja sam u 18 nedelji trudnoce,medjutim prije 6 dana na nalazu urinokulture mi se pojawila eserihija (10na7)...Moj ginekolog mi je dao Zinnat 500 mg 2x1 na 12h..Wec odawno me hwata panika zbog te bakterije..Zanima me swe iz waseg iskustwa sa njom i to dali je opasna za bebu..Pijem 2l brusnice na dan i jedem onako swjezu..Cesto mokrim a to je i dobro zar ne?Ako ko ima iskustwa nek mi se jawi sto prije..Hwala unaprijed :)

(odgovor članu emina99)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.8.2013 15:15:31   
minchis
drage moje, samo da napisem da ste mi dosta olaksale ovo vrijeme do kontrole :) prije dva dana radila nalaze, krv dobra, ali u urinu sluzi, 8-10 leukocita, bjelancevina, epitelnih celija i bakterija... trenutno me ne pece mokraca, ali prije desetak dana sam koristila utrogestan vaginalno i nekako mi se od tada sve poremetilo...tad me je i peklo i svasta nesto...a stvarno sam pazila na higijenu, prala ruke kao luda, nista poslije toga nisam dodirivala osim tablete...
sutra napokon imam kontrolu,ali pocet cu po vasim savjetima da pijem brusnicu i limunadu...u 11. sam sedmici i samo zelim kao i svi da mi je user posted image dobro. ne bih voljela antibiotike, a vidjet cemo hoce li me poslati na urinokulturu, trudicu se da do tada istjeram ove bakterije...bila sam zabrinuta,ali vidim da nisam jedina, u trudnoci smo sve podloznije tim nekim upalama, a uz uzajamne savjete, nadam se da cemo pobijediti skupa sve bakterije i biti najbolje mame na svijetu user posted image

(odgovor članu Dallila)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.8.2013 15:23:04   
veeseelaa
pa nije to strašno
inače zašto en piješ utrogestan?
ja sma takodje radila nallaze urina i krvi
urin, leukociti 6-8, bakterija malo
a skoro sam radila urinokulturu jer je na urinarnom prošlom nalazu pisalo bakterija dosta i nalaz urinokulturte bi ok
radila sam i bris vagine i evo sad poslije 16 idem po nalaz

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.8.2013 15:33:29   
Almuccia

IZVORNA PORUKA: minchis

drage moje, samo da napisem da ste mi dosta olaksale ovo vrijeme do kontrole :) prije dva dana radila nalaze, krv dobra, ali u urinu sluzi, 8-10 leukocita, bjelancevina, epitelnih celija i bakterija... trenutno me ne pece mokraca, ali prije desetak dana sam koristila utrogestan vaginalno i nekako mi se od tada sve poremetilo...tad me je i peklo i svasta nesto...a stvarno sam pazila na higijenu, prala ruke kao luda, nista poslije toga nisam dodirivala osim tablete...
sutra napokon imam kontrolu,ali pocet cu po vasim savjetima da pijem brusnicu i limunadu...u 11. sam sedmici i samo zelim kao i svi da mi je user posted image dobro. ne bih voljela antibiotike, a vidjet cemo hoce li me poslati na urinokulturu, trudicu se da do tada istjeram ove bakterije...bila sam zabrinuta,ali vidim da nisam jedina, u trudnoci smo sve podloznije tim nekim upalama, a uz uzajamne savjete, nadam se da cemo pobijediti skupa sve bakterije i biti najbolje mame na svijetu user posted image

Ja sam u prvom tromjesecu trudnoce isto imala grozne nalaze urina. Pila sam brusnicu u ogromnim kolicinama i nije mi bilo od neke pomoci. Samo mi je dodatno stvarala mucninu. Kasnije mi je jedan stari doktor rekao da bi se rijesila bjelancevina da pijem redovno domace kravlje mlijeko, nikako ono u tetrapaku. Cim sam ga poslusala bjelancevine su otisle pa pa. Sto se tice bakterija i ostalog tu mi je koristio Pancicev caj za bebe i trudnice, br. 85. Mnoge forumasice su mi ga preporucile i ja ga tebi sad rado preporucujem. Pila sam ga svaki dan po 2 solje. Zadnja dva nalaza su mi hB odlicna. Cak mi je doktorica rekla da odavno nije bolje nalaze kod trudnice vidjela. Sretno ti bilo i nadam se da ces se rijesiti svih problema.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.8.2013 23:12:38   
minchis

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa nije to strašno
inače zašto en piješ utrogestan?
ja sma takodje radila nallaze urina i krvi
urin, leukociti 6-8, bakterija malo
a skoro sam radila urinokulturu jer je na urinarnom prošlom nalazu pisalo bakterija dosta i nalaz urinokulturte bi ok
radila sam i bris vagine i evo sad poslije 16 idem po nalaz


nadam se da se nece pogorsati, vidjecemo sta ce mi sutra ginekolog reci pa cu vam se javiti user posted image
a kad mi je doktor prepisao utrogestan, mislila sam da su to normalne tablete, nisam znala da se mogu stavljat i vaginalno jer prva mi je trudnoca pa nemam iskustva bas nikako s tim stvarima... tako da ga nisam ni zapitkivala puno o utrogestanu...eh kad sam dosla kuci, vidim da pise u uputstvu da ga trudnice u provom trimestru trebaju SAMO vaginalno koristiti pa sam postovala uputstvo... i eto, izgleda da sam zato zaradila neku infekciju, iako sam stvarno pazila...

nadam se da ce i tvoj bris biti dobar, zelim ti sve najbolje kao i ostalim trudnicama ovdje user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *