|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
28.9.2012 19:57:36   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Dalia_88

Evo isti problem user posted image
Danas dobila nalaz na kojem pise dosta bakterija. Zvala dr kaze 2 dana da pijem po 2l brusnice, da ponovo uradim nalaz urina pa cemo vidjet sta dalje. Kaze nije strasno jer nema nitrita itd.

E sad mene zanima osjecate li vi neke bolove. Ja bila na pregledu prije 2 dana i na UZ, sve mi je super, grlic fino zatvoren i cvrst, beba je odlicno a ja osjecam nesto neugodno u stomaku, kako neku bol u jajnicima i po dnu stomaka user posted image Sesta je skoro imala problema sa bakterijama i od toga strasne bolove u stomaku i predjelu bubrega (ona nije trudna).

Da napomenem da sam trenutno 24 sedmice trudna..



Ja bih ti preporucila da uzmes caj protiv bakterija u urinu za trudnice i djecu od J. Pancica.
Ja sam imala katastrofa urin prije mjesec dana (leukociti 10-12, masa bakterija, soli i onog treceg, ne sjecam se sta je), a urinokultura sterilna. Doktor mi je rekao da pijem brusnicu i limunadu, te sto vise tekucine. Ja sam uzela ovaj caj i pila 5 dana po jednu solju, mada na kutiji pise da se piju 3-4 solje dnevno. Kad sam ponovila urin i nalaze odnijela doktoru, pitao me je cime sam tako sredila bakterije, buduci da nisam pila nikakve antibiotike. Bakterija i onog treceg nije bilo, a leukociti 1-2 user posted image .

To ti je moja preporukauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
28.9.2012 21:08:06   
Marija13
Arminaa jesi li iz Sa? Gdje si tacno kupila taj caj i da li ga smiju piti sve trudnice bez obzira u kojoj su sedmici?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
28.9.2012 23:12:06   
Dalia_88
Ja sam iz Tuzle gdje mogu kupiti taj caj??

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
28.9.2012 23:21:30   
Dalia_88
Moji leukociti su 15-20, dosta epitela, dosta bakterija i proteini u tragu user posted image


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
29.9.2012 9:03:21   
Arminaa
Dalia_88, za Tuzlu zaista ne znam gdje mozes naci ovaj caj, probaj u bilnjim apotekama ili ako imas nekog u RS-u da ti uzme (caj se inace pravi u Srbiji). Ako ne nadjes, mogu ti ja kupiti i poslati busom ili brzom postomuser posted image .

Marija13, ja sam iz Sarajeva i ovaj caj sam nasla u Crvenoj apoteci u trznom centru TOM u Lukavici i namijenjen je trudnicama neovisno od stadija trudnoce. Mozes malo proguglati, pa ces vidjeti da je jako uspjesan u otklanjanju bakterija. Cijena mu je 5,25 KM.

Lijep pozdrav

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
29.9.2012 14:00:36   
Marija13
Hvala Arminaa user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
6.11.2012 10:42:11   
Lalali
I ja sam negdje od petog mjeseca pa do kraja trudnoce imala dosta bakterija u urinu. Pila sam brusnicu ko luda, poslije antibiotike, koristila vaginalete ali kad god ponovim nalaz opet je bio isti- dosta bakterija. Moj dr. je rekao da je najbolje uraditi urino-kulturu i vidjeti kakve su bakterije jer i kad ih "zalijecis" one se kao "mrtve" idalje prikazuju u nalazu a u principu ti ne mogu nista.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
6.11.2012 12:41:01   
zagy
Bakterije ne vole kiselost, zato se preporučuje limunada, i pijem čaj od nevena, po 1-2 šolje i rješila se bakterija :-)

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
23.11.2012 12:27:13   
amellinna
drage mame forumašice,
tek sam se priključila ovom forumu jer imam isti problem kao i većina vas. u devetoj sam sedmici trudnoće i rdila sam nalaze. nalazi pokazuju da imam dosta leukocita, epitelnih ćelija i bakterija u urinu. užasno se bojim zbog bebe. doktor još nije pogledao nalaz, jer moram čekati skoeo mjesec da dođem na red. već sam počela šiziti zbog toga. prva mi je beba pa ne znam da li je to i očekivano u trudnoćiuser posted image
imate li neki savjet za mene? pijem brusnicu ali čini mi se nema mnogo efekta

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
23.11.2012 12:49:06   
dijana79
imaš čaj od drJosifa Pančića piše kod bakterija u mokraći za djecu i trudnice dve litre dnevno se pije ja sampila pola trudnoće kad uradim nalaz običnogurina vječnobakterija bilo a na urinokulturi sterilan svakih petnaest dana sam radila nalaz pa nazovi telefonom svoju dr pitaj za savjet.
sretno.

(odgovor članu amellinna)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
1.12.2012 9:37:02   
amellinna
ok, hvala ti. nadam se da ću uspjeti pronaći taj čaj.

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
7.12.2012 13:50:14   
Selenaa
pozdrav trudnice!

zanima me da li izmijenjen miris urina znaci prisutnost bakterija? posljednja dva dana osjetim jak miris urina i prilicno cudan - ne mogu da odredim na sta podsjeca.. malo sam se zabrinula.. imam zakazanu redovnu kontrolu kod doktorice koja mi vodi trudnocu za sedam dana.. ne da mi se ici prije jer bih se osjecala kao jedna od onih paranoicnih trudnica koje panicare za svaku sitnicu.


(odgovor članu amellinna)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
8.12.2012 22:53:43   
scarlett
Ako osim jakog mirisa nemaš nikakvih drugih tegoba, njegov uzrok može biti i od dehidratacije, pokušaj piti samo vodu i to što više, pa ćeš vidjeti dal' ima ikakvih promjena user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Selenaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
17.12.2012 12:02:39   
Valida
U 29. sam sedmici blizanacke trudnoce, radila sam nalaze i imam 6-8 leukocita u mokraci, dosta sluzi i malo okruglih bakterija. Jos pise da je urin lagano zamucen. Malo sam citala prethodne komentare, neke od vas pisu da 6-8 leukocita nije nista, a druge da su pile terapiju. Ja slabo pijem brusnicu i mislim da mi ona nesto ne pomaze, ranije mi je uvijek pomagao uvin caj, pa nesto mislim da ne bi bilo strasno ako popijem po jednu solju dnevno. Kod dr. cu tek krajem sedmice, pa bih voljela nesto poduzeti do tada. Inace, nista me ne pecka, pijem puno vode u toku dana i kompot od visanja.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
17.12.2012 14:22:25   
Cenzura83
Ja samo da pohvalim čaj od J. Pančića Kod bakterija u mokraći za djecu i trudnice, prezadovoljna. Nalaz urina bio: 10-12 lkc, dosta balterija, nešto epitela, proteini opal,eritrociti.
Nakon 10dana pijenja tog čaj po jednu šolju dnevno, a znala sam i preskočiti neki dan, nalazi su:
2-3lkc, nešto baktreija, ostalo ništa. Svakoj bih ga preporučila, košta 5,30 KM

(odgovor članu Valida)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
17.12.2012 14:31:56   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Ja samo da pohvalim čaj od J. Pančića Kod bakterija u mokraći za djecu i trudnice, prezadovoljna. Nalaz urina bio: 10-12 lkc, dosta balterija, nešto epitela, proteini opal,eritrociti.
Nakon 10dana pijenja tog čaj po jednu šolju dnevno, a znala sam i preskočiti neki dan, nalazi su:
2-3lkc, nešto baktreija, ostalo ništa. Svakoj bih ga preporučila, košta 5,30 KM


Slazem se, ja sam ranije pisala na ovoj temi o tom caju, pa i gdje se moze nabavitiuser posted image user posted image

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
17.12.2012 14:37:02   
Cenzura83

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Ja samo da pohvalim čaj od J. Pančića Kod bakterija u mokraći za djecu i trudnice, prezadovoljna. Nalaz urina bio: 10-12 lkc, dosta balterija, nešto epitela, proteini opal,eritrociti.
Nakon 10dana pijenja tog čaj po jednu šolju dnevno, a znala sam i preskočiti neki dan, nalazi su:
2-3lkc, nešto baktreija, ostalo ništa. Svakoj bih ga preporučila, košta 5,30 KM


Slazem se, ja sam ranije pisala na ovoj temi o tom caju, pa i gdje se moze nabavitiuser posted image user posted image

Hvala ti Arminaa na preporuci, na osnovu nje sam i kupila. Sad sam samo htjela da potvrdim tvoju preporuku ostalim trudnicama user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.12.2012 0:28:33   
Valida
Ja sam danas popila pola solje uvinog, a veceras brusnicu, sutra cu potraziti taj caj. Hvala na informaciji.

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.12.2012 0:35:52   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: Cenzura83


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Ja samo da pohvalim čaj od J. Pančića Kod bakterija u mokraći za djecu i trudnice, prezadovoljna. Nalaz urina bio: 10-12 lkc, dosta balterija, nešto epitela, proteini opal,eritrociti.
Nakon 10dana pijenja tog čaj po jednu šolju dnevno, a znala sam i preskočiti neki dan, nalazi su:
2-3lkc, nešto baktreija, ostalo ništa. Svakoj bih ga preporučila, košta 5,30 KM


Slazem se, ja sam ranije pisala na ovoj temi o tom caju, pa i gdje se moze nabavitiuser posted image user posted image

Hvala ti Arminaa na preporuci, na osnovu nje sam i kupila. Sad sam samo htjela da potvrdim tvoju preporuku ostalim trudnicama user posted image


Ma OK je, nisam mislila nista lose i ja svima preporucujem taj caj od kad sam ga otkrila, stvarno je predobar.... Pozdrav

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.12.2012 9:23:42   
I love youu
Vidim hvalite taj caj, a i ja sam vadila nalaze prosle sedmice imam nesto bakterija i dosta epitela.Ne znam trebam li ga i ja piti. Inace imam sec povecan iscjedak ali nista strasno i hB nista ne pecka nit ista.Pijem brusnicu od pocetka trudnoce,a sad sam 6mj.Idem kod dr za nekih 10tak dana na kontrolu,ali sta god ja njega pitam on kaze to je normalno i nastavi preko toga,tako ako ga pitam i za te bakterije takav odg ce mi biti.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
18.12.2012 11:13:50   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: I love youu

Vidim hvalite taj caj, a i ja sam vadila nalaze prosle sedmice imam nesto bakterija i dosta epitela.Ne znam trebam li ga i ja piti. Inace imam sec povecan iscjedak ali nista strasno i hB nista ne pecka nit ista.Pijem brusnicu od pocetka trudnoce,a sad sam 6mj.Idem kod dr za nekih 10tak dana na kontrolu,ali sta god ja njega pitam on kaze to je normalno i nastavi preko toga,tako ako ga pitam i za te bakterije takav odg ce mi biti.


Ja bih ga uzela, ne moze ti naskoditi. Ne moras ga piti nekoliko puta dnevno, popijes po jednu solju i to je to, kao rukom odneseno. Pozdrav

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
19.12.2012 18:00:00   
Valida
Danas sam bila kod dr. On kaze da je tih 6-8 leukocita u urinu sasvim ok, nemam nikakvih upala, sve 5. Pitala sam ga za uvin caj, kaze da slobodno mogu piti.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
22.12.2012 13:12:12   
zagy
E cure ove J. Pančić čajevi imaju kupiti i u apoteci, mislim Luprivit da se zove, preko puta Vinoteke i parkinga u ulici skenderija, malo prije Gorenje nebodera. Uzela sam i ja ovaj čaj, inače pijem njegov čaj protiv kašlja i odličan je, i ukusni su, ustvari to su čajevi od raznih vrsta trava, u svakom slučaju bolje to piti nego čajeve u kesicama.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Valida)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
4.2.2013 12:16:52   
kolacic
moj nalaz urina je kritican.8 semica trudnoce, leukocita 20- 25, dosta bakterija, nakon urinokultura ustanovljena e.coli 10 na 7. ukljucen mi cefaleksin u 7 sedmici, vise nisam pametna koliko je to stetno za moju bebu...pijem litar brusnice dnevno i vodu. jel ko koristio u ovako ranoj trudnoci antibiotike?

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: bakterije u trudnoci kako ih se rijesiti
4.2.2013 12:27:57   
djoisa
ja sam u zadnjim mjesecima trudnoce u vaginalnom brisu imala e.coli popila sam, na zalost, 5 razlicitih antibiotika, sve kutiju za kutijom, ni jedan mi nije pomogao, svaki put ponovljeni bris pokazivao isto..na kraju e.coli sam se rijesila homeopatijom nakon poroda..

za e.coli u mokraci pomaze sljedece, sameljes korijen i list presuna, limun i dodas meda da napravis pastu..mislim da mozes ovo iako si trudna..

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *