|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  287 288 [289] 290 291   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 12:08:13   
harmonika
Tina,sve smo pile mikroginon,on uvijek ide u VTO i kod kratkog i kod dugog protokola. Može biti da si od njega emotivnija. Javljale su se ovdje žene koje su ga baš teško podnosile,tako da to tvoje nije ništa. meni se od njega spavalo nakon 1 vremena kada ga popijem ali sve se to da podnijeti,ništa strašno

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7201
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 14:08:46   
ringer
Mionab sretno.Rezultati folikumetrije su ti odlični.Koliko to traje kratki protokol otprilike?
Tina i ja sam pila mikroginon,ali ništa osjećala nisam,uzimaj tabletu uvijek u isto vrijeme.Sve će to brzo proći.
Pozdrav svima

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7202
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 14:14:03   
tina15
Hvala svimaaa. :) naravno da ce proci, za cilj kao sto je ovaj, tereba sve izdrzati. :)user posted image

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 7203
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 14:43:37   
nikitan
ja sam bila na kratkom protokolu,pila sam microginon 21 dan,pocela 5 dana krvarenja,i poslije kad dobijes krvarenje na uzv,i ako je sve ok kreces sa stimulacijom,eto,obicno starije pacijentkinje,kao ja, imaju kraci protokol.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7204
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 15:24:40   
tina15
Meni je uz zakazan 27og marta. Po mom racunanju ja bih trebala dobiti narednu menstr. od 11og do 13og marta. One su mi inace redovne, pa me zanima kakvo dejstvo ce mikrog. Imati na njihovu redovnost?

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7205
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 16:00:13   
harmonika
Tina kada popiješ zadnji mikroginon trebalo bi da dobiješ za 2-4 dana.
Nikitan koliko ti imaš godina? Ja ću sada na kratki protokol jer sam kod dugog imala dosta folikula koji nisu bili ravnomjernog rasta tako da sam na kraju dobila samo 4 jajne ćelije. dr sanja mi je rekla da bi moglo doći i do hiperstimulacije. ali eto na kraju samo 4 jć.sve 4 su se oplodile. dr brankica mi je rekla da ako dugi protokol ne proizvede 5 jć ide se na kratki.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7206
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 17:14:05   
tina15
Hvala, ja pitam sve, posto stvarno po ovom pitanju nznm apsloutno nista. I kada prokrvarim posle tableta, koliko to traje, jeli kao standardna menstruacija ili? Sta sledi posle toga?

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7207
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 17:26:40   
harmonika
Tina pitaj sve što te zanima,tu smo da pomognemo jedna drugoj. I sama sam bila u tvojoj poziciji prije 5-6 mjeseci.
Da,bude to obična menstruacija. Poslije ti kreće bockanje. sve će ti dr objasniti slobodno i nju pitaj.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7208
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 18:04:04   
tina15
hvalaaaa,zato sam i na forumu, sto sve imamo iste probleme. :) e sada razumijem ovu shemu sto su mi dali :) samo hrabroooo :)user posted image

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7209
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 19:09:04   
mionab
Harmonika kratki protokol traje zavisno od rasta folikula.Ja sam počela sa injekcijama 2. dan ciklusa.Primala sam injekcije 7 dana, 8. dan stop injekciju.Ukupno 6 gonala i 12 menopura, 3 cetrotine.Cetrotide čuva folikule od dejstva LH , on nije za stimulaciju.Meni je kratki protokol bolji, folikuli su mi jednaki dosta, ima ih za 3 više u odnosu na kratki protokol.Brojčano i nije nešto više.Ja sam u kratkom protokolu primila više menoprua( prvi put 21 a drugi 24).Koja je razlika ne znam.
Spremam se za sutra.Moram rano ustati.Čim završim javiću se.
Tina, microginon je ok, možda malo budeš osjetljivija par dana.Kad prestaneš sa microginonom dobiješ 3 do 5 dan.Menstruacija je manje obilna jer se endometrijum pod dejstvom microginona manje deblja i to je normalno.
Prvi put kad sam bila u postupku i počela decapeptil a microginon završila, kad sam dobla 3 dan prepala se.Kontala da ne trebam dobiti , hahah.Imala sam drugaricu koja je bila već u postupku pa mi je objasnila.Tako da treba sve pitati.
Sretno svima....user posted image

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7210
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 20:12:41   
tina15
A vidis, meni bi tacno trebala poceti redovna menstr. Kad popijem zadnju tbl. :) no, vidjecu sve kako ce se odvijati situacija, za sada je hvala Bogu ok. Hvala vam jos jednom... user posted image

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7211
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 20:23:52   
harmonika
Mionab ja sam u prvom postupku primila 28 menopura i tek kada mi je dr dodala gonal folikuli su počeli brže da rastu. baš mi je bilo dosadilo,sve nekako kilavo. mada u principu nema pravila. dovoljna je i jedna jć da uspije a nekada vrate savršene blastice i ništa. ja znam slučaj da je žena imala jednu jć i dobila embrion jaaaako lošeg kvaliteta a uspjelo. tako da je sve u Božjim rukama! javi nam se sutra.
tina ne vjerujem da će ciklus krenuti dok ne prestaneš sa mikroginonom.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7212
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 21:33:45   
tina15
Jeli mislis da ce mi menstr.sad skroz izostati dok pijem tbl? Tek kada prestanem onda cu dobiti, jesam dobro skontala?

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7213
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 22:01:17   
harmonika
Tina,tako bi trebalo da bude. Ali meni nešto nije jasno. Vratila sam se na prošle stranice pa si napisala da si počela da piješ mikroginon 16.2. i da ga piješ do aprila (ako sam dobro shvatila) to je prosto nemoguće,nešto tu ne štima ili sam ja nešto propustila. kontracepcija se ne pije skoro 2 mjeseca bez prekida. ali možda sam ja nešto pobrkala,danas mi je dan nekako naporan.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7214
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 22:11:45   
nikitan
harmonika ja imam 40 godina, i zadnja tri postupka sam radila na kratkom protokolu,i uvjek sam imala 4,5,ili 6 dobrih jajnih celija,embritransfer radjen sa dva kvalitetna embriona,jednom cak i sa tri embriona,,dva postupka bila beta negativna,jedan postupak bio beta 270,mislili da smo uspjeli,radovali se ali nakon 10 dana poslije bete prokrvarila i otisla trudnoca,

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7215
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 22:13:28   
nikitan
idemo dalje,pokusavamo opet,pa vidjet cemo sta ce biti,puno srece svima vama ostalim zenicama,da krenu vec jednom te bete da rastuuuuuuuuuuuuu

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7216
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.2.2015 22:23:59   
harmonika
Nikitan žao mi je što si imala takvo iskustvo. I sama sam 2 puta izgubila bebu,iz prirodne trudnoće. Ali drago mi e da si vedrog duha i da guraš dalje. Samo tako nastavi,nikada nije kasno za roditeljstvo.

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7217
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 4:25:15   
tina15
Harmonika Da, rekli su mi da ih pijem do 2.aprila,tako mi pise i u semi. Sad nznm stvarno sta je po srijedi,zabrinula sam se.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7218
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 5:00:55   
tina15
Pise u shemi, uskladjivanje menstr. Ciklusa pozstizemo uzimanjem kontracepc. Pil u periodu od jednog ili dva mjeseca. A po shemi navedenoj dole. Sad mi je zao sto nmg sliku ubaciti pa da pogledas

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7219
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 7:38:22   
harmonika
Tina najbolje je da ih zoveš i pitaš. meni je to nejasno,pogotovo ako kažeš da imaš redovne cikluse,pa ne znam šta onda usklađuješ. samo zovi i objasni situaciju,reci da nisi sigurna i tako nešto. bolje je osigurati se.

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7220
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 8:54:09   
tina15
Zvala sam u Medico S.... Oni su mene racunali kao da sam pocela sa microg.15og marta. To je i napravilo zbrku, sada sam im objasnila da pijem od 16og februara, tako da mi je rekla da 7og marta popijem zadnju, napravim pauzu 5 dana i onda opet pocnem sve do 2og aprila. Valjda je sad to ok. Bila sam se jako prepala.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7221
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 9:46:11   
harmonika
Eto vidiš,sreća pa si nazvala jer ko zna kako bi se završilo. nema logike 2mjeseca piti kontarepciju bez pauze. odma mi je to bilo sumljivo. nesporazumi se dešavaju.
mionab javi nam se!!!!

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7222
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 10:01:51   
tina15
Harmonika, hvala ti mnogo na savjetu. Naravno, greske se desavaju, ali da nisam nazvala sve pi palo u vodu.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7223
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 11:24:23   
harmonika
Tina nema na čemu. ti si mene baš zabrinula. Jutros sam na poslu pisala poruku na forum,nije da sam ekspert i ne želim da pametujem ali sve mi je to bilo nešto sumljivo. eto vidiš da forum može itekako da pomogne. sada je dobro,tako kako su ti rekli tako će i biti. I kod mene je sada moglo doći do nesporazuma ali kako smo u ovom problemu pa se u mnogo toga razumijem čim mi nešto bude sumnjivo ja zovem i pitam i tražim direktno doktoricu po mogućnosti. evo meni je sestra napravila zbrku da moram sada kada dobijem početi sa kontracepcijom ja pitala dr i ona mi reče ma kakav sada,tek krajem aprila. i tako bih ja da nisam pitala pila 2-3 mjeseca bez potrebe. mislim,u mom slučaju ne bi mi se ništa desilo,nije mikrogion štetan ali ti da si pila 2 mjeseca bez prekida,ko zna šta bi bilo.
pozdrav

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7224
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.2.2015 11:41:19   
nikitan
artist ima li kod tebe menstruacije,kod mene jos nista,treci dan otkako sam zavrsila sa microginonom i nikako da dobijem,mogla bi i mene zakaciti bas nedelja,

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  287 288 [289] 290 291   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  287 288 [289] 290 291   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *