|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  309 310 [311] 312 313   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 18:44:10   
artist
Sutra kupujem i tu zelenu glinu da probam i to.Nikitan sta reče gdje se to kupuje.An Nur i ja sam kod doktora Mikača i meni je on super, a taj dr.Bijukovic isto radi tu u centru za štitnu žlijezdu,ima mladi ima stari i mladi otac i sin

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7751
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 18:48:18   
An Nur
Jest, hormoni dobri.Zene imaju polipe u centimetrima, ja sam svoje od 3 milimetra sklonila. Jajovodi prohodni, ovulacije regularne, dokazano u vise prirodnih ciklusa. Za trombofilije terapija bila u minut tacna.Brisevi sterilni... MM spermiogram odlican 5... a bebe neeeema

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7752
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 18:53:03   
An Nur
Meni je Mikac bas super. On ove postupke zove terorom. Uvjek me pita jel' zavrsio teroruser posted image ...
Cure, ja stvarno neznam sta da radim. Taj karotip, gdje se radi? Dta je to uopste? I ta antitjela stitne, da li treba da ih radim ako su mi hormoni uredni? Sta je i to?

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7753
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 18:57:08   
An Nur
Naravno, zenicama koje ulaze u postupak zelim puno puno srece. Ja sam jela ananas prvih 7 dana bocanja, endometrij super bio. Na prazan stomak, sat prije rucka. Tako se voce jede da znate.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7754
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 19:43:54   
dobro
Ana nur;tvoja dijagnoza je idiopatski sterilitet-tj.zvanicna medicina do sad nije utvrdila razlog;preostaje ti samo da ispitas te imunoloske faktore i ubjedjena sam da ces ostati trudna u prirodnom ciklusu..hormoni su ti savrseni,cak i prolaktin..ako nista vidi sa dr mikacem,da ti on nekog preporuci..

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7755
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 20:46:14   
Zara2009
Cure,

Pratim vas jako dugo, iskreno mi je zao zbog postupaka koji nisu uspjeli user posted image .
Ja pokusavam ostati u drugom stanju zadnjih godinu i po, proslu jesen imala i spontani. Mentalno se pripremam da me vjerovatno ceka MPO...
Nemam nista pametno za reci, osim kad se radi o stitnoj, taj problem imam. Vecina nasih endokrinologa ne kontrolise antitijela stitne smatrajuci da se to ne moze ni lijeciti. Povisena antitijela stitne ukazuju na autoimunu bolest stitne (Hashimoto). Hormoni mogu biti uredni a da su antitijela jako povisena i ona mogu praviti problem kod zaceca i uopste odrzanja trudnoce.
Ako su antitijela povisena moguce ih je sniziti adekvatnom prehranom. Ja sam zadnjih pola godine izbacila secer, zitarice (pogotovo bijelo brasno), to je zapravo lchf ili paleo prehrana, bazira se na povrcu, mesu, mastima, vocu... Tema je jako opsirna. Poenta je da mozete uraditi antitijela stitne u Konzilijumu, oko 40KM, ako su pozitivna upucuju da ipak postoji imunoloski problem u organizmu i treba djelovati protiv toga, postoji hrpa stranih medicinskih studija o tome...

Jos jedna bitna stvar jeste i anemija, tj. manjak zeljeza. Treba kontrolisati i zeljezo i feritin (zalihe zeljeza u organizmu). Postoje studije koje kazu da ako je feritin ispod 40 da se trudnoca ne moze odrzati. Ja kad sam imala spontani feritin mi je bio 24... I to se moze kontrolisati u Konzilijumu, oko 20 KM. Naravno, sve bi se ovo trebalo uraditi kod drzavnih dr na uputnicu, ali mislim da oni nemaju pojma o nekim stvarima...

Izvinjavam se na ovakom opsirnom odgovoru ali bar da podijelim ono sto sam saznala iscitavajuci strane forume, knjige, medicinske studije.

Svima zelim srecuuser posted image
Ako se sjetim jos neceg...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7756
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.3.2015 22:19:14   
nikitan
artist zelenu glinu sam kupila u apoteci,kosta 5,40 km,i ja sam potrosila 3 pakovanja,nisam stedila,bas sam debele obloge stavljala samo na lijevi jajnik na kom je bila cista,navece kad legnem spavati,tako da stoji cjelu noc,eto,vrijedi pokusati,user posted image

(odgovor članu Zara2009)
Neposredna veza do poruke: 7757
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 11:47:35   
harmonika
Zara 2009,dobro nam došla i želim ti da uskoropređeš na trudničke teme! Ako si prirodno ostajala trudna a da pritom nemaš puno godina ne vjerujem da će ti savjetovati VTO. ne znam da li si uradila sve standardne nalaze za utvrđivanje steriliteta ali ako nema problema,ako si ostajala u drugom stanju (bez obzira na ishod) godina i po nije baš dug period. Ja bih ti savjetovala da odradiš sve analize pa se obrati klinici za sterilitet ( zaobiđi obične ginekologe,oni će ti samo oduzimati vrijeme) pa ćeš vidjeti šta će ti savjetovati. eh da je meni ova pamet bila prije 6 godina,ne bih se ja "opuštala" kako su mi silni stručnjaci predlagali nego bih se bacila na detaljne analize i ušla u ovu priču sa 26 godina i možda već imala dijete. Ali šta je tu je.
Cure ja kad pročitam koliko se svakojakih nalaza može uraditi meni je zbrka u glavi. Tačno mi dođe da sve pustim kraju i odem u šumu da živim!
maksi,nikitan bockate li se?

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7758
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 12:25:26   
Zara2009
Hvala ti Harmonika! I tebi zelim isto!

Inace sam pacijent u MedikoS-u zadnjih nekoliko godina, odradila sam sve pretrage u zadnjih dvije godine, cak i neke koje sam trazila sama, i kad se sve dovelo u red (hormoni, bakterije) evo vec 1.5 godinu se trudimo. Inace 34 su mi godine...
Tada kada sam ostala trudna prosle godine u oktobru to je zapravo bio posljednji ciklus da pokusavamo prirodno prije ulaska u procedure, mislila sam da se eto desilo cudo, ali nije potrajalo... Poslije spontanog i neophodne pauze, doktorica je stava da pokusamo jos 3 mjeseca prirodno, pa ako ne dodje do trudnoce, idemo dalje sa procedurama...

Iskreno i sama sam svjesna da je toliko toga sta treba kontrolisati, toliko stvari koje mogu uticati na plodnost i zacece, razlicitih misljenja, da prosto nekad ne znam kako zene radjaju djecuuser posted image .

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7759
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 12:38:02   
harmonika
Ako je tako onda nemoj da gubiš vrijeme nego što prije krenu u neki od postupaka. IUI ili IFV/ICSI vidjećeš šta će ti predložiti. Ja se ponavljam,ali ne mogu sebi oprostiti što ranije nisam krenula u neki od postupaka.
bilo kako bilo,neka ti je sa srećom!

(odgovor članu Zara2009)
Neposredna veza do poruke: 7760
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 12:41:53   
Zara2009
Hvala ti puno!

Vjerovatno nakon sljedece menstruacije (koja ce vjerovatno opet dociuser posted image ), pocinjem sa pripremama za neku od procedura...

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7761
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 12:48:17   
harmonika
Samo naprijed!!! Nije bitno šta se radi,bitno je da se nešto radi pa nešto mora i da uspije!

(odgovor članu Zara2009)
Neposredna veza do poruke: 7762
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 14:54:16   
nikitan
harmonika bockam se,danas pocela,u nedelju ujutro imam prvu folikulometriju,pa cemo vidjeti sta ce biti,kako ce moji jajnici odreagovati ovog puta,meni je 41,danas mi rođendan,pa i neocekujem bas najbolje rezultate,ali kako bude,nadam se ipak.......

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7763
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 14:56:16   
tina15
Drage moje, evo ja se vratila sa uz... Sve hvala Bogu super... Doktorica mi je odredila kratki protokol inekcija, mikroginon pijem do 6og aprila, zatim cekam ciklus i drugi dan pocinjem sa bockanjem fostimonom svaki dan po 3amp. 6ti dan UZV i onda ce mi reci kada da pocnem sa Citrotidom. Eto, toliko od mene... Ljub za sve

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7764
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 15:08:20   
ringer
Sretnoooo svima

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7765
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 15:11:58   
kolač
Niki SRETAN ROĐENDAN!user posted image user posted image

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7766
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 16:29:22   
harmonika
Niki srećan rodjendan! neka ti se ispuni najveća želja!
cure ja ne mogu da ne primijetim da smo skoro sve na kratkom protokolu. ne znam da li je u pitanju moda ili nešto drugo,nekako mi nije jasno šta je u pitanju.

(odgovor članu kolač)
Neposredna veza do poruke: 7767
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 16:33:44   
tina15
Pa harmonika, evo nznm sta moze biti... Svakako treba slusati doktore pa kako bude, nek nije do nas.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7768
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 17:16:59   
An Nur
Hallo djevojke!!!
Evo tek da vam se javim i pozelim sve najbolje u postupcima koji vam slijede. Nase je da se nadamo.
Ja sam u tim danima bicanja uzimala mg, vitamin C, vitamin E, ananas 7 dana i naravno folnu. Iz 4 punktirana folikula, 3 lijepe zrele js. Probajte ako mislite da trebate.
zara
Kolika je mogucnost da Hasimoto ima osoba kojoj je stitna zljijezda skroz odstranjena? Naime, ja uopste nemam stitnu, na substituciji sam i uvjek su mi na kontrolama ti hormoni u granici, a i ovako ne osjecam neke tegobe koje sam imala prije op.
Postoji jedna molitva koja kaze:'Boze, sacuvaj me nepotrebnog znanja i da me zaobidje sve sto me se ne tice."
Ja sam domacica, a evo, svaki dan ili otkrijem nesto novo ili ispitujem i trazim odgovore. Kako bi lijepo bilo ds nam ovo 'doktorsko' znanje nije potrebno!
nikita Sretan ti rodjendan i da ti naredna godina bude blagoslovena! Ljubim te...

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7769
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 17:36:11   
Zara2009
An Nur,

Nazalost, antitijela mogu postojati i dalje. U sustini Hashimoto je autoimuna bolest gdje najprije strada stitna, ali tegobe mogu ostati dalje, mogu je pratiti i druge autoimune bolesti i postojati imunoloski odgovor organizma. Kod nas doktori jako malo paznje posvecuju tome, nazalost cini mi se da bar deceniju se kasni za nekim stranim istrazivanjima. Sto je najgore, vecina nasih endokrinologa ni ne trazi taj nalaz antitijela, kao to je tako i gotovo, a postojanje tih antitijela moze uticati na odrzanje trudnoce.
I meni je to sve bila novost, mislila sam da je to tako, popijem tabletu za stitnu, hormoni uredni i stvar rijesena ali nazalost cijeli endokrini sistem je jako povezan. Ja sam godinama bila pacijent dr Biukovica, nikad mi nije kontrolisao antitijela i rekao da sam ja "sikirljivi tip" i da bolje da ne znam, da se treba opustiti... Zadnjih nekoliko godina sam kod dr Grubor, bar je zena, pa razumije bolje neke stvari... Naravno svako ima svoje afinitete prema doktorima, ne sugerisem ko je bolji ili losiji strucnjak, znate vec kako to ide, nekome pomognu, nekom ne...
I potpuno te razumijem, voljela bih da neke stvari uopste nisam imala potrebu saznati u zivotu. A tehnicke sam struke, nemam veze sa medicinom, a sticajem okolnosti stalno pratim medicinsku literaturu...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7770
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 21:16:01   
Maksi13
Pozdrav svima, evo i ja da se prijavim. Malopre stigli iz BL. UZ je u redu, radili mi hormone i oni su u redu, dobila terapiju i bockanje počelo od danas. Idem na prvi UZ 16.04. pa polako dalje...

_____________________________

Don't walk, just fly!!

(odgovor članu Zara2009)
Neposredna veza do poruke: 7771
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 21:47:17   
kolač
Maksi,sretno!Hajde neka sve ide kako treba,pa da konačno ugledamo veliku betu!

(odgovor članu Maksi13)
Neposredna veza do poruke: 7772
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 22:07:20   
tina15
Maksi, imas pp

(odgovor članu Maksi13)
Neposredna veza do poruke: 7773
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 22:43:21   
An Nur
Maksi, puno uspjeha ti zelim.user posted image
Da sve prodje bez poteskoca i da napokon bude veeelika beta na ovom tuznom forumu.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7774
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.3.2015 23:40:10   
Maksi13
Hvala svima na podršci, ono što želim sebi želim svima vama!!! Znam da će jednom sve doći na svoje i biti kako mi želimo. Ljubim vas sve redom!

_____________________________

Don't walk, just fly!!

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  309 310 [311] 312 313   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  309 310 [311] 312 313   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *