|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
8.12.2015 23:09:08   
Makica31
Na Paprikovcu niko ne radi HSG pod anestezijom svi rade bez. I nisam sigurna da to jos iko radi privatno, jer se to radi pod x zracima, tj prave taj RTG snimak, nisam ja sigurna da to ima u Jeleni. Oni imaju histeroskopiju, to nije isto.

Ynaci i ovima u Mediko S treba sugerisati koje nalaza da nam daju da rade, cist bezobrazluk, a mi je l da se informisemo po interentu, o problematici steriliteta, ja imam konsultacije u cetvrtak nosim opapir i ovlovku da sve zapisem user posted image ima da ih izresetam sa pitanjima user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8626
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
8.12.2015 23:12:54   
Makica31
IZVORNA PORUKA: Makica31


IZVORNA PORUKA: Dina123

Drage moje,nova sam tu i nadam se da je neka od vas imala sličnih problema.Dragi i ja smo imali odnos pred kraj user posted image i poslije nje.Doslo je do svršavanja unutra jer želimo bebicu.Sad me već polako muči da li je došlo do trudnoće pošto sinoć su me probudili jaki grčevi u stomaku,grudi me bole i stalno idem vršit malu nuždu.Crvena treba doći tek 18.12.user posted image user posted image



Mislim da nisi na pravoj temi.
A i dragi treba da svrsava u tebe kad ti je ovulacija. A ovulacija nije ni prije ni nakon user posted image vec na sredini ciklusa. kod vecine. Iako moze da bude pomjerena i prije i malo kasnije. Ali bas dan prije user posted image i odamh nakon user posted image malo je vjerovatno da imas ovulaciju.


da se ispravim, pogresno sam shvatila tvoju poruku.
dobro je svrsavao u tebe, nakon menstruacije, treba imati donose narednih 12 dana, ne morate svaki dan, vec na svaki drugi, sasvim je dovoljno

< Poruku je uredio Makica31 -- 8.12.2015 23:13:15 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8627
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
8.12.2015 23:17:53   
Makica31

IZVORNA PORUKA: panjičak

Amandi,

ja sam u prvom postupku VTO imala teške glavobolje i nesanicu tek kad sam Cetroide(one se bockaju kad folikule narastu oko 15 mm da spriječe ovulaciju i primaju se sve do vađenja folikula).Dobila sam paracetamol da pijem protiv glavobolje i Apaurin 2 mg za nesanicu.Od Menopura nisam imala nikakve loše reakcije.
Evo sad sam u drugom postupku i nemam glavobolje i nesanicu iako primam Cetroide već tri dana.
Očigledno je sve individualno i sve je moguće.



u kojem si protokolu dugom ili kratkom, da li ce biti ET prije nove godine user posted image

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8628
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.12.2015 17:54:10   
Makica31
Danas sam isla u mediko s. U Fond se ne nose nalazi virusa. U fond se samo nose, spermogrami, i ostali nalazi od zene, brisevi, hormoni, HSG, i taj izvjestaj iz mediko S.
Stavili me na spisak za VTO za MAJ.
A rjesenje iz Fonda da ocekujem u januaru, jer ce me zakaciti praznici. Sutra cu da fotokopiram sve to i u ponedjeljak da odnesem u Fond.
Kontam da pijem neke cajeve dok cekam VTO...

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8629
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 10:56:08   
panjičak
Makice,

u kratkom sam protokolu i upravo sam prije pola sata bila na aspiraciji i evo me sad na poslu.ET bi tebao biti aBd već u ponedjeljakuser posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8630
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 11:03:26   
mexin
Lavice moje nikad neodustajite! 02.12.2015 je rodjeno moje sunce jest malo poranilo al je vazno da je zdrav i da smo stigli kucici svojoj.
Nemogu jos da povjerujem da sam dijete dobila. Presretna sam sto i vama zelim da okusite i dozivite ovoliku srecu. Ljubi vas mali NASIR!!

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8631
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 11:10:57   
panjičak
user posted image user posted image user posted image Čestitamouser posted image

(odgovor članu mexin)
Neposredna veza do poruke: 8632
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 14:24:30   
harmonika
Mexin čestitam vam od srca. Sad se pazite,mazite i uživajte U sreći.

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8633
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 18:53:59   
ringer
Mexin čestitamo.Sve najbolje.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 8634
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 20:14:30   
Makica31
Panjicak srecnooooouser posted image user posted image

Srecno na dobitku bebe Mexin!!!!



< Poruku je uredio Makica31 -- 11.12.2015 20:20:57 >

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 8635
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.12.2015 21:17:33   
rajna1980
mexin čestitam user posted image
panjičak sretno!!!
makica31 i mene su stavili na spisak za VTO za maj, kako to ovde kažu bićemo saborke user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8636
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.12.2015 18:18:45   
Makica31
Rajna jel ti prva VTO,
ako nije prva, kako si zadovoljna sa njima, kod koje si dr?
Mi nismo isli na ineseminacije, jer ja imam zapusene jajovode. Plasmi se te hormnske stimulacije malo

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8637
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.12.2015 23:00:51   
rajna1980
Makice, i meni je prva VTO. Kod mene su prohodni jajovodi, ali mi problem prave dva veća polipa unutar materice. Radili su mi operativnu histeroskopiju tih polipa na Paprikovcu, ali nisu gotovo ništa napravili. Krajem ove sedmice ponovo idem na histeroskopiju skidati polipe, tako da sada pripremam nalaze za operaciju (briseve, laboratoriju). Nakon toga su rekli da bi pokušali samo jednu inseminaciju, pa ako ne uspije imam upisanu VTO za maj. Ja idem kod dr. Brankice, ona mi je ok i jedino je ona uspjela da mi vidi polipe, niko prije nje nije, a sada ih svi vide. Treba samo da im pokažeš gdje da gledaju user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8638
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
14.12.2015 14:29:38   
panjičak
Hvala svima na lijepim željama.
Juče je bio ET.Vratili su tri embriona.Toliko ih je bilo.
Lično smatram da je to dobro za moje pozne godine.Vidjela sam juče da dvije mlađe žene nisu čak ni jednu jajnu ćeliju imale za oplodnju.
Želim da kažem svima vama koji idete u proces VTO sljedeće.
Ja sam prošli put imala neuspješan VTO , takođe sa tri embriona.Bila sam sigurna da je neki problem do mog organizma, jer nemoguće da svi nisu valjali, a svi su izgledali dobro.
Dokrorica iz MedicoS mi je dala da uradim dodatne nalaze na urođene i stećene trombofilije. Ispostavilo se da imam obije mutacije urođenih trombofilija koje utiču na spontani, ali rjeđe i na implantaciju.
Mislim da je veći problem pozitivan ANA.To su anti nukleana antitijela.Zapravo se radi o velikoj aktivnosti imunog sistema koji i embrione prepoznje kao napadače i bori se protiv njih.na dan aspiracije , hematolog mi je prepisala Pronison(za smanjenu aktivnost imunog sisema )i rekla mi je da sam trebala početi ranije piti, a nalaz je tek stigao dan prije aspiracije. Sve u svemu, ovo je slučajno vidjela hematolog, a ginekolozi se puno ne bave s njim, a ja sam prilično sigurna , na osnovu svih saznanja, da je to veliki uzrok neplodnosti.
Izvinite što dužim, ali molim vas da same tražite da radite sve ove nalaze ,a ne da radite jedan pokušaj VTO, pa ako ne uspije, onda će vam dati i ostale nalaze da uradite.
Da sam ja to znala, ne bih išla u prvi pokušaj bez svih nalaza.
Pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8639
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.12.2015 16:55:45   
Makica31
Ma ja imam utisak da oni sve rade da ti ne uspije iz prve VTO, pa kad doddjes do druge VTO, onda ti daju sve analize da uradis, strasno

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8640
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 12:08:34   
Makica31
Panjicak kako se osjecas, danas ti je 7 dana od ET, kada se radi beta? Jesu ti dali jos nekih injekcija nakon ET ima isto ona hormonska daju nekome kao za podrsku... taj isti hormon koji se luci u trudnoci HCG daju i u injekciji

PS. Jel imaju u medikos-u mogucnost zamrzavanja embriona, ili cega god vec, jajnih celija???

< Poruku je uredio Makica31 -- 20.12.2015 12:18:31 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8641
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 12:20:13   
Makica31
IZVORNA PORUKA: rajna1980

makica31 i mene su stavili na spisak za VTO za maj, kako to ovde kažu bićemo saborke user posted image



Jesi predala papire u fond, tj sigurno jesi, ali kada? Ja sam odnijela bio je cini mi se 10. decembar, sta mislis kad da ocekujemo odgovor?
I jel kad dobijemo rjesenje iz Fonda, jel se opet javljamo ovima u Mediko S. izvinjavam se na konstantnom zapitkivanju, ali kad mi niko nita nije objasnio tamo kod njih? user posted image user posted image

< Poruku je uredio Makica31 -- 20.12.2015 12:23:35 >

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8642
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 17:43:03   
panjičak
Makice,
jedino što osjećam su blaži bolovi, kao predmenstrualni od 6dnp, odn. od 8 dno(aspiracije).Koliko sam informisana, nije to ni dobar, ni loš znak.
Imam i blago povišenu temperaturu do 37,3 najviše.I to kažu da je normalno zbog nivoa progesterono koji unosimo u utrogestanu.
Dalje, stomak mi je naduven neobično, ali i to je u redu, zbog hormona.
Od lijekova uzimam:
Utrogestan 3*2 vaginalno-to svi dobijaju radi nivoa progesterona;
Folna kiselina 1*1-svi dobijaju;
Clexan injekcije 1*1- To dobijam zbog trombofilija.One proređuju krv.Inače, ostale žene dobijaju samo aspirin-iz istih razloga i
Pronisone-To pijem zbog antitijla,odn.za smanjenje dejstva imuniteta.

Te injekcije što si navela, ja ne dobijam.Mislim da njih dobijaju žene koje imaju tanji endometrijum.
Betu radim 28.12., ako sve bude u redu.Prošli put sam prokrvarila dan ranijeuser posted image
i sad kad razmislim, trebalo ju je svakako raditi.TO su mi i sestre iz Medicosa rekle.
Embrioni, ako su dobri i imaš ih viška, možeš zalediti i to košta mislim 500 KM(ne snosi Fond).
Hvala na pitanju i naka nam je svima sretnouser posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8643
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 17:46:50   
panjičak
Rješenje fonda će biti brzo poslano na vašu adresu(za 30-ak dana).

Ako si dobila da u maju ideš u postupak, ti se trebaš u MedicoS javiti kad su ti rekli
(mislim da je to sa martovskom menstruacijom).
Rješenje ćeš im tek predati kada kreneš sa stimulacijom odn.kada budeš imala prvi ultrazvuk(u maju).
Možeš ti nazvati MedicoS pa svakako javiti da si dobila rješenje.Čisto da ne brineš.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8644
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 17:58:24   
Makica31
Panjicak zelim ti od sveg user posted image user posted image da ti uspije, i da ces javiti da ti je beta pozitivna. Beta moze da se radi vec 12 dan od ET... javi obavezno, jos koji dan izdrzacemo...user posted image

Nista oni meni u Mediko S nisu rekli,samo da imam termin za maj. zato i pitam, uglavnom kad dobijem rjesenje ja cu se opet njima javiti, jer i ja hocu da uradim trombofilije prije nego sto udjem u postupak za VTO...

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8645
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 20:13:24   
Vanja88
IZVORNA PORUKA: Makica31

Na Paprikovcu niko ne radi HSG pod anestezijom svi rade bez. I nisam sigurna da to jos iko radi privatno, jer se to radi pod x zracima, tj prave taj RTG snimak, nisam ja sigurna da to ima u Jeleni. Oni imaju histeroskopiju, to nije isto.

Ynaci i ovima u Mediko S treba sugerisati koje nalaza da nam daju da rade, cist bezobrazluk, a mi je l da se informisemo po interentu, o problematici steriliteta, ja imam konsultacije u cetvrtak nosim opapir i ovlovku da sve zapisem user posted image ima da ih izreset_am sa pitanjima user posted image



Radi dr Arar kod kruznog toka prema lausu

< Poruku je uredio Vanja88 -- 20.12.2015 20:14:02 >


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8646
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 20:20:30   
rajna1980
Makice, jesam upisana za maj, ali jos nemam preporuku iz Medicos pa tako nisam ni predala zahtjev u Fond

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 8647
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.12.2015 20:26:28   
rajna1980
Nadam se da cu do maja sve rijesiti i pribaviti rjesenje. Kod mene je zastalo zbog polipa. Bila sam na drugoj histeroskopiji, cekam kontrolu za par dana da vidim je li uspjelo.

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8648
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.12.2015 12:29:33   
Makica31
Hvala Vanja na odgovrou.
Sad sam zvala radi Arar, sestra kaze da kosta 200 ili 250 KM, radi Milic iz Jelene i jos jedna dr iz Mediko S, nisu rekli koja.
Strasno, a na knjizicu uradis dzabe u bolnici!
Rajna gdje radis histeroskopiju, jel kod njih u mediko s, koliko ti to naplate?

< Poruku je uredio Makica31 -- 21.12.2015 12:33:39 >

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8649
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.12.2015 13:33:30   
rajna1980
Makice, histeroskopija u opstoj anesteziji u klinici S-tetik, kosta 600 KM sa patohistoloskim nalazom.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *