|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MLADEŽI
12.8.2009 11:41:46   
Leva
Nije bitno godisnje doba samo se ne preporucuje suncanje poslije uklanjanja. Znaci postupak napraviti poslije nikako prije mora.
Pusa i sretno user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 17:23:01   
acudesa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel mladež = ben????
ja ne bi ništa dirala, ja imam ben iznad usne i nikad ne barkam, navikla se na njega user posted image user posted image user posted image

potpisujem veselu
i ja imam na mjestu na kojem se iritira-i raspitivala se da ga meknem, ali sam odustala nakon svega što sam čula
upravo danas mi kolegica kaže da je njen poznanik umro od toga, dobio rak, ovdje u sa, nedavno
a, isto tako u bihaću je nadavno prijateljica moje rodice tragično prminula od toga
možda zvuči zastrašujuće, ali je tako
ja sam čula da treba otići ljekaru ako: mijenja boju, veličinu (ali naglo a ne ono s godinama), ili počinje boljeti-hB, ja nemam ništa od toga, ne računam to što ga ja malo nagnječim pa ga malo osjetim

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 17:39:33   
sarisari
Ja se bas i ne bih slozila sa ovim vasim konstatacijama i ja sam do nedavno mislila tako i jako se bojala da i pogledam mladez, a kamo li da ga taknem medjutim pocela sam malo da istrazujem na tu temu i vidjela da je mnogo opasnije ostaviti mladez i nedo Bog povrijediti ga nego kada se on otkloni. Svi mladezi na nezgodnim mjestima koje ljekar preporuci da se odstrane tako bi trebalo i uciniti, jer sve dok mlade postoji moze prerasti u kancerogene tvorevine, a ukoliko se odstari i nalazi sa patologije pokazu da je sve ok onda nema razloga za brigu i rijesili ste ga se za sva vremena, a iskustva ljudi koji su radili takve zahvate su vecinom pozitivna.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 17:47:41   
lirio
ne spominjite mladeže...meni se jedan grozno upali na početku trudnoće...oteko...valjda od injekcija progesterona koje sam primala a nisam trebala pa ga bilo previše...bar ja mislim da je tako...bila kod dr alendara 2 puta...oba puta mi kaže da je dermatoskopski nalaz ok, al ja se opet nekako bojim...nakon jakih antibiotika upala je prošla...nije promijenio boju, veličinu, ivice, ništa samo me ponekad ko zaboli i to kad ležim na toj strani leđa...valjda ga nažuljam...alendar mi kaže da on mene ustvari ne boli već sam ja previše skrenula pažnju na njega pa biva osjećam bol i kad nje nema...valjda mu mogu vjerovati,,,zakazao mi je kontrolu poslije poroda, za nekih 2 mj...inače sam dosada operisala 5 mladeža i sve je hb kako treba, s tim da se ožiljci ne smiju izlagati suncu bez zaštite...nikada...pusssseeee

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 17:48:57   
acudesa
i ja sam čula dosta ( većinom ) pozitivna iskustva, ali eto mene je hastra i neću ga dirati
moj je brat otklanjao i njemu hB nije ništa bilo
ja ti samo želim sve najbolje, ali rekoh ti šta sam danas čula i prvo sam se prepala. Taj lik je samo ponavljao: daj Bože da ga nisam dirao
izvini ako sam te uznemirila, jubiim te

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 17:51:45   
acudesa
IZVORNA PORUKA: lirio

nije promijenio boju, veličinu, ivice, ništa samo me ponekad ko zaboli i to kad ležim na toj strani leđa...valjda ga nažuljam...alendar mi kaže da on mene ustvari ne boli već sam ja previše skrenula pažnju na njega pa biva osjećam bol i kad nje nema...

pa ovo tvoje "ko zaboli" je ustvari sugestija mislim da nije to to, tako i ja ponekad toliko mislim o njemu da me počne "ko boljeti"

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: MLADEŽI
19.8.2009 18:04:50   
lirio
vjerovatno je sugestija...ma ja bih i njega uklonila al neću sad u trudnoći...kad se porodim abd ne gine mu nož...bolje se riješiti na vrijeme nego strahovati....ja se ne bojim tih zahvata....puseeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: MLADEŽI
20.8.2009 14:41:32   
sarisari
Drago mi je sto si imala pozitivna iskustva, kao sto rekoh i mene je bilo jako strah medjutim nekako se postepeno oslobadjam i nadam se da ce se sve dobro zavrsiti i da cu ga otkloniti ako Bog da i biti sve u redu. Od cega se sastoji ta zastita od sunca, na koji nacin bi trebala kasnije stititi to mjesto, moj je mladez na jako ruznom mjestu i bojim se da bih mogla imati problema tokom trudnoce ( kada budem trudna ), jer mu je takav polozaj, pa sam zato odlucila to ranije uraditi.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: MLADEŽI
27.8.2009 17:45:01   
sarisari
Drage moje hanume evo da vam se javim upravo sam dosla od dr. Karabega i rekao mi je da se mladez moze otkloniti te smo se dogovorili za termin i on ce to raditi, ja se nadam da ce sve biti u redu ako Bog da, a i on kaze da bi trebalo sve da bude ok ako Bog da, prijatno sam iznenadjen jer je dr. jako ljubazan i prijatan, a i svi na poliklinici.
Da li neko od vas koje ste radile otklanjanje mladeza zna nakon koliko se smije recimo ici na more poslije zahvata, ja to zaboravila doktora pitati, a jos sam mislila i inace nakon koliko se vraca normalnim aktivnostima.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: MLADEŽI
27.8.2009 18:01:29   
Anoniman
sarisari, ako to budes otklanjala ovih dana, zaboravi more ove sezone, prerizicno je, a sto se tice aktivnosti, ne znam koliko je velik, ali to ti je par konaca i flaster preko i radis sve normalno, nema razloga da lezis, zapravo prvo ti stavi malo veci tupfer pa za par dana previjanje i vadjenje konaca, tj, tad stavljas samo flaster i mazes kremama

Sretno, i ja sam to radila kod njega, zapravo kod njegove suprugeuser posted image

(odgovor članu sarisari)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: MLADEŽI
28.8.2009 15:08:00   
sarisari
Ma nisam mislila sada ici na more nego nedje mozda oko januara da li bih smjela, a ja sam insistirala da mi on to radi jer nekako imam povjerenje s obzirom koliko ga svi hvale.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: MLADEŽI
28.8.2009 15:09:38   
sarisari
Joj gore napisah u prethodnom postu nedje, pobjeglo mi G-NEGDJE, izvinite za gresku.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: MLADEŽI
28.8.2009 15:41:43   
Nedi
Ja sam imala mladež na ramenu tačno na mjestu gdje su bretelice i zakačim ga i nakon dva dana je nabubrio,promijenio boju i bolio. Odmah mi je odstranjen u bolnici u Zenici uz lokalnu anesteziju i baš sam se razrahatila od kako ga nema. Iskreno voljela bi ih odstraniti još bar 10 jer ih imam punno.
A mama od mog tate je imala na licu i povrijedila ga ali nije otišla dr odmah nego poslije nekoliko mjeseci ali bilo je prekasno...iako je odstranjen karcinom se toliko proširio da joj nije bilo spasa.user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: MLADEŽI
28.9.2009 17:32:29   
sarisari
E hanume moje evo da se javim hvala Bogu sa dobrim vjestima, prije dvadeset dana sam odstranila mladez o kojem sam pisala i hvala Bogu sve je dobro proslo, nalaz sa patologije je dobar i konce sam izvadila i hvala Dragom Allahu sve je ok, jos se malo crveni, ali sada mazem nekom kremom i to ce proci ako Bog da ubrzo nadam se jer je to normalna reakcija na konce koji su bili.
Prim. Reuf Karabeg je izvanredan strucnjak i moram da ga pohvalim jer sam zaista zadovoljna, a prije svega je i kao covjek divan. Naravno i osoblje negove poliklinike je ljubazno i jako prijatno, pa eto iskreno preporucujem ako neko ima slicnih problema da to obavi kod dr. Karabega.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: MLADEŽI
4.10.2009 11:58:07   
sarisari
bubamara80 evo tek sam procitala pp da sam dobila od tebe, nije nikakava tajna pa ti mogu i ovdje odgovoriti, cijena je 390KM, ali je tu uracunato sve: odstranjivanje, slanje na patologiju, vadjenje konaca, previjanje....sve. Odstranjivanje kosta 300KM, patoloski nalaz 90KM, barem je mene toliko kostalo, ne znam da li ima neke veze velicina mladeza, mislim da nema da je to neka standardna cijena, kod mene nije bas ni bio mali mladez oko 2cm. Ako trebas da otklanjas mladez ja sam stvarno zadovoljna i to uradi kod dr. Karabega i nemoj da odugovlacis, nista ne boli, potpuno je bezbolno i u toku zahvata i poslije, nista ni ne osjetis, vjeruj da vise boli kada se posjeces nozem po prstu:), ako te jos nesto zanima slobodno pitaj, sretno.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: MLADEŽI
4.10.2009 12:09:45   
Anoniman
Samo neka je sve uredu, a moram reci da su cijenu bas digliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, prije je patoloski bio 50 KM a i otklanjanje jeftinije, ma nebitno, samo nek je sve ok!

(odgovor članu sarisari)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: MLADEŽI
6.10.2009 17:37:01   
sarisari
Ma da bitno je samo da je sve ok hvala Bogu, sahara hvala ti puno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:01:50   
Anoniman
Eh, evo i mene sa dva mladeža manje : )
Sinoć su mi na Karabegovoj klinici uklonili jedan mladež na glavi i jedan na stopalu.  Super je prošlo.  Malo me boli ovo na glavi, ali nije tako strašno. Iako sam mislila da će biti sa lokalnom anestezijom, rekoše mi da će mi dati neku "light" anesteziju od koje ću nakratko "zaspati".
Pošto sam veeeelika plašljivica sve sam vrijeme držala zatvorene oči... staviše mi braunilu (skoro da nisam ni osjetila, niti sada imam modricu), obrijaše malo kose oko mladeža na glavi, dezinficiraše stopalo... a ja čekam da počnu... kontam bit ću svjesna.  Najednom zavikaše: Gotovo...  Rekoh: Ja čekam da vi počnete, a vi već gotovi?!" heheheeee user posted image

Zaista su SVI krajnje ljubazni i susretljivi, od med. sestara, anesteziologa do samog dr. Karabega... i zaista bih savjetovala svakome ko ima velike mladeže da ih bez straha ode ukloniti.  Mislim da me nije Karabeg "operisao" jer ga nisam čula dok sam bila budna (a možda i jesteuser posted image , al' sam "spavala" kad je došao), ali me on pregledao kad sam prvi put dolazila na kliniku i upoznao me sa procedurom... Helem, zaista su svi divni...

Kad skinem konce i tufere postavit ću before & after slikeuser posted image !

(odgovor članu sarisari)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:05:07   
tea lana
pinpong molim te reci mi cijenu ja sam puna mladeza,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:18:00   
Anoniman
Moram priznati da mi Karabeg nije naplatio operaciju.  Platila sam patološki nalaz za dva mladeža (2 x 90KM) i 50 za prisustvo anesteziologa (jer sam imala moždani udar nekad davno) + 20 KM da zaokružimo, tako me je sve došlo 250 KM. (Nije naplatio pregled, niti naplaćuje previjanje i skidanje konaca - ne samo meni, nego i inače)
Inače mislim da bi me sve došlo oko 500 KM za oba mladeža. 
Ja sam prvo mislila skinuti samo ovaj na glavi (upravo zbog cijene), ali sam pokazala Karabegu i ovaj na stopalu (čisto da ga pogleda i kaže mi šta misli o njemu).  Rekao mi je da nema potrebe da taj mladež ostavljam, već da ih oba skinem.
Nije mi naplatio operaciju jer je prepoznao mog tatu koji je došao sa mnom.  Bili su u istoj jedinici u ratu.  Moj tata je bio sa mnom slučajno, jer me muž tog dana nije mogao voziti gore.  Tako je sve to ispalo pravo dobro i jeftino za mene.
Kasnije sam saznala da Karabeg rijetko naplati operaciju ako tebe (ili nekog tvog) poznaje.
Sad i moj brat hoće da ide kod Karabega... al' ne može tatu iskoristiti, bilo bi praaaaavo ofirno user posted image .  Ipak, ići će jer se prijatno iznenadio kako sam ja to dobro podnijela i kako je jednostavno sve prošlo. 

< Poruku je uredio pingpong -- 12.1.2010 9:19:39 >

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:18:44   
Anoniman
pingpong, ma i ja sam isla kod njiih, a nazalost cu morati opet, imam jedan blizu uha i Ajna ce me kad tad ogrebati, a i u frizeraju uvijek strepim, ali sad dojim pa poslije kad prestanem, bas sam srela svoju dr. Karabeg i ona mi rece da pricekam kad prestanem dojiti,  mene je ona operisalauser posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:20:53   
tea lana
user posted image user posted image user posted image za doktora Karabega
pa ni 500km za dva mladeza nije puno a jos kazes da si za vrijeme operacije bila kao uspavana.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:23:33   
Anoniman
I ja sam ovaj na glavi najviše zbog Esme i željela skinuti.  On je bio poput gljive, gore širok 1 x 0,5 cm, a na uskoj peteljci.  Zaista sam strepila da mi ga ona ne otkine... nisam se čestito ni mazila sa svojim djetetom, baš zbog toga.
Nisam se rodila sa tim mladežom, ne znam ni kad se on pojavio, ali je vremenom rastao.
Ovaj na stopalu je tik uz palac.  I on je rastao ali ne tako brzo kao ovaj na glavi... on je bio 0,5 x 0,3 cm.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 9:32:30   
Anoniman
Gore sam napisala doslovno kako je sve bilo.... Ja čekam da počnu.... kad oni govore "gotovo".
Ni 500 KM nije mnogo.  Ja se, doduše, ne bih odlučila izdvojiti toliko sada (zbog trenutne materijalne situacije), ali sam svakako imala dovoljno novca barem da skinem ovaj mladež na glavi.  A i žurilo mi se da to obavim dok sam na raspustu.
Karabeg se meni čak izvinjavao što će mi i toliko naplatiti user posted image , predlagao mi da dođem na Koševo (i tamo bi mi naplatitli patološki pregled za dva mladeža ali ne bih platila anesteziologa....), doduše, tamo bih čekala i dva-tri mjeseca da dođem na red za operaciju.  Meni bilo neprijatno što se on izvinjava, a još mi gore što je ispalo kao da sam oca dovela namjerno. 
Sve je bio splet okolnosti.  Ja sam bila naručena kod njegove žene, ali ona taj dan nije došla (a nije ni obavijestila med. sestre).  Da me ne bi vratitli, prebace me kod Karabega da me on pregleda.  U međuvremenu, on je pozdravio mog tatu dok smo bili u čekaonici... i tata se kasnije sjetio ko je on... Kad smo ušli.... njih dvojica se raspričali o ratnim dogodovštinama... a ja čekam da mene dr. pregleda.  hehehehe

< Poruku je uredio pingpong -- 12.1.2010 9:35:09 >

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: MLADEŽI
12.1.2010 10:42:06   
Nedi
pingpong znaš li koliko košta uklanjanje malih izraslina na koži, one su skroz male i boje kože a kasnije potamne i postanu mladeži. Veličina im je u početku 1mm ili malo veći 2 milimetra. Trebala bih ih otkloniti 20 za početak, u trudnoći su mi narasle najviše po vratu.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *