|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 10:51:51   
Nedi
Mamina bebo mozes u primi raditi nalaz i bude brzo gotov. Niposto ne daj da oni u primi daju bebi infuziju ili bilo sta jer su nestrucni.
Dalje, bebi pogledaj okice tj, beonjace da li zuckaste? Dok cekas nalaz izlozi bebu sto vise svjetlosti i ako nalaz pokaze da je zuta biti cete u bolnici par dana na suncanju ali ni to nije strasnouser posted image

Treba vam uputnica iz dispanzera ali to moze bilo ko otici i donijeti prije polaska u bolnicu. Nadam se da vam nece trebati user posted image user posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 5.4.2013 10:52:55 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 10:52:41   
veki_aki
Meni samo nije jasno sto bebica vec ima 20 dana, obicno to zutilo bude prvih par dana.Meni su oba sina isla na suncanje na pedijatriju, nista strasno, al jesu bili uspavani malo. Ali za svaki slucaj ti to provjeri, mozes ici i u dz mozda ti odmah dr. kaze da ni ne trebas vaditi bilirubin , mozda se patronaznoj to ucinilo.
Sretno!

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 10:55:22   
Nedi
Kod dojene djece zutica bude produzena i obicno ni ne koriste terapiju ako blilrubin nije iznimno visok nego doje sto cesce i suncaju se.

Ima negdje i tema produzena zutica kod djece.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:07:02   
MaminaBeba
Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image


_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:16:14   
Nedi

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image



Dok ti neko od njih ne dođe bebicu stavi blizu prozora da dolazi sto vise svjetlosti. I da doji što češće. Ne smije spavati vise od 1,5 sat u komadu. Ne smije spavati na podoju.
Ali trebate uraditi nalaz cim prije. Moze li iko od deda ili nana izaci ranije? Zamoli ih, kasno je da cekas 18 sati dok ti tm dođe. Ili da izađu na sat vremena? Telefonom u primi mozes dogovoriti. Dok urade nalaz (iz nogice se vadi krv) to je 5 minuta i mislim da moze biti gotov za 20 minuta i mozes vec biti u kuci za sat vremena.

user posted image user posted image

Ako se ne organizujes do 17 sati ja cu te odvesti mm ce do tada doci iz sarajevauser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:23:47   
animagical

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image


nije bebi nista

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:24:51   
canim
maminabeba ja bih otisla do pedijatra po misljenje nebih nalaze radila zato sto mi je patronazna rekla, mozda se to moze regulisati suncanjem tj kao sto sam ja radila primicala je prozoru sto cesce i samo proslo.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:25:50   
MaminaBeba
Ma draga moja NEDI! Hvala mila, skontat ću nešto. user posted image user posted image user posted image user posted image

Ona meni nije uspavana uopšte. Ne spava na podoju, aktivno doji baš. Reče mi patronažna "djeluje mi da je malko žućkasta.."


_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:28:01   
Nedi

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image


nije bebi nista


N je otpusten iz bolnice i nije mu kontrolisan bilirubin jer nije imao znakove na tijelu. Nalaz je nekoliko sati po izlazku iz bolnice pokazao 600 i hitno smo hospitalizirani. Nebi da je prepadam ali uraditi nalaz privatno je cas posla i za sat su kod kuce. I onda ce bar biti mirna i znati da je bebi ok

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:29:54   
animagical

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image


nije bebi nista


N je otpusten iz bolnice i nije mu kontrolisan bilirubin jer nije imao znakove na tijelu. Nalaz je nekoliko sati po izlazku iz bolnice pokazao 600 i hitno smo hospitalizirani. Nebi da je prepadam ali uraditi nalaz privatno je cas posla i za sat su kod kuce. I onda ce bar biti mirna i znati da je bebi ok

ja, ali je bio tek rodjen, jok nakon skoro mjesec... da je bilo sta opasno, samo bi rastao bil. do sad ai beba bi bi bila lose... mislim, u svakom slucaju najsigurnije je provjeriti s pedijatrom, ali ja ne pricam ove stvari napamet, niti bih ikada

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:35:44   
Nedi

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Baš sam se zabrinula. U krajevima okica ima blago žućkasto, jedva primijetno. Sad trenutno nema šanse da odvedem curicu, muž mi na poslu a radi 150 km od kuće, sama sa dvoje djece sam kući, a dede i nane su na poslovima isto.
Uh... user posted image


nije bebi nista


N je otpusten iz bolnice i nije mu kontrolisan bilirubin jer nije imao znakove na tijelu. Nalaz je nekoliko sati po izlazku iz bolnice pokazao 600 i hitno smo hospitalizirani. Nebi da je prepadam ali uraditi nalaz privatno je cas posla i za sat su kod kuce. I onda ce bar biti mirna i znati da je bebi ok

ja, ali je bio tek rodjen, jok nakon skoro mjesec... da je bilo sta opasno, samo bi rastao bil. do sad ai beba bi bi bila lose... mislim, u svakom slucaju najsigurnije je provjeriti s pedijatrom, ali ja ne pricam ove stvari napamet, niti bih ikada



U pravu si sto se tice starosto bebice i ja ne mislim da je visok ali ja bih provjerila. Jer pedijatar je navodno pregledao i N. Nalaz se bas zacas uradiuser posted image I onda si 100% siguranuser posted image


U svakom slucaju saljem user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:37:04   
MaminaBeba
hvala žene moje na savjetima.. user posted image
vidjet ćemo, ako danas ne stignem, sutra ću prekontrolisati radi svoga mira.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:44:48   
Nedi
Ma bit ce to ok ali eto radi sebe caskom uradi nalaz user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:51:58   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

hvala žene moje na savjetima.. user posted image
vidjet ćemo, ako danas ne stignem, sutra ću prekontrolisati radi svoga mira.


Prije svega cestitke na prinovi,sve najbolje !
Ako ces raditi nalaz radije bebu odvedi u dispanzer pa neka ti daju uputnicu i u centralnoj lab. u bolnici uradi bilirubin.U medicomu niposto,nama je uvijek bio puno visi bilirubin kad radimo u medicomu.Bebu sto cesce doji i neka je kraj prozora. user posted image

< Poruku je uredio hatepsut -- 5.4.2013 12:03:23 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:54:44   
animagical
ma svakako treba prekontrolisati, samo ne treba paniciti i prepadati se, mislim da nije frka u par sati prije ili kasnije....bilirubin u tek rodjenih beba moze skociti za sat, a kod bebe od 20 dana bas tesko, gleda se i opste stanje bebe. bice to ok, ne brini strasno, a svakako odvedi dijete pedijatru...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 11:59:09   
Nedi

IZVORNA PORUKA: hatepsut


Ako ces raditi nalaz radije bebu odvedi u dispanzer pa neka ti daju uputnicu i u centralnoj lab. u oblnici uradi bilirubin.U medicomu niposto,nama je uvijek bio puno visi bilirubin kad radimo u medicomu.Bebu sto cesce doji i neka je kraj prozora. user posted image


Mislim da nije pametno voditi bebu od 20 dana u dispanzer među bolesnu djecu. Ako i pokaze 80 umjesto 60 nije neka frka sve je to ok. Vazno je samo da nije puno visokuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:04:49   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: hatepsut


Ako ces raditi nalaz radije bebu odvedi u dispanzer pa neka ti daju uputnicu i u centralnoj lab. u oblnici uradi bilirubin.U medicomu niposto,nama je uvijek bio puno visi bilirubin kad radimo u medicomu.Bebu sto cesce doji i neka je kraj prozora. user posted image


Mislim da nije pametno voditi bebu od 20 dana u dispanzer među bolesnu djecu. Ako i pokaze 80 umjesto 60 nije neka frka sve je to ok. Vazno je samo da nije puno visokuser posted image



Boga mi nama je bila razlika oko 100,po nalazu medicoma trebali smo ostati u bolnici :( i tako ko god je donio nalaz iz medicoma.pa ima savjetovaliste gdje su zdrava djeca na to sam mislila.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:08:59   
Nedi
IZVORNA PORUKA: hatepsut



Boga mi nama je bila razlika oko 100,po nalazu medicoma trebali smo ostati u bolnici :( i tako ko god je donio nalaz iz medicoma.pa ima savjetovaliste gdje su zdrava djeca na to sam mislila.


Mi smo radili u primi i bilo je odstupanja oko 10-15 nista specijano a vec je opste poznato da sam ja veliki protivnik medicoma za sve vrste nalaza. Savjetovaliste vec sad ne radi a njima odgovara poslijepodneuser posted image
Ja sam isla po ljekarsko za N za vrtic i u 12,40 nikoga nije bilo. Primila me dr za bolesnu djecu jer sam rekla da sam izasla sa posla a i nisam vodila N. (pa sam se ja razbolilauser posted image )


< Poruku je uredio Nedi -- 5.4.2013 12:09:24 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:13:10   
canim
Pa da joj je bas visok ja vjerujem da bi patronazna odmah reagovala i rekla joj pod hitno da provjeri a ovo sto rece "djeluje mi " mi je onako, ja bih radje pitala pedijatra za to nego sto bih je vodila odmah nalaze da vadi, ne znam, ali meni je bocanje bebe zadnja opcija uvijek bila, to jedino ako bas mora.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:22:06   
MaminaBeba
evo slika, šta mislite?

user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:23:57   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

evo slika, šta mislite?

user posted image


MashAllah,tesko je to na slici uociti,pritisni joj prstom u predjelu grudnog kosa,ostane onako zuto,i bionjace najcesce budu zute.Samo ti nju na svjetlost i sto vise je doji.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:27:14   
hatepsut
Nedi ,u pravu si zato da savjetovaliste neradi vec sad. user posted image

Bebo najbolje je onda izvadis samo bilirubin u primi ,ja gore nisam radila ali evo Nedi jeste.Prati je ako je puno uspavana odvedi je a,ko se normalno budi da jede onda ja nebi bocala djete.sutra mislim da savjetovaliste ne radi :(

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:28:47   
MaminaBeba
Hatepsut user posted image user posted image .. Nije uspavana ni malo.. Više je budna nego što spava.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 12:52:07   
Nedi
Mogu samo reci da je medenauser posted image user posted image



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 22:05:37   
mamina princeza
sa svoje dvoje djece imam dva razlicita iskustva. Prvo curica ...uspavana umjereno zuta al nikako nece da se razbudi i ne moze da s enahrani... zavrsila u bolnici tri dana poslije toga bila ok.
Djecak jos zuci al doji bez problema i dovoljno razbuđen. Nismo oga ni vodili na pregled bilirubina ... na kontroli sa mjesec i dalje konstatovano da je malo zut al nista posebno .. samo produzena zutica.
Tako da nije samao zutilo mjera ... opste stanje je vrlo bitno posebno koliko beba doji ili jede hranu koju vec jede...ima li dovoljno pisa i kaka i jel se moze razbditi.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *