|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fizioloska žutica kod beba
5.4.2013 22:22:12   
animagical
masallah fina buckasta, dobro nahranjena bebauser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Fizioloska žutica kod beba
6.4.2013 21:35:41   
MaminaBeba
Evo mene opet. Vodila sam djevojčicu da vidimo taj bilirubin. Vrijednost mu je 145 mol/l. Odem pedijatrici na očitanje, kaže jeste to produženo dojenačko žutilo, međutim nije visoko da bi trebalo paničiti. Da ponovo u ponedjeljak idem u savjetovalište da je bocaju i izvade KS i ne znam šta još pošto se radi o produženom žutilu. Da je pojim 5% glukozom. Ona i dalje kaki bar 5x dnevno, piški uredno, doji, budna je baš dosta vremena. Ako do ponedjeljka primijetim da mi nije ovako žućkasta, ne bih je vodila da mi je ponovo bocaju. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Fizioloska žutica kod beba
29.10.2013 22:21:09   
pjel
Pozdrav,
Bebici je tri mjeseca i imamo problemcic sa zuticom. Na prvoj kontroli sa mjesec dana doktorica aparatom utvrdi da imamo malo zuticu. Preporuka dojenje i suncanje. Odveli smo je jos bar 5-6 puta u Dom zdravlja, izmjere i posalju nas na kuci. Jucer smo vadili krv, na nalazu nije upisana visina bilrubina. Poludila sam user posted image . Veceras odemo na Pedijatriju, ponovo mi bocaju dijete. Nalaz kaze da je bilrubin ok (15,8 ) ali su uvecani enzimi jetre ALT i AST. Preporuka je da odemo u gastro savjetovaliste sa novim nalazima KS, TORCH i hepatitis markerima. Pitanje moje je da li neko zna gdje se vade ovi nalazi TORCH i markeri za bebe i da li neko ima slicno iskustvo. I jesam i nisam zabrinita, jer bebica fino napreduje, nalazi KS su ok, urin ok, ali naravno da me brinu ove uvecane vrijednosti enzima

_____________________________

Čići 09.11.2010
Žuga 31.07.2013

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Fizioloska žutica kod beba
30.10.2013 1:29:40   
Lejla Ka
Ima na Dipu, u prizemlju, krajnje lijevo vrata na kojima piše Imunologija, ili Imunološka ambulanta, ne sjećam se. Mislim da se tu vadi krv za TORCH. Tu se ne čeka jer nema puno gužve.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu pjel)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Fizioloska žutica kod beba
30.10.2013 1:31:10   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Evo mene opet. Vodila sam djevojčicu da vidimo taj bilirubin. Vrijednost mu je 145 mol/l. Odem pedijatrici na očitanje, kaže jeste to produženo dojenačko žutilo, međutim nije visoko da bi trebalo paničiti. Da ponovo u ponedjeljak idem u savjetovalište da je bocaju i izvade KS i ne znam šta još pošto se radi o produženom žutilu. Da je pojim 5% glukozom. Ona i dalje kaki bar 5x dnevno, piški uredno, doji, budna je baš dosta vremena. Ako do ponedjeljka primijetim da mi nije ovako žućkasta, ne bih je vodila da mi je ponovo bocaju. user posted image


Sunčaj. Ako ti je toplo u stanu skini je u pelenu i negdje joj izloži što više kože suncu. Iskoristi ovo dok ga još ima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 105
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *