|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus ???
18.12.2008 21:59:18   
Nann
Ja sam abortirala i dan danas imam traume,nocima sanjam djeciji plac i smijeh,ja sam najslabija na djecu.To ne bih nikome preporucila... Fizicka bol je uzasna...a psihicka i dan danas boli..ali sam morala to uraditi. To je nesto sto nikad necu sebi moci oprostiti,ali zivot je takav,nikad ne znas sta ti nosi.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Abortus ???
18.12.2008 22:13:36   
mamina princeza
Sigurno je svakoj zeni koja uradi abortus tesko ... citav zivot mora nositi uspomenu na taj uzasan cin. Neke imaju i psihicke posljedice, to je poznato. U onom momentu kada neko uradi abortus mogu postojati razni razlozi ...
Nijedan sigurno nije dovoljno dobar da zena samu sebe opravda.

Ne mogu reci da sam za abortus... jer to je uzasan cin ipak je to oduzimanje prava na zivot. Ali ono sto je sigurno je da se za takve stvari ne smije reci NIKAD, milion raznih situacija se moze desiti, pa ni ne znas sta te snadje a rjesenje moras traziti i na zalost desi se da je to rjesenje upravo taj - uzasni abortus.

U svakom slucaju nisam ni za to da se zabrani jer bi i tako bilo mnogo nesretnih zivota....svako ima pravo da odlucuje o svojim postupcima ali isto tako treba biti spreman onda citav zivot nositi to nesto u seb



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Abortus ???
18.12.2008 23:09:39   
tea lana
U svakom slucaju nisam ni za to da se zabrani jer bi i tako bilo mnogo nesretnih zivota....svako ima pravo da odlucuje o svojim postupcima ali isto tako treba biti spreman onda citav zivot nositi to nesto u seb

potpisujem

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Abortus ???
18.12.2008 23:11:07   
mala curica
IZVORNA PORUKA: tea lana

U svakom slucaju nisam ni za to da se zabrani jer bi i tako bilo mnogo nesretnih zivota....svako ima pravo da odlucuje o svojim postupcima ali isto tako treba biti spreman onda citav zivot nositi to nesto u seb

potpisujem


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Abortus ???
21.12.2008 13:30:41   
nensy
kad sam ja ostala trudna to je bio period kad nismo razmišljali o bebi. nije bila planirana jer u tom periodu imali smo hiljadu stvari za vratom od velikog kredita ,preseljnja moga posla kod privatnika ... nikad nisam ni pomislila na abortus jer sam ja protiv toga a onda još izgubim bebu u 8 mjesecu trudnoće tek onda svatiš KOLIKO JE DRAGOCIJEN TAJ MALI ŽIVOT koji se tako brzo završio. JEDNOSTAVNO MISLIM DA NE POSTOJI NI JEDAN opravdan razlog za abortus!!!!!!!!  (naravno ako je je sve ok sa plodom tj. samo u slučaju kad se dobro ne razvija)

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Abortus ???
27.12.2008 23:50:40   
teta berta
Jedno veliko Ne!!! Dijete je dar od Boga i nitko nema pravo oduzeti ono što nam je On dao.  I meni se trudnoća desila posve neplanirano, ali na to nijedno od nas nije pomislilo. Mišljenja sam da oni koji su spremni na sex moraju biti spremni i na ono što se može desiti poslije! A to je između ostalog i trudnoća. Tike tačke, nema više vraćke. A mnogi misle abortirajući vratiti se na staro, kao da bebe uopće nije ni bilo. Dovoljno mi je bilo pogledati istiniti film o tome i sve mi je bilo jasno. Ali ipak ne osuđujem, nego nego želim sreću svima koji su to prošli i da imaju puno dječice.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Abortus ???
28.12.2008 8:35:52   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamina princeza



U svakom slucaju nisam ni za to da se zabrani jer bi i tako bilo mnogo nesretnih zivota....svako ima pravo da odlucuje o svojim postupcima ali isto tako treba biti spreman onda citav zivot nositi to nesto u sebi



Potpisujem


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Abortus ???
20.4.2009 9:39:43   
Nini
Vidim da odavno niko nije bio na ovoj temi i hvala Bogu :), naime evo i ja imam slican problem, samo sto mi citanje ovih postova nije olaksalo nista...Rodila sam zdravu i prekrasnu djevojcicu prije skoro 7 mjeseci, i uvijek sam bila misljenja da abortus nije rjesenje...Medjutim sad se nalazim u neizlaznoj situaciji, ostala sam trudna ponovo ni sami ne znamo kako jer smo koristili kontracepciju i bas smo se "cuvali" nezeljene trudnoce...ali je ovo izleda ipak Bozija volja koja je veca od nas...
Inace jako sam umorna od svega, i od protekle trudnoce, i brige oko bebe, i situacije u porodici (jer sam nakon rodjenja kcerke imala uzasne probleme sa svekrvom)...MM kaze da uradim kako ja mislim da je najbolje, ali da ne mogu ocekivati neku pomoc od njega jer je u velikim problemima na poslu (radi od jutra do mraka), vjerujem da ce mu opet smetati ljudi po kuci kad se porodim...Ma ni sama ne znam sta da radim...Iskreno bojim se da ja to necu moci sve izdrzati ni fizicki ni psihicki,,jer imam jos uvijek malu bebicu u kuci...
Danas idem kod doktora pa cu s njim opet porazgovarati, pa mi mozda pomogne donijeti odluku...
U svakom slucaju nemojte osudjivati ako nikad niste bile u slicnoj situaciji,,ne zna se  sta zivot nosi...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Abortus ???
20.4.2009 9:44:25   
Rina26
Imala sam i ja sličnu situaciju i sada imam dvoje male djece,a to je tvoj život,moj je muž non stop na putu ja sam sama oko njih i evo uspjela sam da ih odgojim

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Abortus ???
20.4.2009 9:51:52   
tea lana
Nini moj ti je savjet da sama odlucis znas i sama da ovdje ces dobiti puno savjeta da ne prekines trudnocu.Sijedi lijepo sa svojim muzem i reci mu da ne bude derle cuj pusstio te da sama odlucis.Nisi saMA ni zatrudnila i lijepo razgovaraj.otvoreno i iskreno.
Ja strepim da ne zatrudnim koristimo i kondom i pilile da se ne bi dovela u tu situaciju iz istog razloga jer nisam spremna na novu bebu.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Abortus ???
20.4.2009 9:54:55   
sweet BaBy

Pozdrav Nini, zao mi je sto si ti u problemima i sto moras razmisljati o tako radikalnoj odluci. Ipak, moj ti je savjet, DOOOBRO RAZMISLI o tome sta ces uciniti. Svako dijete ima svoju nafaku, kako kazu stariji i to je zaista tako.
Vjeruj mi ja te ne osudjujem, ipak ti najbolje poznajes svoju situaciju.
Misli da bi TM sad najvise trebao biti uz tebe, jer je to odluka koju ne bitrebala sma donijeti. Razmisli dobro nemoj sutra da krivis sebe.

pusa

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:03:43   
Nini
On je uz mene kakvu god odluku da donesem, i on kaze da sjednem i da dobro razmislim,,ali vjerujte mi da zaista nemam snage da prolazim i prezivljavam sve ponovo, najvise se bojim jer mi je Lana jos uvijek mala i zahtjeva puno paznje i brige, da necu uspjeti jer kad je zena u tom blazenom stanju precesto osjeca i umor i hiljadu nekih jos stvari...
Tea Lana znam da trebam sama da donesem tu odluku, vjeruj mi evo vec tri dana samo o tome i razmisljam, jer sam u petak radila test nakon sto mi je user posted image kasnila 8 dana... Lana mi je mjesec dana nakon prve vakcine bila prestala da dise, pa smo u bolnici bile 10 dana, pa onda dobila bronhiolitis pa opet 10 dana jos u bolnici...Vjeruj kad se svega toga sjetim, a pored svega jos se nikad nisam odmorila od svega sto mi se desavalo protekle godine...Ama bas ne znam sta da radim :) Mislim da ne bih bila u stanju sve to ponovo da prezivljavam...

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:08:38   
manuela RR
Ja mislim da si ti već donijela odluku i da znaš šta želiš da uradiš?!

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:08:56   
sweet BaBy
Ok, on je uz tebe. Ali vjeruj mi nije posteno prema tebi. Sutra moze tebe kriviti zbog ne daj Boze losije odluke. MORA i on ucestvovati u tome. Kao sto kaze tea lana nisi sama ni zatrudnila, to je i njegovo dijete. Neka ne traz iopravdanje u poslovnim obavezama. Mislim da je sada tvoje i user posted image zdravlje vaznije od svega.

P.S. Izvini ako sam bila malo gruba.user posted image

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:13:13   
Nini
nisi bila gruba :), ja sam samo htjela da podijelim iskustvo, ja sam ta koja treba da donese konacnu odluku, ali kako danas trebam doktoru evo citavo jutro razmisljam sta da radim, pa sam potrazila ovu temu da vidim da li ima slicnih iskustava...hvala vam na odgovorima

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:29:55   
Vedica
nini kao sto je gore neko rekao to je tvoja odluka ali i tvog muza, trebas uzeti sve u obzir...mislim da si ti vec donijela odluku a da ovdje samo trazis potvrdu te odluke...ipak  to trazis na pogresnom mjestu (ovo sam morala reci).

nisi trebala doci na pdf trudilica koje mole Boga za taj + i da im vjestica ne dodje...jer mi vrlo dobro znamo da je dijete dar od Boga kojeg ne treba odbacivati tako lako.

LP


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:34:28   
Nini
E moja Vedice, mozda ti ne citas gore sto sam ja pisala, ja sam ko i sve vi sa nestrpljenjem cekala taj + prije godinu i 3 mjeseca, hvala Bogu dragom docekala ga i evo sad sam sretna mama...Sve ja to razumijem, i nisi u pravu, jos uvijek nisam odlucila, ali ako Bog da da i ti docekas taj svoj prvi + da postanes sretna mamica i ne daj Boze da dozivis sta sam ja sve dozivjela i evo jos uvijek prezivljavam,,,Hvala bogu opet kazem pa mi je curica sad dobro i zdravo, da napreduje i raste, ali pitanje u mom slucaju je da li ja to sve mogu podnijeti ponovo uz sav pritisak sa strane...Elem svako ima pravo na svoje misljenje, ja ti od sveg srca zelim sve najbolje i jos jednom da docekas taj svoj prvi +...SRETNO!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:38:54   
Happy
Draga moja Nini,

inače se ne uključujem u rasprave, ali evo ovdje hoću... Ja sam imala spontani i sada ganjam opet user posted image

Ne osuđujem te i nije na nama da mi ikoga osuđujemo... Meni je samo žao što nemaš veću potporu MM, ali šta je tu je... Ti sama znaš najbolje, beba ti je mala i sada si tako izmučen i šta će biti kada stigne druga user posted image , a ni od koga potporu nemaš...
Ja isto ne podržavam abortus, ali niko od nas ne zna šta nas čeka u životu i svi mi možemo reći ja ne bih ovo ili ne bih ono, ali kada te strefi.... TAko da šta god da odlučiš moraš gledati i sbe i kakva ćeš biti majka toj djeci...
Šta je sa tvojim roditeljima, da li si sa njima pričalauser posted image

Puno ti sreće želim


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:46:32   
Nini
S mamom sam pricala jucer i ona je protiv abortusa, na njih ja uvijek mogu da racunam i na njihovu pomoc u svakom pogledu...Ali ima jedan veci problem koji nije za ovu temu pisala sam na temi problemi sa svekrvom ukratko svi su se posvadjali jer im je moj otac otisao i zabranio da me maltretiraju...Istina da bas nemam neku podrsku od muza, on se boji da sutra kad se porodim, moja mama dodje da mi pomogne onih par dana kad dodjem kuci sa bebom da mu njegova ne bi opet pravila probleme...i ja znam da je u njemu mozda dio problema...ali Boze moj sta sad...jutros je ljut otisao na posao jer sam mu rekla da idem na abortus i naljutio se kao "Sad sam ja kriv", na sta sam mu rekla da i jest jer mi on pravi problem i ocekuje od mene previse....MA JOJJJJJJJ :(

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:48:07   
Arijana2
Nini,mislim da situacija izgleda tako jer mozda zelis da je vidis takvom,ne sacuvati djete zbog cega svekrve koja pravi probleme,sta te briga za to vaznije je tvoje djete,postavi distancu i odluci se za ono vaznije u ovom trenutku a to je tvoja mala beba koja nije dosla sad bezveze,mozda ti upravo ona donese srecu i novu nafaku u zivotu.user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:52:22   
Nini
Pa Arijana vjeruj da sam i o tome razmisljala i bila sam spremna iznijeti i ovu trudnocu do kraja...

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:52:44   
Crvena
Draga Nini, ne zelim te osudjivati jer na to nema ni prava. user posted image
Sjedi sa muzem i dogovorite se sta cete dalje.
Nemoj se ljutiti, ali si u prvom postu napisala da ti je TM rekao da sama odlucis, ali da na njega ne mozes racunati jer radi od jutra do mraka. Pa, iz takve recenice ja sam shvatila da je on za abortus, grijesim li?user posted image
Ja ti zelim svu srecu ovoga svijeta, sta god da odlucis.
Pusa za Lanu.user posted image



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Abortus ???
20.4.2009 10:59:57   
Nini
Ma oni su u uzasnim problemima i u kreditima, brat mu ima problema sa kicmom od nedavno i ne radi tako da je sve na MM, razgovarali smo mi, u jednoj sam recenici i ja zakljucila da je za abortus, ali znam isto da nece on da bude taj koji ce reci da to uradim da ne bih kasnije njega krivila...necu nikog da krivim pa ni sebe ako se i odlucim na to...sto se tice mene i mojih mi mozemo sve i psihicki i fizicki i finansijski, ali mm nece pomoc od njih a njegovi bas i nisu u nekoj situaciji...
Ne ocekujem ja da me bilo ko razumije, svako ima svoje misljenje i svoj stav o ovome, ja sam se kao sto sam vec pisala nadala da neko ima slicno iskustvo da ga podijeli samnom, a ne da mene ili bilo koju drugu na ovom forumu osudjuju one koje cekaju prvi +...Cekala sam ga i ja pa nisam nikad osudjivala nikog,,a sutra ako neka bude u istoj situaciji ili slicnoj kao ja valjda cu ako nista moci iskustvo svoje da podijelim...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Abortus ???
20.4.2009 11:01:38   
Arijana2
Vjeruj Nini iskreno to mislim,ukoliko svekrva nije fer najbolje da  uzmes stvar u svoje ruke,sutis ne sikiras se i sacuvas sebe i svoju bebu.Sad stavi na stranu situaciju sa njo9m ,nije vazna sad,a eto vidis cak te i roditelji podrzavaju,ne treba ti vise.user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Abortus ???
20.4.2009 11:04:29   
Arijana2
I ako muz kaze da nece da prihvati pomoc od tvojih ,mozda je malo djetinjast ili ponosan,ali nemoj ti biti,lijepo uzmi od svojih sto ti daju i suti ne moras to ni spominjati,sreca pa ti mogu pomoci,a sve bude i prodje isutra ce tvoja djeca biti uz tebe.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *