|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus ???
8.5.2008 9:06:29   
budućamama
Žao mi je, ali se ipak ne slažem s tobom. Mislim da je postojanje ove teme više nego korisno za žene koje su to ipak učinile. Ja sam trudilica od septembra prošle godine i znam koliko je teško ostati trudan kada to želiš i ubjeđena sam da kad jednom dobijem svoje dijete ništa ne svijetu neće biti bitno jar će mi to biti najveći dar od Boga, ali ipak mislim da svako ima pravo da odlučuje o svom životu i svojim postupcima. Ne treba biti uskogrudan, možda ova tema pomogne nekome (npr. kada žena mora  abortirati zbog teških anomalija ploda). Ja sam lično protiv abortusa, do sada nisam to učinila i ne vjerujem da bih imala snage za takvo nešto, ali treba pomoći ženama koje su ipak prošle kroz to grozno iskustvo.

Jedna moja poznanica je abortirala dok je bila na fakultetu, preživjela je tešku traumu nakon toga... Zbog nje i njoj sličnih mislim da tema treba biti i otvorena i aktivna. Mi smo ovdje da pomognemo jedne drugima.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Abortus ???
8.5.2008 10:28:51   
Okarica
IZVORNA PORUKA: budućamama

Žao mi je, ali se ipak ne slažem s tobom. Mislim da je postojanje ove teme više nego korisno za žene koje su to ipak učinile. Ja sam trudilica od septembra prošle godine i znam koliko je teško ostati trudan kada to želiš i ubjeđena sam da kad jednom dobijem svoje dijete ništa ne svijetu neće biti bitno jar će mi to biti najveći dar od Boga, ali ipak mislim da svako ima pravo da odlučuje o svom životu i svojim postupcima. Ne treba biti uskogrudan, možda ova tema pomogne nekome (npr. kada žena mora  abortirati zbog teških anomalija ploda). Ja sam lično protiv abortusa, do sada nisam to učinila i ne vjerujem da bih imala snage za takvo nešto, ali treba pomoći ženama koje su ipak prošle kroz to grozno iskustvo.



Potpisujem!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:05:06   
dorotea
Citam ovo vezano za abortus, i nemogu odoliti a da ne napisem svoje iskustvo.Prije 6 godina sam imala abortus, i tada sam to napravila jedva.To je bila najteza odluka koju sam u zivotu donijela, i tada sam znala da je pogresna, ali sam bila u takvoj situaciji da sam teska srca to napravila.plakala sam cijelo vrijeme, i prije nego su me uspavali, i prvo sto sam napravila kada sam otvorila oci- nastavila sam plakati. Nikad to nisam prezalila. Nakon toga moj zivotse popravio, i tada sam mogla i finansijski imati bebu, a i nisam bila sama. Medjutim, sada par godina pokusavam ostati trudna i jednostavno- nemogu. Mislila sam danascu, sutra cu, ali iz mjeseca u mjesec samo bi se razocarala, i padala u depresije.Moj muz je radio pretrage i on je o.k. kod mene je problem. Dali je abortus,samo onaj jedan abortus kriv za to, neznam, jer tek sam sada smogla snage da krenem na detaljnije pretrage da vidim u cemu je problem, i dali cu ikada moci postati majkom.user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:08:57   
Blue rose RR
Prethodno rečeno je napisano iz razloga što svako ima svoje mišljenje, hvala Bogu različito (ne bi valjalo da smo svi isti), i što se obično (ne uvijek ali...) drugačije mišljenje smatra kao napad na ono prvo.

čisto kako ono kažu: "radi mira u kući".

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dorotea)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:28:28   
budućamama
Dešvalo se da se drugačije mišljenje smatra napadom na ono prvo ili čak i na ličnost, ali ja to ne doživljavam tako. Smatram da je različitost mišljenja  bogatstvo i to je to. Zato sam i napisala da svako treba biti u mogućnosti da kaže ono što misli i ispriča svoju priču, bez da jedni druge osuđujemo.
Lijepa riječ zlata vrijedi... 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:32:09   
budućamama
IZVORNA PORUKA: dorotea

Citam ovo vezano za abortus, i nemogu odoliti a da ne napisem svoje iskustvo.Prije 6 godina sam imala abortus, i tada sam to napravila jedva.To je bila najteza odluka koju sam u zivotu donijela, i tada sam znala da je pogresna, ali sam bila u takvoj situaciji da sam teska srca to napravila.plakala sam cijelo vrijeme, i prije nego su me uspavali, i prvo sto sam napravila kada sam otvorila oci- nastavila sam plakati. Nikad to nisam prezalila. Nakon toga moj zivotse popravio, i tada sam mogla i finansijski imati bebu, a i nisam bila sama. Medjutim, sada par godina pokusavam ostati trudna i jednostavno- nemogu. Mislila sam danascu, sutra cu, ali iz mjeseca u mjesec samo bi se razocarala, i padala u depresije.Moj muz je radio pretrage i on je o.k. kod mene je problem. Dali je abortus,samo onaj jedan abortus kriv za to, neznam, jer tek sam sada smogla snage da krenem na detaljnije pretrage da vidim u cemu je problem, i dali cu ikada moci postati majkom.user posted image


Žao mi je da si to prošla, sigurno ti nije bilo lako. Ipak, abortus ne mora značiti da više nećeš moći zatrudniti. Moje je jedna prijateljica uradila abortus, a sada, par godina kasnije ima dvoje prekrasne djece. Čak šta više, nikada se nije ništa posebno trudila da zatrudni, kad je poželjela trudnoću, već je isti ciklus i uspjela, a ja se trudim od septembra prošle godine i još uvijek ništa...
Nema pravila. Svakako odi doktoru, vidi u čemu je probelam. Ja ti želim što skoriju zdravu trudnoću i zdravu bebuuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dorotea)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:42:34   
Blue rose RR
Samo da podsjetim:

IZVORNA PORUKA: maryam amina

Niti sam za niti protiv abortusa, možda što nisam još, hvala bogu, a i nadam se da neću morati NIKADA razmišljati o datom,međutim željela bih malo sa ostalim da podijelim svoj stav (možda je pogrešan) da mi je malo glupo da se družimo samo do one mjere do kada se osjećamo kao žene koje žele da ostanu trudne, kao trudnice i kao majke koje su se porodile.
Zašto ne možemo dati savjet onim malim curicama koje su željne iskustava nas starijih i "iskusnijih", odnosno zašto ne možemo da razgovaramo i o ovoj temi.
Pa zar mislite da nikada niti jedna od nas neće nekada doći do ovog stadija (ne dao Bog nikada, ali ko zna bolje od Njega).
Mislim da se trebamo družiti i sa onim temama koje se tiču našeg ukupnog zdravlja, pa i pitanja kontracepcije ili abortusa.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Abortus ???
8.5.2008 15:48:06   
senka27
Sanela svaka cast...

slažem se s tobom Nedaj Bože nikome...ali ne treba suditi..

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Abortus ???
8.5.2008 16:06:56   
Kesten
IZVORNA PORUKA: senka27

Nedaj Bože nikome...ali ne treba suditi..


..potpisujem !!

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Abortus ???
9.5.2008 12:40:16   
mamsi
Slažem se s ovim,ne dao Bog nikome,ali ako se desi svako ima pravo na svoju odluku i mislim da nije lijepo osuđivati čin te osobe,jer nikad ne znate u kakvu situaciju možete doćiuser posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Abortus ???
9.5.2008 15:11:03   
tikica_69
Ova tema je uvijek vrlo diskutabilna i uvijek na zalost dolazi do nekih nepotrebnih prepirki oko te teme.Treba razlikovati namjerno izazvani pobacaj ili abortus koji ja osobno nikako ne odobravam, ali postujem zene koje su imale razlog to uciniti, odnosno njihov izbor jer svi smo razliciti i svatko ima pravo graditi zivot i stavove koji njemu odgovaraju. To je i posljedica razvijeniog drustva u svim smjerovima.A takodjer treba razlikovati i spontani pobacaj ili ab missed zbog kojeg je najvjerojatnije ova tema tu i trebala bi pomoci zenama koje su prosle to bolno iskustvo da sa nama podijele svoju patnju i gdje traze razumijevanja za svoju situaciju. 

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Abortus ???
13.7.2008 22:08:46   
idana_85
Surfala sam po youtube i sasvim slucajno naletjela i na ovaj klip. Zgrozena sam. Ko god razmislja o abortusu neka ga prvo pogleda i poslusa sta covjek kaze (naravno ako razumije engleski) pa neka onda odluci
http://www.youtube.com/watch?v=yU_DQ_7NcDA&feature=related

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Abortus ???
13.7.2008 23:35:43   
laracroft
Vec sam pisala sto mislim na  ovu temu,ali opet cu ponoviti da zena MORA imati slobodu izbora i da nismo ni svjesni kakvih sve zivotnih prica ima.Mi ne smijemo sebi dozvoliti to pravo da sudimo nekome,jer ne znamo sta je neku jadnu zenu navelo na takav cin.Vjerujem da i ovdje medju nama ima zena koje su abortus uradile,ali se boje osude okoline,te o njemu radije sute.Mislim da je svakoj zeni koja ucini abortus dovoljna krivnja koja ce je zasigurno proganjati cijeli zivot,pa im ne trebamo jos i mi sa svojim komentarima:!Ja to ne bih nikada,ja sam fina.... bla bla bla

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Abortus ???
4.11.2008 15:58:22   
sadi
Kao prvo da pozdravim hanabananu i larukroft....
Slucajno sam naisla na ovu temu koja me licno pogadja i nisam mogla a da ne izrazim svoje misljenje.
Ja ne mogu da vjerujem da u 21 stoljecu ima zena sa ovakvim stavovima.
Abortus je licno odluka svake zene.
I hvala Bogu pa je to tako.
Dugo dugo vremena su se zene borile na sve moguce nacine da imaju tu opciju da biraju da li ce zadrzati trudnocu ili ne.Sjetite se filma sa Demi Mur koja je vjesalicom .... da ne pisem...
Ja mogu da shvatim kako zene koje dugo pokusavaju da zanesu i jos ne mogu se osjecaju na diskusiju o ovoj temi. Ali onaj ko nije bio u toj situaciji mislim da nema prava da sudi o abortusima.
I vjerujte svako je mogao naci se u toj situaciji.Nije to ekskluziva za glupace i neuke kako pojedine smatraju svaku od nas.
Niko nije abortus uradio iz pukog hira sto znaci da smo sve mi koje smo imale tu nesrecu da iskusimo abortus na svojoj kozi imale neki realan i debeo razlog zasto. Zato "nebi ja nikad" i "boze sacuvaj" me duboko vrijedjaju.
Svaka od nas mora da zivi sa tom cinjenicom i da je nosi duboko u dusi, kao i da strahuje od misli da mozda nece bas zbog toga moci zatrudniti,i imati djece, i nosi teret krivnje koju vi koje moralisete o tome a pojma nemate, je TOLIKO strasna i daj boze da je nikad ne osjetite.
I moram reci da ovaj forum i ova stranica ne bi trebalo da bude savez istomisljenika jel generalno milslim da ima osoba koje ne mogu da izraze svoje misljenje,stav, od zdusnog bombardovanja osuda od strane nekih.
I molim da se religija ne mjesa tamo gdje joj nije mjesto.Ne treba se svaki stav pravdat religijom, ako nemate drugog objasnjenja.

Izvinjavam se na ovako dugom postu ali nisam mogla da vjerujem svojim ocima sta se nalazi na omiljenoj mi stranici.



(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Abortus ???
4.11.2008 16:06:08   
amara
evo slucajno naletih na ovu temu i nikako nisam mogla da se suzdrzim da ne napisem par rijeci... slozila bih se sa laracroft.. i stavrno ne znam, uzasno sam se razocarala pojedinim komemntarima na ovu temu koje procitah do sada... iskreno zapitala sam se par puta pa drage moje... u kojem vijeku mi zivimo???? odakle nama pravo da sudimo i osudjujemo druge osobe zbog nekih licnih odlucivanja, naime smatram 100% da svakla osoba mora da ima pravo da odluci... a niko, bas niko, osim Njega nema oravo da sudi i pljuje po drugima (ovo za vjernike)... i nemojte tako, ja na primjer, licno nisam nikada imla abortus, trudna sam, 21 sedmicu hvala Bogu dragom sve je ok, al i ne bih nikada rekla NIKADA, ili pljuvala i ruzno govorila o zenama sto jesu.... svako ima pravo da upravlja svojim zivotom kako misli da je a nase je da budemo tu ako smo prijatelji... u bilom kom slucaju.. jer nije u redu da sjedamo mi na muke zenama koje su imale to iskustvo....
usput tema je super i malo mi jesmijesno sto su pojedine gospodje tarzile da se skine, osjetljive.... ama ne citajte brate ima milion drugih tema, veselih... al nije nikome bas sve i svaki dan veselo pa ima djevojaka i zena kojima ce ova tema dobro doci pa da mogu negdje da se nadju... ili ce samo promijenit forum...sto me ne bi ni cudilo...

pozdravljam vas sve puno 

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Abortus ???
4.11.2008 16:09:01   
amara
sadi potpisujem ......

(odgovor članu sadi)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Abortus ???
4.11.2008 16:20:03   
maslačak82
Abortus namjerni-nikad!!
na spontani čovjek ne može utjecati...


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu amara)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Abortus ???
4.11.2008 17:25:01   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Abortus namjerni-nikad!!
na spontani čovjek ne može utjecati...

 S ovim se definitivno slazem, a kad se vec pozivamo na stoljece u kojem zivimo, sramotno je da nam je ab metoda kontracepcije uz sve ponudjeno u apotekama, od pilula, flastera, gelova, pa i one famozne pilule za "jutro poslije". I da na kraju dodam, postujem svacije misljenje i odluku, ne osudjujem nikoga, ali moja odluka zasigurno nikad ne bi bila, niti ce biti namjerni pobacaj.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Abortus ???
4.11.2008 17:59:40   
emy
prvi put sam na ovoj temi
mm i ja se vec dugo trudimo oko user posted image

zadnji put kada sam bila na kontroli
kraj mene su u cekaonici sjedili mladic i djevojka
slucajno ih i poznajem ( 20 -ak godina )
bili su preplaseni i postidjeni u isto vrijeme
kada su mene ugledali

nista mi nisu trebali reci, sve mi je bilo jasno
ona onako blijeda i ispijena, podocnjaci do brade
oboje su tek krenuli studirati, ne rade nigdje i ne znaju uopste sta je zivot

ja sam nakon njih bila narucena tako da sam kroz poluotvorena vrata cula kako dr. govori
" zao mi je, mi to ne radimo"
i samo sam cula plac djevojcice
prosli su pored mene da me nisu ni primjetili

kako sam ih mogla osuditi ili bilo ko drugi

samo sam pomislila kako je zivot ku...a



(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Abortus ???
4.11.2008 20:33:58   
sadi
Tikice, abortus nikad i nije bio metoda kontracepcije. Neke se stvari jednostavno dese, uprkos svim kontraceptivnim cudima koje postoje.

To bi bilo isto kao krivit nekoga sto ima upalu jajnika,i sad ima probleme, sto nije nosio gace do ramena i vunene carape.

Tikice tebe sam spomenula i ne odnosi se na tebe. Tebi zaista zelim sto skoriju bebacu sa najboljom mogucom trudnocomuser posted image ...

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Abortus ???
4.11.2008 22:18:35   
tikica_69
Ne bih nikako mogla usporediti upalu jajnika sa oduzimanjem prava na zivot, ali razumijem tvoj stav. Preteska tema i obicno me uzruja, sto iz razloga sto se borim sa neplodnoscu a nekome je taj zivot sto raste u njemu prokletstvo, sto iz razloga sto je moja sestra to prosli mjesec ucinila, sto iz razloga da ne razumijem kako zena to kasnije moze u sebi zatvoriti kao skoljku i dalje zivjeti kao da se nikada nije dogodilo.
Osudjujem, jer ne razumijem, ali postujem svaciju odluku bez obzira na svoje stajaliste i ne zamaram nikoga time. Svatko sebi kroji srecu i zivot i zivi sa svojim djelima. Ovdje samo iznosim svoje stajaliste i jasno mi je da se svatko nece sloziti s njime, kao da ce iod nekoga dobiti simpatije. Sve je to za ljude. Kao i grijesiti, kao i oprastati.


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu sadi)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Abortus ???
5.11.2008 15:34:35   
amara
user posted image user posted image user posted image user posted image hej... sadi nemoj mi se sada pravdat za vunene carape i bajramske gace... rekla sam ti da to moras da nosis, i potkosulju naravno... nemoj se igrati ;))))))


a pitanje koje vec drugi put postavljam svima ama ljudi moji KO SMO MI DA JEDNI DRUGIMA SUDIMO?????

hoce li neko odgovorit????

(odgovor članu sadi)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Abortus ???
16.12.2008 18:49:42   
izgubljena
Kao prvo pozdrav svima.I pored toga sto sam poprilicno razocarana nekim komentarima ovdei i nekim zustrim osudama-presudama... resih da sa vama podelim svoje lose iskustvo.Imam dvoje dece bice valja jos jedno ako bog da,to vam govorim da ne bi neke forumasice pomislile da sam "monstrum" naprotiv vrlo sam osecajna i brizna mama...Ali nikad se nezna sta nas ceka u zivtu.Moj moto je "NIKAD NE RECI NIKAD"
...Ukratko,bili smo u inostranstvu MM,ja i nasa 7 godisnja cerka,ostala sam u drugom stanju i rodila prekrasnog sina.Deset meseci nisam dobijalauser posted image ,kontam nemogu ostati u drugom stanju dokuser posted image  ne dodje.Napokonuser posted image  je dosla(ustvari ja sam mislila da je touser posted image  ) odlazim lekaru da stavim spiralu,kad oces :"Gospodjo vi ste trudni"SOK PANIKA...sta sad nemamo papira,ako se vratimo dole sta cu nema posla,i sto drugih problemauser posted image  Posle nedelju dana vratim se lekaru sa odlukom da abortiram,njegov odgovor mi je na neki nacin olaksao tu tesku odluku,zbog stalnog krvarenja i on je sam hteo da mi predlozi(kiretazu) abortus.Eto tako se to meni desilo. Zato ponavljam NIKAD NE RECI NIKAD.I ne kritikujte i ne osudjujte druge,ako mozete pomozite im u vec teskoj situaciji, nestajte im na muku.
Srdacan pozdrav svima.

(odgovor članu amara)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Abortus ???
16.12.2008 19:06:09   
balasgirl
Ni ja ne osuđujem nikog ko to napravi. Samo mi ponekad bude žao, pomislim možda je moglo biti drugačije. Dosta žena i djevojaka iz mog okruženja je već imalo po jedan ili čak i više abortusa, sa nekima sam lično išla doktorima kao podrška. Svaka je to napravila jer je mislila da je to najbolje rješenje.
Ali, opet kad pogledam kako se mi trudilice mučimo i sanjamo o našem plusiću, uhvati me neopisiva tuga, pa se po ko zna koji put upitam "Zašto Bog nas nije obradovao, nas koje to silno želimo, a ne one koje s takvom lahkoćom kažu "abortirat ću", kao da je to napiti se vode." user posted image
Ne kažem da se to ne može desiti svakome, ali treba razmišljati unaprijed.

(odgovor članu izgubljena)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Abortus ???
16.12.2008 20:01:01   
larina
svaka zena koja napravi abortus sigurno ima  neki razlog,jer ne mislim da bi svaka zena tek onako to uradila,svako zna svoje... 

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *