|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus ???
25.1.2008 22:38:57   
Emina*
Oktavija, nemoj da nam budes tuzna, zato smo mi tu,a imas i svog MM koji je uvijek uz tebe da te podrzi.....
Da znas da sve navijamo za tebe,i da aBd ugledas taj +, i da sve bude u redu ovaj put....
Zato je ova tema i otvorena,da se pomogne onima kojima razgovor pomaze, i da se bar da lijepa rijec za sve,a ne zato da kritikujemo nekoga zasto je to uradio...

Zelim ti svu srecu svijeta iz sveg srca, i naravno da ti zelim ovih dana jednu user posted image koja ce biti u tvom narucju(po mojim procjenama) negdje oko oktobra - jesam li dobro izracunala????
Cmokic

user posted image

(odgovor članu oktavija)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Abortus ???
27.1.2008 17:25:31   
Alex
Draga Oktavija,sada kada ostaneš user posted image šanse su ti 60% veće da normalno izneseš trudnoću.To mi je rekao moj gin. kad sam imala spontani prije 2.5 god.Samo mi nije rekao da ću dobiti hormonalni poremećaj.Spontani sam imala u 6.nedelji,tako da se sve saniralo kombinacijom lijeka Buskopan+Ergometrin i kao da sam imala jaču menstr.Prošlo je bez čišćenja,ali od tad ne ostajem user posted image ,na žalost.
Nadam se da će se to kod tebe skoro desiti!Lijep pozdrav!


_____________________________

"Čovječe,pazi da ne ideš malen ispod zvijezda..."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Abortus ???
28.1.2008 12:55:38   
Monia
Ma ne brinite mile moje,spontani pobacaji nisu razlog da se trudnoca ne dogodi.Sve je u glavi,s toga otarasite se predrasuda,budite vedre,nasmijane,zanosne i eto bebe kad je najmanje ocekujete.

(odgovor članu Alex)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Abortus ???
28.1.2008 21:34:28   
Alex
Slažem se Monia,ali u današnje doba lakše je reći,nego uraditi.Stres sa svih strana,različiti pritisci,kući ,u familiji,na poslu...I ne čudim se više što teško ostajemo user posted image ,pogotovo kad malo zađemo u godine.Jer ipak mladost-ludost lakše se opusti i zaboravi na probleme.Pusa za sve forumašice

_____________________________

"Čovječe,pazi da ne ideš malen ispod zvijezda..."

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Abortus ???
4.2.2008 14:45:00   
oktavija
Eminica i Alex hvala na podržci, i vama želim male user posted image !
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikad ne izgubi nadu....
http://oktavija.myminicity.com/tra - za promet
http://oktavija.myminicity.com/sec - za kriminal
http://oktavija.myminicity.com/env - za ok

(odgovor članu Alex)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Abortus ???
5.2.2008 12:47:36   
ElaB
Ne zam sta bih vam rekla.I ja sam imala prijateljicu ili poznanicu, nije ni vazno koja je pocinila abortus.Bila na na faxu 2 ili 3 godina, a zatrudnila s momkom s kojim je bila 4 godine u vezi pa su prekinuli.I bas u vrijeme prekida kad su se tu i tamo viđali zatrudnila je.ne znam sta da kazem svako ima pravo da odlucuje o svom zivotu ali ja to ne bih mogla uraditi pa makar ostala samohrana majka, ....niko nema pravo da nekome oduzima zivot, osim Boga.
Opet kazem, ima vjeroatno ruznih sudbina gdje na kraju nemas izlaza nego to uraditi, ali ne opravdavam zenu  koja abortira nakon sto ima dvoje djece, i to dijete je imalo pravo na zivot, zar ne?
Ja sam mozda sad trudna, moja prva trudnoca, i moram reci da iako ne zanm 100 % osjecam se prelijepo samo na pomisao da bih mogla biti.

Ali bozemoj, nismo svi isti.....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Abortus ???
5.2.2008 22:49:05   
Alex
Eh,Bog te čuo lijepa moja...user posted image

_____________________________

"Čovječe,pazi da ne ideš malen ispod zvijezda..."

(odgovor članu oktavija)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Abortus ???
13.2.2008 21:10:06   
Monia
Dogovor je da temu ne diramo..mozda neko ima potrebu bas za njom..

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Abortus ???
14.2.2008 20:33:02   
Monia
user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Abortus ???
14.2.2008 22:54:40   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Abortus ???
15.2.2008 10:54:34   
Monia
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Abortus ???
15.2.2008 19:38:14   
Monia
user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Abortus ???
15.2.2008 20:59:01   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Abortus ???
16.2.2008 23:12:13   
almai
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Abortus ???
6.3.2008 20:38:59   
Monia
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Abortus ???
11.3.2008 9:52:30   
eris
Pratim odpočetka šta pišete na ovom topiću, i nekako s prva je tema malo pobjegla u stranu, tako da stavovi određenih persona su me odbili da vam se povjerim.
Al evo vidim da se sve pomalo mijenja pa da vam ispričam svoju priču ukratko, koliko to može biti kratko.
Udala sam se sa 19,nije bilo bezveze, bila je ljubav, al glavni razlog je to što su moji tada bili izbjeglice, a ja super učenica a nisu me mogli poslati na fakultet. MM je bio faca,stariji od mene 4 godine, radio, ja ga ludo voljela, valjda je i on mene. Sex je bio prije braka, ma malo je reći da je bilo fenomenalno. Na kraju srednje škole udam se ja radi fakulteta. I stvarno položim prijemni, nađem sebi sobicu i počnem studirati vrlo uspješno. I onda, nakon godinu dana, slučajno ja ostanem trudna. I naravno, super studentica odluči da rodi. Dobijemo djevojčicu, slatkicu pravu. Završim ja fakultet, nađem posao i negdje kada je maloj bilo 2-3 godine počnemo mi raditi na bebici. 3 godine ništa, i onda jednom trudnoća. Bude dječak, ma kud bolje. Iako sam samo 3 mjeseca bila na porodiljskom nekako je sve prošlo OK.
Kada je malcu bilo 8-9 mjeseci,  ja osjetim one čuvene simptome: tvrde i bolne grudi, tamne bradavice, često mokrenje i uradim test- stvarno ja trudna. Šta sada??? Uvijek smo htjeli 3-4 djece ali ovo je bilo iznenada, MM je ostao bez posla, trebamo da kupimo stan, i pvrh svega ja sam imala u tom mjesecu operaciju zuba, koja je bila vrlo teška,pila sam različite lijekove, vrlo štetne i opasne.
Gin. kaže da bi bilo najbolje da prekinem trudnoću, MM kaže da uradim što smatram da je najbolje(tada sam žarko željela da je kakav opasan i da kaže : Ti moraš ovo dijete roditi), majci se nisam mogla povjeriti,bilo me stid.
I ja odlučim, ugovorim termin, i uradim abortus. Nije bilo bolno, ali je bilo odvratno, izaći sa ginekologije i doći kući praznih ruku. Bilo je odvratno što sam plakala a na mene je doktorica gledala kao na zadnju bagru(inače sam vrlo obrazovana i valjda je to još doprinjelo njenom mišljenu)moja pita sirnica koja mi je naumpala to jutro me je hladna čekala kod kuće, MM i ja smo šutili, a seka je sljedeći dan rekla da bi voljela da nas ima još, i da joj obavezno rodim još jednu seku ili bracu.
Prije abortusa, smatrala sam da žena može da se zaštiti, da je to zadnja stvar koju treba da uradi, da svako snosi posljedice svojih odluka i da je sevap roditi dijete. Cure moje, zadnja stvar za čas postane prva i nikada ne recite:Ja to ne bih uradila, jer Vi ne znate tuđe razloge, Vi ne živite tuđe živote, i uostalom, tu je Bog i samo on ima pravo da osuđuje.
Savjetujte mlađe, pričajte, pomozite- možda da sam ja imala kome da se povjerim, možda bi moja odluka bila drugačija.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Abortus ???
11.3.2008 10:18:46   
tikica_69
Nije vazno tko sto misli o ovoj temi...svatko ima svoje misljenje i na njega pravo....svatko bi ga trebao cijeniti, a ja cijenim tvoju iskrenost i iskreno mi je zao sto si kroz to morala proci user posted image Zivot ide dalje i sigurno ce svakom pruziti priliku da ispravis nesto sto si nekad mozda pogrijesio user posted image  

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Abortus ???
11.3.2008 10:44:11   
nikka
Sve smo mi protiv abortusa,ali kako je tanka crta između dobrog i lošeg izbora to znaju one koje su morale odabrati,NAŽALOST,podrška za Eris!



Neka baci  prvi kamen onaj tko je bez grijeha!!!

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Abortus ???
11.3.2008 11:26:02   
eris
tikica_69,nikka hvala vam puno na podršci. To je bilo prije 4 godine i ovo je prvi puta da sam ikome ispričala za to, jer stvari na koje nisi ponosan ostaju dubolo u čovjeku.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Abortus ???
11.3.2008 15:34:56   
Sonja
eris svaka cast na iskrenostiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zao mi je sto si to morala uraditi ali situacija te navela na to a ti to ustvari nisi ni htjela......
pozzzz


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Abortus ???
11.3.2008 17:10:00   
Monia
Draga eris,zao mi je sto si prosla kroz te jako bolne stvari,no nadam se da si prevazisla i pobjedila bol,te da ces ostvariti ono sto si i naumila.Drago mi je sto si iskrena i dala dokaz potrebe za ovom temom,bez obzira na misljenja i ne osnovane sudove.

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Abortus ???
12.3.2008 8:14:56   
eris
Hvala na podršci. Ne raznišljam ja o tome neprestano, ali često mi naumpadne: e sad bi on7ona imala 3 godine, i na kog bi nam ovo dijete ličilo. Žao mi je što nisam malo sačekala, zatražila drugo mišljenje ili bilo šta

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Abortus ???
12.3.2008 19:31:18   
Monia
Ma nemoj gledati tako na te stvari.Bez obzira koliko je traga ostavilo,to je jednostavno tako i dio je proslosti,koju nemozes ni ti niti bilo ko promjeniti.Sta bi bilo kad bi bilo....nemoj tako! To jednostavno nije bilo sudeno i dogodilo se tako i neka tako ostane.

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Abortus ???
7.5.2008 17:30:03   
adri
Ja statram da je abortus najveca glupost koja se moze napraviti.Pa treba se radovati tako divnom malom stvorenju.user posted image
Moja drugarica je abortirala, i postoje velike sanse da nikad vise ne zatrudni, zato dobro razmisli o svemu.Puno pozdrava.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Abortus ???
7.5.2008 19:54:49   
Blue rose RR
Uz dužno poštovanje, ali mislim da se ova tema ne bi trebala ponovo aktivirati..ipak svako ima pravo na izbor..ali sopstveni, sa sebi znanim razlozima: za ili protiv.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu adri)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *