|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:03:29   
Mama1
IZVORNA PORUKA: idana_85

kolko je ona bila stara kad je pocelo to s uspavljivanjem dragog?


pa sta znam nije imala godinu dana
jedno sa 10 mjeseci


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:10:32   
idana_85
pa to je super. rijadu je skoro 10 mjeseci. pravi je ters. dosada sam ja dojila i nosala i pjevala,nema sta nisam radila. sad ga dobro smorim i cim ga stavim da doji zaspe. jedno smo ga vrijemel juljali u jorganu i carsafu,sad nas je skonto,odmah pocne plakati i ustaje,samo sto se ne stumba. na noge kad ga stavim isto skonta...nema sanse prevariti. a nekada mi tako u rukama zaspe nosajuci kad je bas izmoren.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:33:42   
Anoniman
mi se isto nosamouser posted image i moram mu pjevati "trci zeka izdaleka....." to je jedina pjesma koju voli i to u svim varijantama...cak i rap verzijauser posted image user posted image user posted image ...e sad on ima negdje oko 7 kg...iskreno se pitam kako ce to dalje izgledatiuser posted image


(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:41:19   
Mama1
Ma moja Hana je 3 noci oplakala jedno po pola sata i plac je umorijo ... :)
pustla da placeeeeeeeee!

e poslije 3 noci je sve bilo dobro :)
vidjelo dijete "mama ni habera" :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:47:25   
Anoniman
Jooooooj ja sam tako slaba na plač ...... user posted image  Nema šanse da ga pustim ni min. Sva sreća pa zaspe sam - navijem mu one figure iznad kreveta, odsviraju 3x user posted image , cucla.... i zaspe ko veliki user posted image user posted image

(odgovor članu Mama1)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:48:44   
Mama1
pa i ja ne volim kad placeee ali 3 dana sam izdrzala :)
sad niti pati ona mene ni ja nju  :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:51:37   
neki
Enisa_sara,moj Sead kad je bio beba se bojao tih figurica koje se okrecu i svirajuuser posted image user posted image user posted image I smijesno i tuznouser posted image user posted image user posted image
Sto se tice spavanja mojih djecaka,Seada sam ljuljala na nogama,zato sto ga je moja mama to naucila,grrrrrrrrrrrr,Saida sad za sad ljuljam,a ponekad i sam zaspe,ali se onda brzo probudi...

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:55:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mama1

pa i ja ne volim kad placeee ali 3 dana sam izdrzala :)
sad niti pati ona mene ni ja nju  :)



Prvo dijete sam do besvjesti nosila i ljuljala pa sam fasovala diskos herniju na tri mjesta user posted image
Sad sam drugu user posted image  naučila da je što manje na rukama jer od mame ne bi imali ništa da još i njega nosim user posted image

(odgovor članu Mama1)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:57:51   
Nunichi

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

zaspe sam - navijem mu one figure iznad kreveta, odsviraju 3x user posted image , cucla.... i zaspe ko veliki user posted image user posted image



I Zara isto...ili varijanta sika-krevetac-cuca.
Dobra je stvarno,nije do sad pravila probleme. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:58:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi


IZVORNA PORUKA: enisa_sara

zaspe sam - navijem mu one figure iznad kreveta, odsviraju 3x user posted image , cucla.... i zaspe ko veliki user posted image user posted image



I Zara isto...




Znala sam ja da tu ima nešto......

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 22:59:28   
dana3
Moj je sin otplako isto,ali nije upalilo.ljuljanej je glavno i to na ramenu.nem asta i kako nisam pokusala da ga uspavam ali i kad zaspe od umora san mu traje 2,5 sata.ni minuta duze.otkako se rodio tako je a sad mu je 9 mjeseci.kako je pocelo odvikavanje od sike jos gora situacija i kazem MM"naspavacu se kad bude veci!"KAze on"neces ni tada.mislices kako mu je u vrticu,kako ce proci sutrasnji dan,da ga neko nece udariti,hoce li pasti,pa dalje ka´ko ce u skoli ,pa s kim je otisao i graduser posted image user posted image user posted image "
ispada da sam osudjena na nespavanje


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
31.7.2009 23:02:33   
Nunichi

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: Nunichi


IZVORNA PORUKA: enisa_sara

zaspe sam - navijem mu one figure iznad kreveta, odsviraju 3x user posted image , cucla.... i zaspe ko veliki user posted image user posted image



I Zara isto...




Znala sam ja da tu ima nešto......

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mislim da su žute očale presudile...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 0:27:32   
Visnja RR
Iako ce Asji za par dana 16 mjeseci i dalje je uspavljujem nosanjem...
jel mi tesko? paaaa nije... user posted image  valjda sam vise navikla user posted image
Uglavnom nakon kupanje i flasice moram da je nosam...
nekad je dovoljno 5 minuta a Boga mi nekad zna i 40 minuta da me smori...
Uz obavezno pjevusenje:
"Ne da majka bebu najljepsu na svjetu
ne da majka curicu medenu djevojcicu
najljespu na svjetu cijelome Planetu..." user posted image  to ja smuckala tekst i muziku user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 6:56:16   
Anushka
visnja, imamo vrloo slicnu uspavanku:
ne da mama bebu, najljepsu na svjetu
ne da mama bebicu nizasta na svjetu
najljepsi je djecak moj na cijelome svijetu
najbolji je najbolji na cjelom planetu itd isl hehehe i melodija je takodje izmisljena, al ne mogu bas note ispisatiuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 9:14:10   
new mama
Kod na sto se tice uspavljivanja u toku dana dam joj flasicu sa cajkom malo popije,uzme lazu i gotova zzzzzz,nekad uz siku ili ako smo vani u kolicima,malo je provozas i to je to,a auto joj je omiljeno dok je stavim u autosjedalicu ma ni ne krenemo kako treba ako joj se spava to je dovoljno da poklopi,user posted image nekad kad nece da spava navece ja se zezam sa mm hajde jedan krug sa autom da zaspiuser posted image user posted image user posted image ,a navece ritual,sika i spavanje,malo skace po meni da se jos izmori i zzzzzzz,uglavnom rijetko,je ljuljam,bas kad je nervozna,mada nismo to radili ni kad je bila mala,nekada bi je jedino vozali u kolicima po kuci,to je palilo da zaspi i to je nase ljuljanjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 11:43:19   
mamina cura
E meni jednog dana samo dojadi uspavljivanje i nosanje a znala je biti nekad budna dokasno.
Sada sam ih oboje uredila user posted image  Idu na spavanje u 9:30 i to oboje. Svako ima svoj krevet i kako su blizu drze se za rukeuser posted image  Bude malo kenkanja sa Henine strane ali pet min maksimum. Sad zaspu sami, Timur je tako i prije ali je Hena bila problem. Nema ljubomore jer idu oboje. Svaka noc isto vrijeme. Prvo vecera, pranje zuba i mokrenje i oblacenje pidjame i pravac krevet.
Ja se poslije odmorim ma ljepota. user posted image

< Poruku je uredio mamina cura -- 1.8.2009 11:44:16 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 13:24:40   
Nejrica
Ejjjj!Ja sam nova,pa pozzz svim napacenim mamama,a i ostalima koje nemaju problema sa uspavljivanjem bebica.Moj Kerim ima 5 mjeseci i vise od 8 kg,a uspavljivanje je uglavnom ili nosanje ili na cuckanje na onoj velikoj lopti.Jedino ako je zaista umoran,onda navece odmah nakon hapice zzzzzzzzz.Mada je to nazalost rijetkouser posted image
Sada je poceo da skakuce ako ga dignem malo na nogice,pa ga valjda to smori,tako da po danu malo lakse zaspi.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:04:41   
Visnja RR
Dobrodosla Nejrice user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:22:51   
jasmin
Bravo za uspjesne mamice user posted image .
Ja sa pripremama za spavanje krecem oko nekih
21:00.Tusiranje,oblacenje pidzamice,
popiju po pola kasicice meda razmucenog
s vodom,pranje zubica i svjetlo se gasi u 22:00.
Curica(2 god.i 2 mjeseca) zaspe uz mlijeko,a
djecak(10 mjeseci),zaspe uz dojku.Nekad se oni
pogledaju,pa se smiju i nesto vrpolje,ali ne traje dugo,
jer obicno budu izmoreni oboje.Ali,haman da ova
priprema dosta utice na njihovu psihu,pa i sami
dobrovoljno ucestvuju user posted image .Ipak.
hvala Allahu na toj blagodati pa se ne mucim oko
njihovog uspavljivanja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:28:15   
Visnja RR
draga jasmin nemoj davati med i bebi... ja licno ne bih ni djevojcici al eto ona je ipak nesto starija...
med predstavlja veliku opasnost za bebe do 2 g a smatra se i vise...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:43:24   
jasmin
Hvala na savjetu,draga Visnja,sve sam moguce
prostudirala na temu meda,medjutim uz savjet
strucnjaka,nismo imali drugog izbora.Duzi period
su mi oboje bili bolesni,popili su mnostvo sirupa
i nista im nije pomoglo,osim meda.Kolicina je
posve mala,razmucen je s vodom,a rezultati su vise
nego zadovoljavajuci,djeca su ozdravila,apetit im
se povecao,a hvala Bogu,nema nikakve reakcije.
Znam da do godinu dana nije preporucljivo,
ali nisam imala drugog izbora.
Jos jednom,hvala ti na dobronamjernom savjetu user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:48:16   
Visnja RR
vazno je da su mrvice sad dobro...user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 15:57:33   
bebano
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Iako ce Asji za par dana 16 mjeseci i dalje je uspavljujem nosanjem...
jel mi tesko? paaaa nije... user posted image  valjda sam vise navikla user posted image
Uglavnom nakon kupanje i flasice moram da je nosam...
nekad je dovoljno 5 minuta a Boga mi nekad zna i 40 minuta da me smori...
Uz obavezno pjevusenje:
"Ne da majka bebu najljepsu na svjetu
ne da majka curicu medenu djevojcicu
najljespu na svjetu cijelome Planetu..." user posted image  to ja smuckala tekst i muziku user posted image



He he sto mi je ovo poznato. Lukica je napunio 14 mjeseci i jos uvijek ga uspavljujem na isti nacin kao ti Asju user posted image , nosanjem. I upravo tako,  ne razmisljam jeli mi tesko ili ne, jer to na srecu ne traje dugo, 10ak minuta ali ponekada kada traje po pola sata e onda bogme osjetim kako mi ledja pucaju. A lopov nece da ga tata nosa. Place k'o godina i govori MA-MA dok ga ja ne uzmem. 
Mada kada mi se sklupca u narucju, nasloni glavicu na mene i zagrli me cvrsto onim malim rukicama, tada pomislim da bi ga nosala danima, samo da to osjetim.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
1.8.2009 16:20:59   
FLORA
Gdje ste drage moje da se i ja uključim na ovu temu. I ja isto nosam,pjevam i izmišljam pjesmice koje mu gode,user posted image user posted image user posted image ljuljam u ljulji da zaspi. Dok sa prvim sinom nije bilo problema, nahranim ga, poigramo se , spustim u krevet i on zaspi, a ovaj mišić izmori. Ali mora jedno dijete biti takvo, ali neka su nam zdravi i živi proći će i to.user posted image Mišić moj spava nekad kao ova maca. A evo ovu sedmicu spava super podojim ga i 2 minutice ninanja i spava po 2-3 sata i opet tako.

_____________________________

sreća moja 29.10.2000.
sreća moja 22.04.2009.

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: kako uspavljujete vase bebe?
2.8.2009 22:05:24   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ivanak

Bok svima,

evo ja sam ima mjesec i pol novopečena mama i zanima me kako vi uspavljujete svoje bebe??
Čim se smrkne, beba mi ide spavati i nije tada problem sa spavanjem!
Najveći nam je problem od 17h do 21h, jer tad u tom periodu ne spava.
Nekada mu dođe da spava, ali želi da ga držim na rukama i jedino tako će zaspati.
Inače je beba koja sama zaspe kad ju stavim u krevet.
Ima li neka druga tehnika uspavljivanja, budući da lijepo napreduje( dobija na kilima ) - mislim da ću stegnuti ruke uskoro
user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: felix

cao ivanka,moj anel spava  cim jede al sada ga ove vrucine bude i njemu ima mjesec dana kad nespava dam mu cucu da se zabavi ili ga nosam ili ninam na rukama dok nedodje vrijeme hrane eh tad odma poslije zaspi...




IZVORNA PORUKA: Apotekarka

e moja ivanak mojoj bebi je 33 danaa po danu slabo spava kako ujutro oko 10,11 ustane daj Boze da oko 17:00,18:00 h zaspe...i eventualno u danu malo odrijema,a danas pogotovu evo jos je budan...ne znam sta nisam probala ljuljati ga ali nista...po noci od 12 do jedno 4 odspava i ods pola 5 do pola 8-8
Ponekad se pitam je li to normalno za tako malu bebu...dobro danas ga nesto muci ali on nekad jednostavno lezi i razgleda pola dana...


IZVORNA PORUKA: ivanak

Žao mi je što ne spava puno. Ima različite djece!
Jeli imate poseban način uspavaljivanja ili



IZVORNA PORUKA: Apotekarka

ma nemam prije 15-ak dana je dobro spavao poslije jela kroz pola sata...jedino je bio budan od 10 ujutro pa do 14:00 h a sad...ne znam pedijatru cemo u cetvrtak da ga pogleda...kazu beba mjenja 40 dana mada ja uto bas i ne vjerujem


IZVORNA PORUKA: ivanak

Možda zbog ovih vrućina ne može spavati.
Mi odrasli ne možemo, a kamo li mala djeca



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu FLORA)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *