|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika i Urin
8.12.2009 14:31:58   
snijeg
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Zasto jednostavnop ne odete na planinu vikendom....Par sati gore- i obnavlja se krvna slika!


Slažem se, ovo je takođe jedan od načina, a istovremeno zabavan user posted image
Ma sve što su radili naši preci je pun pogodak... jedi zdravo i živi na čistom zraku, nažalost anemija je još jedna od milion bolest modernog doba!!!


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvna slika i Urin
8.12.2009 14:43:21   
batterfly
Mamice24, za zeljezo potpisujem snijeg i Amrino...
Ako ti je mrsko rendati cveklu svaki put, imas u apotekama kupiti sokove, malo su skuplji, ali su dobri...Grozdice jedi kad god stignes...I obavezno, na planinu, ako si u mogucnosti...I u kakau ima zeljeza...tako da se baci i na cokolade...
I ovo sto ti je nabrojala snijeg....umjesto rendanja,mozes sve umuti u sokovnik, iznenadit ces se kako je ukusno...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvna slika i Urin
8.12.2009 16:12:33   
Mamica24
Hvala na savjetima baš ste divne user posted image user posted image idem odmah kupiti te sokove posle posla pa vidjeću za vikend i malo u planine da odem..  

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvna slika i Urin
19.1.2010 14:01:07   
bebacha
u urinu imam dosta bakterija i epitela,20-25 leukocita i proteini-opal.jel to puno strasno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvna slika i Urin
19.1.2010 14:05:45   
Skvo RR
Pa evo laicki, leuociti, imas neku upalicu. Vjerovatno, ce te poslati za bakterije doktor da vadis urino kulturu. Vezano za proteine, znam da su vrijedni pratilac i debljanja u trudnoci..Znam da se medikamentima lijeci, kombinacija proteini u mokraci, pojacani kg i visok pritisak.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvna slika i Urin
8.2.2010 9:47:59   
Mamica24
Koliko često ste davale nalaz urina??

Ja sam ušla u 8 mjesec pa sad trebam skoro svake dvije sedmice ići na kontrole. Hvala Bogu do sad je bilo sve ok..
Al nešto čitam za tu Preklamsiju što je gadna..
Ja nemam otoka ni u rukama ni u nogama a pritisak je 120/80


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvna slika i Urin
8.2.2010 9:49:19   
Skvo RR
Ja sam  davala urin 3X tokom citave trudnoce, a urinokulturu sam radila 2X.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvna slika i Urin
8.2.2010 9:57:05   
Mamica24
Ja sam do sad radila 2x i bilo je nekih promjen a urinu ali kao to je normalno u trudnoći.
ne sjećam se mislim da je bilo nekih bakterija il nešto sl.


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvna slika i Urin
9.2.2010 9:38:08   
Mila_80
Eritrociti, hemoglobin i hematokrit svi su mi ispod ref. vrijednostiuser posted image a povišen mi je holesterol , albumini i proteini ukupniuser posted image jedino je urin uredan i OK i glukoza i željezo user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvna slika i Urin
9.2.2010 11:55:00   
Mamica24
Ne kontam kako ti hemoglobin nije uredan a željezo jeste. Kolliko sam ja upućena željezo tvoj organizam "snadbjeva" hemoglobinom potrebnim za prenos kisika do svih ćelija u organizmu.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvna slika i Urin
9.2.2010 12:11:51   
Mila_80
user posted image user posted image eto vidiš ne kontam ni ja...večeras ću kod doktora na pregled pa će mi pogledati nalaze

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvna slika i Urin
9.2.2010 12:19:57   
Atarka
IZVORNA PORUKA: Mamica24
Kolliko sam ja upućena željezo tvoj organizam "snadbjeva" hemoglobinom potrebnim za prenos kisika do svih ćelija u organizmu.


  user posted image  Obratno je, hemoglobin se veze sa zeljezom i onda zeljezo prenosi kisik do celija. A hemoglobin se nalazi u eritrocitima pa se moze desiti da npr.ima nevezanog zeljeza pa se pokaze na nalazu zeljezo ok, a hemoglobin nizak.
Da vas to puno ne zabrinjava, to je u trudnoci sasvim normalno, fizioloska anemija zbog povecanog stvaranja krvi za bebu. Opet, neka vam dr.objasni.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvna slika i Urin
9.2.2010 12:24:14   
Mamica24
super Atarka user posted image hvala ti... ma znam da imaju neke veze user posted image user posted image pa onda kažu ako ti je nisko željezo brzo se zamaraš, zadišeš bla bla jer ti ne dolazi dovoljno kisika tamo gdje treba bla bla...

Ja još uvijek pijem fersan forte za željezo a do skora sam pila one Toteme.


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvna slika i Urin
20.4.2011 14:18:03   
djoisa
evo ja da podignem temu..

stigli su mi nalazi urinokulture, ali mi mi nisu jasni, naime u nalazu urina pise:
U.leukociti - neznatno poviseni, Epitelne celije - dosta, Bakterije - dosta, ostalo OK, 
a nalaz urinokulture - sterilan za sva 3 uzorka..
nije mi jasno kako je moguce da je uoceno prisustvo bakterija a urinokultura sterilna..
ima li neko da to malo pojasni? jeste li imale slicne nalaze?

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvna slika i Urin
20.4.2011 14:21:08   
Lady26
Po meni to znaci da nije izolovana nijedna vrsta bakterija....samo ce ti propisati neku terapiju i da pijes brusnicu ili uvin H caj....
Super je sto je UK sterilna


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvna slika i Urin
20.4.2011 14:25:59   
animagical
urinokultura je daleko pouzdaniji nalaz, meni svaki put bude isto tako, ali stvar je u casici koju koristis za davanje obicnog uzorka...naime gdje ja radim lab nalaze te su casice za obicni urin one jednokratne plasticne, kao za izlete i naravno same po sebi nisu sterilne...otuda bakterije, zbog nesterilnog uzimanja uzorka. takodjer ako dajes uzorak u nekom wc-u gdje radis nalaze, ne mozes se ni pripremiti za davanje urina u smislu pranja, eventualno vlazne maramice, i meni bude tesko pogoditi srednji mlaz... to se zezne nalaz. ako je urinokultura ok nemas brige. user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvna slika i Urin
20.4.2011 15:34:58   
djoisa
i meni je logicno da je urinokultura sigurniji nalaz..ali posljednja dva nalaza urina su imala bakterije i to prvi put pisalo masa bakterija, a drugi put dosta..ocekivala sam lose naze urinokulture..ali ipak je izgleda sve u redu

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvna slika i Urin
20.4.2011 15:40:31   
Lady26
Dok je UK sterilna znaci da nije nijedna izlovana, tipa E. coli i sl...
Ja sam u trudnoci imala vjecito bakterije u mokraci ali UK sve sterilne hB....
To ces rijesiti cajevima, peri se kamilicom....
user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:10:50   
palachinken
Žene,
na nalazu urinokulture piše prisustvo bakterija 10^4
Nije specificirano neko ime bakterije
i ima neka tabela antibiotika na koje reaguje (nemam ovdje nalaz pa da tačno prepišem na koje, upamtila sam da na amoksicilin ne reaguje)

Ne znam je li to i koliko strašno. Obzirom da je subota i da se ne radi do srijede, da li da zaganjam kakvog doktora ili mogu čekati do srijede da vidim s njim?




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:28:47   
animagical
ja skromno mislim da se mozes do srijede izapirati velikim kolicinama caja od prave brusniceuser posted image i malo bolje zamotaj ledja i bubrege, za svaki slucaj..user posted image tj ako te sta ne boli?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:30:34   
palachinken
Ma ništa me ne boli, nit me šta peče, nego stigli nalazi, a ja po baksuzluku pročitam članak na rr o prijevremenom porodu kojeg može uzrokovati izmedju ostalog i  bakterijska infekcija anamo dole.

Znači brusnica, i da je pijem i da se perem njome. Hvala.




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:31:34   
malena27 RR
piti doooooosta brusnice, javi se svom ginekologu, vjerovatno ce ti dati i neke antibiotike tipa klamoksil sa sirokim spektrom djelovanja ali u dozama koje se preporucuju trudnicama....

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:33:46   
Apotekarka
SVakako mislim da ce ti ukljucit antibiotik zavisno koja je bakterij a pi brusnicu i slobodno limuna nacjedi da pobijes te bajkeuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:34:37   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ma ništa me ne boli, nit me šta peče, nego stigli nalazi, a ja po baksuzluku pročitam članak na rr o prijevremenom porodu kojeg može uzrokovati izmedju ostalog i  bakterijska infekcija anamo dole.

Znači brusnica, i da je pijem i da se perem njome. Hvala.






Ispiraj se kamilicom i pij brusnicu ja se tako liječim pa do srijede preventive radi

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:36:09   
palachinken
E hvala vam žene. Probaću ga danas uganjati doktora na telefon , valjda nije gdje god na moru user posted image ili već gdje doktori idu kad imaju slobodnih dana. A onda ću posaditi brusnicu na vikendici, 40km/kg suhe brusnice, dobar biznis user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *