|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika i Urin
22.11.2012 19:09:50   
Cenzura83
Drage moje,
radila sam nalaz KS i urina, Ks ok, međutim u urinu imam proteine. Dr. mi je dala da radim UK i kaže da ne paničarimo dok ne vidimo na UK šta se dešava, a ja sam se već zabrinula. Pritisak mi je 110/60, tako da nije visok, a samo sam to našla na netu da je povezano. Jel neka imala sličnu situaciju, da me malo utješi. Tek mi je 8ma sedmica.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Krvna slika i Urin
23.11.2012 11:39:41   
Vedica

IZVORNA PORUKA: Cenzura83

Drage moje,
radila sam nalaz KS i urina, Ks ok, međutim u urinu imam proteine. Dr. mi je dala da radim UK i kaže da ne paničarimo dok ne vidimo na UK šta se dešava, a ja sam se već zabrinula. Pritisak mi je 110/60, tako da nije visok, a samo sam to našla na netu da je povezano. Jel neka imala sličnu situaciju, da me malo utješi. Tek mi je 8ma sedmica.


Ja nisam imala problema sa proteinima ali sam svaki put u nasem DZ imala 'masu bakterija' i svaki put dr. se zabrine, ja uradim UK a ona sterilna.
Ne mora znaciti ali mislim da uzimanje uzorka u nasem DZ doprinosi nekim losijim nalazima.

Naravno uradi UK pa ces vidjeti, a probaj se smiriti i misli pozitivno user posted image

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Krvna slika i Urin
24.11.2012 9:46:28   
Cenzura83
Hvala Vedica,
nadam se da će UK biti sterilna, aBd. Jučer sam predala uzorak, tek oko utorka su rez., pa se nešto nadam da će to sve biti ok. Pravo si me utješila sa tim info.user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 13:52:23   
tratinčicaa
Pozitivni ketoni u urinu..nekome poznato? Iskustva? Malos am guglala....pripisuju ga nekom gladovanju, a ja nisam primjetila da sam gladna...da napomenem nema glukoze u urinu, znači nije opasno... user posted image Onda šta je?!

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 14:23:54   
ada_
Ketoni u urinu, uz normalnu razinu šećera u krvi (i OGTT) nisu nikakva opasnost.
To je znak da se u ne unosi dovoljno glukoze ili je metabolizam pojaćan (trudnoća) te onda organizam oslobađa glukozu iz masnih stanica,da li dobijas na tezini,pojacaj unos ugljikohidrata (ne nužno čokolada i sl., koristit će i npr. malo više žitarica u prehrani).

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 16:01:11   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ada_

Ketoni u urinu, uz normalnu razinu šećera u krvi (i OGTT) nisu nikakva opasnost.
To je znak da se u ne unosi dovoljno glukoze ili je metabolizam pojaćan (trudnoća) te onda organizam oslobađa glukozu iz masnih stanica,da li dobijas na tezini,pojacaj unos ugljikohidrata (ne nužno čokolada i sl., koristite će i npr. malo više žitarica u prehrani).

Niti gubim niti dobijam na težini...sve isto stoji. Ugljikohidrate unosim BAŠ...
Btw hvala puno!!!!!!!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 16:19:34   
ada_
zbog toga su se vjerovatno i pojavili jer beba napreduje a ti ne dobijas na kilazi pa samim tim je kao da mrsas malo poguraj kilazu ali ne brini doktor ce vec reagovati ako bude nesta trebalo...

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 17:47:09   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ada_

zbog toga su se vjerovatno i pojavili jer beba napreduje a ti ne dobijas na kilazi pa samim tim je kao da mrsas malo poguraj kilazu ali ne brini doktor ce vec reagovati ako bude nesta trebalo...

Hvala ti ada, ovo mi puno znači.
Ma inače sam nekako...čudna, nije mi ni krvna slika baš najbolja...kao da sam malaksala stalno..još nizak pritisak, haos! Horizontala najčešće... user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 17:53:35   
ada_
malaksala si zbog pritiska koji je nizak a i ovo vrijeme je uzasno pa ti je i od toga tesko,a uzimaj sto vise vitamina C i pravi sebi frapee oni su super ja nisam imala problema citavu trudnocu sve bilo super krvna slika extra,a inace sam se patila sa niskim pritiskom i stitnom zlijezdom prije t,izbjegavaj sunce i sto vise odmaraj i bice sve ok...user posted image

< Poruku je uredio ada_ -- 8.5.2013 17:54:24 >

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Krvna slika i Urin
8.5.2013 18:07:25   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ada_

malaksala si zbog pritiska koji je nizak a i ovo vrijeme je uzasno pa ti je i od toga tesko,a uzimaj sto vise vitamina C i pravi sebi frapee oni su super ja nisam imala problema citavu trudnocu sve bilo super krvna slika extra,a inace sam se patila sa niskim pritiskom i stitnom zlijezdom prije t,izbjegavaj sunce i sto vise odmaraj i bice sve ok...user posted image

Štitnjaču i ne pominjem user posted image šta je s njom, ko zna!? Ma nastojat ću da se malo dopingujem prirodnim metodama....nema mi druge. Ljubim te i hvala još jednom! user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Krvna slika i Urin
23.9.2013 12:13:29   
Mama_Mia
Je li neko imao problema sa trombocitima? Kod mene su na početku trudnoće bili na samoj granici a sad sam u 6. mjesecu i stalno mi opadaju..na posljednjim nalazima koje sam radila prije skoro mjesec dana bili su 104 a oni se inače kreću 120-380 ..uz to, velikih problema imam i sa venama user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 8:33:58   
ena0002
Imala sam ja....konstantno su mi opadali...kad sam pocela citati po netu istraumirala se ziva...pa sam odlucila da nista ne citam i da slusam dr...ja sam evo pred kraj trudnoce ali citavu trudnocu sam jednom mjesecno vadila krv a nekad i cesce....uglavnom meni su bas rano poceli opadati....i konstantno opadali....onda jedan mjesec se podigli u okviru ref vrijednosti....samo znam da sam tad jela jagode i konstantno jedem malo vise kokica....onda su nakon toga opet opali...zadnja najniza vrij je bila 118 i tad sam malo vise pocela kokice jesti i evo sad zadnji nalaz opet su porasli ...sad su 158...iskreno moj gin nije puno frku dizo oko toga samo je govorio evo praticemo.....meni je sreca eto sto su se u dva navrata i povecali a od cega stvarno ne znam...inace jedem sve manje vise isto osim tih jagoda kad im je bila sezona i kokica...i pijem svaki dan casu soka od cvekle u koji iscjedim pola limuna...uglavnom skontala sam da je kod nekih zena to tako u trudnoci a poslije poroda se sve vrati u normalu

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 14:37:53   
Mama_Mia
Baš ti hvala ena0002 na odgovoru i što si me malo ohrabrila, ja sam jučer bila kod svoje doktorice i rekla mi je da opet vadim nalaze za sljedeću kontrolu, i da se trombociti kod trudnica mogu tolerisati sve dok ne opadaju ispod 100..probat ću to sa kokicama, a jagoda sam se vala najela čitavo ljeto, ako mi nisu tad porasli neće nikad user posted image ..vidjećemo kakvi će biti nalazi..nadam se dobri user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 14:46:10   
dambolina
ja sam upravo podigla svoje nalaze krvi i urina i hvala Bogu zeljezo popravila, sad je 12,3, a prije mjesec je cinimi se bilo 5 ili6. Nego me brine sto su mi nasli bakterije u urinu i poviseni su mi leukociti, a ja nikakve simptome nemam. Prosli put mi je bio slican nalaz a urinokultura sterilna. Kako to moze biti? Brinem se jer sam na djecijem nalazu procitala da je do prijevremenog poroda doslo zbog "leukocitoze majke"... ima ko kavu pametnu?

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 15:08:38   
ena0002
Moj urin predzadnji put je bio pun bakterija i leukociti bili 10-12....gin mi cak nije rekao da radim urinokulturu vec kao vise caja od brusnice....ja sam pila 3 solje Pancicevog caja svaki dan i jedno 3 dana po 2l brusnice, kupila suhu pa kuhala i sad urin OK, leukociti i bakterije se smanjile,
Mama_mia probaj sa kokicama...iskreno ja ne znam od cega su se meni u par navrata povecali...meni je dr opste prakse rekao da sve dok su iznad 100 da je OK...medjutim prijateljica mi je rekla da je u bolnici kad se ona poradjala bila zena sa trombocitima 70...tako da ja ipak mislim da je to trnutno stanje prouzrokovano trudnocom pa se eto tjesim da ce ipak sve biti OK

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 15:17:52   
Mama_Mia
Hvala draga, vidjeću na čemu sam kad izvadim nove nalaze..u međuvremenu probat ću to sa kokicama.. kada sam pitala svoju dr. kako da popravim trombocite, šta da jedem, rekla mi je da se hranom ne može uticati na to, da striktno izbjegavam hemikalije, domestos pogotovo, kao to utiče na koštanu srž..

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Krvna slika i Urin
27.9.2013 15:37:11   
dambolina
ma pila sam pancica, zato mi jest subha. Kontam da nije sta drugouser posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 14:36:07   
grozđe
Evo i ja uzela svoje nalaze... zeljezo sa 27 spalo na 11 i dalje je u normali.... leukociti u rinu 10-15 , a do sasa bili 1-2 ili 2-3...bas me nesto nervoza spucala....trazila am po netu pise da je i to normalno za trudnocu.... picu brusnicu do kontrole...

sta vi mislite? da li ste imale slicno?

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 14:52:46   
Mama_Mia
Ja ću nalaze tek kasnije nekad raditi, sredinom mjeseca, treba prvo vitaminima da se napucam, ja to obično tako, tek kad trebam nalaze vaditi ja se bacim na posao da popravljam krvnu sliku user posted image ..mada doduše nikad nisam imala nekih problema hB..ja koliko znam u trudnoći se svakako kvari krvna slika i sve je to popratno, tako da mislim da nemaš razloga nekog za brigu, svi bi mi željeli da nam je sve idealno, nalazi, trudnoća i sve ostalo al nekad stvarno ne možeš uticati na to, dok neki doktori to preuveličavaju..vidjećeš opet šta ti kaže tvoj gin.sve će to biti ok, vidjećeš akoBogda..držim ti figeuser posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 15:02:18   
grozđe
Mama_Mia ista sam ti takva, udarim po brusnici prije nalaza urina user posted image ... ma zaboravila sam da sam bila dobro prehladjena prije 15 dana i vjerovatno se pokazalo na leukocitima... abd brzo ce i kontrola....

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 15:24:57   
Mama_Mia
Ti pred kontrolu uradi nove nalaze, sigurno će biti bolji user posted image user posted image ..šalim se..ma čovjek se bespotrebno optereti kojekakvim stvarima i zaboravi da uživa u trudnoći..no sikiriki, samo nek je user posted image dobro, sve ostalo može sačekati

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 15:43:55   
minchis

IZVORNA PORUKA: grozđe

Evo i ja uzela svoje nalaze... zeljezo sa 27 spalo na 11 i dalje je u normali.... leukociti u rinu 10-15 , a do sasa bili 1-2 ili 2-3...bas me nesto nervoza spucala....trazila am po netu pise da je i to normalno za trudnocu.... picu brusnicu do kontrole...

sta vi mislite? da li ste imale slicno?


i ja sam imala oko 15 leukocita i nesto bakterija,isto sam se bila zabrinula, ali doktor nije, jer nisam imala iscjetka neugodnog mirisa niti me pekla mokraca, samo je rekao mnogo mnogo tecnosti, a da mu se javim obavezno ako me bude peklo ili se pojave drugi neugodni simptomi....ali ja sam ga poslusala, pila tako reci na silu tecnost i sve super user posted image hvala Bogu ne znam za urinarni trakt iako sam eto imala i leukocite i bakterije, ali i dalje radi prevencije pijem ponekad Pancicev caj protiv bakterija, kad se sjetim kupim limuna pa udarim par dana po limunadi (usla sam u 5.mjesec trudnoce) ...procitala sam da bakterije ne vole da im se mijenja kiselost flore pa se pridrzavam toga... znaci jedan dan casu-dvije jogurta, drugi dan caj, treci limunadu, pa onda jedno vrijeme samo vodu i tako bar po 1 l na dan, a nekad i vise (trebalo bi vise, ali meni se ne trazi i ovo se tjeram zbog svoje user posted image )

tako da ne brini, ako se ginekolog nije zabrinuo i dao terapiju, preporucujem ti samo tecnost i opet tecnost i doci ce na svoje :D ipak smo u drugom stanju i ne poznajem trudnicu koja nije imala bar malo leukocita, bakterija, bjelancevina u urinu :) ako se djeluje na vrijeme, nema razloga za brigu user posted image

puno pozdrava, samo hrabro drage moje user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 15:57:05   
Thana85
I ja od doktora,imam bjelančevine u urinu,dosta leukocitauser posted image ,nešto bakterija

Sad od svega toga njemu najgore ove bjelančevine,kaže puno čaja brusnice,kamilice i za 10 dana da vadim opet nalaz urina i da mu donesem.Ako bude isti,da ću pit antbiotike.user posted image
ja pijem litru brusnice dnevno,vec mi je muka, ko ce tako jos 9 dana.

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Krvna slika i Urin
1.10.2013 15:59:12   
grozđe
Hvala drage moje....

evo ja sam usla u 7,mjesec i imam iscjedak normalan..lagano zuckast , bez mirisa... piti cu brusnicu pa cemo vidjeti sta kaze doktor i onda opet vaditi nalaze....

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Krvna slika i Urin
3.10.2013 15:51:23   
Elaa
Drage moje danas sam se pravo nesto zabrinula i pravo sam tuzna, radila sam nalaz urina i imam dosta bakterija i štapicastih bakterija user posted image , od ponedjeljka cu raditi urino kulturu. Tako se plasim da nemam e.colli user posted image user posted image . Koje cajeve smijem piti, za brusnicu znam. Da li je neka od vas imala takav problem ? Bas sam nasekirana !

LP

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *