|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:36:38   
animagical
vjeruj meni je gin znao na telefon reci sta da uzmem, najlakse ti je nazvati, posebno ako ides privatno gin. a dosad sam popila dvije ture antibiotika, jednu u drugom mj a jednu u cetvrtom i bebi super napredan. ali dok koga ne uganjas pristavi serpu brusnice...i fakat utopli se, da ne hodas i ti bez potkosulje? 

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:38:36   
palachinken
Da me vidiš u čemu sjedim na poslu ahahah i eskim bi se raskomotio.
Potkošulja, gaće dozavrat, hlače Z gumom, majica, debeli džemper, a na nogama one uggsice čizme. user posted image




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 13:41:14   
animagical
ahhaahhaha dobra si-i u pravu si-raskomoti seuser posted image al puno tecnosti i nista slatko, baje se hrane seceromuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Krvna slika i Urin
30.4.2011 14:59:42   
Anoniman
Palachinken nije to toliko strasno, ja sam znala 10 na 4 izlijeciti samo brusnicom i nemoj slatko jesti, izbaci jer slatko pogoduje razmnozavanju bakterija, jedan dan pij limunade dosta, drugi dan donat Mg i do srijede ima da budes nova. A ako ti ukljuci antibiotik to ce biti po antibiogramu koji si dobila uz nalaz. 

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Krvna slika i Urin
10.5.2011 14:45:37   
minie
Drage moje, ja sam nova na forumu i obzirom da kometnirate nalaze krvne slike i urina i ja bih se malo pridruzila. Naime, prije 2-3 dana sam vadila krv i sve je ok osim enzima AST i ALT, a oni su koliko sam mogla saznati sa neta, vazni za jetru. Njihove vrijednosti su dvostruko uvecane od max dozvoljene u referentnom intervalu. Da li je moguce da je na to uticala tableta Utrogestan koju sam prije vadjenja krvi popila. Naredne sedmice sam narucena na kontrolu i jako se brinem. Da li ste vi bile u situaciji kao i ja, da li je ijedna imala povecane ove vrijednosti? Molim vas da podijelite svoja iskustva sa mnom.

Hvala i veliki pozdrav svim mamama :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Krvna slika i Urin
10.5.2011 23:38:40   
animagical
svi lijekovi idu kroz jetru i ugl remete transaminaze...koristi ga vaginalno i rijesen problemuser posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Krvna slika i Urin
24.5.2011 20:23:28   
nicaze
Danas mi je stigao nalaz od urinokulture i pise:
patogene bakterije nisu nadzene a dolje ispod pise broj zivih bakterija u 1 ml urina je 10^2 jako se brinem mada mi je dr koja djeli ove nalze rekla da nisu losi al me ipak strah da li je puno strasno sto pise 10^2?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Krvna slika i Urin
24.5.2011 20:25:11   
palachinken
nicaze, to nije nista strasno. pij čajeve i biće sve u redu.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu nicaze)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Krvna slika i Urin
24.5.2011 20:30:37   
nicaze
uhh cajeve pijem pogotovo brusnicu...mislim da cu puknuti od njih hehe al ipak nista nije tesko kad je bitno za user posted image u svakom slucaju hvala ti puno...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Krvna slika i Urin
12.6.2011 10:33:17   
babybee
Ja sam takodjer radila nalaze prije par dana i ovako pise: RBC 3.71 a vrijednosti od 3.80-5.30.. znaci manje od normalnog MCH 32.9 VRIJEDNOSTI 27-32,POVECANO..PDW 18.1 normalno 1' - 15. U urinunesto bakterija,, epitela i amorfnih fosfata..leukociti u urinu 2-4. Zna li itko protumaciti, ja ne znam ni sta ove gore vrijednosti znace ?? user posted image

(odgovor članu nicaze)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Krvna slika i Urin
22.6.2011 13:32:27   
Sandrich
ima li neko kakav savjet za brojne bakterije u urinu a da nisu tablete?

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu babybee)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Krvna slika i Urin
22.6.2011 13:35:29   
gerberka
čaj brusnica iz apoteke..uzmi onu njemacku u crvenom pakovanju, 250 gr oko 12 km..super je..eto sandrich user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 62
   [Obrisana poruka]
22.6.2011 13:36:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Krvna slika i Urin
22.6.2011 13:37:33   
Sandrich
hvala Gerbo user posted image kupila sam sebi i frisku brusnicu pa jedem al ne smijem puno jer mi se od nje stvara kiselina u zeludcu hebi ga user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Krvna slika i Urin
22.6.2011 13:38:33   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: Iman83

Domaći bijeli luk u jogurt ujutro i navečer, još bolje ako je jogurt s svim onim kulturama, ili acidofilno, kefir....

to cu svakako probati ionako mi se stalno nesto jede bijeli luk user posted image user posted image user posted image hvala puno

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Krvna slika i Urin
27.6.2011 12:00:47   
babilon
Imam pitanjce, gdje se u Sarajevu vadi urinokultura? Nesto sam procitala da moze samo na ILidzi? Sta je sa vrazovom i DIP-om?
daleko mi ilidza pravo i ama bas nikako usput do posla ;/ i koliko se cekaju nalazi za urinokulturu x3 ;D

hvala vam1

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Krvna slika i Urin
27.6.2011 12:12:13   
animagical
u starom gradu, preko puta vijecnice...samo uzmi tri uputnice od opste prakse i u apoteci (lakse ti je tako) tri bocice za urin, plasticne, da ne ciljas u epruvete... uzorke predajes od 8-12 a nalaz za sedam dana od prve predate bocice...

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Krvna slika i Urin
27.6.2011 13:07:03   
mala75
ja sam radila u Sa u privatnoj poliklinici Aleja dr Kandić. to je ono kod Inat kuće, nije mi trebala uputnica, platila 50KM i tri jutra nosila za urinokulturu. Inače i oni šalju na Ilidžu na analizu to sam vidjela kad sam dobila nalaze. čekaš 7dana i već je neko rekao kupi u apoteci sterilne bočice za urinokulturu.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Krvna slika i Urin
27.6.2011 14:10:25   
babilon
e hvala vam puno zene! Sutra idem da vadim urin, woohoo ;D

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Krvna slika i Urin
21.11.2012 11:47:46   
Jeca_Perec
jutros radila nalaz urinauser posted image

i stoji ketoni 4.0, da li je neko od vas imao povisene ketone ? citala sam da ketoni mogu poviseni radi gladnoce i u slucaju secerne bolesti..

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Krvna slika i Urin
21.11.2012 11:52:23   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

jutros radila nalaz urinauser posted image

i stoji ketoni 4.0, da li je neko od vas imao povisene ketone ? citala sam da ketoni mogu poviseni radi gladnoce i u slucaju secerne bolesti..



pa jedi li gladovalauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Krvna slika i Urin
21.11.2012 14:35:41   
mamina princeza
meni su ketoni u prvoj trudnoci bili poviseni pa sam se brinula - nisam nesto ni bila gladna ale to valjda jesam malo :) i n a ponovljenom urinu bili su ketoni. glukoza mi je bil aok poslije toga i iz krvi i z urina. takod a ne mroa znacitiodmah daje nesto opasno.

poslije nekog vrmena nije mi bilo vise ketona u urinu

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Krvna slika i Urin
21.11.2012 16:14:04   
Jeca_Perec
mamina princeza

Hvala !user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Krvna slika i Urin
21.11.2012 17:15:57   
Apotekarka
Meni su par puta isto ketoni bili prisutni kao zbog glai jer secer je u nalazima bio ok,ne sikiraj...
Jednom meni mm veli zeno ne sramoti me nalazi su ti ok ali brate prije navecer se najedi da me ne sramotis....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Krvna slika i Urin
22.11.2012 13:44:47   
Jeca_Perec
.. ja danas ponovim nalaz, nigdje ketona .. izgleda da se laborant malo igrao sa mojim zivcima..user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *