|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
31.8.2009 18:13:34   
Mya_81 RR
Osim ovoga što je bubuli napisala mi smo stavljali i prah (ne znam kako se zove, ali je zamjenski za bivacin s obzirom da se bivacim više ne proizvodi)...

Kviki, ako ti je patronažna tako rekla otiđite odmah ujutro da vam očisti, a možda ćete i vi morati nastaviti s tim čišćenjem...ja znam da se nama nakon što je pupak otpao pojavljivala osušena sukrvica koju smo morali nastaviti čistiti da ne bi došlo do infekcije.

Nama je otpao nakon nekih 7 dana....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.9.2009 10:06:44   
Junior
Mom bebcu otpao pupak 7mi dan, masala!!!!!!!!! |Nismo nista stavljali, osim gaze...brzo se osusio, nije bilo cak sukrvice, masala!!!!!!!!!! Pile moje malo!!!!!!!! user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.9.2009 15:58:42   
ALB
Mom Vedadu otpao pupak 19.dan, koristili bazu i bivacin...........

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.10.2009 11:27:08   
teacher75
Mojoj Lani evo vec 15. dan nije otpao pupak pa se vec zabrinula, a koristim bivacin i patronazna par puta ocistila hidrogenom

(odgovor članu ALB)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.10.2009 13:08:39   
Anoniman
Mojoj malenoj je sedmi dan otpao pupak. Redovno smo mijenjali gazu i pospali Bivacin prahom

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.10.2009 13:19:03   
martajay
i pored sve nege, nama je pupak otpao 17. dana, a onda smo se jos ravno 2 meseca patili sa granulonom: 5-6 puta su ga lapizirali, povredjivali i kozu oko pupka, itd. na rodjenju mu je pupak lose bio podvezan, pa se zato sve ovo zakomplikovalo.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.10.2009 13:20:50   
mamaajna
prvom djetetu koje je rodzeno 99godine pupak otpao 7 dan,svezan mu je bio blizu stomaka,gazicom.kad je otpao bio je sasvim suh pupak.dok Iman koja ima 1 mjesec pupak otpao 4 dan al je cujio jos 10,tako da smo ga prasili bivacinom 2 sedmice.a da,njoj je bila stavljena ogromna stipaljka negdje na sredini pupcane,a ostavljena je dugacka i 15cm.budalastina

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.10.2009 12:10:58   
teacher75
evo vec 18. dan i jos nije otpao! a prasim bivacinom i redovno mijenjam komprese, vec sam se zabrinula!

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.10.2009 12:19:18   
istra09
Našoj malenoj je pupak otpao 4.-i dan.
Koristili smo bivacin i sterilne gaze.

Ukoliko nešto ostane u pupku (granulat ili sl.), preporučuje se stavljanje hidrogena (3%), što smo i koristili i sve je bilo super.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.10.2009 21:34:19   
teacher75
evo konacno veceras otpao lani pupak nakon citave 3 sedmice!

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.10.2009 21:39:32   
Apotekarka
Antoniu 9 dan

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
2.11.2009 14:52:19   
lirio
drage moje i ja sam pravo zabrinuta za pupak...mom keni je otpao pupak 6. dan al evo danas mu je u dobar čas 14 dana a pupčić još kvasi...čak sam ga i pedijatru nosila...sreća moja pa sam bila kod dr kad smo vidjeli da pupak malo krvari...kad se nisam onesvijestila....kaže dr da sam vjerovatno prilikom čišćenja 70% alkoholom načela neku krasticu i da će biti sve abd ok....ja sam to ludački čistila, 3-4 puta alkoholom, bivacinom i hiljade sterilnih kompresa....ma imam osjećaj da je to najbolje samo prašiti bivacinom i da će tako najprije zarasti...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
2.11.2009 14:55:27   
Anoniman
Nemoj se brinuti, samo nastavi posipati bivacinom i mijenjaj sterilne gaze...i proce,aBd, sve u najboljem redu.user posted image

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
4.11.2009 23:22:20   
samricak
Mom zlatu otpao pupak 9 dan. Cistili kamilicom i lijepo zarastao. Danas joj je mjesec i 10 dana, ali pupak joj je danas ispupceniji nego do sad, kao da hoce jos da izadje. Da li se to jos nekom desilo?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
5.11.2009 13:44:41   
Mara
Bruni je otpao 8 dan. Svako vecer bi posipala sa 70% alkohola posusila pa onda sa Baneocin praskom posipala , zamotala gazu oko pupcanog batrljka (ne oko stipalice!) i to ostavila tako. Pelena je isla malo preko pupka ali to ne smeta .Kupanje tuttocompletto je pocelo nakon 2 tjedna kad je sve fino zaraslo

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2009 18:03:15   
anidla
4-ti dan nakon poroda, ma bio je cist kao suza....posipali smo bivacinom (ovaj novi) i stavljali sterilnu gazu preko pupka....ma prezadovoljna sam user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.12.2009 20:52:23   
lirio
help...mom malenom je danas 51 dan u dobar čas al i dalje su problemi sa pupkom...skoro sam izludila...danas ga opet vodili hirurgu koji mu je uradi lapizaciju...pupak jednostavno i dalje kvasi, neće da zaraste...inače mu se i krvna slika malo poremetila...skočili mu leukociti...ne znam više gdje da ga vodim...prije par dana je čak i injekcije primao ali ništa ....malo se primirilo i opet po starom...šta da viš radim i gdje više da idem? da li se nekom desilo išta slično...help please...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 0:38:57   
ena23
Lrio jako mi je zao sto je mali u tom stanju, mogu misliti kako se sikiras. Ne znam stvarno za savjet, volila bi da mogu pomoci ali user posted image nemam pojma da se to uopste moze desiti.
Zelim mu da se sto prije rjesi brige i da pupo uredno i cisto zaraste


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 15:29:25   
lirio
draga ena23 ne možeš ni zamisliti kako mi je...ev me skoro sam puklauser posted image ...jutros bili na previjanju jer ja zaista više ne smijem da diram ništa... i njegova pedijatrica je zbunjena kao i mi...ne zna zbog čega i dalje curi...čekamo da vidimo hoćel mu ovaj jod pomoći pa da vidimo šta dalje...jutros gaza bila prilično mokra pa ju je ostavila da taj hirurg pogleda , da nas posavjetuje...poludit ću od brige majke mi...samo gledam svoju bebaču i molim deagog Boga da nam pomogne, da ovo više prođe...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 15:44:58   
ena23
Joj draga stvarno mi je uzasno zao... ne znam sta bi ti drugo rekla osim sabura, valjda i ti doktori nasi vise pomognu... ljubi mi pace svoje i nemoj se puno sikirati, bebica to osjeti.
A jooj zar nema neka mama koja mozda zna nesto o ovome???

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 15:51:01   
martajay
draga lirio, moja beba se 2 meseca patila sa pupkom. 5-6 puta je lapiziran, kvasio je, nikako granulon da nestane... bas smo imali problema... lapiziranje mu je povredilo i kozu oko pupka, pa je sve izgledalo kao velika opekotina... svaki drugi dan smo isli na kontrole... i polako se sredilo.... mi mu nismo proveravali krvnu sliku tada, tako da ne znam da li se i u njoj nesto "desavalo"... uglavnom, pupak je od tada odlican...a mislila sam da se nikada nece srediti...  mada, treba uraditi analizu tog iscetka iz pupka da se vidi da li postoje neke bakterije... 

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 16:10:24   
lirio
drage moje hvala vam što ste se javile, ne znate koliko mi to znači...nekako malo skrenem misli...
martajay kako izgleda pupak nakon lapiziranja..mom malenom je dosta crven a i rupica je nekako veća...jel to od tog srebrenog sulfata crveno ili ? jesi li na kontrole išla hirurgu ili pedijatru...mi idemo i ujutro i navečer na previjanje i usput pedijatrica to pregleda...a hirurg nam je rekao da dođemo na kontrolu za 7 dana...ljubim vas puno...i jedva čekam odgovor...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.12.2009 20:11:34   
lirio
mile moj, pupak je loš, pedijatrica kaže...sutra će nas vjerovatno smjestiti u bolnicu pa ćemo vidjeti šta dalje...užasno se bojim za svoje maleno...ima li ko slično iskustvo????????????

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.12.2009 11:08:59   
martajay
pupak i koza oko njega su mu crveni od lapiziranja, jer je lapis zahvatio osim granuloma i zdravu kozu. to nije strasno, samo treba negovati vazelinskom gazom i rivanolom... nadam se da ce sve biti u redu ubrzo. znam koliko se bojis... i ja sam umirala od straha da ne dodje do neke teske infekcije... ma uzas - to je greska onog/one koja je prerezala pupcanik, jer ga je prerezala suvise visoko i stvorio se granulom koji i pravi sve te probleme... javi sta je bilo!!!
(mi smo pupak "sredjivali" na hirurgiji na kosevu. pedijatrica nije imala veze sa tim)
sretno, i drzi se, i ljubi bebu, i javi sta je bilo!


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.12.2009 23:00:37   
lirio
ev nas kod kuće nismo u bolnici hB...pupček danas bolje...pregleda ga i hirurg ponovo i kaže da je ok, ne curi zasad, samo da se nastavi sa previjanjem(previjaju ga jodom i nečim još i stave sterilnu gazu)...danas sam i ja bolje al nisam mirna jer se i dosada deševalo da bude ok pa opet procuri...dr još kaže, s obzirom da dugo curi i da je bris ok, da postoji mogućnost da je u pitanju i nekakva ,,dublja komunikacija" sa mokraćnim putem koji se biva trebao zatvoriti prekidom pupčanika...biva to samo nekako prođe i da je veoma rijetko da se to riješi operacijom...sad samo previjamo i pratimo...idemo kod pedijatra na pregled i previjanje svaki dan 2x i po potrebi, kao danas, pregleda ga i hirurg....
martajay da li si ti kupala svoju bebicu, koliko često i kako...ja svoje pile sad ne smijem kupati od straha, bojim se da mu i to ne da da ranica zaraste...ljubim te što si tu bila za mene jer puno ti pomogne kad znaš da je neko ima sl iskustvo i da je sad sve ok...pusa veliiiiika za tvoju bebicu i tebe naravno...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *