|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 19:30:32   
Atarka
Ja sam protiv dojenja na javnom mjestu. Dojim svoju bebu i imala sam priliku da ga dojim na ped.klinici Jezero (gdje je bio smjesten 3 dana zbog zutila). Nisam se nimalo ugodno osjecala dojiti pred drugim nepoznatim mamama i sestricama. Sada izlaske tempiramo prema njegovom rasporedu podoja. Ne smeta mi kad vidim neku mamu da doji u parku i sl., ali ja ne bih ako ne moram. Koliko god to bio prirodan cin, ipak sam za sklonjanje od javnosti.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
11.3.2010 16:25:24   
ssssss
svaka čast na ovoj temi!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image
hvala vam.... puno ste mi pomogle....prije nekoliko dana sam bila izašla sa bebom, ali ubrzo mi je tražio da jede...bilo mi je neprijatno, pa smo otišli kući, iako su svi koji su bili samnom govorili da ga dojim...sada kada sam pročitala sve ovo imam drugo mišljenje.....
sad idemo u šetnju puno sretniji i opušteniji....................user posted image

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
11.3.2010 17:50:30   
Visnja RR
samo ti draga doji kad god bebica zatrazi i bilo gdje... nema ljepseg prizora user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ssssss)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
30.3.2010 0:16:38   
nasa princezica
Bitno je da je beba zadovoljna....mjesto dojenja nam nije bilo vaznouser posted image Nadje se nacin kako to obaviti,pa cak i kad je nelagodno bebic kad pocne da doji okruzenje se zanemariuser posted image  

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
30.3.2010 8:47:42   
faris06
I ja vise volim da dojenje obavimo kuci pa tek onda u setnju. Nekako  mislim da je to intiman cin, a i opustenija sam. Medjutim par puta se Hena uskenjkala, pa smo to obavili  u javnosti. E tu se sling pokazao opet super, zamotala sam je u maramu, tako da se nista nije vidjelo, ali i pored toga  ja sam bila nekako napeta. Iako nemam nista protiv dojenja na javnom mjestu , ja sam ipak za intimu svoga doma, ali kad se mora,  mora se.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
30.3.2010 9:01:52   
ena23
Hm, ja sam cini mi se nekada pisala na ovu temu ali mi se sada promjeio stav. Dakle, posto  mi je pumpice na vrh glave i ne mogu je vise ocima smisliti, a ionako pozleim bebu dojiti, mi idemo svagdje bez flasice. Ako beba to trazi mama zavrne majicu i dojimo i bas nas zaboli hoce li nas neko krivo pogledati. Doduse, moram dodati da smo se malo obnovili, uzeli novi bi-bi koji ima skroz zatamnjena sva zadnja stakla, tako da smo cesto tu pa se ono bas razrahatimo user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
30.3.2010 11:01:17   
mila81
I ja sam za dojenje, ali i da to bude sa mjerom i prikladno situaciji, za sve postoji rjesenje, malo se zaklonit, prekrit dijete necim i sve to obaviti, jer dijete je najprece, a od dojenja nema nista ljepseguser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
30.3.2010 11:13:55   
Lejla Ka
Slažem se, kad je mama opuštena po pitanju dojenja u javnosti uvijek se može naći neko skrovito mjesto i diskretan način. No sasvim mi je razumljivo da neke žene osječaju da im je dojenje preintiman čin za bilo kakvu vrstu javnosti, makar i najužu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 16:33:41   
bebbe RR
Da ne otvaram novu temu, veeć sam rekla da sam mislila da ne bih nikada, a sada evo već 18 mjeseci dojim gdje i kada je potrebno mojoj curici. Ona je već velika pa pokazuje malo želje za sikom kada smo vani i to mi je baš lijepo. Nego, hoću da kažem da smo u nedjelju cijeli dan bili u Zagrebu i u jednom šoping centru Ema se je sjetila sike, a mi smo ugledali putokaz ka "sobi za dojenje" i od čiste znatiželje otišli smo u taj prostor i oduševili se - to je lijepa prostorija, prilagodjene, umirene svjetlosti u kojoj se čuje neka relaksing muzika, a za mame i bebe je najmeštena odličana, ubodna i preudobna fotelja za dojenje te stolica za noge... Potpuno sam se oduševila ovom osvješćenošću! MM kaže da su i po slovenačkim centrima takvi prostori, ali ja nikada nisam ni obraćala pažnju. Ne znam da li u BiH postoje, a bilo bi lijepo da ih ima... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 20:55:54   
leona81
naravno da ne postoji ama bas nijedna takva prostorija...u BBI centru ima prostorija za presvlacenje bebe a i Central hotelu al je to u sklopu wc-a

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 21:12:10   
moja barbika
Kod nas u Zenici toga nema cak ni u djecjem duspanzeru,stvarno je sramota.Plus dodju i muzevi sa zenama i stvarno nema mjesta gdje bi majka mogla nahraniti djete.Uzas

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 21:26:45   
mala86
ja sam za dojenje u javnosti,naravno malo skrivecki,jer kod nas jos ima primitivaca,kojima je to nesto "uzas" i koji blenu-poglej je doji!!!!!
ja sam neki dan u TC u Zenici nahranila malca,stavila kolica ispred da nismo bas skroz na vidiku,ali zbog toga nisam htjela ici u wc ili kuci

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu moja barbika)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 22:47:24   
bebbe RR
Kazu da slika važi za hiljadu riječi, pa da vidite kako to o čemu sam pričala izgleda - jedan mali dio sobe za dojenje.

user posted image


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 22:49:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Kazu da slika važi za hiljadu riječi, pa da vidite kako to o čemu sam pričala izgleda - jedan mali dio sobe za dojenje.

user posted image


ovo je stvarno extra. steta sto kod nas nema nista slicno. ja dojim u bbi kad se zadesim u gradu, pa mi se jadna beba stalno trza kad se ukljuci susilo za ruke il kad neko pusti vodu user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 22:56:58   
faris06
user posted image

ma da ima kod nas negdje , ja bi bila redovan gost, moze se nakon podoja malo i odspavati user posted image , jos kad bi bio TV!
Ja ugledavsi sliku mislila neko se slikao  u kucnoj atmosferi, nisam gledala  prethodne postove!


_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:01:14   
bebbe RR
Da se razumijemo, ja sam dojila gdje i kada sam stigla kada je beba bila manja. Nije bilo šanse da odem u WC dojiti. Nek' svi oni kojima to smeta idu jesti u WC. Poktrijemo se pelenicom da zaklonimo pogled i dijete stretno, mama isto. A fotelja je fakat čudo! Udobno i preudobno....

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:05:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Da se razumijemo, ja sam dojila gdje i kada sam stigla kada je beba bila manja. Nije bilo šanse da odem u WC dojiti. Nek' svi oni kojima to smeta idu jesti u WC. Poktrijemo se pelenicom da zaklonimo pogled i dijete stretno, mama isto. A fotelja je fakat čudo! Udobno i preudobno....

nisam ni ja nikad dojila u WC, al u BBI ima prostorija za presvlacenje beba odmah pored WC-a tako da sam tamo par puta dojila, al se svi zvukovi iz WC-a cuju user posted image u Merkatoru na Ilidži takodjer ima prostorija, ne cuju se zvukovi al je bilo prevruce, to je bilo prije par mjeseci, nahajcali grijanje isto ko u sauni, preznojile se i ja i beba user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:09:10   
bebbe RR
Znaš, ja radije biram svoj auto nego te neke "prostore". Nikada ih nisam ni tražila, a ne bi ni ovaj našla da nisam slučajno i oduševila se!!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:11:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Znaš, ja radije biram svoj auto nego te neke "prostore". Nikada ih nisam ni tražila, a ne bi ni ovaj našla da nisam slučajno i oduševila se!!

eh, ja ne vozim, tako da kad sam bez mm u setnji, prisiljena sam il na takve prostore ili da bjezim kuci, jer ipak ne mogu bas u centru grada dojiti, gdje je guzva i stalno neko prolazi, a jos kad je hladno vani, nema sanse...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:12:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Kazu da slika važi za hiljadu riječi, pa da vidite kako to o čemu sam pričala izgleda - jedan mali dio sobe za dojenje.

user posted image



Miline...! Kod nas će možda za 20-30 godina uvesti te sobe za dojenje!
Ja dojim gdje se zatrefimo,malo se "sakrijemo" ukoliko je to moguće,ili se bar okrenemo leđima većini i prebacimo pelenu.Stan mi nije baš blizu grada da bih mogla trčkarati tamo-´vamo,a ne pada mi na pamet po prljavim toaletima da dojim!

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.5.2010 23:14:25   
Ilhana RR
mene je jednom potrefilo da podojim u wc al to je bilo zato sto je Lamija se bila ukakila i ja joj promjenila pelenu i da izadjem ona u plac, znala sam da treba da jede i reko haj zacas cu ovdje...

Kod nas u mnogim shopping centrima ima posebna soba za dojenjem udjes u tu sobu tu su kauci i imaju i mikrovalne da ugrijes hapu ako nedojis ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
19.5.2010 11:33:48   
Mya_81 RR
E, što ti je zapad...svaka im čast user posted image Šta ćeš kad ljudi razmišljaju pametno i na taj način privlače mame s malom djecom da dodju u shopping....kod nas rade sve samo da ne dodješ user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
19.5.2010 11:46:49   
rose 87
IZVORNA PORUKA: Mya_81

E, što ti je zapad...svaka im čast user posted image Šta ćeš kad ljudi razmišljaju pametno i na taj način privlače mame s malom djecom da dodju u shopping....kod nas rade sve samo da ne dodješ user posted image user posted image user posted image

da ne ponavljam potpisujem...
i ja vecinom u autu dojim,ali mi bezveze da ni u DZ nemaju bar neku prostoriju gdje mozes dojiti dijete,kad treba vakcinu da primi to je muka,djeca galame pa se on unervozi i sve sto bi ga i hranila tu nemoguuser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
24.5.2010 3:49:03   
scarlett
Mene jako nervira user posted image  što sam u BBI-u nekoliko puta išla da dojim user posted image  u onu prostoriju koja je za to predviđena i vidjela kako je pojedine osobe koriste za šminkanje, pranje ruku, onaj dio za presvlačenje beba koriste za ispunjavanje kojekakvih formulara, itd...itd....

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
12.7.2010 14:00:23   
Lejla Ka
Svakom dojenju poklopac mora pokazati user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *