|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 21:20:24   
Noor
Ja imam povelike grudi i nema sanse da dojenje prodje nezapazeno. Zato se i ne sakrivam kad dojim u javnosti. Medjutim, MM nije svejedno, tako da sam kupila prekrivac za dojenje, super stvar, gdje god da se nalazimo samo nabacim "keceljicu" i N doji bez problema. 

_____________________________

Nasa bajka je pocela 17.08.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 21:24:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

pa ok u BBI al nije to prostorija koja je namijenjena dojenu to sam mislila...o podizanju svijesti

to bi bilo super da ima svugdje!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
22.1.2010 10:12:44   
mama Nataša
I ja sam glasala ZA dojenje.

Meni je jedini problem kod dojenja van kuće diranje sika (mojim) prljavim rukama. Zato stalno tažim i nosam sa sobom alkoholne vlažne maramice, da se bar koliko toliko očistim.

Prvo javno dojenje - na igralištu! Stariji se igrao a mi sjeli i klopali malouser posted image




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 14:42:58   
Lejla Ka
Ovo je totalno stvar prakse i opuštenosti. Ono, ja sam totalna konzerva po pitanju izlaganja pogledima mojih (povelikih) atributa, ali za dojenje se uvijek nađe neki način. Šal, komotnija tunika, roletnice na prozorima auta. Ljetos sam ga dojila na plaži user posted image to je trebalo snimiti kamerom. Sjedi žena ogrnuta velikim pareom, povelika user posted image , a svako pola minute iz parea izviri malena plavokosa glavica da provjeri trenutno stanje okoline, pa ponovo zaroni na ručak user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 14:46:44   
sara.at
moj bebi ako bude imalo na oca cisto sumnjam da cu proci neopazeno... user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 14:48:59   
SailorMoon
Sto se tice mene, ako sam na moju mamu i necu dugo dojiti, jer i ona s nama nije imala mljeka.
Ono ja sam misljena, sta mora - mora. znaci djete mora jesti, ali vala nisam prijatelj tog jvnog dojenja. nekako mi je to nezgodno i vdjeti. Nemoj te zamjeriti, ali sta cu, tako se osjecam

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:02:23   
teacher75
IZVORNA PORUKA: sara.at

moj bebi ako bude imalo na oca cisto sumnjam da cu proci neopazeno... user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image . by the way, malo cu otici OT, znas li spol djeteta?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:22:41   
ziki
Skroz je OT ali ne mora da znači da ako ti nisi dojena beba nećeš dojit tvog malenog sve dok budeš imala volje da dojiš. Mene mama nije ni zadojila, ni kapi, ali sam ja mog nemirka dojila 17,5 mjeseci i javno i u intimi doma svog.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:24:00   
bebacha
potpisujem Ziki.mene mama dojila 15 dana a ja Ajlu 9 mjesci.dojili bi mi i duze da je cura htjelauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:25:31   
sara.at

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: sara.at

moj bebi ako bude imalo na oca cisto sumnjam da cu proci neopazeno... user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image . by the way, malo cu otici OT, znas li spol djeteta?


ma jos neznam lopov je to vec u mom trbuhu bili u ponedjeljak kod doktora i on se pravo napario i jedan UZ i drugi al nista nemoze vidjeti kaze nesmije nista sigurno reci izgleda je mala pisica kad se nista nevidi user posted image user posted image
budel moju dlaku imala najebuser posted image sam ko zuti user posted image mm kaze da je bolje da lici na postara user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:25:50   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Sto se tice mene, ako sam na moju mamu i necu dugo dojiti, jer i ona s nama nije imala mljeka.
Ono ja sam misljena, sta mora - mora. znaci djete mora jesti, ali vala nisam prijatelj tog jvnog dojenja. nekako mi je to nezgodno i vdjeti. Nemoj te zamjeriti, ali sta cu, tako se osjecam

SailorMoon, tvoje dojenje neće imati nikakve veze sa dojenjem tvoje mame. Mogućnost dojenja nije genetski predisponirana. Ti ćeš svoju bebu dojiti onoliko koliko bude potrebno, koliko vama dvoma bude ugodno, koliko budete željeli. Veruj mi, dojenje je nešto apsolutno prirodno, a najveći uticaj na njegovo funkcionisanje ima psiha i stav, te znanje i informiranost majke o njemu. Ja sam 1. dijete dojila samo 3 mjeseca, a drugo dojim evo već 16 mjeseci. Moja majka je mene i sestru dojila bez problema, ja sam prvi put zapala u takve probleme da sam prvih mjeseci poslije poroda bila u stašnom stresu. A na mamu sam 85% user posted image
Ne treba ti zamjeriti što ti se dojenje u javnosti ne čini baš prihvatljivim. Takav je generalni stav našeg društva. A ne treba ti zamjeriti prvenstveno zato što još nemaš iskustva sa dojenjem. Kad žena rodi, kada počne da brine o svojoj bebi, mnogi se stavovi i mišljenja mjenjaju. Najvažnije je izbječi predrasude i tuđe stavove (naročito onih koji nemaju lično iskustvo), i slušati svoje i bebine potrebe. Vjeruj sebi, tvoje tijelo je sposobno da na svijet donese taj maleni novi život i da mu u prvim mjesecima života pruži sve ono što mu je potrebno za život, baš kao što je to radilo dok je beba bila u materici. Sve dok beba ne bude sposobna na bitnija osamostaljenja jedino što joj je istinski, fiziološki potrebno si ti, za hranu, za toplinu, za dodir i maženje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:27:26   
aazra
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Sto se tice mene, ako sam na moju mamu i necu dugo dojiti, jer i ona s nama nije imala mljeka.
Ono ja sam misljena, sta mora - mora. znaci djete mora jesti, ali vala nisam prijatelj tog jvnog dojenja. nekako mi je to nezgodno i vdjeti. Nemoj te zamjeriti, ali sta cu, tako se osjecam


Ni moja mama nije mene dojila ni dana ali ja jos uvijek hvala bogu dojim svoje sesnaestomjesecno dijete i uz to radim.
Sve se moze ako se hoce, ja sam imala ogromnu zelju da dojim, i hvala bogu uspjela sam.
dakle stvar je zelje, ako ti nije toliko stalo do toga radije priznaj sama sebi na kraju niko te ne tjera da dojis svoje dijete ako ne zelis.
Ali nemoj koristiti izgovore tipa "ni mene mama nije dojila" jer to stvarno nema nikakve veze.
na kraju, ovdje na ovom forumu ima i jedna mama koja boluje od dijabetesa a opet je uspjela dojiti svoje dijete skoro godinu dana.
Ponavljam, niko te ne tjera da dojis ako tebi samoj do toga nije stalo i samo ti kao iskusna majka savjetujem da vidis sama sa sobom koliko ti je do toga stvarno stalo, nemoj koristiti "lazne" izgovore da neces moci dojiti, a jos se koliko vidim nisi ni porodilauser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 10.3.2010 15:29:03 >


_____________________________








(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:29:22   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: sara.at

ma jos neznam lopov je to vec u mom trbuhu bili u ponedjeljak kod doktora i on se pravo napario i jedan UZ i drugi al nista nemoze vidjeti kaze nesmije nista sigurno reci izgleda je mala pisica kad se nista nevidi user posted image user posted image

OT a'l totalni: Iz mog iskustva, ako se stidi pokazat cura garant, muški obično sa ponosom, već u trbuhu pokazuju ono što im je najvažnije user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:32:32   
sara.at

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sara.at

ma jos neznam lopov je to vec u mom trbuhu bili u ponedjeljak kod doktora i on se pravo napario i jedan UZ i drugi al nista nemoze vidjeti kaze nesmije nista sigurno reci izgleda je mala pisica kad se nista nevidi user posted image user posted image

OT a'l totalni: Iz mog iskustva, ako se stidi pokazat cura garant, muški obično sa ponosom, već u trbuhu pokazuju ono što im je najvažnije user posted image



to i ja kazem jer da je muskic taj bi vec klepno po ultrazvuku da pokaze user posted image user posted image prosli put nam guzu a ovaj put nema nista se ne vidi ma to je sigurno moja mala pisica ljubi je mama

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:40:31   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sara.at

ma jos neznam lopov je to vec u mom trbuhu bili u ponedjeljak kod doktora i on se pravo napario i jedan UZ i drugi al nista nemoze vidjeti kaze nesmije nista sigurno reci izgleda je mala pisica kad se nista nevidi user posted image user posted image

OT a'l totalni: Iz mog iskustva, ako se stidi pokazat cura garant, muški obično sa ponosom, već u trbuhu pokazuju ono što im je najvažnije user posted image



to i ja kazem jer da je muskic taj bi vec klepno po ultrazvuku da pokaze user posted image user posted image prosli put nam guzu a ovaj put nema nista se ne vidi ma to je sigurno moja mala pisica ljubi je mama


Ej ziva istina kada sam ja isla na UZ s prvom bebom i sada da vidimo sta je ma cim je DOktor poceo da trazi bebac amoja je podigla nogu i pokazala svoj ponso :))) Doktor je se smijao pravo cak imam i tu sliku , moja jetrva je isla i nije moglo da se vidi prvi put rekla doktorica da je beba sastavila nozice i drugi put bi curica e sada haman je urodzeno.
Da team nebi bila off  bebu treba dojiti gdje god da smao ako ej beba gladna naravno ali je lijepo imati neku krppu ili sal i prebaciti preko da negleda niko naravno to vazi za one stidne :).


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:40:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sara.at

ma jos neznam lopov je to vec u mom trbuhu bili u ponedjeljak kod doktora i on se pravo napario i jedan UZ i drugi al nista nemoze vidjeti kaze nesmije nista sigurno reci izgleda je mala pisica kad se nista nevidi user posted image user posted image

OT a'l totalni: Iz mog iskustva, ako se stidi pokazat cura garant, muški obično sa ponosom, već u trbuhu pokazuju ono što im je najvažnije user posted image



to i ja kazem jer da je muskic taj bi vec klepno po ultrazvuku da pokaze user posted image user posted image prosli put nam guzu a ovaj put nema nista se ne vidi ma to je sigurno moja mala pisica ljubi je mama

i lana je bila "stidna", krila se i okretala guzu sve do predkraj 6.mj. znaci ima nesto u tome user posted image al da se vratim na temu, dojenje je jedna od najljepsih stvari u vezi majcinstva, ko nema dijete i ko ne doji nema pojma kakav je to osjecaj, a nema nista ljepse kad se fino najede i onda me pogleda onim svojim lijepim velikim okicama i nasmijesi mi se, kao da mi se zahvaljuje user posted image nekidan me moja neudata prijateljica iznenadila izjavom da njoj dojenje zvuci dosadno i da bi ona da ima dijete (a nema ni momka) dojila maximalno 6 mjeseci i onda jedva cekala da se vrati na posao, jer bi poludjela od dosade! nerviraju me izjave ljudi koji nisu ni blizu majcinstva a prave se pametni.ipak, i ja se stidim dojenja na javnom mjestu, vec sam prije pisala o tome. nastojim da je nahranim prije nego sto izadjemo, a ako mislimo ostati duze onda odemo u neki shopping centar- bbi ili merkator, gdje ima prostorija za dojenje. kad smo isli na planinu, dojila sam je u autu. nemoguce bi mi bilo izvesti to diskretno u javnosti jer smo navikli da dojimo lezeci, pa dok se namjestimo u sjedecem polozaju treba vremena, nije mi to bas cas posla, a i neugodno se osjecam kad me drugi ljudi gledaju. volim to fino u intimi, same nas dvije i taj osjecaj povezanosti mi je onda nekako jos veci!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:43:44   
SailorMoon
To je uredo, i nisam je jos porodila i ja znam da dojenje nema veze sa tim dali je mene moja mama dojila. Zato sam rekla, ako mi bila na nju. Sto se tice mene licno, naravno da cu i ja da dojim svoju bebu i da se trudim da bar do 6 mjeseca doguram. ali kao sto sam rekla, sta se mora - mora. znaci ako sam ja na putu i djete gladno, pa pobogu necu dopustiti da gladuje, nego cu ga nahraniti. to je logicno, ali bi ipak gledaa kao sto mnoge rekose da to malo sakrijem, ala nekim salom itd.
Nezgodno mi je vidjeti zenu u autobusu koja je citavu siku izvadila i svi gledaju

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 15:45:16   
lilix
ja sam Benjamina normalno dojila gdje god da se nađem, nekad sam koristila maramu da nas malo pokrijem a nekada i nisam u zavisnosti od situacije
a što se tiče UZ i moj Benjo je pokazivao ćunicu svaki put, a ova gospođica neda da se vidi nikako, samo je jednom doktorica mogla da je uhvati i da nam uslika user posted image


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 16:02:56   
Lejla Ka
Meni se marama za nošenje pokazala kao jako korisna kod dojenja u javnosti. Nisam se mogla namjestiti da dojim dok je u marami, ali smo se maramom uredno pokrivali i dojili potpuno diskretno.
Ženama sa manjim grudima je čini mi se, lakše dojiti diskretno i bez nekih pokrivala, dok one sa većim grudima mogu imati malo problema, no stvarno je stvar prakse. I vjerujte mi, više se mi stidimo i mislimo da se vidi nego što je to realno. Nemojte me pogrešno shvatiti, nisam ni ja za preeksponirano dojenje. No, ako žene na plaži hodaju golih grudi, sa svih bilborda se golačaju u oskudnom vešu, i okolo šetaju "na izvolite", zašto bi hranjenje djeteta bilo nešto sramotno i neprihvatljivo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 16:17:54   
malena sharena
Ja sam svog sina nekidan podojila u punom kaficu, ali smo bili pokriveni pravo velikom maramom tako da se nista nije vidjelo. Bilo je malo problema oko namjestanja, ali sam imala pomoc prijateljice koja nas je zaklonila. Poslije smo otisli u prostoriju za bebe i uzivali u dojenju kak spada. Po meni, jednostavno izvaditi onako dojku nije pristojno.

< Poruku je uredio malena sharena -- 10.3.2010 16:22:21 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 16:52:50   
aazra
Pa naravno da treba diskretno...Ja sam dok je Bilal bio manji dojila ga svugdje, od kafica do klupa u parku i stvarno nikad nisam imala problema.
Glavno mi je bilo dojenje u "Titi" nekad ljetos ja dojim vidim tamo neka druga mama isto doji, rekoh sto bi Tito bio ponosan na nasuser posted image
Inace mi je grudnjak za dojilje zakon i puno olaksava stvariuser posted image


_____________________________








(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 16:59:20   
teacher75

IZVORNA PORUKA: aazra

Pa naravno da treba diskretno...Ja sam dok je Bilal bio manji dojila ga svugdje, od kafica do klupa u parku i stvarno nikad nisam imala problema.
Glavno mi je bilo dojenje u "Titi" nekad ljetos ja dojim vidim tamo neka druga mama isto doji, rekoh sto bi Tito bio ponosan na nasuser posted image
Inace mi je grudnjak za dojilje zakon i puno olaksava stvariuser posted image


slazem se, samo sto svugdje prodaju samo bijele, a sad ce ljepse vrijeme i bas mi ruzno kad vire bijele naramenice. nigdje nema crni, osim u tiffany ali mali broj, obisla sam citav grad user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 17:19:38   
leona81
na siranu ona radnja kad od vjecne vatre krenes s desne strane kad ides, u onoj zgradi u prizemlju, prodaju ves razni...ja sam tamo nasla u decembru nekad, garant mogu nabaviti opet

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 17:21:04   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Meni se marama za nošenje pokazala kao jako korisna kod dojenja u javnosti. Nisam se mogla namjestiti da dojim dok je u marami, ali smo se maramom uredno pokrivali i dojili potpuno diskretno.
Ženama sa manjim grudima je čini mi se, lakše dojiti diskretno i bez nekih pokrivala, dok one sa većim grudima mogu imati malo problema, no stvarno je stvar prakse. I vjerujte mi, više se mi stidimo i mislimo da se vidi nego što je to realno. Nemojte me pogrešno shvatiti, nisam ni ja za preeksponirano dojenje. No, ako žene na plaži hodaju golih grudi, sa svih bilborda se golačaju u oskudnom vešu, i okolo šetaju "na izvolite", zašto bi hranjenje djeteta bilo nešto sramotno i neprihvatljivo.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.3.2010 19:23:01   
Husic10

IZVORNA PORUKA: rozi

Evo ja sam se vec jednom javila i javljam se opet.  Rekla sam NE, ali sam objasnila da to ne zelim raditi u javnosti , sto ne znaci da necu nikako (ukoliko ne budem u toj situaciji imala izdojeno , naravno da cu dojiti ). Isto tako sam rekla da nikad ne bih dopustila da beba bude gladna(kao sto ne vjerujem da bi ijedna mama ili trudnica).

Sigurna da bebi nece nista biti ukoliko joj u takvim situacijama ( koje ce se desiti mozda 3-4 puta ) dam SVOJE izdojeno mlijeko.  Mislim da ce joj puno vise stetiti pusenje u trudnoci i u blizini bebe , farbanje i slicne stvari.(Ja sam licno bila pusac 10 godina i odmah prestala , bez ikakve dileme ).   Mene smatraju ''frikom'' , na sto sve gledam u trudnoci i strasno se nerviram na rijeci tipa : ''Hajde ba ,  nece mu nista biti  ...'' ili  '' I mi smo to i to , pa nam nije nista bilo, nemoj pretjerivati ...''

Za mene je dojenje jedan intimni trenutak , koji mama i bebica dijele,  koji treba da je oslobodjen nervoze i stresa. Buljenje u meni izaziva taj osjecaj i licno mislim da je to stetnije nego u vise od 1000 dojenja u prvih 6 mjeseci , dati 3-4 puta svoje mijeko iz flasice. Bebe osjecaju  nasu nervozu.

A za mene ce  to biti i odredjeno prilagodjavanje djeteta na flasicu , zbog sokica koji se kasnije pocnu davati, svakako bi joj pokusala dati par puta , da vidim kakom reaguje na oblik dudice.

Nismo svi isti u odredjenim situacijama. Covjeka treba posmatrati kao cjelovitu licnost i tek tada dati ocjenu njegovoga kvaliteta. To su moji razlozi, toliko sam se uzivila u ovo sam sam mogla ispisati dvije stranice, ali mislim da bi bilo dosadno citati.

Pozdrav svima user posted image user posted image user posted image



Pot-piiii-suuuu-jeeeeeeeeem

E bas tako.
Ja se licno ne bi nikada razgolotila i sisu izvadila da me cijeli svijet gleda kako ja dojim svoje djete.Ili se skloni negdje ili kao sto je neko vec naveo ako bas nemas izbora onda ponesi neku pelenu i fino se pokri dok djete podoji. Ja ne bi dozvoljela da mi je beba gladna, ali ne znaci da cu je dojiiti bilo gdje i bilo pred kim

To je zaista jedan intimni moment izmedju majke i bebe, nije za sve oci...

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *