|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
21.12.2009 16:16:32   
Hanady RR
ja baš nisma tako radikalna da bih legla i dojila na cesti...ali svakako sam za dojenje u javnosti. Ja sam sa svojom bebisom od 4 mjeseca išla na more i dan na plaži njoj je bio jedini prihvatljiv ako može da siki kad želi. Veli šal naš vrijedni pratioc do dana današnjeg je nama osigurao prostor koji ni sa kim nismo djelile. E sad pazim da od kuće krenem nakon podoja, sad je veća, ponesemo i kašicu i sokić a l kad njoj sika naumpadne pa nemogu uvijek kući da se vratim. Mi sebi nađemo prostor stavimo šal i ona malo siki i frka je stala. Neke bebe baš vole siku i ako bi je samo dojila kod kuće ja bih bila teki zatvorenik doma svoga. A napominjem da neke bebe majčino mlijeko iz bočice baš i ne smaztrju da su pojele. Moja i to sikom zalijeva.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
21.12.2009 16:23:20   
mamaajna
zene ja sam malu dojila u autu na parkingu,tolko mi je plakala u autu da sam stala na prvi parking i podojila je-a pokrivena sam tj.nosim hidzab.uvjek se moze naci miran kutak za to

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
21.12.2009 16:47:37   
Amrino
I onda se mi pitamo zasto jako malo zena doji....Pa kako da doji, kako da zna da treba da doji kada nikad nema priliku ni da vidi kako to izgleda?!
Sto se mene licno tice meni je apsolutno isto kada vidim bebu da doji i kada vidim da dojete cucla flascu (samo sto ovo prvo vise volim da vidim)- znaci beba jede i to je to.
Ja licno sam imala mozda jednom u zivotu priliku da vidim kako zena doji dijete (prije nego sam postala mama). A vidjela sam bar sto puta kako se djetetu presvaci usrana pelena. Meni je ta cinjenica strasna i sramotna.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 19:30:06   
muby
evo nase prvo dojenje na javnom mjestu user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 19:41:54   
Crazy little thing
muby, jako lijepo, ma prekrasno! I ti si lijepa i baš mi je drago da je netko postavio i fotku da se vidi da u tom nema ništa strašno. Svaka čast.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 20:52:59   
snijeg
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 20:55:26   
Amrino
muby- predivno!!! user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 20:56:34   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 21:28:32   
muby
hvala na podrsci i komplimentima
i meni je trebalo malo vremena da se oslobodim
ali na odgovarajucem mjestu uz diskretno dojenje malo ko je skontao sta radim
nije mi trebala ni marama :)



_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 21:50:52   
dana3
Mene je zaprepastila vijest koja je bila objavljena prije nekih mjesec dana kako je slika koju je zena postavila na profil na face book-sklonjena jer je neprimjerna a radilo se o tome da je na slici sa svojom bebom koja doji i otprilike izgledala kao muby na slici!
toliko sam bila ljuta da nisma mogla da prestanem da psujem svako malo a na fb toliko gologuzih treeeba da ti se smuci.zena se zalila ali je slika sklonjena.ja sam definitivno sa javno dojenje i radila sam to i da rodim jos jedno uradila bih isto.Moje dijéte jede i naravno da necu skinuti se do pasa nego znamo valjda kako mi to radimouser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
14.1.2010 22:35:00   
teacher75
meni bi bilo nezgodno, ipak vise volim dojiti gdje nema ljudi. u bbi ima super ona prostorija za presvlacenje do wc-a, mislim da bih tamo uletjela ako bih se zadesila u gradu

< Poruku je uredio teacher75 -- 14.1.2010 22:38:30 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.1.2010 8:59:26   
new mama
IZVORNA PORUKA: muby

evo nase prvo dojenje na javnom mjestu user posted image user posted image user posted image

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image muby super slikauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.1.2010 9:05:59   
bebbe RR
Na Fejsu, medju slikama imam i jednu na kojoj dojim i niko je nije umaknuo. Zelim samo reci ovo - zasto bi se mama koja doji morala skrivati po posebnim prostorijama kraj weceova i slično, a svi drugi oblici hranjenja javni da ne mogu biti javniji! Dakle, dojim gdje god treba. Uvijek imam pelenu pa  se malo ussuskamo i sakrijemo od pogleda, ali zivimo normalan zivot, jer dojenje nije sramotna, nego normalna stvar.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.1.2010 9:09:02   
maja78 RR
Ja nisam dugo dojila i dohrajivala sam tako da nisam morala na javnom mjestu, ali licno mislim da je to nesto prelijepo i da svako treba to praktikovati (naravno sa dozom diskrecije). I ja ko zadnji papak blenem kad vidim da zena doji, ali ne zato sto se iscudjavam vec bas zato sto uzivam i osjetim neku silnu njeznost kad to vidim.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
15.1.2010 14:41:12   
teacher75
svak ima svoje, ko hoce nek doji na javnom mjestu, ali meni je nezgodno i pred ljudima koje poznajem a kamoli pred nepoznatim, jer sve kontam vide mi se grudi i tako to, ne bi mi bilo prijatno niti bih se mogla namjestiti kako treba negdje u kaficu, a i moja lana je navikla da doji u lezecem polozaju i rijetko kad hoce u sjedecem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 11:46:02   
leona81
IZVORNA PORUKA: teacher75

meni bi bilo nezgodno, ipak vise volim dojiti gdje nema ljudi. u bbi ima super ona prostorija za presvlacenje do wc-a, mislim da bih tamo uletjela ako bih se zadesila u gradu


gdje je ta prostorija? za presvlacenje bebe ili?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 12:14:01   
acudesa
Ja sam malca hranila kad god je bio gladan, a ako bi bilo kakvo mjesto za skloniti taman, a nešto se ne mogu sjetiti da sam onako baš na nekom javnom mjestu davala da doji...uvijek bih otprilike znala "termin" pa bih se uklapala da budem ne nekom skrovitijem mjestu.
A, šta mi je ostalo u sjećanju, otišla ja da vadim konce nakon carskog, malom 7 dana, doji svaki 5-10 minuta...dolazi doktor, ja se raskopčala i dojim malog, ja sva važna...sačekajte malo, da on jedeuser posted image user posted image user posted image user posted image  (postporođajniuser posted image user posted image user posted image )
kaže dr: naravno, i fakat sačeka, legenda, sjeo pored nas i lagana priča...Puzić je kraljuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 12:18:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni bi bilo nezgodno, ipak vise volim dojiti gdje nema ljudi. u bbi ima super ona prostorija za presvlacenje do wc-a, mislim da bih tamo uletjela ako bih se zadesila u gradu


gdje je ta prostorija? za presvlacenje bebe ili?


da, prostorija za presvlacenje je odmah pored wc-a, imaju samo pult i umivaonik, nema tu wc solje, tako da je cisto i stalno ciste i odrzavaju, a velika je prostorija. predpostavljam da se moze i zakljucati iznutra. ja sam bila samo u izvidnici jer mi beba nije bila ogladnila, pa nije bilo potrebe da je dojim, al sam isla da vidim za ubuduce

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 12:59:10   
leona81
hvala puno mi idemo danas u setnjuuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 17:50:10   
nikita
Dojila bih na javnom mjestu ali bi se prekrila da to nitko ne bi vidio...
U kuci dojim pred svekrom jer hladno mi je da idem u sobu , covjek se okrene i ne gleda ...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 17:57:27   
muby
Nisam ni ja izvadila dojku na sred kafica. Fino sam sjela na krajnji sto okrenuta prema zidu. U mene je gledala jedino snaha koja je sjedila preko puta mene. Ostali su me vidjeli s ledja. A ono sto je ona vidjeli vidi se na slici. Pripremila sam ja i sal da se pokrijem al nije bilo potrebe jer se stvarno nije vidio ni jedan dio koze. 

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 18:01:59   
škorpija
ja sam dojila  u dvorištu ljetos pred mamom, tatom, sekom, didom i nenom, okrenula im leđa i bog te veselio. ja sma se sve ustručavala dok mi nena nije rekla, ma daj bogati, mi smo imali samo jednu sobu  u kući,a nas desetoro, ko da smo se jetrve i ja imale se gdje skrivati, a veći je kaže stid bio tada nego danasuser posted image  

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 20:27:40   
leona81
ja na pocetku nisam mogla a sad sve manje o tome razmisljam kao o necemu cega se treba ustrucavati...dojim pred svojima i svekrvom, a i pred dobrim prijateljima, sta cu beba gladna hoce da jede a oni mi dosli i ne mogu ih ostaviti i otici dojiti u sobu...tako da dojim pred njima, i pocela sam razmisljati o tome kako je moguce da u velikim centrima nema prostorije za dojenje? kao npr na aerodromima vani?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 21:03:17   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

ja na pocetku nisam mogla a sad sve manje o tome razmisljam kao o necemu cega se treba ustrucavati...dojim pred svojima i svekrvom, a i pred dobrim prijateljima, sta cu beba gladna hoce da jede a oni mi dosli i ne mogu ih ostaviti i otici dojiti u sobu...tako da dojim pred njima, i pocela sam razmisljati o tome kako je moguce da u velikim centrima nema prostorije za dojenje? kao npr na aerodromima vani?

pa eto imas u bbi:)) ja isto dojim pred prijateljicama i zenskim clanovima obitelji, al ne pred muskarcima, ako mi dodje prijateljica sa muzem, ostavim ih sa mm a ja se izvinem i odem u drugu sobu da dojim, pred svekrom isto idem u drugu sobu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.1.2010 21:10:55   
leona81
pa ok u BBI al nije to prostorija koja je namijenjena dojenu to sam mislila...o podizanju svijesti

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *