|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 11:23:30   
Chuchi
Ama kad se omladina moze ljubakat, fatat, ganjat, po kaficima, ulicama, parkovima, stubistima.... zasto i mi mamice ne bismo
mogle nahraniti svoje bebice, a to je jedino sto njima treba?? Mislim da je ovo prvo mnogo ruznije za gledati, nego dojenje male bebice.
Samo sto bih i ja dobro razmislila i nasla najzavucenije mjesto ako bih morala nahraniti svog bebaca u javnosti. user posted image
Al sad kad se sjetim, ljubakala se jesam, pa zasto ne bih i siku izvukla na vidjelo..user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 11:25:20   
juni
Ma sta te briga, bitno je da si ti nadojila svoje pile a primitivaca ce uvijek biti. Mi jos uvijek dojimo gdje stignemo, Emil je u fazi kada skida dekicu sa glave i igra se pri dojenju ali to nas ne sprijecava. Prijateljica ti je trebala biti podrska a ne dodavati "ulje na vatru". 

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 11:38:33   
aamra
Ja sam dojila u javnosti i to kad i gdje je god to bilo potrebno, tj. kad god je mali bio gladan. Naravno da sam to pokusala sto diskretnije uraditi ne radi sebe jer mi nije bilo neugodno, nego zbog dr.ljudi. Mozda bi nekome to malo smetalo. Naravno da razumijem da ima zena kojima je neugodno dojiti u javnosti, ali davati flasicu umjesto toga-pa za to bas i nisam!
A za tog "gazdu" kafica nemam rijeci...ma to mi je FUUUUUJ. Sigurno ne skrece paznju onim djevojcicama stosa dekolteima do pupka ibace svoje nezrele sisice i ponosno hodaju misleci da je to sexi ili mozda lijepo?! Cudan je nas mentalitet-ili barem vecine nas.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 11:53:27   
Anoniman
e pa stvarno nije normalan, a cime je njega majka hranila user posted image , odmah cevapima u kajmakuuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma znaci sad kad sjedam negdje trebam pitati hoce li me istjerati ako dojim bebu, pa covjece ceka ga dzehenem iliti pakao za to sto te prekinuo u tako svetom cinu, pa ozbiljno to mislim

(odgovor članu aamra)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 11:58:35   
slono
IZVORNA PORUKA: sahara

e pa stvarno nije normalan, a cime je njega majka hranila user posted image , odmah cevapima u kajmakuuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma znaci sad kad sjedam negdje trebam pitati hoce li me istjerati ako dojim bebu, pa covjece ceka ga dzehenem iliti pakao za to sto te prekinuo u tako svetom cinu, pa ozbiljno to mislim



Tacno tako!!!!!!!!!! Mora da mu je mati umjesto cucle ili sike davala suhog mesa i umakala hljeb u filovane parike ili mozda grah!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 12:00:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: slono

IZVORNA PORUKA: sahara

e pa stvarno nije normalan, a cime je njega majka hranila user posted image , odmah cevapima u kajmakuuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma znaci sad kad sjedam negdje trebam pitati hoce li me istjerati ako dojim bebu, pa covjece ceka ga dzehenem iliti pakao za to sto te prekinuo u tako svetom cinu, pa ozbiljno to mislim



Tacno tako!!!!!!!!!! Mora da mu je mati umjesto cucle ili sike davala suhog mesa i umakala hljeb u filovane parike ili mozda grah!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , hajmo organizovati dojenje u njegovoj kafani,kolektivno naravno, pa da vidimo sta ce

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 12:19:16   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: sahara
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , hajmo organizovati dojenje u njegovoj kafani,kolektivno naravno, pa da vidimo sta ce


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 12:35:38   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: sahara
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , hajmo organizovati dojenje u njegovoj kafani,kolektivno naravno, pa da vidimo sta ce


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Hahah, ekstra prijedlog!


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 13:17:12   
D_K
Slazem se da dijete treba nahraniti kad je gladno. Tu nema sumnje.
Isto tako treba napraviti situaciju da zena nije pod stresom i da ne razmislja ko je gleda i kojim ocima (osim ljudi kojim je jako simpaticno vidjeti zenu koja doji svoje dijete ima i perverznjaka koji to sve gledaju sasvim drugim ocima).
Ja bih se ipak sklonila i na miru podojila svoje dijete..Pa ako si u kaficu mozes pitati konobara ima li neka prostorija gdje se mozes skloniti i vjerujem da ce svako tada pomoci i osloboditi neki prostor..


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 13:34:24   
aazra
Skorpija, mnogo mi je zao zbog tvog iskustva i ljuta sam zaista..user posted image

Nemoj da te ovo obeshrabri, ima puno drugih mjesta na koje mozes otici i nahraniti svoju bebicu, a da te niko nece pogledatiuser posted image

Ja dojim osam mjeseci i nikad nisam imala problema, sto ne znaci da ne bih bila spremna za tu situaciju.

Trebalo bi ovdje napraviti neki spisak, popis mjesta gdje se ruzno odnose prema mamama koje doje svoje bebice tako da ih bojkotujemouser posted image


_____________________________








(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 13:42:07   
Lulu_
meni je ovo za svaku osudu...taj vlasnik je neki seljacic...

mi licno imamo kafic i kod nas kada dodje dojilja napravi joj se posebno mjesta ako pita a ako ne onda je niko i ne primjecuje...za mene je to normala teska!!!dok curic e hodaju sa majicama u kojima im sise skoro ispadaju...sta je onda sa mamama???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 13:54:46   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija

Da prišao mi je u sred dojenja i rekao mi nimalo ljubazno da nema smisla i da treba da uđem unutra ( bila sam u bašti) u salu gdje nema nikoga, a pošto je beba već počela da doji nisam htjela, a iskreno bilo mi je i mrsko jer je bilo baš lijepo napolju, a bebcu je trbalo samo nekoliko minuta da povuće i da zaspi.
Prekinula sam dojenje i rekla prijalteljici da idemo.

a neku noć smo bili u Happyju na Trgu heroja, u bašti je sjedilo nekoliko žena sa malim bebecima, neke su i dojile a niko ih stvarno nije ni pogledao,(osim meneuser posted image , jer mi je to tako lijepo)


e skorpijice da nisi nas vidjela u happyu,mi smo tamo inventar,mozda se i sretnemouser posted image

Ranije nisam bila za dojenje u javnosti cinilo mi se nepristojnim,ali sada kad imam svoju bebicu promijenila sam misljenje.Mi se fino izdvojimo ukoliko ima gdje i prekrijemo pelenicom da bi bebac mogao na miru da dojki.Da bi izbjegli neugodne situacije biramo porodican mjesta za izlazakuser posted image
kao sto neko ranije rece meni je neprijatnije dojiti pred nekim mojim nego u javnosti


< Poruku je uredio gvendolina -- 9.7.2009 13:59:56 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 15:37:38   
škorpija
hej lako moguće, pošalji mi fotku na pp, da te mogu prepoznatiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 15:44:35   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija

hej lako moguće, pošalji mi fotku na pp, da te mogu prepoznatiuser posted image


nosicu ja crveni karanfil da se raspoznamouser posted image
,a sliku cu probati da posaljem, ako budem znalauser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 15:45:53   
škorpija
posala sam ti pp, pusa

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 15:50:51   
HannaS
DA!Zar bi i jedna majka drzala svoje dijete gladno samo zato sto je ne javnom mjestu???Ne razumijem to nikako!Moj Dino vise ne doji,i to mi je do sada najteze palouser posted image ali sam bar malo imala priliku osjetit kakav je osjecaj hranit svoju bebu na taj nacinuser posted image i nikada mu to ne bih uskratili samo zato sto smo na javnom mjestu

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 16:05:41   
MELLI
Nikada,ali baš nikada, nisam razmišljala o tome gdje sam kad su moja djeca u pitanju.Naravno da nisam izvadila siku na IZVOLITE GLEDAJTE,ali uvijek se može malo okrenuti u stranu,pokriti,naći mirno zavučeno mjesto i podojiti beba.Bez obzira kad podojim dijete,znalo mi se dešavati da bebi jednostavno u tom trenutku traži i ja damuser posted image
Ne mogu se ni sjetiti gdje sam sve dojila,bilo mi je bitno da beba papa,a ko će se okrenuti da pogleda šta to radimo, nije mi bilo važno user posted image
Dojili smo u autu,u restoranu,u FIS-u(u igraonici,u kabini za presvlačenje,),u vozu ,u autobusu,u parku,na plaži,u domu zdravlja,u....
Malo se izolujemo,obavimo što treba i idemo daljeuser posted image user posted image
Nikada mi nije palo na pamet da bebu hranim nečim drugim,samo zbog stida,a Bogami nije mi se ni u kući sjedilo zbog toga.
Meni je to najnormalnija i najprirodnija stvar na svijetu.

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 16:19:38   
mamica87
Ja licno ne bi da dojim u javnosti kad rodim bebicu,meni je licno neprijatno da gledam kako neko doji ne znam ni ja zastouser posted image Zato ja licno cu se potruditi da ne moram dojiti gdje ima puno svijeta narocito muskaraca jer ipak tp privlaci paznju a ja kakva sam po prirodi sva nesto stidna mislim da bi propala u zemlju da vidim da me neko cudno gleda.Moj muz je par puta bio u situaciji gdje zena doji dijete a da ne stavi ni dekicu nista sve se vidi,kaze da mu je bilo jako neprijatno.Ali opet sve zavisi od osobe do osobeuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 18:41:16   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamica87

Ja licno ne bi da dojim u javnosti kad rodim bebicu,meni je licno neprijatno da gledam kako neko doji ne znam ni ja zastouser posted image Zato ja licno cu se potruditi da ne moram dojiti gdje ima puno svijeta narocito muskaraca jer ipak tp privlaci paznju a ja kakva sam po prirodi sva nesto stidna mislim da bi propala u zemlju da vidim da me neko cudno gleda.Moj muz je par puta bio u situaciji gdje zena doji dijete a da ne stavi ni dekicu nista sve se vidi,kaze da mu je bilo jako neprijatno.Ali opet sve zavisi od osobe do osobeuser posted image

tako sam i ja mislila...majcina ljubav mjenja sve...a ne razumijem tvog muza???zasto nije okrenuo glavu...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 19:24:38   
nermina_
DA - naravno da sam za DA!!! Bebac je gladan i mora jesti a nama je Bog dao grudi upravo zbog toga da dojimo svoju djecu i ni zbog cega drugog!!!


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.7.2009 22:57:13   
meli
ja dojim vec 16 i po mjeseci i nikada nisam razmisljala o tome jesam li na javnom mjestu ili kod kuce. moj bebac ( a sada vec mali decko ) kad je gladan, dobice da jede. nije bitno da li smo u kaficu, shoppingu, autu, domu zdravlja. naravno, potrudim se da to obavim sto diskretnije.
i uopce mi ne smeta kad vidim zenu da doji svoju bebu nit mi je to kad prije smetalo. to je najprirodnija stvar na svijetu. i bas mi bude drago kad vidim da majka doji svoju bebu jer danas to bas i nije cesta pojava ( barem u okolini gdje ja zivim ).


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.7.2009 15:33:02   
aazra
IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: mamica87

Ja licno ne bi da dojim u javnosti kad rodim bebicu,meni je licno neprijatno da gledam kako neko doji ne znam ni ja zastouser posted image Zato ja licno cu se potruditi da ne moram dojiti gdje ima puno svijeta narocito muskaraca jer ipak tp privlaci paznju a ja kakva sam po prirodi sva nesto stidna mislim da bi propala u zemlju da vidim da me neko cudno gleda.Moj muz je par puta bio u situaciji gdje zena doji dijete a da ne stavi ni dekicu nista sve se vidi,kaze da mu je bilo jako neprijatno.Ali opet sve zavisi od osobe do osobeuser posted image


tako sam i ja mislila...majcina ljubav mjenja sve...a ne razumijem tvog muza???zasto nije okrenuo glavu...



Lulu, potpisujem ovo sto si reklauser posted image
Evo mi smo sinoc isli u restoran "Kod Bibana" i da dojili smo..user posted image  Jos mi je u jednom momentu prisao konobar da me pita sta cu popiti, ja dobacujem onako s ramena..user posted image
Niti je njemu bilo neprijatno, niti meni, niti MM koji je inace vjernikuser posted image
I on kaze da je vidjao u gradu zene kako doje i uvijek me je ohrabrivao, cak i nekad kad smo vani a on malo zaplace, mm sam kaze "hoces li ga nahraniti"...user posted image
I uvijek me je ohrabrivao u tome, nikada nije rekao da mu je neprijatno vidjeti druge zene kako doje, jer ih vjerovatno ne zagleda, sto savjetujem i ostalim muskarcima koji s time imaju problemuser posted image

Jos bih pohvalila kafic - hotel "Central" kod Evrope, raj za roditelje s bebama u svakom smislu - sirina nisu zbijeni stolovi, nema pusenja, niko te i ne vidi da dojis, bebama zanimljivo...user posted image
Jedino cini mi se da nemaju otvorenu bastu tako da je vise za svratiti zimi, mi zimus nijednom nismo izasli da tamo nismo svratili.

A ko to izlazi u Happy i ja zivim u blizini, doduse rijetko tamo sjedimo jer kad vec izadjemo vise volimo otici negdje drugo, ali ja i moj beban kada smo sami cesto tuda prolazimo - ako drugi put vidimo neku mamu koja doji u Happy-u obavezno cu joj prici i pitati je li s RR-auser posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.7.2009 15:41:13   
mamine oci
ja sam za dojenje na javnim mjestima nevidim nista lose u tome nisam kriminalac ako dojim djete,user posted image cak i ako ima stidljivih osoba postoje lagane mahrame i fino pokriti i moj muz i ja<smo vjernici i on kaze da je to sasvim ok,kod mene je problem sto moj fatih nece da doji na javnim mjestima jer je ko kamerman i zeli sve vidjeti tako da ga je tesko nadojiti u necijem prisustvuuser posted image user posted image u svakom slucaju nemam nista protivuser posted image samo nek se dojiuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
24.10.2009 22:50:00   
denyy

IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja sam za dojenje na javnim mjestima nevidim nista lose u tome nisam kriminalac ako dojim djete,user posted image cak i ako ima stidljivih osoba postoje lagane mahrame i fino pokriti i moj muz i ja<smo vjernici i on kaze da je to sasvim ok,kod mene je problem sto moj fatih nece da doji na javnim mjestima jer je ko kamerman i zeli sve vidjeti tako da ga je tesko nadojiti u necijem prisustvuuser posted image user posted image u svakom slucaju nemam nista protivuser posted image samo nek se dojiuser posted image user posted image


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
24.10.2009 22:51:14   
denyy
normalno je da se doji i da će čovjek naći komotno koliko toliko mjesto da bi obavio dojenje što lakše može.

(odgovor članu denyy)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *