|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupanje bebe
14.6.2008 12:31:43   
haidy
I ja moju bebu kupam svaku noc, ali imam jedan problem. U pocetku je uzivala u kupanju, ali evo vec dvije noci place kad je kupam po glavi i sva drhti, kao da je strah da je ne ispustim. Sinoc je plakala 15 minuta bez prestanka, nisam je mogla ni obuci, bas me je uplasila. Inace, super spava kad je se okupa i jede.
kako vi kupate svoje bebe? Imate li koji savjet? Ja cu izgleda veceras preskociti kupanjac jer imam traumu od sinoc.

< Poruku je uredio dina RR -- 8.7.2008 18:45:52 >


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kupanje bebe
14.6.2008 12:54:05   
ammarma
Kad razmislim logicno, zadnje dvije veceri se temperatura spustila, kod mene je trenutna u stanu 21* a inace je bila 24-25*stepeni. Ako nisi upalila grijalicu mozda je tvojoj bebi bilo hladno?!
Ja Ayru kupam svako  2-3.  dan kad je svjezije napolju, dok su bile vrucine kupala sam je svaku noc. Obrati paznju da nisi nesto promjenila kao npr. kupku, prostoriju u kojoj je kupas, vrijeme.
Nadam se da ce tvoja beba u buduce opet uzivati u kupanju samo imaj malo strpljenja user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 8.7.2008 18:46:10 >


_____________________________

AMMAR 19.07.2002
AYRA 11.04.2008

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kupanje bebe
14.6.2008 22:44:23   
kana
slazem se .
I ja mislim da je zbog ovih tmurnih dana bebama muka ko i nama.Pa ovaj moj nikad nije plakao po noci ,a sinoc jeste ,ustanem malko ga pomazim,uhvatim za rukicu,dam mu tecnosti i zaspa...cudnouser posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 8.7.2008 18:46:44 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kupanje bebe
8.7.2008 16:31:04   
suncan_dan
Dok joj nije odpao pupak samo sam je brisal i dalje je brisemsvako jutro u vodu stavim malko mlijeka i maslinovog ulja, a kupam je samo 2-3 puta na dan, jer nepreporucuju vise zbog koze.

< Poruku je uredio dina RR -- 8.7.2008 18:47:00 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kupanje bebe
8.7.2008 20:11:26   
Visnja RR
Kupam Asju samo uvece... bas je sad okupana i tajo je nosa...user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 8.7.2008 20:16:23 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kupanje bebe
8.7.2008 21:27:31   
nikka
IZVORNA PORUKA: haidy

I ja moju bebu kupam svaku noc, ali imam jedan problem. U pocetku je uzivala u kupanju, ali evo vec dvije noci place kad je kupam po glavi i sva drhti, kao da je strah da je ne ispustim. Sinoc je plakala 15 minuta bez prestanka, nisam je mogla ni obuci, bas me je uplasila. Inace, super spava kad je se okupa i jede.
kako vi kupate svoje bebe? Imate li koji savjet? Ja cu izgleda veceras preskociti kupanjac jer imam traumu od sinoc.


Haidi može biti da joj je zasmetalo ako joj je voda ušla u okice ili nosić pa se uplašila,pokušaj da joj glavicu nagneš natrag ali polako i meni se desilo neki dan sin se u bazenu okliznuo i pod vodu zaronio  i sad kad ga kupam plaši se i nesmijem ga preko lica prati nego ga poslije umijem.
Samo hrabro i to je samo jedna faza koja će proći.
A i mi se kupamo svako veče od rođenja jer ako meni paše tuš pred spavanje pa valjda će i njemu i uvjerila sam se da je tako.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kupanje bebe
8.7.2008 23:26:14   
ziki
Meni je pedijatar preporučio da bebu kupam 4-5 puta na dan kad su vrućne da bih ga rashladila. Inače ga kupam svaku noć. Dok mu nije otpao pupak kupala ga je babica i to šamponom, ja sam bila pripremila i maslinovo ulje al i oni ih u bolnici kupaju šamponom

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kupanje bebe
8.7.2008 23:43:23   
mamina cura
Mi se kupamo zajedno u bazenuuser posted image . Ne vristi na malo hladniju vodu i trza nogicama i lupa rukicama kao da hoce da pliva. bebe bas vole vodu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kupanje bebe
9.7.2008 7:51:28   
mišur
Ja kupam svog bebana svaku veče, i to samo zato što toliko uživa u tome da mi je žao da preskočimo jedno veeče.
A mislim i da je on već navikao pa bi se i vjerovatno bunio kad bi preskočili kupanjac.
Ovako zna da ide kupanjac, pa ručkanje, pa spavanje, i to do 6h...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kupanje bebe
9.7.2008 23:51:56   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: ziki

Meni je pedijatar preporučio da bebu kupam 4-5 puta na dan kad su vrućne da bih ga rashladila. Inače ga kupam svaku noć. Dok mu nije otpao pupak kupala ga je babica i to šamponom, ja sam bila pripremila i maslinovo ulje al i oni ih u bolnici kupaju šamponom



mislim da to svak za sebe treba da odluci, neznam moju bebanu nisu kupali u bolnici, a da su je htijel sa nekim samponom da kupaju onda bi se ja bunila.Mislimn ipak ti samponi svasta sadrze, al kao sto sam rekla to mora svak za sebe sam da odluci.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kupanje bebe
20.7.2009 12:06:06   
Visnja RR
u zadnjih desetak dana Asji smeta voda koja joj pada preko lica dok joj perem kosicu u kadi pa place...
neko je spominjao onaj sesiric koji se stavi na glavu da voda ne curi u lice...
jel neko to ima i gdje je kupljen? hvala!user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kupanje bebe
20.7.2009 12:10:25   
mišur
ja nisam čula za taj šeširić, ali me interesuje gdje se ima nabaviti...
Imam isti problem kao i ti, Višnja..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kupanje bebe
2.11.2009 13:24:37   
delly
mene zanima koliko dugo kupate vase bebe???
ja svoju kupam svaki dan od njenog rodenja ,i pupak joj uopste nije nikad bio zasticen (tako je ovdje) samo sam svaki dan po 2 puta dnevno s onim tekucim lijekom za pupak cistila joj s stapicem za usi pupak i nikad problema lijepo je otpao bez problema a tako je i kupali bez problema, voli vodu user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kupanje bebe
2.11.2009 13:47:51   
Skvo RR
Ja sada Umu kupam svaki drugi dan...sada je obicno u kadici (igra se, izvodi) oko 10 minuta, onda je mama tusem istusira (uziva u tome), pa ide oblacenje, susenje kosice fenom....pa eto haman pola sata da bi se proces zavrsio do kraja.
Kad je malena bila, kupala sam je svaki dan, vrlo kratko....ali je oblacenje trajalo jako dugo....cak smo imali i fazu (neke se forumasice sjecaju) straha od kupanja, pa je onda kupanje trajalo po 20 minuta tj. hrvanje....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kupanje bebe
2.11.2009 14:10:09   
Hannan
Ja sam jednom taj "sesiric" vidjela u CM-u, mislim da je bio medju potrebstinama za frizerske salone , znam da je sve oko toga cetke i sl. bilo od uvoznika "Ovnak" Vitez. Pa pogledajte, sretno!

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 0:45:48   
milenium
evo ja sam na netu pronašla ovaj.7ipo km košta.samo ne kontam kako se ovo stavlja?
user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 0:52:02   
Visnja RR
ne treba nam vise sesiric... Asja sada sama sagne glavu i zatvori okice ...
kupamo se svako vece jos uvjek ali kosicu peremo svao drugo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 8:32:38   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: milenium

evo ja sam na netu pronašla ovaj.7ipo km košta.samo ne kontam kako se ovo stavlja?
user posted image

Ja mislim da je ovo onaj gumeni sipercic milenium, a ne kapica. user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 8:36:02   
bebacha
to je kapica.evo sad gledam u TL katalogu od 2008 godine

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 8:38:17   
Nunichi
Ma kako? user posted image user posted image user posted image
Objasnite plavusi kako se stavi ova kapica? user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 8:41:54   
bebacha
nunichi i ja sam plavusa.nek se javi neko ko nije pa da nam objasni.valjda se samo stavi na glavu.ko kacket

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 11:39:51   
delly
stavi se iznad cela tako da guma ide na pozadini glave i tako neide voda u oci

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 14:34:59   
milenium
ovo je kapica za kupanje bar je tako pisalo.evo našla sam piše da se jednostavno stavlja,guma iza ovo naprijed i to je to.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kupanje bebe
4.11.2009 14:43:02   
teta berta
Mi smo se prije kupali svaku noc, sad ne, vec svako 2-3 dana... A negdje sam citala da nije ni dobro svako vece i da nema potrebe... A ova kapica nama ne treba, dok je cika jonson tuuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kupanje bebe
1.12.2009 22:21:51   
teacher75
Nasoj Lani su skoro 2 mjeseca i od pocetka imamo problema sa kupanjem, cim je skinemo, pocne da vristi, mm je drzi cvrsto jer se koprca a ja je polako poljevam i sapunjam a zatim sapirem. polako pricamo s njom, u sobi je toplo, ne ide joj sapunica u oci, vristi i kad joj ne peremo kosu. uglavnom, nista ne pomaze. nama je vec muka od kupanja, odugovlacimo i nerijetko je okupamo tek svaki 3. dan. bojim se da i kasnije ne bude imala traume od kupanja, sva se zakocene od placa, ne smiri se dok je ne umotamo u peskir a onda opet vristi kad je mazem kremom poslije. uzas zivi...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *