|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupanje bebe
3.12.2009 14:06:08   
malena sharena
Da, i sad mi pade na pamet kako bi se muz i ja redovno posvadjali kad kupamo dijete user posted image

Toliko nas nekakav srklet i panika uhvati user posted image

Meni je mama stalno ponavljala da svaka beba voli kupanje samo joj treba skuziti tabijat i ja sam se time rukovodila. Nama su pomogli ovi savjeti

- nikad ne uzimati bebu hladnim ili mokrim rukama
- bolje da je voda i malo toplija nego sto treba nego da je hladna, jer se svakako hladi dok kupamo bebu
- bebu postepeno umakati u vodu pocevsi od nozica da se navikne na promjenu
- drztai je tako da podlaktica bude ispod njenih pazuha i tako je umociti u vodu i istrljati. Nakon toga okrenuti je tako da podlaktica sada bude ispod vrata i glave i spusta se niz bebina ledja
- biti smiren jer beba osjeca nase raspolozenje



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 19:11:03   
Junior
Meni je pedijatar rekao da se beba kupa svaku vecer do god dana...Rejjanima 3,5, mj i sada to praktikujemo...a, na pocetku uvijek svadja s muzem oko kupanja...pazi ovo...pazi ono..user posted image user posted image Sad vec sve puunooo lakse i ide samo od sebe...moj bebac jaaaakooo voli da se kupa, ali mrziiiiii kad su oblaci!!!!

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 19:29:44   
anidla
Nou kupamo svaku noc i nakon toga bas lijepo pajki, nekad i 5 sati nakon kupanja user posted image user posted image user posted image bas mu godi
ja sam poprilicno jos uvijek nervozna kad ga kupampo jer ga mm drzi a ja polijevam i samponiram pa mu stalno govorim pazi glavu, pazi ledja, pazi ono, ovo....dodje mi da ga ja uzmem pa skontam da jos ne smijem user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 19:36:20   
Honey3
ja sam ovu bebu kupala skoro svako jutro 40 dana,a sad dva puta sedmicno jer se bojim da se ne prehladi...obicno je kupam sama jer sam se ispraksirala,u kadicu na ledja,stavim joj ruku pod glavu i kad zavrsim saperem je cistom vodom koju pripremim,prije kupanja i fino kazem "strmu vodica,brdu curica"tako je meni mama govorila kad sam bila malauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 19:46:45   
lajla88
ja svoju bebicu kupam jednom sedmicno. tako radim od kad se rodila a sad joj je vec 3 mjeseca. dva puta sedmicno cu pocet posle 6 mjeseci. kupam je sama ponekad i muz se pridruzi hahha
i i ja kazem "voda srtmu, curica brdu" jer i meni je moja mama tako govorila user posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 20:53:49   
lilith
za mame koje ne mog same kpita beb,za ov lezaljk koja se namontira na kadu (koju sam vec spominjala) ima je  interex kpiti...izgleda kao peskir koji na cetiri ili 6 strana ima zakacke plasticne koje se zakace za stranice kadice(plasticne)beba se izvali i leggne a mami slobodne obje rke za kpanje...pravo je prakticna,mi je koristimo vec sest mjeseci...bduci da se zakaci,ne dotice dno kadice tako da je jednostavno bebu okipati i isprati

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 21:35:14   
snijeg
Ja svoju Lamiju kupam svako veče, ona uživa u tome,strah me da se ne prehladi, ali mi opet žao da joj uskratim to zadovoljstvo. Pa pojačam grijanje do usijanja i furamo u kadicu. Šta mislite kad je pravo vrijeme da bebicu kupamo u našoj velikoj kadi, ova nam je postala preuska i prekratka, a tek joj je 4 mjeseca user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 23:41:40   
Skvo RR
Umu kupam jos u njenoj kadici, sa tim sto je ubacim u nasu kadu! Kod nas je ona standardna kadica za bebe!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kupanje bebe
9.12.2009 23:58:41   
Visnja RR
Asji je 20 mjeseci...jos uvjek je kupam svako vece u obicnoj plasticnoj kadi...kosicu joj perem svako drugo

ona uziva ...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kupanje bebe
10.12.2009 0:11:53   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Asji je 20 mjeseci...jos uvjek je kupam svako vece u obicnoj plasticnoj kadi...kosicu joj perem svako drugo

ona uziva ...user posted image


user posted image user posted image user posted image za Rafinu rodicu user posted image
mi se kupamo svako vece i jako uzivamo i toliko se onesvjestimo da odmah poslije podoja zapajkimo (inace imamo tako dugu kosicu da se mozemo češljati peškirom user posted image user posted image user posted image )...

< Poruku je uredio pocahontas -- 10.12.2009 0:19:31 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kupanje bebe
10.12.2009 0:15:23   
veeseelaa
ja malenu kupam skoro svaki dan uglavnom ujutru, rijetko popodne a naveče skoro nikad
Prije poroda smo kupili plastičnu kadicu ali ona ubrzo (mislim negdje sa 2 mjeseca nije u nju mogla statiuser posted image ) tako da je kupamo u kadi ko leliku curuuser posted image
u zadnje vrijeme u kadi stoji, držeći se za rubove (naravno kada je zastra peškirom zbog klizanja) pa je onda ko fol u tuš kabiniuser posted image  ili jednostavno se sagne i cijelo vrijeme dok je kupam prstićima dira odvod, helem cirkus s kupanjem
Obožava vodu i stalno bi se brčkala

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.12.2009 0:18:02 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kupanje bebe
10.12.2009 11:09:49   
snijeg
Ma i mi smo kupili plastičnu kadicu u TL-u prije poroda, ali nekako nam kratka, ne znam jel ima negdje kupiti većih, strah me da je počnem kupati u našoj kadi, malehna mi još user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kupanje bebe
12.12.2009 14:01:36   
micica
Ove lezaljke su super. Imate ih u apotekama po cijeni od 30 KM. Meni je to extra olaksalo kupanje. Posto obicno sama kupam bebaru, stavim samo pelenu preko da joj ne smeta ona plastika i to je to. Prvo joj operem tijello pa ga prekrijem pelenicom dok ne operem glavu. U usi joj stavim malo vate i onda malom casico, onom sa termos boce user posted image poljevam po glavi i perem. To sve traje 3-4 minute i cijelo vrijeme joj nesto pricam. Vriska nastaje kad je vadim iz kade! 

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kupanje bebe
12.12.2009 14:18:52   
new mama
Ja Ajnu kupam u njenoj kadici,ali je ubacim u kadu,ali u zadnje vrijeme nesto bas i nije odusevljena kupanjem,place,a prije je uzivala,jedva je izvadim iz kade,valjda joj period naisao da joj nije do kupanjauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 19:49:03   
leona81
i moja sad vristiod pocetka do kraja i jeca...plakala je tako kad je bila mala pa je kasnije uzivala kupati se al mrzila oblacenje a sad izgleda mrzi sve

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:07:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

i moja sad vristiod pocetka do kraja i jeca...plakala je tako kad je bila mala pa je kasnije uzivala kupati se al mrzila oblacenje a sad izgleda mrzi sve

i moja je prije vristala a sada kako kad. skontala sam da je najbolje da je kupam kad je razigrana, raspolozena, sita i nije pospana. obavim sve na brzinu, a kad pocne plakati- uglavnom prilikom presvlacenja uvalim joj cucu, umotam je u peskir i dio po dio otkrivam dok je oblacim jer izgleda ne voli kad je skroz gola. probaj i ti tako, mozda upali. sretno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:36:05   
Emica_sa
Ja za svoga sina nemam riječi on jednostavno uziva da se kupa i samo se smije,jednostavno voli vodu....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:43:57   
muby
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja za svoga sina nemam riječi on jednostavno uziva da se kupa i samo se smije,jednostavno voli vodu....user posted image user posted image user posted image


Ista stvar, uziva u kupanju, bio raspolozen ili ne, ali nijej bas lud za oblacenjem i presvalcenjem.
U pocetku smo ga kupali svaki dan, a preko zime smo malo urijedili pa ga kupamo svaki drug, treci dan.
Ranije smo koristili kadicu u kojoj je lezao a sad koristimo veliki lavor i tu fino sjedne ko u dzakuzi :) i manje nas okupa kad je u lavoru :)



_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:44:27   
Mya_81 RR
I mi se kupamo svaku večer (zasad, jer ko zna šta će biti kad krenu ljetne turneje navečer po gradu user posted image )...i volimo se kupati...cijeli taj ritual meni predstavlja veliko zadovoljstvo jer curka pravo uživa u kupanju osim dio kad se oblačimo jer je to postao pravi pakao user posted image ali eto koliko čitam, većina beba ne voli oblačenje pa je izgleda to normala...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:48:25   
muby
user posted image

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 20:57:42   
teacher75
haris je med medeni, mi lanu kupamo uglavnom svaki 3. dan jer nema potrebe, peremo joj guzu redovno i umivam je naravno. kad bude ljeto kupacemo je cesce, valjda ce do tad zavoljeti kupanje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 21:23:27   
leona81
ma sve smo probali al nista ne uspijeva...pogotovo sto je sad nena tu pa je ona kupa a ona najvise voli kad je ja kupam al kako ces nekom zabranit?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kupanje bebe
21.3.2010 21:28:50   
Anoniman
muby,H.je medenuser posted image user posted image
A.se voli pupat ,user posted image taj nebi izlazio iz vode.Sreca pa sad sjedi kad se pupa,inace bilo bi belaja da je preko ruke.Jer kad ga oblijevam,pred kraj pa odignem,sve isprska isprolijeva nonama lupajuci o kaduuser posted image ....
Mislim,kad bude veci abd.i kad znadne sta je pupanje da ce biti  dreke jer voli vodu,nece se dat izvadit iz njeuser posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 2:18:52   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: muby

user posted image



Legenda! user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 8:21:58   
Lejla Ka
Vidi Haris-bega što se razrahatio user posted image ljubim mu bucave obrašćiće!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *