|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 8:30:33   
new mama
IZVORNA PORUKA: muby

user posted image

Med moj dragi,kako uziva samo,evo Ajna mu salje poljupceuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 9:01:03   
muby
Ljudi hvala vam na komplimentima
i Haris salje Ajni pusu

samo sam htjela da vidite kako to izgleda u lavoru, ovaj dzakuziju :)

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 14:28:48   
škorpija
Divan je Haris, ljubim ga

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 14:39:17   
faris06
muby super ti je  ovaj dzakuzi, mogla bi i ja Hendaru ovako. A Haris je med, vidi ga samo kako super sjedi, vidi se da uziva. Pusa od moje cure.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kupanje bebe
23.3.2010 15:04:42   
muby
skorpija, faris06 hvala na komplimentima

faris06 ne znam kako inace kupas Henu ali mi smo se razrahatili sa lavorom. Haris vec fino sjedi i u lavoru ne moze toliko da mlati nogama kao u kadici. U kadici je bio vise u lezecem polozaju i mi smo redovno bili okupani kad njega kupamo :)

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kupanje bebe
27.4.2010 20:01:19   
Hanady RR
Prenos postova sa teme '' Kupanje bebe i uši''
IZVORNA PORUKA: Suzana

Drage cure,

Zanima me da li na neki poseban nacin zastitite bebine usi kada ih kupate, ili samo pazite da voda direktno ne udje u usi?

Hvala svima na odgovorima.

Puno pozdrava!

IZVORNA PORUKA: Mrka

Mi nismo nicim dodatno stitili usi ali smo pazili da ne dje previse vode. Posle kupanja obavezno necim mekanim malo pocitili usi. Sad ih vec cistimo stapicima za usi.

IZVORNA PORUKA: mamsi

IZVORNA PORUKA: Mrka

Mi nismo nicim dodatno stitili usi ali smo pazili da ne dje previse vode. Posle kupanja obavezno necim mekanim malo pocitili usi. Sad ih vec cistimo stapicima za usi.

Tako smo i mi

IZVORNA PORUKA: Emina*

Ovaj moj zavrce glavu konstantno kada ga kupamo, pa ponekad i udje vode u usi....
Kad zavrsimo s kupanjem, uzmem onaj baby stapic za usi,
i na taj nacin pokupim vode ako ima nesto i to je to.....


IZVORNA PORUKA: mamina cura

Mislim da je normalno i skvasiti usi. Dijete treba na sve da navikne tako da poslije ne bude problema. Samo treba njezno osusiti poslije kupanja kao i ostale dijelove . Moja mama je htjela koristiti vatu ali joj ja nisam dozvolila jer tek bi tako vata skupila puno vode.

IZVORNA PORUKA: makana

neka te ne opterećuje pomisao o ulasku vode u uši, pa bili su nam devet mjeseci ustomaku punom vode 
nisam ničim štitila almedinine uši, ali jesam pazila da joj ne saspem vode u njih, od malena se navikla na čišćenje ušiju i nosa sa bebi štapićima tako d ani dana danas hvala Bogu nemamo problema s tim


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja nikada nisam stavljala Lajli vatu u uši, nakon stakog kupanja okrenem je malo na lijedu, malo na desnu stranu i ako šta ima izačiće, lično sam mišljenja da ne treba previše čuvati djecu u smislu da se nešto previše strepi, jer što ih više čuvamo, sve su više osjetljivi,

IZVORNA PORUKA: rozi

Kod mene mama jos kupa bebu, ja jos samo pomazem,ali nece da cuje da saperemo  glavu sa vodom , vec ona nakvasi ruku i predje preko glave i tako po nekoliko puta dok se sapunica ne sapere. Moracu jos pokazati sta ste pisale

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

rozi slobodno neka uzme vode u šaku i polako sapere glavicu, samo da vidiš kako ih kupaju u porodilištu i u bolnici, moja je lajla s mjesec dana bila na pedijatriji, da vidiš kako ih nasapunjaju i pod mlaku vodu

IZVORNA PORUKA: stella

kod mene je mama bila 20 dana od kad sam dosla iz bolnice ali sam gledala da uvijek ja i mm oko bebe a ako bas nesto nemogu onda da mama.tako sam je i pocela kupati,patronazna je okupala prvi put i onda sam uvijek ja i mm.
ne stavljamo nikakvu zastitu na usi,kad zavrsimo sa kupanjem nekad stapicima baby pocistimo vodu SAMO SKOLJKU a nekada pamucnom pelenom ili kompresom

IZVORNA PORUKA: stella

rozi moja hana ima dosta kose tako da joj se kosa bas mora fino izaprati pod blagim mlazom vode
pozz i sretno da naucis da kupas svoju bebachu

IZVORNA PORUKA: rozi

Hvala, bas ste super, naucicu ja njega kupati jos malo da glavicu pocne cvrsce drzati.

IZVORNA PORUKA: amdi

IZVORNA PORUKA: rozi

ali nece da cuje da saperemo  glavu sa vodom , vec ona nakvasi ruku i predje preko glave i tako po nekoliko puta dok se sapunica ne sapere. 


Tako ja jos uvijek iako ima godinu. Vise se plasim da joj sapunica ne udje u oci pa da ne zamrzi kupanje, nego sto me strah za usi. A jedna kolegica mi je dala super savjet za kupanje i usi: prije kupanja namazati skoljku uha sa bebi uljem tako da sva voda koja bi usla u uho, preljeva se preko uha jer se voda i ulje ne trpe. Poslije samo prebrises, ja to obicno radim vatom 

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Uopšte nisam nešto specijalno pazila, ni sa prvom kćerkom a ni sada s drugom.
Čemu strah da voda ne udje u uho???
Nije valjda da mislite da će beba od toga dobiti upalu uha????
Ako mislite, neće. Tako se upala uha ne dobija.

IZVORNA PORUKA: BebaEna

Evo jedne mame koja se ipak bojala da voda ne udje u usi .
Ja sam svojoj  kad smo je kupali stvaljala malo vatice u usi, eto nekako sam bila sigurnija tako. Na srecu nije imala puno kose, ustvari bila je celava skoro pa skroz, tako da nije ni trebalo nesto previse vode za ispiranje njene glavice

IZVORNA PORUKA: ebru

Ni ja nisam nikad usi stitila da ne udje voda!
Nisam nikad ni razmisljala o tome...jedino pazim oci,ali koliko god ja pazila trepusice bude mokre !
Bas mi je najteze oprat lice bebe uhhh....

IZVORNA PORUKA: hanahana

ja pazim da voda ne udze u usi bebe al uvijek malo udze.poslije kupanja joj ocistim krpicom usi ali sam primjetila zadnjih nekoliko dana da ima malo vise smole u usima,jeli imao neko problema sa tim,da je vodim doktoru ili...
cistim i baby stapicem ali nesmijem duboko gurati da joj smola neudze dublje
hvala

IZVORNA PORUKA: ziki

Moju bebu je kupala babica 15 dana, posle ja i svekrva pa mama.... negje oko smjene generala beba je dobila upalu usiju, jos ne znam da l' je od vode ili sto nije kapu trpeo ali od tad ne sipam vodu na glavu samo umijem, i doktor mi je tad rekao da ga malo pazljivije kupam ( kod doktora je isao sa kapom)

IZVORNA PORUKA: anitaMO

moja se rodila u zimu.nikad joj u kuci nisam kapicu stavila .samo vani kad podje.nismo nikd imale problema sa usima.

IZVORNA PORUKA: ziki

U kuci kapu ne stavljam ni ja, sad je skonto da kapa znaci da ide napolje pa se ne buni vise...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kupanje bebe
27.4.2010 20:11:17   
Hanady RR
Prenos postova sa teme ''Kupanje bebe odmah po rođenju''
IZVORNA PORUKA: kvik

negdje na forumu sam pročitala da se beba kada dođe iz porodilišta ne kupa . Možete li mi odgovoriti na to pitanje,da li kupati bebu kad se dođe kući , da li se mora čekati da pupak zaraste ili se može lagano oprati pazeći pri tome da se ne skasi pupak? Malo mi je neobično da bebicu ne okupam kad dođem iz bolnice.

IZVORNA PORUKA: nely

evo ja cu da prenesem svoje iskustvo..
ovdje u dk bebu ne kupaju pri rodjenju,samo je obrisu i to je to..a nakon 2-3 dana dok si u bolnici ako zelis po svojo zelji  mozes da okupas,znaci ne brane,ali smatraju da je beba zasticenija sa tim slojem s kojim se se rodi i koji se osusi na bebi..e sad koliko je to tacno ali meni nije smetalo
a cim sam dosla kuci tu vece sam svog edvina kupala,naravno uz svekrvinu pomoc a sto se tice pupka,samo malo pripazi da se bas mnogo ne skvasi,i to je to..pozdrav od mene

IZVORNA PORUKA: enna

Evo i moje iskustvo ovdje u Italiji odmah kupaju bebu po rodenju i svaki dan dok je u bolnici kupaju ju i uce i tebe kako da ju kupas pupak nemoj bas puno da kvasis i to bi biloto i ja sam ju kupala i kupam jos uvjke svaki dan.

IZVORNA PORUKA: nikka

Ja sam svog kupala svakog dana odmah po dolasku kući a i u bolnici su ga kupali,to uopće nebi trebalo da smeta bebi ,samo nježno da se neuplaši vode, obavezno mjeriti temperaturu toplomjerom za vodu i naravno sačuvati pupčić da se nekvasi ako ode koja kap ništa strašno,eto tako je kod nas bilo.

IZVORNA PORUKA: bubamara80

kao i nely što kaže ja sam pročitala u njemačkom savjetniku za bebe koji sam dobila neki dan da se bebi čini dobro ako se ne kupa i ne skida taj njen zaštitni sloj prvih dana,nego samo da se mokrom krpom nježno očisti gdje ima pregiba npr. pazuh, vrat, nogice itd. Mada ne brane ni kupanje ali na početku bez ikakvih dodataka osim kap dvije masl.ulja ili kamilice.

IZVORNA PORUKA: stella

moju hanu su u bolnici morali odmah okupati jer je sva bila bijela.poslije je nismo kupali dok joj pupak nije otpao.ali smo pravili blagi caj od kamilice i cistili je kompresama a posle kupali svaki dan.

IZVORNA PORUKA: Ivona

Mi smo Selenu kupali tek kada joj je otpao pupak (9 dan),a do tada smo je brisali (tacnije tapkali) gazom natopljenom nekada u toploj vodi,a nekada u kamilici.
Pupak bismo uvijek ocistili alkoholom,naprasili Byvacinom i stavili sterilnu kompresu.
Imala je skoro mjesec dana kada joj se ipak stvorio granulom na pupku,jer smo je kupali,a on je jos uvijek bio malo otvoren.

Ukoliko se bebice ne znoje puno,mislim da ih ne treba kupati svaki dan,jer je njihova koza jako sklona isusivanju...,a ne treba pretjerivati ni sa kremicama,uljima i td.Treba pustiti kozu da dise.

Pozz


IZVORNA PORUKA: Blue rose

IZVORNA PORUKA: Ivona

Mi smo Selenu kupali tek kada joj je otpao pupak (9 dan),a do tada smo je brisali (tacnije tapkali) gazom natopljenom nekada u toploj vodi,a nekada u kamilici.
Pupak bismo uvijek ocistili alkoholom,naprasili Byvacinom i stavili sterilnu kompresu....

Ukoliko se bebice ne znoje puno,mislim da ih ne treba kupati svaki dan,jer je njihova koza jako sklona isusivanju...,a ne treba pretjerivati ni sa kremicama,uljima i td.Treba pustiti kozu da dise.



Potpisujem Ivonu u potpunosti.
Ipak se bebe ne prljaju, niti imaju izlučevine iz tijela kao stariji. Sve u svemu, majka sama može da primijeti kada je bebača "spremna" za detaljno kupanje, ali nikako prije otpadanja pupka.

IZVORNA PORUKA: suncan_dan

Nismo je kupali, dok joj nije otpao pupak, a do tada sam je samo brisala s vodom u koju sam stavljala malo milijeka i masl.ulja.

IZVORNA PORUKA: makana

kupanje organizovano poslije otpadanja pupka
a vjerovatno bi bilo prije da je bilo ljetno doba i da je bilo vruće pa se beba znoji i prija joj voda



IZVORNA PORUKA: emina_h

Ja sam svoju Zanu kupala odmah po dolasku iz bolnice i to svaki dan.Srecom pa je pupak otpao tri dana poslije rodjenja a ja sam bila tad jos uplasena da nisam sta pogrijesila jer je tako brzo otpao.
Ali kad mi je dosla patronazna rekla je da je to uredu,ali svakako dok pupak ne otpadne treba biti oprezan da se taj dio ne kvasi.


IZVORNA PORUKA: mišur

Ja Luku kupam svaku veče od kako se rodio. Ne perem mu kosicu svaku veče, ali zato kupanjac ne propuštamo jer on uživa u tome i poslije toga tako slatko zaspi.
Kupam ga Becutan kupkicom, ali ne mažem ga nikakvim uljima i kremicama.

IZVORNA PORUKA: proud mom

ni ja bebača nisam kupala sve dok mu pupak nije otpao (sedmi dan)... a do tada smo ga "čistili" gazom i kamilicom... nije da se bebara ne smije kupati prije nego otpadne pupak nego kvašenje pupka produljava njegovo otpadanje pa tako je bolje da se izbjegava kupanje prije otpadanja pupka jer ćete svakako kasnije, kad otpadne pupak, moći uživati u svakodnevnom kupanju bez ikakvog straha i bojazni...

bilo kako bilo, uradi ono što misliš da bi trebalo... ako ti se čini da je bebari potrebno kupanje onda je i okupaj... pa neće mu ništa biti... a ako beba može "proći" i bez kupanja par dana, onda ti je bolje da je ne kupaš...


IZVORNA PORUKA: bezelye

Evo jos jedna "taze" mama  Bila sam bas zbunjena sta da radim nakon poroda. Vidjela sam prica se o suhom pranju beba, a ja nisam znala sta je to pa sam zamolila mame koje idu u skolicu da nam to objasne. Odmah su otvorile novu temu i prenijele svoja iskustva iz skolice. Hvala im!

Eh sad, nisam imala priliku da to primijenim U bolnici bebu svako vece kupaju. Pitala sam smijemo li kupati i kod kuce, sta je sa pupkom? Rekli su mi da bebu slobodno kupamo ali ono "preko ruke", sto krace, samo da se beba malo osvjezi. Nakon toga, oko pupka dobro posusiti, ocistiti alkoholom 2 puta dnevno i to je to. Nista nam nisu dali za mazanje pupka. Pupak je otpao '. dan i bas se fino iscistio.

Erenu je danas 21. dan (u dobar cas) Kupamo ga svako vece sa malo losiona za kupanje novorodjencadi Nivea Nutri Sensitive (samo u apotekama), nakon toga saperemo kamilicom. Isti losion korisitmo i za pranje guze kada kaki.


IZVORNA PORUKA: travnicanka

Ovdje takodje ne kupaju bebe i ja svoju djecu nisam kupala dok pupcic nije otpao.....brisala sam ih vlaznim maramicama i sve je proslo OK.....najsladje mi je bilo mirisati ih onih prvih dana....tako su imali onaj specijalni bebinski miris

IZVORNA PORUKA: lida

Mog Mirzicu je kupala babica ćim je izišao iz bolnice,ali nakon par dana rekla je da više nema potrebe da se kupa svaku noć i da mi nastavimo svaku drugu noć.Poslušali smo je ali kad je vani vruće i Mirzić nervozan zbog vrućine mama ga kupa svaku noć to mu godi a ujedno ga i smiri.

IZVORNA PORUKA: Mrka

Moju bebu su kupali odmah po rodjenu u bolnici, kao i jos jednom nakon toga. Po dolasku kuci smo ga kupali svaku noc, pa i dan danas tako radimo.
Pupak je otpao 10-ti dan i sve bilo u redu.

IZVORNA PORUKA: Happy

Kod nas je to nekako i običaj, beba treba da sekupa svaki dan i radi kože, te radi privikavanja, a neće joj ništa biti..... 

IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: bezelye


Rekli su mi da bebu slobodno kupamo ali ono "preko ruke", sto krace, samo da se beba malo osvjezi. Nakon toga, oko pupka dobro posusiti, ocistiti alkoholom 2 puta dnevno i to je to. Nista nam nisu dali za mazanje pupka. Pupak je otpao '. dan i bas se fino iscistio.




Nas na vjezbama za trudnice uce da se beba prvih dana poslije poroda kupa preko ruke, cisto da se osvjezi, ali da pupak nikako ne smijemo cisititi alkoholom. Eventualno se moze koristiti 3% hidrogen i preporucuje se bivacin u prahu.

IZVORNA PORUKA: makana

evo i ja prvi put čujem  to za alkohol, ali čim su neke mame koristile i sve bilo ujdure onda je ok
nisam koristila rivanol, samo bivacin prašak i najgore mi je bilo podići onu štipaljku i naprašiti odozdo


IZVORNA PORUKA: lamka

meni su u porodilistu rekli a i patonazna kad mi je dolazila da je ne kupam dok pupak ne otpadne
' ti dan j otpao i odmah smo se svaki dan kupali
a do tada smo se samo vlaznom gazom natopljenom u kamilici brisali a pupak smo cistili razblazenim alkoholom kupljenim u apoteci bas za pupak i  bivacinom

IZVORNA PORUKA: camm

to je sada u zadnje vrijeme postalo ali nije bilo kada sam ja rodila,

meni kada je patonazna dosla nije je htijela okupati jer je bilo hladno
i rekla mi je da je brisem sa vlaznim maramicama i sa mlakom kamilicom to sam i uradila i necete vjerovati njoj je pupak otpo za 4 dana.ja sam je okupala posle 7 dana.

IZVORNA PORUKA: mamin sin

Nas je patronazna okupala prvi dan kad smo izasli iz bolnice sto kazete "preko ruke" i to brzinom svjetlosti kako one i znaju   jer je imao malo osipa  pa je morao i hipermangan da se ne bi prosirilo. I kupala ga je prvih 5 dana svaki dan ona. A pupak je otpao 3. dan, samo smo svako presvlacenje stavljali bivacin prasak u korijen pupka. Mi smo se kasnije svaki drugi ili treci dan kupali jer je bio zimski period

IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: makana

evo i ja prvi put čujem  to za alkohol, ali čim su neke mame koristile i sve bilo ujdure onda je ok
nisam koristila rivanol, samo bivacin prašak i najgore mi je bilo podići onu štipaljku i naprašiti odozdo



Alkoholom(razblazenim,50%-tnim) se dezinfikuje samo koza oko pupka,kako bi se smanjila mogucnost infekcije.
A na pupcani patrljak se stavlja samo Byvacin prah.
Bar je meni tako receno i toga sam se pridrzavala

IZVORNA PORUKA: jupajdi

Ja sam oboje svoje djece okupala kada smo izašli iz bolnice. I u bolnici su ih također kupali. Pupak nije ništa smetao. Dobro smo ga osušili, naprašili bivacinom i sedmi dan je otpao. Mislim da je tako i Eminu otpao. I fino je zarastao . Sada Esmu kupamo svaku drugu veče, a na kraju je polijemo sa hipermanganom ( razblaženim u vodi ).  



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 13:49:45   
ziki
Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 13:53:37   
vila_7
citala sam i ja. Ja svoju isto nisam kupala dok pupak nije otpao-samo prebrisavala,a sad je kupam svaki 2-3 dan. E sad kad dodje ljeto i prljanje od hrane i vanjske prljavstine(jer je veca-pa jos kad prohoda),vjerovatno ce biti svaki dan al opet cu gledati ima li potrebe.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:12:11   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: ziki

Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 


O ovome sam cula od svoje rodice koja zivi u Svedskoj i tamo se porodila. Kaze da su po porodu njenu bebicu samo malo umili i rekli joj da je ne kupa 2 sedmice zbog zastitnog sloja kozeuser posted image Moja rodica jos rodila u ljeto, kaze da je bebu bilo grozno vidjeti, sve se ljustilo...
ja svog bebaca kupam svaki drugi dan (skoro mu je 11 mj), a do 6 mj. sam ga kupala svaki dan. kad krenu vrucine, kupacu ga opet svaki dan.
E sad, da li je to dobro, nemam pojma. I mene je moja mama kupala svaki dan, a imam super kozu i bas zahvalan ten ( to silno trljanje mi nije naskodilouser posted image ).


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:16:59   
Dida79

IZVORNA PORUKA: ziki

Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 


Ma nevjerovatnouser posted image
Ne mogu da zamislim na sta bi to djete licilo nakon 15 danauser posted image
Pa stvarno sta jos nece izmisliti

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:22:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: ziki

Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 
evo ja cu ti reci na sto bi licilouser posted image user posted image user posted image
Ja A. nisam kupala pa mozda pola mjeseca da, da dobro citas Pola mjeseca. Kad se rodio , bio mali kao mrva mene bilo,strah sveki jos viseuser posted image jer znas sta su 2kilice samo.
I brisala sam ga stalno to je ipak beba mala ....Posto se rodio po najvecoj zegi , vidim posle tih 15. dana podbradak se oznojio sav se zalijepo od vrucine.
I nekako skupim snage nagovorim sveki da ga samo malo vodom polijemo.
I nekako smo okupale ja sam bila mokra u golu voduuser posted image od neke srkleti i straha.
Kad smo,probili taj prvi led. Posle se kupao svaku drugu do trecu noc user posted image .
Meni su u bol. sestra rekla kad sam posla kuci pitam, koliko cesto ga trebam kupat.
Ona ce ma nemoras jos , stas ga kupat kao on je jos beba user posted image mala neznoji se ne prlja.
Al, bome moj A. se oznojio ko veliki posle 15. dana .
user posted image user posted image

Ma nevjerovatnouser posted image
Ne mogu da zamislim na sta bi to djete licilo nakon 15 danauser posted image
Pa stvarno sta jos nece izmisliti

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:26:38   
Medić*
Meni su nakon porodjaja ( Sarajevo) rekli da bebu ne kupam dok pupak ne otpadne, medjutim mi smo ga kupali  svaki drugi dan user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:29:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Meni su nakon porodjaja ( Sarajevo) rekli da bebu ne kupam dok pupak ne otpadne, medjutim mi smo ga kupali  svaki drugi dan user posted image
eh ja to neznam jer gore u bol. je A. lezao 4.dana i kad sam dosla kuci pupak cist vec otpalo to sto je trebalo tako niti sam cistila sta niti sam imala potrebe .
Dal su ga gore kupale ili ne neznam .


(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:35:51   
Medić*
Eto felix ti ga nisi kupala 15 dana a ja am ga kupala svaki drugi dan, nista ni jednom ne fali hBg, bitno da se sada vole kupati ( moj ne uziva jos user posted image , valjad kad se ozeni zavolit ce user posted image )

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:38:03   
sabinos
mi se nismo kupali prvih 7 dana jer je bio na suncanje zbog zutila.kad smo dosli kuci kupali smo svaki dan do 40. onda rjeđe.a ljeti svaki dan moramo jer se osipa ako se puno znoji.i ne koristimo nikakve losione i ulja,samo sampon
i da,voli se kupat,taj ne bi izlazio iz kade.ljetos kad smo bili na termama(unutra naravno)uzivao je ko niko.skace u vodu,zagnjuri se,ma nista samo se malo otrese i hajmo opet.bas bas voli i meni je drago zbog toga


< Poruku je uredio sabinos -- 22.4.2011 14:39:33 >


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:42:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Eto felix ti ga nisi kupala 15 dana a ja am ga kupala svaki drugi dan, nista ni jednom ne fali hBg, bitno da se sada vole kupati ( moj ne uziva jos user posted image , valjad kad se ozeni zavolit ce user posted image )
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image lazes ne voli se kupat AAAAAAAA . Moj uziva neda se iznijeti ispod tusa ma jok jos ga ja zezim tusom po licu prscem on vrsiti od dragostiuser posted image user posted image user posted image Voli voli , kako da ne....Taj kad bi mogao nebi nikad izlazio iz vode.
Na moru kad smo bili samo 1. dan bio u bazenu posle ga sakrili jer je opsti haus kad djete treba izac iz vodeuser posted image user posted image
Ma zavolice , polako zasto nebi user posted image
I da bas tako sto reces, nista im ne fali hb.

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:52:35   
Dida79
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: ziki

Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 
evo ja cu ti reci na sto bi licilouser posted image user posted image user posted image
Ja A. nisam kupala pa mozda pola mjeseca da, da dobro citas Pola mjeseca. Kad se rodio , bio mali kao mrva mene bilo,strah sveki jos viseuser posted image jer znas sta su 2kilice samo.
I brisala sam ga stalno to je ipak beba mala ....Posto se rodio po najvecoj zegi , vidim posle tih 15. dana podbradak se oznojio sav se zalijepo od vrucine.
I nekako skupim snage nagovorim sveki da ga samo malo vodom polijemo.
I nekako smo okupale ja sam bila mokra u golu voduuser posted image od neke srkleti i straha.
Kad smo,probili taj prvi led. Posle se kupao svaku drugu do trecu noc user posted image .
Meni su u bol. sestra rekla kad sam posla kuci pitam, koliko cesto ga trebam kupat.
Ona ce ma nemoras jos , stas ga kupat kao on je jos beba user posted image mala neznoji se ne prlja.
Al, bome moj A. se oznojio ko veliki posle 15. dana .
user posted image user posted image

Ma nevjerovatnouser posted image
Ne mogu da zamislim na sta bi to djete licilo nakon 15 danauser posted image
Pa stvarno sta jos nece izmisliti



felix mila znam ja odlicno sta je sitna beba.Moj Vildan je izasao iz bolnice nakon 42 dana i tad je vagao 1,900 gruser posted image Uh kad se sjetim...Majke mi nekad se pitam kako sam u pameti ostalauser posted image
Ja sam njega svako vece brzinski tusirala i to ono preko ruke pa u lavabo tako mi je sitan bio i hb nista mu nije bilo i zato ne kontam cemu ova sve o ne kupanju djece jos pogotovo nakon rodjenja ma goni ih tamouser posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 22.4.2011 14:53:42 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 14:59:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: ziki

Maloprije čitam na jednom sajtu da se od sad u Srbijanskim porodilištima bebe neće više kupat po rođenju. Takođe se preporučuje da se beba ne kupa još neko vrijeme-15 dana, a kasnije svaka 4 dana. 
evo ja cu ti reci na sto bi licilouser posted image user posted image user posted image
Ja A. nisam kupala pa mozda pola mjeseca da, da dobro citas Pola mjeseca. Kad se rodio , bio mali kao mrva mene bilo,strah sveki jos viseuser posted image jer znas sta su 2kilice samo.
I brisala sam ga stalno to je ipak beba mala ....Posto se rodio po najvecoj zegi , vidim posle tih 15. dana podbradak se oznojio sav se zalijepo od vrucine.
I nekako skupim snage nagovorim sveki da ga samo malo vodom polijemo.
I nekako smo okupale ja sam bila mokra u golu voduuser posted image od neke srkleti i straha.
Kad smo,probili taj prvi led. Posle se kupao svaku drugu do trecu noc user posted image .
Meni su u bol. sestra rekla kad sam posla kuci pitam, koliko cesto ga trebam kupat.
Ona ce ma nemoras jos , stas ga kupat kao on je jos beba user posted image mala neznoji se ne prlja.
Al, bome moj A. se oznojio ko veliki posle 15. dana .
user posted image user posted image

Ma nevjerovatnouser posted image
Ne mogu da zamislim na sta bi to djete licilo nakon 15 danauser posted image
Pa stvarno sta jos nece izmisliti



felix mila znam ja odlicno sta je sitna beba.Moj Vildan je izasao iz bolnice nakon 42 dana i tad je vagao 1,900 gruser posted image Uh kad se sjetim...Majke mi nekad se pitam kako sam u pameti ostalauser posted image
Ja sam njega svako vece brzinski tusirala i to ono preko ruke pa u lavabo tako mi je sitan bio i hb nista mu nije bilo i zato ne kontam cemu ova sve o ne kupanju djece jos pogotovo nakon rodjenja ma goni ih tamouser posted image
potpisujem te....
To necu nikad zaboraviti, ni sanjala nisam da se to meni moze desiti user posted image .
Sve sam govorila (secam se) dal ce se on i kako odhraniti porasti.
A eto hb poraste zdrav prav da je bilo svega jest ...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 15:10:36   
Emica_sa
e ovo je bas fujuser posted image ,zamisli dijete poslije 15 dana,ja svoju kupam skoro svaki dan,rijetko kada preskocim,a imam i sina od 17 mjeseci i njega kupam svaki 2 dan i meni je to normalno

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kupanje bebe
22.4.2011 23:21:04   
rose
moju je babica okupala 3-i dan i jos joj samponom oprala kosu jer je rodjena s puno kose user posted image ...onda ju je sveki nastavila kupati s pauzom od 2 dana koja je provela na pedijatriji na suncanju, 6-i dan joj otpao pupak...i tako smo nastavili svaki dan do njenog 15-og dana kad je sveki otisla...onda krenemo mm i ja sami...a ona se dreci...traume sam imala kad je trebam okupati pa onda urjedila na svako 2-i dan i kazem mm da kupi onu lezaljku jer ova vise ne zeli da je kupam preko ruke user posted image e lezaljka joj je bila otkrice...od tada vise ni a nije rekla kad se kupa a opet se ne kupamo svaki dan vec svaki 2,3 kako kad...sad kad ugrije vjerovatno ce biti svaki dan user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kupanje bebe
23.4.2011 20:52:59   
la bomba
Kako vi kupate svoje bebe koje jos uvijek ne mogu samostalno da sjede?
Ja sam svoju do sada kupala na onom peskiricu sto se navuče na žice i postavi u kadicu, ali je to nekako prerasla user posted image
A još uvijek ne sjedi samostalno...
Help!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kupanje bebe
23.4.2011 23:06:15   
rose
ja jos uvijek na tom peskiricu...ima 5 mjeseci 7 dana i jos ne sjedi...s tim sto sad za 1. maj kod sveki smo odnjeli kadicu ali nemamo tu podlogu pa cu je nasloniti na svoju ruku (naslanja se na tvoju podlakticu a drzis je ispod lijeve ruke ...ako se naslanja na tvoiu lijevu),,,i laganini...pa cemo i to probat

kako tije presala podlogicu? koliko je duga beba?

< Poruku je uredio rose -- 23.4.2011 23:07:03 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kupanje bebe
24.4.2011 9:20:07   
la bomba
Moja beba je duga preko 70 cenata, ne znam tacno, ... user posted image
A stvarno je prerasla, ... Gledala sam u Amku u katalogu ima nešto kao neka šuplja stolica, ako me razumijete, .. user posted image  jer ne znam kako da objasnim, ali im je nestalo. Pa me interesuje gdje to još ima. U Noddy-ju na Dobrinji nema.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kupanje bebe
24.4.2011 9:51:49   
rose

IZVORNA PORUKA: la bomba

Moja beba je duga preko 70 cenata, ne znam tacno, ... user posted image
A stvarno je prerasla, ... Gledala sam u Amku u katalogu ima nešto kao neka šuplja stolica, ako me razumijete, .. user posted image  jer ne znam kako da objasnim, ali im je nestalo. Pa me interesuje gdje to još ima. U Noddy-ju na Dobrinji nema.


imas u BBI i u TL i u baby centru....to je oki baby firma iz italije...imas web na internetu


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *