|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 11:10:24   
merimaa
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja vjerujem svom muzeku a poprilicno pratimo plodne dane pa izbjegavamo igrarije u to vrijeme. Htjeli bi mi jos bebaca ali poslovne prilike to jos uvjek ne dozvoljavajuuser posted image user posted image user posted image


i moji roditelji su pratili plodne dane pa evo mene hahaha...

i kod nas je ta vrsta zastite jos koji dan jer mi moj gin. rece izlaze na trziste neke nove tablete bas za mlade mame koje zele jos djece al ne saduser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 11:23:48   
mama_debeljuca
Ja sam prošle godine koristila jasmin pilule, pa prestala kad je bila aktuelna afera(smrt izazvao jasmin). Sad sam ih opet pošla koristiti. Htjela sam spiralu, ali mi je ginekolog ne preporučuje, kaže zbog toga što sam imala carski, jer su infekcije češće u tom slučaju, nije ništa govorio o godinama. A što se tiče jasmina, nemam nikakvih problema, super ga podnosim.

_____________________________

:-)

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 11:29:09   
bebacha
ne koristimo nikakvu zastitu,pazimo a i pratimo plodne dane.kad sam nakon poroda isla svojo doktoricu na kontrolu rekla mi je da ne preporucuje spiralu zenama koje planiraju jos djece(nemojte me sad napadat.to je njeno misljenje a svjesni smo koliko se misljenje doktora razliku).ali bez obzira na to nikad se nebi odlucila za spiralu.pilule nisam nikad koristila.mrzim tablete i imam fobiju od njih.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 11:59:50   
lilyca
IZVORNA PORUKA: merimaa

IZVORNA PORUKA: lilyca

ja tek vidjela ovu temu...ja koristim jasmin pilule, isla sam ginekologu da ga pitam za mirena spiralu ali on mi je rekao kao da je to za zene tek poslije 30-te ali sad vidim da puno mladjih zena koristi spiralu pa najvjerovatnije da mjenjam ginekologa...
[/quote

moj ginekolog je meni predlagao spiralu kaze da je to najbolja zastita a imam 22god...to da zene od 30-te stavljaju spiraju to jos nisam culauser posted image


vjeruj ja sam ga poslusala i uzela piliule a bila sam jako zainteresovana za spiralu jer mislim da je sigurnije a i lakse jer sam ja zaboravna i cak navijam alarm da se sjetim popiti pilulu, meni je 20.vjerovatno cu sad ici drugom ginekologu

_____________________________

eedo 23.07.2008

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 19:31:29   
idana_85
Iko ista o piluli za dojilje?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lilyca)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 20:02:14   
remzy
evo i mene malo i ovdje
e ovako
trnutno ne uzima nista ,a posto vec imam troje djece,nek su zivi i zdravi,trebalo bi da krenem sa nekom zastitom,ali drage moje ,citajuci vase postove ja neznam sta da radim,najvjerovatnije da cu da podvezem jajnike...,to mi je nekako najsigurnije,
sta vi mislite o tome
i ima li koja da nesto zna o tom podvezivanju jajnika???
molim vas da mi odgovorite!!!!!
a kad sam napisala trenutno ne uzimam nista ,mislila sam da trenutno ja i MM pazimo ,ali ko ga zna ja rodi Amberu ,a pazilauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.3.2009 20:45:34   
mama_debeljuca
Idana, ja mislim da ne smiješ pilulu dok beba sisa. Meni je tako ginekolog rekao, pa sam čekala dok prestanem da dojim.

_____________________________

:-)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 12:46:03   
škorpija
Pilula se ne smije koristiti dok dojite, najbolje rješenje za dojilje je kodom. Dojenje nije nikakva zaštita od trudnoće to je glupost najveća, moja prijateljica se prirodno čuvala i ostala je trudna kad joj je prva bebica imala tri mjeseca, i dmah je morala prestati dojiti.
Inače pridodno čuvanje je po meni najveća glupost, a pogotovo kad se prepustite mužu da vas čuva, ja nikad ne bih dala da me čuva neko osim mene same, a nikakavu razliku ne vidim u sexu sa kondomom i bez, a njemu ako smeta, žao mi je

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:00:50   
nina20
Ja sam prije trudnoće pratila plodne dane i funkcioniralo je,a sad ne koristimo nikakvu zaštitu,dojim malu i još nema druge bebe na pomolu,pa kako bude...user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:15:16   
idana_85
IZVORNA PORUKA: škorpija

Pilula se ne smije koristiti dok dojite, najbolje rješenje za dojilje je kodom. Dojenje nije nikakva zaštita od trudnoće to je glupost najveća, moja prijateljica se prirodno čuvala i ostala je trudna kad joj je prva bebica imala tri mjeseca, i dmah je morala prestati dojiti.
Inače pridodno čuvanje je po meni najveća glupost, a pogotovo kad se prepustite mužu da vas čuva, ja nikad ne bih dala da me čuva neko osim mene same, a nikakavu razliku ne vidim u sexu sa kondomom i bez, a njemu ako smeta, žao mi je


Ja da svom muzu ne vjerujem ne bih bila s njim u braku. Ako mu vjerujem toliko da mu rodim djecu, dijelim s njim hljeb i postelju, mogu vala i u ovome. Mada nije bas ni do njih uvijek, ma koliko pazili, otme se. A sto se tice kondoma, meni, a ni njemu nije isto. A sex je cin koji treba oboma da pruzi zadovoljstvo, a ne samo meni, kako on u svemu  tome mari za moje potrebei zadovoljstvo i ja cu za njegove....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:21:13   
andji
Škorpija poštujem tvoje mišljenje,ali složila bih se samo u slučaju da za muža imaš kretena,kome je bitno samo da se 'istrese' pa gdje bilo,a na kraju krajeva takve nisam voljela ni dok sam djevojka bila,a kamoli da bih ga odabrala za čitav život....nema ništa ljepše nego kad ti dragi udovoljava i u postelji,a tek sa ponosom da kažeš da te zaista paziuser posted image (nmaravno vrijeme to pakaže)

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:26:30   
dina_89
nista, on pazi i moram priznati uspjesno, pazio 3 godine i prvi mjesec kad je prestao paziti zacelo se nase malo sunce.... mi bas imamo puno puno puno srece

sto se tice kondoma mi smo nekoliko puta probali i u pola ga skinemo, nekako mi nije to to tijesan je a nismo nesto zavirivali po onim kutijicama koja je velicina , pilule mi ne pada na pamet da koristim jer mi je poznato koliko su stetne za srce i sto sta jos, kad napravimo dovoljno djece  onda cu staviti spiralu user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:31:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: idana_85

Iko ista o piluli za dojilje?


Citat:
Za vrijeme dojenja preporučuju se nehormonska sredstva ili sredstva koja sadrže samo jednu skupinu hormona i to progestagene. Kontracepcija koja sadrži estrogene (pilula) ne preporučuje se jer može utjecati na smanjenje proizvodnje mlijeka.

Prihvatljivi kontraceptivi tokom dojenja su:

1. Metode barijere
a) muški i ženski prezervativi
b) spermicidi ( kreme, tablete, pjena, gel)
c) dijafragma i cervikalna kapa
2. Mini-pill ili progestagenska tableta
Može se početi se upotrebljavati 6 sedmica nakon porođaja.
3. Injekcijski kontraceptivi
Baziraju se na progestagenskoj injekciji koja se daje najranije 6 sedmica nakon poroda, a učinak joj traje 2 do 3 mjeseca. Da bi bila pouzdana injekcije treba ponavljati u tačno određenim vremenskim periodima.
4. Hormonski implatanti
To su mali fleksibilni umetci koji sadrže hormone i pod lokalnom anestezijiom se implantiraju ispod kože sa unutarnje strane ruke. Učinkovitost joj je 3 do 5 godina.
5. Intrauterni uložak ( klasična spirala )
Može se postaviti 6 sedmica nakon poroda, a u ovisnosti o tipu uloška učinak mu je 3 do 5 godina. Ne sadrži hormone pa je njegova primjena kod dojenja sigurna, jedino što ispušta malene količine bakra u maternicu koje nisu štetne po zdravlje.
6. Intrauterni sustav
Učinkovita je i dugotrajna metoda kontracepcije. Postavlja se unutar maternice a kontraceptivni učinak se postiže tako da otpušta male količine gestagena u sluznicu maternice.. Onemogućava oplodnju i sprječava trudnoću, a učinak mu je do 5 godina. Prednost je što se može ukloniti u bilo koje vrijeme uz trenutni povratak plodnosti.
7. Sterilizacija
Trajna metoda kontracepcije, primjenjuje se samo u slučajevima kada su majke sigurne da ne žele više imati djecu.



(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:33:51   
teta berta
Moj muž je moja kontracepcijauser posted image user posted image   Naravno da mu vjerujem, jer je i on sam svjestan nekih stvari, posebno što se tiče trudnoće i djece... Kad mu ne bih vjerovala, ne bih ni bila s njim. Kondom dolazi u obzir samo ponekad, ali jaaaaaaaaaaaaaaaaako rijetko. Doduše ima i onih ne znam kako bi ih nazvala kojih je briga za ženu, bitno je da je njima dobro i da se oni "ispušu" pa makar ženi svake godine bio stomak do zuba.user posted image  Takvome NE bih vjerovalauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:35:20   
mamana
Ja koristim tablete za kontracepciju Microgynon 30, naravno po preporuci svog ginekologa, koristila sam ih kao žaštitu  i prije trudnoče i nakon poroda. Nemam nikakvih nuspojava i zadovoljna sam sa njima. Moje mišljenje je da djecu treba planirati.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 13:43:39   
andji
Moje mišljenje je da djecu treba planirati.

I moje,ali i 'oni' koji dodju iznenada nisu ništa krivi,i jednaki su kao i 'oni' koji se planiraju i žele...a sve ostalo je do roditelja!!!!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: sta koristite kao zastitu ??
26.3.2009 18:20:47   
mišur
Moj maleni je bio planiran, i iz prve nam upalilo,hBuser posted image
Sad ne može biti neplaniranim bebice zbog spirale,  ali razmišljala  sam spiralu izvaditi na ljeto, pa ćemo onda ganjati drugu bebicuuser posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 1:21:52   
Chuchi
ako jos uvijek dojis bebu, onda te dojenje stiti od nezeljene trudnoce, ali ne 100 posto
zbog toga postoji krema koja se zove pharmatex i koju dojilje mogu koristiti , jer inace
dojilje ne smiju koristiti pilule. krema se stavlja prije odnosa i uz dojenje te 100 posto
stiti od nezeljene trudnoce....

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 2:08:26   
veeseelaa
ja ništa ne koristimuser posted image  i kad mi je kasnila uh sto sam se uspanicila, bebica nam ima tek 4 mjeseca, zamislite da odmah ostanem trudna.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 2:09:08   
veeseelaa
imal sta za namazat dole za nas ne dojilje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 2:21:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

Pilula se ne smije koristiti dok dojite, najbolje rješenje za dojilje je kodom. Dojenje nije nikakva zaštita od trudnoće to je glupost najveća, moja prijateljica se prirodno čuvala i ostala je trudna kad joj je prva bebica imala tri mjeseca, i dmah je morala prestati dojiti.
Inače pridodno čuvanje je po meni najveća glupost, a pogotovo kad se prepustite mužu da vas čuva, ja nikad ne bih dala da me čuva neko osim mene same, a nikakavu razliku ne vidim u sexu sa kondomom i bez, a njemu ako smeta, žao mi je


draga moja ja vidim i te kakvu razliku user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 21:33:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: škorpija

Pilula se ne smije koristiti dok dojite, najbolje rješenje za dojilje je kodom. Dojenje nije nikakva zaštita od trudnoće to je glupost najveća, moja prijateljica se prirodno čuvala i ostala je trudna kad joj je prva bebica imala tri mjeseca, i dmah je morala prestati dojiti.
Inače pridodno čuvanje je po meni najveća glupost, a pogotovo kad se prepustite mužu da vas čuva, ja nikad ne bih dala da me čuva neko osim mene same, a nikakavu razliku ne vidim u sexu sa kondomom i bez, a njemu ako smeta, žao mi je


Ja da svom muzu ne vjerujem ne bih bila s njim u braku. Ako mu vjerujem toliko da mu rodim djecu, dijelim s njim hljeb i postelju, mogu vala i u ovome. Mada nije bas ni do njih uvijek, ma koliko pazili, otme se. A sto se tice kondoma, meni, a ni njemu nije isto. A sex je cin koji treba oboma da pruzi zadovoljstvo, a ne samo meni, kako on u svemu  tome mari za moje potrebei zadovoljstvo i ja cu za njegove....




U pravu idana. Što kaže mm da sam 6 god. profesionalno hodao po žici, omaklo bi mi se jednom i pao bih user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 21:34:24   
Anoniman
.

< Poruku je uredio enisa_sara -- 29.4.2009 21:35:08 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 21:43:38   
sheri
blago vama, vi upraznjavate sex
ja vec 7,5 mjeseci nemam sexa, jer sam trudna i rizicna mi je trudnoca i sex zabranjen user posted image , i sve se nesto bojim kad mognem da necu znati kako i stauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 21:48:02   
ena23
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


draga moja ja vidim i te kakvu razliku user posted image user posted image user posted image


Ja ne samo da vidim razliku, ja je i osjetim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

p.s. nikad balon nismo ni koristili (osim prvih par pokusaja kad smo skontali da nam ne godi) a pilule kad sam pila dzaba sam ih pila jer me nisu imale od cega stititi, toliko mi se od njih poremete hormoni da mm ne dam na dva koraka da mi pridje a kamo li da dodje do akcije...user posted image user posted image


< Poruku je uredio ena23 -- 29.4.2009 21:49:59 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *