|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
26.9.2008 13:33:14   
mamsi
Skvouser posted image user posted image user posted image  jedva čekam da nam se javi da si se porodila ,želim ti brz i lagan porod i da sve prođe kako treba.Pusa velika

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
26.9.2008 13:53:09   
ElmaB
Sretno Skvo i zelim ti sto laganiji porod i da uskoro, ako Bog da, u narucju drzis svoju srecuuser posted image !!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
18.10.2008 14:37:00   
nat
Evo ja danas bila na pregledu, termin mi je za 2 dana. Nemam neke bolove, osim povremenih menstrualnih grceva zadnjih par dana, ali nista strasno. Medjutim, na vaginalnom- ja otvorena vec 4 prsta! Dr me poslao kuci, s tim sto se mozda vidimo i u toku noci. Jedino sada krvarim- od pregleda. Mislim da se i sluzni cep otapa, ali bolova jos nemam. Bilo bi dobro izdrzati sto duze ovako i otvoriti se sto vise dok sam jos kod kuceuser posted image ...

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
18.10.2008 20:49:32   
Skvo RR
Meni su trudovi bili kao menstrualni grcevi....samo sve jaci i jaci...vezano za krvarenje od pregleda, to ti je sasvim normalno, ja sam uvijek krvarila poslije vaginalnog....sada samo trebas da osluskujes svoje tijelo i da cekas bebicu....:) Zelim ti puno srece!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu nat)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
18.10.2008 22:01:26   
Okarica
IZVORNA PORUKA: nat

Evo ja danas bila na pregledu, termin mi je za 2 dana. Nemam neke bolove, osim povremenih menstrualnih grceva zadnjih par dana, ali nista strasno. Medjutim, na vaginalnom- ja otvorena vec 4 prsta! Dr me poslao kuci, s tim sto se mozda vidimo i u toku noci. Jedino sada krvarim- od pregleda. Mislim da se i sluzni cep otapa, ali bolova jos nemam. Bilo bi dobro izdrzati sto duze ovako i otvoriti se sto vise dok sam jos kod kuceuser posted image ...


Mene je moj dr. ostavio u bolnici, kad je poslije pregleda, ustanovio da sam otvorena 4 prsta. Primjljena sam u 11h a porodila se naredni dan u 12,15 h. Mislim da je bolje da si kod kuće. Želim ti puno sreće. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu nat)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
21.10.2008 22:07:53   
nat
ja od subote, kad je ustanovljeno da sam 4 prsta otvorena, jos cekam... nemam bolove, termin je bio juce... ne znam koliko se dugo ceka kad sam ovako otvorena- je li to sigurno za bebicuuser posted image  Ali necu na drip, posto zelim porod u vodi, pa cekamo spontani pocetak...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
25.12.2008 14:15:49   
dacamaca
cao svima.Ja sam u 38 nedelji i jos uvijek mi nije ispao sluzavi cep bar ja nisam vidjela.bila sam kod doktora i on mi je samo uradio ctg i rekao sve je iredu dodji za sedam dana.imam blage kontrakcije i svake 2min sam u wc.kad hodam imam osjecaj da ce mi beba ispasti.user posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
1.1.2009 23:31:54   
dacamaca
draga moja meni je termin 12.01 jos uvijek neznam jesam li se pocela otvarati ,nije mi jos ispao sluzavi cep nadam se da ce ubrzo jedva cekamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
2.1.2009 1:43:45   
MELLI
Draga dacamaca,znat ćeš kada otvaranje počne.Meni je babica rekla da bez boli nema otvaranja.Što se sl. čepa tiče, on može, a ne mora ispasti prije poroda.I njega ćeš prepoznati,nije baš neki ljepotan.Meni je u prvoj trudnoći ispao 11. dan nakon termina(poslije amnioskopije), te sam lagano krvarila još dva dana do poroda.U drugoj trudnoći, nije ispao, ali sam pola sata pred porod prokrvarila.
Nemoj se puno sikirati,nije porod toliki bauk,ali je najveći doživljaj koji jedna žena može doživjeti.user posted image
Želim ti brz i lagan porod.user posted image

(odgovor članu dacamaca)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
2.1.2009 22:37:23   
dacamaca
Hvala meli nadm se da ce to ubrzo biti. Jedva cekam.Ostalo mi je jos 10 dana,a sutra mi je vaginalni pregled pa cu sve znati sta se desava  jesam li otvorena.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
3.1.2009 1:55:29   
MELLI
Vidim da si jedna opuštena i optimistična mama,bravouser posted image user posted image user posted image
Zadrži taj stav i na porodu, i bit će ti puno lakše.Želim ti sreću sutra na pregledu i  da svog bebaća što prije priviješ na grudi.Javi nam kako je prošlo.user posted image

(odgovor članu dacamaca)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
3.1.2009 2:12:26   
majaaaa
IZVORNA PORUKA: MELLI

Draga dacamaca,znat ćeš kada otvaranje počne.Meni je babica rekla da bez boli nema otvaranja.


Ne mora znaciti.Bar kod mene nije bilo tako.Samo sam vidjela malo sukrvice  i to je to.Kad su me pregledali,dva prsta otvorena.Tako sam hodala jos sedmicu:),bez bolova.Ma sve ce biti ok.Samo hrabro.Isplati se:)
Svakoj trudnici Želim brz i lagan poroduser posted image  ,a bebi zdravu ,veselu i mirnu kao nasa Dzana.


_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
3.1.2009 11:28:23   
dacamaca
Cao melli bila sam na kontroli i opet mi je samo uradio CTG i ako sam ja mislila da ce mi raditi vaginalni pregled.Kaze sve je uredu  AKO POCNU BOLOVI,PUKNE VODENJAK ODMAH U BOLNICU.NARUCIO ME PONOVO ZA 3 DANA.Zna li iko kad bi se trebao raditi vaginalni.Ostalo mi je jos 7 dana do porodjaja nemam nikakvih promjena sem sto imama blage kontrakcije,grcenje materice i idem sveke 2min u wc .Toliko sam nervozna ovih dana kako se priblizava termin al ne zato sto me je stah,nego sto jedva cekam da se to desi.

(odgovor članu dacamaca)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
3.1.2009 12:17:48   
MELLI
Koliko je meni poznato, vaginalni pregled se radi na dan očekivanog poroda(na termin),ranije samo po potrebi.Tvoj ginekolog bi ti trebao unaprijed reći kada da se pripremiš za vaginalni pregled,a do tada samo ctg.Budi strpljiva sad će to.user posted image

(odgovor članu dacamaca)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
3.1.2009 12:56:47   
Skvo RR
Meni je vaginalni pregled ginekolog radio par puta prije poroda...:)

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
4.1.2009 0:34:16   
baklavicaa
ja sutra idem na ctg, vaginalni mi nisu radili jos niti jednom...al planiram se pripremiti i za to jer vidim da im i to može pasti na pamet. Inače termin mi je za 18 dana ali imam takav pritisak na pubičnu kost kao da će pući, naručito to osjećam ujutro kad ustanem iz kreveta....imam neki feeling da će sve krenuti ranije ali trudim se da ne razmišljam mnogo o tome. Dobila sam vaginalete,kanesten, namjenjene za čišćenje kanala prije poroda...jel rano da ih sad iskoristim? Jeli ih neko koristio od forumašica koje su se porodile i koliko prije termina?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
8.1.2009 13:55:05   
Lady A
Ciao!
Evo da se i ja ukljucim...
Meni je termin u nedjelju. Zadnji put kad sam bila na kontroli radio mi je vaginalni pregled i bila sam otvorena samo jedan prst. Osim bolova /kao menstrualni/ i cestog odlaska u wc, nemam nikakvih drugih znakova. Cak mi je i beba jos uvijek visoko.
Sto se tice Canesten vaginaleta, ja sam ih do sada vec 3 ili 4 puta koristila. Tako da ih mozes upotrijebiti kad god zelis.
Nisam nervozna; i sto sam bila vec je proslo. Nekako mi se oduzilo. Sad sam stalno u nekom iscekivanju. Valjda to tako ide. Da nije slucajno neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu baklavicaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
9.1.2009 9:33:18   
Anais

ja sam canesten isto koristila vec 2 puta u toku trudnoce, a moja privatna doktorica mi je rekla da ih trebam uzeti jos jednom pred porod radi ciscenja ... o tome mi medjutim moj doktor u bolnici jos nista nije spominjao a ja sam 39. nedjelja user posted image
kod mene jos nikakvih znacajnih simptoma nema a termin je 20. januar ... hm

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
10.1.2009 14:22:00   
ringeraja
Pre par dana sam osetila da mi se sa leve strane stomaka kao nesto ukljestilo. To nikad do sada nisam osetila, pa rekoh mozda su to kontrakcijeuser posted image user posted image ? Nije mnogo bolelo i nije dugo trajalo, ali ipak nekako drugaciji osecaj od uobicajenih...
Sta mislite vi?

_____________________________

"Stpljivo podnositi i prastati, - tako treba svako pametan postupiti!"

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
10.1.2009 18:04:56   
dacamaca
Cao Drage moje.Juce sam bila na vaginalnom pregledu,otvorena sam 1prst a termin mi je u ponedelja,a ja jos nemam nikakvih bolova niti mi je sluzavi cep ispao.user posted image Nadam se da ce to ubrzo biti,Ubi me ovo iscekivanje.user posted image


(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
10.1.2009 21:23:44   
Anoniman
Meni je ostalo još 9 dana do termina takođe me ubi iščekivanje al ništa, više me nije ni strah samo da mi je da se riješim. Od otvaranja ništa, bolove nemam, spavam ko zaklana, imam osjećaj da ću ja prešišat termin.

(odgovor članu dacamaca)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
11.1.2009 11:41:58   
Lady A
Drage moje, vidim da nisam jedina pa mi nekako lakse user posted image
Meni je danas termin, ali apsolutno nikakvih znakova niti bolova nemam. Jucer sam bila na kontroli; jos uvijek otvorena jedan prst. Gledao me je vaginalno i jako je boljelo user posted image Ali sta ces, stisni zube i izdrzi ...
Da li se ovo cesto desava ili je samo kod mene?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
11.1.2009 21:23:45   
neki
I mene su neki dan vaginalno pregledali,nije me boljelo,a kaze doktor otvorena jedan prstuser posted image

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
12.1.2009 13:49:49   
Anoniman
Imala sam jutros bolove svakih pola sata, sada su prestali. Da li je to napokon počelo?

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: otvaranje(jeli pocelo)?
12.1.2009 13:55:37   
batterfly
Moguce je da je pocelo....Samo prati sljedece bolove,mozda krene veceras u cescim intrevalima....Nista se ne sikiraj,sve je to normalno,samo prati sta se desava i zelim ti puno srece ,da sve prodje kako treba i da ti i beba budete dobro.......Evo malo vibrica za podrskuuser posted image

user posted image

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *