|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: veličina trudničkog stomaka
17.6.2009 23:07:14   
bebana27
ja sam sad u 26 sedmici trudnoce stomak mi nije tako velik pa me strah da nije neki problem jer ko me god vidi kaze pa ne primjeti ti se toliko stomak a ja sam do sad dobila 8 kg.
jel se i vama to desavalo?

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: veličina trudničkog stomaka
17.6.2009 23:28:35   
Junior
nista ne brini, meni se do nedavno stomak uopste niej primijetio...i onda odjednom...eto ga! user posted image Dok god doktor kaze da je sve ok, nemas brige...ja sam u 30oj sedmici, do sad ukupno 9 kg se udebljala, pa opet nemam velik stomak...dok god je bebica ok, velicina stomaka nema nikakve veze!!!! i ja sam kontala o tome, pitam doktora, on kaze sve ok...samo uzivaj u trudnoci...user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: veličina trudničkog stomaka
7.7.2009 17:50:20   
Alma_27
ja sam prije trudnoce imala ravan stomak skroz... vec oko 10 sedmice mi se poceo trudnicki stomacic primjecivati. sad sam u 16toj sedmici i fino se vidi.... jos sam se udebljala oko 4 kg (moram mirovati) pa i to jos cini da stomak izgleda veci... prosle sedmice sam imala zatvor skoro pet dana... joj kolika sam bila! ko da sam u sestom mjesecu user posted image

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: veličina trudničkog stomaka
7.7.2009 17:58:22   
Ella_H
Bebana nesekiraj se sve smo drugacije , bolje i to
nego da ti govore jao jest ti ogroman stomak
ko da dvojke nosis haha mene toliko narod nervira
vise nigdje neidem osim doktoru i s mm negdje malo

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: veličina trudničkog stomaka
7.7.2009 18:00:51   
Lulu_
user posted image kod mene je bio toliki stomak da kada sam se porodila otegao se do ispod ... nisam se mogla sama brijati(VOLJELA BIH DA SAM BILA KULTURNIJA U OBJASNJAVANJU ALI NE ZNAM KAKO user posted image )
uglavnom mozete zamisliti koliko je onda bio stomak...i ljudi mi govorili kako cete gospodjo sa dvije bebe...ja govorila -fino jednu rodim sad,a jednu poslje...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: veličina trudničkog stomaka
7.7.2009 18:05:57   
jagodicabobica
No siki -riki bitno je da je beba dobro sto cure kazu a velicina stomaka je nebitna. Moja kolegica ima termin 7 dana prije mene i ima stomacinu ali mekana. A moj stomacic nije velik al je zategnut toliko da imam osjecaj da se nemoze vise razvuci.
Znaci ima dosta i u gradji zene.
Uostalom imas jos dva mjeseca bebana pa ces vidjeti kad nam buknu abd hehehehehe.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 10:12:07   
aamra
Meni je stoman ooogroman. Ljudi misle da sam u 7.-8.mjesecu trudnoce-mama me cak pitala da slucajno ne nosim dvojke.  A ja tek ovih dana ulazim u 6. mjsec. Ne znam koliki ce mi biti do kraja. Vec mi ga je tesko nositi user posted image Doduse ovo mi je 2.trudnoca pa se tjesim

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 10:45:18   
aida84
Pozz...
Meni isto stomak ne izgleda veliki s obzirom da sam usla u 7. mjesec...ali negdje sam procitala da od 7. mjeseca stomak raste 1cm sedmicno...tako da bi mogao biti...masalaaahuser posted image
Ne treba brinuti zbog velicine stomaka, sve je to individualno...zavisi od gradje zene...


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 13:12:03   
amela k
hahahaha sta se sikirate...mene su u 5 mjesecu pitali jesam li prkraju a vec sad se brinu da se nebi porodila...a sedmi sam mjesec a stomak mi je ogroman,malo beba malo kalorije...sve sto je veca trudnica manja beba se radja,,,,,

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 17:00:26   
leona81
ja sam u 5 mjesecu i meni jos niko nista ne primjecuje:) samo da sam se malo udebljala

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu amela k)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 17:14:06   
Nann
IZVORNA PORUKA: amela k

...sve sto je veca trudnica manja beba se radja,,,,,


Moja prijateljica je bila ogromna,u 6 mjesecu su svi mislil da je 8-9 mjesec. Vise nije mogla nositi svoju odjecu,vec od muza dukserice,majice,trenerke. U 8.mjesecu se nije mogla kretati,lezala je do porodila i rodila je sina 5.300. Rodila je prirodnim putem,ali su joj svi kapilari na licu popucali i oci su joj bile krvave 2 mjeseca. Inace je uvijek imala oko 60 kg,sitnije gradje je bila. Tako da bas i ne mora znaciti svaki put ako je veca trudnica da se beba radja manja...


_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu amela k)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 22:09:56   
nikita
ja cu uskoro u 6.mj a neki dan me je jedna zena pitala jesam li u 2mj. user posted image Stomak mi je mali !

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 22:17:57   
Anoniman
ja sam u 4-om mjesecu, a stomo mi izgleda kao da sam u 6-om... ali kod mene samo stomo raste, a ja se nimalo ne debljam... bas maloprije sam bila sa sestrama vani i one komentarisu kako nimalo nisam se udebljala, samo mi stomo izrasto... ali tako mi je bilo i prvom trudnocom, ja se do 9-og mjeseca uopste nisam gojila, gojila se beba, a u 9-om sam i ja buknula... bebara je bila 4 kg i 50 g, a 53 duga... poprilicno velika beba... a sve su prilike da ce ovo biti mozda i krupnije... ma samo neka bude zdravno, normalno i kako treba... user posted image

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: veličina trudničkog stomaka
8.7.2009 22:19:20   
nikita
IZVORNA PORUKA: Bambi09
ma samo neka bude zdravo, normalno i kako treba... user posted image


zivio govornik user posted image to je najbitnije


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: veličina trudničkog stomaka
12.7.2009 22:16:08   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: nermina_

koliki bam je obim stomaka?
ja sam  trudna ravno 20 sedmica i obim mog stomaka je 88 cm :)
neznam da li je mali za tu sedmicu ili je veliki pa sam htjela da vidim kako je kod drugih trudnica, ili kod majki koje znaju koliki im je obim stomaka bio kad su bile trudne.



IZVORNA PORUKA: nikita

ja sam trudna 21+4 i obim stomaka mi je 89 cm 


IZVORNA PORUKA: leona81

to sve zavisi od obima stomaka prije trudnoce


IZVORNA PORUKA: dina_89

moj je pred porod bio 100 cm user posted image  a prije trudnoce stuk je bio 60 cm




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: veličina trudničkog stomaka
12.7.2009 22:22:57   
slono
Nikad nisam mjerila obim, ali znam da sam prvo dijete otisla roditi sa 57 kg, jedva da se i vijdjelo da sam trudna, s ledja nista.
A s drugim sam bila krupnija, imala veci stomak, bila par kg teza, a rodila istu kilazu bebe, identicnu!!!!! Nakon poroda se udebljala jos i sad imam 60-61 kg, i to je 15 kg vise od moje zivotne kilaze............... Nevjerovatno ali istinito!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: veličina trudničkog stomaka
16.7.2009 11:14:12   
lejna
zdravo svima,
eh bas mi je drago da nisam sama jer sam mislila da sam samo ja zabrinuta za velicinu stomaka. Ja od 6 mjeseca imam problema, otvranje cervixa, i skoro kad sam bila u bolnici vidje sam zenu koja je bila u 30 sedmici a ja u 31 i njen stomak je bio duplo veci od moga. Kad je MM doso u posjetu ja pocela plakat jer sam ubjedjena bila da nesto nije uredu hehe. Medjutim, moj dok mi je rekao da beba je sitna u odnosu na sedmicu ali mi je isto reako da nista ne brinem jer je puno lakse za porod sa malo manjom bebom, i svedok beba raste sedmicno, da nema razloga za brigu. Znaci bitno je da ona napreduje, a kilaza ce se nadomjestit sama :))))))

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: veličina trudničkog stomaka
2.8.2009 22:32:57   
mala ma
E, kad se samo sjetim... Velicina stomaka , tokom trudnoce, me bukvalno izludjivala. Naima, nisam imala veliki stomak, tek se poceo primjecivati krajem trudnoce. Nekako sam se stalno poredila sa ostalim trudnicama i sama sebi stvarala "kompleks", a i bila sam zabrinuta za velicinu bebe. Kada sa rodila bebu od 4 kg uistinu sam bila iznenadjena. Dakle, iz iskustva, velicina stomaka nema veze sa velicinom bebe!

(odgovor članu lejna)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: veličina trudničkog stomaka
21.10.2009 20:10:53   
AzraD
IZVORNA PORUKA: mala ma

E, kad se samo sjetim... Velicina stomaka , tokom trudnoce, me bukvalno izludjivala. Naima, nisam imala veliki stomak, tek se poceo primjecivati krajem trudnoce. Nekako sam se stalno poredila sa ostalim trudnicama i sama sebi stvarala "kompleks", a i bila sam zabrinuta za velicinu bebe. Kada sa rodila bebu od 4 kg uistinu sam bila iznenadjena. Dakle, iz iskustva, velicina stomaka nema veze sa velicinom bebe!



svaka cast za 4 kg...slazem se, velicina stomaka nema nikakve veze s velicinom bebe jer neke zene imaju puno vode ili su vec prije trudnoce bile deblje....ili su jele bukvalno za dvoje odraslih osoba, vecina trudnica su ogromne i ovdje su ljudi navikli na velike trudnice i neobicno im kada vide neku po mom misljenju normalno gradjenu trudnicu, a ne XXXXXL, i moj doktor kaze - ovdje su ljudi navikli da trudnica mora imati 100 kg inace nesto nije uredu, ali bolje kad se ne udebljas puno da poslije opet brzo vratis liniju..... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: veličina trudničkog stomaka
23.11.2009 17:27:32   
amela2208
ja sam u 30.sedmici i ogojila sam se 8 kg do sad. Kazu da se u trudnoci normalno ugojiti od 10-15kg.
ja imam jednu drugaricu koja se ogijila 25 kg a bebica joj se rodila oko 2 300 . po meni treba samo da se pravilno hranimo i bit ce sve ok insallah.

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: veličina trudničkog stomaka
23.11.2009 17:30:37   
amela2208
mislim da velicina stomaka i nije bitna, meni niko nije vjerovao kad sam bila u 6. mjesecu. svi kazu kako mi je mali stomak. ne treba slusati babske price. svaka od nas ide redovno doktoru tako da ako ima nesto da nije ok dr ce nam reci

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 11:22:30   
nermina_
ja evo naletih na moj post iz prosle trudnoce i pisala sam trudnoca ravno 20 sedmica obim stomaka 88cm. sjecam se kad sam posla na porod sestra mi je mjerila stomak i bio je ravno 100 cm. sada sam na samom pocetku trudnoce 6-a sedmica i evo izmjerih se a stomak mi je vec 81 cm.
inace sam mrsavica imam 50 kg i obim struka prije trudnoce mi je bio 60 cm . ako moj stomo nastavi ovako rasti aBd do kraja ce biti 2 metra user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 11:29:07   
Bebica11
meni je sve bilo shega sto mi je manji stomak nego uobicajeno kod trudnica al kad su me poceli pitati u 8mom mj JESAM LI TRUDNA doduse imala sam jaknu na sebi pocelo me zabrinjavatiuser posted image

sad sam 36.sedmica i obim stome mi je 110cm STIM da sam ja u sirinu vise otisla tako da je stomak jos manji nego sto neke zene imaju s ovim sedmicamauser posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:12:35   
animagical
ja sam imala skoro metar i po u obimu stomaka (146cmuser posted image ) i rodila skroz normalnu bebu (3650 gr i 54 cm) a komsinice bi svaki put zagalamile kako ce imati sigurno pet kilauser posted image   samo mi je nazalost sada obim 85user posted image user posted image na nekadasnjih 62 dramaticno

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: veličina trudničkog stomaka
11.11.2011 12:13:52   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Bebica11

meni je sve bilo shega sto mi je manji stomak nego uobicajeno kod trudnica al kad su me poceli pitati u 8mom mj JESAM LI TRUDNA doduse imala sam jaknu na sebi pocelo me zabrinjavatiuser posted image

sad sam 36.sedmica i obim stome mi je 110cm STIM da sam ja u sirinu vise otisla tako da je stomak jos manji nego sto neke zene imaju s ovim sedmicamauser posted image


ja sam otišla u porodilište da se porodim, i čekala da se porodim dva dana...u ta dva dana žene su me pitale gdje mi je beba? ja reko u stomaku..a one user posted image eto tako sam ja otisla da se poradjam da ljudi nisu mogli ocjeniti jesam li se tek porodila ili tek treba da se porodim...
dijete sasvim hB normalno izletilo, vidis dole u mom tickeru mjere...user posted image

a da ne pricam kako mi se do petog mjeseca nije nista vidjelo....sve stvari sam mogla obući, ma vrlo malo mi se stomak nazirao, kao recimo sada kada se dobro najedem user posted image


< Poruku je uredio pocahontas -- 11.11.2011 12:15:37 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *