|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 12:48:12   
Amrino
proud mom- evo i mene- hajmo se utalit! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 13:10:27   
haidy
Ja imam jednu curu koja bi cuvala dijete, ustvari to je moja sestra. Ko je zainteresovan i zeli vise informacija moze mi se obratiti privatnim porukama.
pusa


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 13:42:48   
proud mom
zašto ne amrino??? pa vidi, Boga ti, valjda smo nas dvije u stanju da čuvamo bar pet beba... ako sada stignemo i skuhati, i očistiti i pospremiti a uz sve to da budemo 100% uz bebe, pa onda smo i u stanju posvetiti se 100% za pet beba... ha??? hehehheheheh!!!

inače, nisam nigdje pročitala, radiš li ti?


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 16:10:42   
Amrino
IZVORNA PORUKA: proud mom

zašto ne amrino??? pa vidi, Boga ti, valjda smo nas dvije u stanju da čuvamo bar pet beba... ako sada stignemo i skuhati, i očistiti i pospremiti a uz sve to da budemo 100% uz bebe, pa onda smo i u stanju posvetiti se 100% za pet beba... ha??? hehehheheheh!!!

inače, nisam nigdje pročitala, radiš li ti?



Ne radim zeno. Radila sam do zadneg mjeseca trudnoce pa raskinula radni odnos. Teze je s finansijske strane ali MM i ja smo se dogovorili da se stisnemo kako bi ja sto duze bila uz Hamzu.
Draga moja- ovo ti nije nimalo losa ideja...user posted image . Kod mene stan ionako lici na obdaniste user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 19:55:02   
lejlašh
I meni se pravo približilo, ja sam za sada našla jednu komšinicu, pa ću od sutra voditi malu da se navikava na nju. Jedino me brine što je starija žena (oko 60 god), ali je stvarno vitalna. Za plaćanje se još nismo odgovorile , ali ona je nešto spominjala 10KM na dan, pa vidjećemo. I ja sam kontala oko 150-200KM, sve više od toga je preopterećenje za moj kućni budžet. 

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
2.11.2008 22:12:40   
Aminad
Ima li neko u Tuzli i meni treba osoba od povjerenja.

Ja neću na posao ali imam hrpu ispita koje moram početi spremati odmah pa bih trebala osoba u koju mogu imati povjerenja da čuva Burhana otprilike 5h dnevno, a toliko će i Imran biti u obdaništu.


Ako ima neko javite se ili mi nekog preporučite, please.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
30.11.2008 14:56:57   
beni29
Ja imam jednu zenu koja mi cuva Eliotta. Cuvala je Benjamin skoro do seste godine iako je isao u skolu ali kako sam ja radila srijedom a ovdje djeca ne idu u skolu srijedom i za raspuste ona ga je cuvala. Od kada sam se vratila na posao poslije Elotta ona ga je isto tako pocela cuvati. U Francuskoj sistem cuvanja djece je jako dobro organizovan i pored obdanista postoje kvalifikovane zene ako ih tako mogu nazvati koje moraju proci posebne testove prije nego sto dobiju odobrenje da cuvaju djecu. Ipak i porder svega toga ima svag i svacega. Ja sam vrlo zadovoljna zenom koja ga cuva ja je dobro poznajem odgovorna je ide na razne zanimacije sa djecom vodi ih u setnju svaki dan moje dijete je uvije cisto i stvarno imam povjerenja u nju. Ovdje se placa po ugorovu jer moras naraviti sluzbeni ugovora sa tom zenom i ja mjesecno joj moram platiti 433 eura bilo da Eliott ide kod nje ili ne i da to jos dodam 2.79 eura dnevno za dan kada je kod nje. Ona cuva jos jednog malog pored mog sina puno radno vrijeme i jednu curicu koja je predskolski uzrast. Ovdje je cuvanje djece vrlo isplatljiv posao.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
30.11.2008 15:12:16   
mamina princeza
eto ako se odlucite cuvati djecu javite:) hehe ja sam sada na porodiljskom na posao cu negdje otprilike u aprilu maju al bi mi neka teta trebala prje jedno dva mjseca da se malo upoznami i naviknemo dok sam ja jos kuci...
eto ako znate neku sjetite me se jer ce to stvarno biti problem naci je


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
30.11.2008 22:56:12   
Anoniman
Prvo da se uclanim u klub "Trazilica tete cuvalice"user posted image user posted image user posted image
I meni treba neko da mi cuva bebu 4-5 sati dnevno s tim da cu i ja biti u kuci samo cu nesto drugo obavljat i nekad cu na kratko morat izac ali nece niko.
Pomagajte!!!!!!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
30.11.2008 23:24:39   
leli§
ja mislim da ovaj prijedlog/ponuda od proud-mom i Amrino RR nije nimalo los. svi ste imali priliku razgovarati sa njima, upoznati ih i stici dojam o tome koliko paznje poklanjaju malenima. tako spojite ugodno sa korisnim. u medjuvremenu, prije nego krenete na posao obavezno bebicu postepeno odvajajte od sebe... bice puno lakse i njoj a i vama kada pravo vrijeme razdvajanja dodje. za majke dojilje postepeno razdvajanje je jako bitno... moja mama kada se vratila na posao a nije prekinula dojiti moju sestru, je znala imati poprilicnih komplikacija, tipa da kada se sestrice pozeli mlijeko krene i grudi je bole...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
1.12.2008 14:09:04   
Anoniman
Ja kad sam studirala čuvala sam dvoje djece jer sam bila obnovila godinu,Ajsa i Hamza. Bili su divni,Hamza je imao 5 a Ajsa 4 godine. bila sam toliko posvećena njima da je to bilo za nepovjerovati,kada krenem kući oni bi plakali pa sam često ostajala. Kad bi njihovi roditelji krenuli gdje na put oni su ih meni ostavljali. Nekako su me ispunjavali jer ja sam luda za djecom. Naučila sam ih da pišu,čitaju,svaki dan smo čitali enciklopedije,ma bili su divni. Danas Hamza ima 11 a Ajsa 10 godina,ja imam kćerkicu Asju i redovno se čujemo,posjećujemo i na prvi  Asjin rođendan su joj kupili zlatnu narukvicu,ma divno0 eto slučajno sam pročitala oglase i počela da čuvam to dvoje divne djece,ko bi rekao da će iz toga izaci ljubav i prijateljstvo,i još nešto da kažem roditelji te djece su najdivniji ljudi koje sam ja srela u svom životu. i ja trazim ženu za čuvanje momje curice i nadam se da ću naći.

(odgovor članu MumaMaja)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.12.2008 1:15:29   
ruzica_sa
Drage moje mame,

Ja se vracam na posao 05.01. tad ce moja Mija Lamija imati punih 5 mjeseci i zena koja je trebala cuvati se razbolila, necete vjerovati 15 dana prije nego sto je trebala poceti cuvati user posted image . sad mi treba neko sa preporukom hitno ali nemam koga pa ako imate javite mi molim vas.

da li neko zna imaju li jaslice koje primaju tako malu djecu u slucaju da ne nadjem nikog do pocetka posla?

Hvala vam unaprijed

pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.12.2008 17:24:10   
amdi
Jaslice primaju od 6 mjeseci u nasim drzavnim, a za privatne ne znam, to je bas mala beba da se ostavlja u jaslice, pogotovo radi virusa koji sad haraju.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
23.12.2008 20:39:35   
Trlica
Zdravo,
upravo sam se uclanila i najprije zelim sve da pozdravim. 
Zivim u Sarajevu i za 2 mjeseca se  vracam na posao i nadam se da cu imati srece u 'pronalazenju' pouzdane tetu koja bi treba da se brine o mojoj bebici (11mjeseci) u mom stanu, svaki radni dan po sedam sati (+ radna subota). Interesuje me koliko bih trebala mjesecno placati tu osobu ? Ukoliko ste u mogucnosti da mi preporucite neku tetu bila bih vam neizmjerno zahvalna. Naravno, teta moze biti i djevojka.
Veliki pozdrav!

Sretan Bozic i Nova godina!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
23.12.2008 22:29:13   
Romali
Dobrodošla i evo možeš  ovdje malo pročitati o cijenama

http://www.ringeraja.ba/forum/fb.asp?m=166588

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
24.12.2008 3:40:47   
Trlica
Hvala! user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
25.12.2008 13:01:49   
Lenka
Imamo tetu od 52 godine za čuvanje dvoje djece user posted image 3 godine i 8 mjeseci i user posted image od 8 mjeseci, cuva ih vec 3 mjeseca, jer sam pocela raditi kad je bebacu bilo 5 mjeseci i cijena je 550 KM.
Ona nam skuha rucak, posebno za njega naravno, i nista drugo od nje ne zahtijevamo osim da njih cuva i da izadju.
Prezadovoljni smo i halal joj svaki dinar.
Sretno svima koji traze nekoga za cuvanje!!!
Samo obratite paznju na to da je osoba zdrava i da zna oko djece pogotovo ako ima preporuku, a da li se pravilno izrazava vjerujte mi da to i nije toliko bitno... bitno je da ako vam se dijete ne dao Bog prehladi da zna sta raditi

(odgovor članu Trlica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
28.12.2008 2:23:40   
ruzica_sa
Mijicu Lamijicu smo upisali u vrtic... pa cemo vidjet kako ce to funkicionisati sad od januara...
pozdrav

_____________________________

Nasa mala princeza Mija Lamija se rodila 29.07.2008.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
28.12.2008 8:35:46   
Emina*
I mi smo Bakira upisali u vrtic, pa cemo isto od januara vidjeti kako funkcionise... 
Ja ziva ne znam kako cu user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
28.12.2008 15:37:39   
triplemama
I mi od marta 2009 trebamo tetu čuvalicu u Tuzli. Trebamo je prvenstveno da čuva Emira. Pošto imaju i moje starije 2 i 3 razred trebala bi ih ispraćati i dočekivati iz škole (idu same u školu).

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
4.1.2009 10:32:08   
proud mom
curke... ja se vratila na posao... propade moj plan za "obdanište" user posted image eeee, samo kad odem na posao pa vidim one moje h... da se ne izražavam, odmah se 100% uvjerim da je bolje biti i "maltretirati" se sa 10-oro djece nego sa jednim od njih... user posted image

tužan je život nas umjetnika user posted image

kako ste mi vi sve inače??? kako su maleni???

nedostajali ste mi... jbg, ne mogu da stignem... trči na posao, trči s posla, pa oko bebane sve do ne zaspe, pa onda gledaj da šta počistiš po kući, da šta skuhaš i onda poslije toga samo gledaš kako ćeš se unesvijetiti u krevetu... nije ti do života, a kamoli do RR...

sorry na iskrenosti... možda zvuči malo pregrubo...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
4.1.2009 11:36:30   
Romali
proud mom, nisi bila pregruba, samo bolno iskrenauser posted image
Mogu zamisliti tu trku sada, mene to na neki način čeka od sutra,a od 26.1. neće znati gdje udaramuser posted image .
Nadam se da imaš dobru tetu čuvalicu i da si zadovoljna.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
5.3.2009 18:31:30   
sretna mama
DRAGE MOJE


Ukoliko mi imate preporuciti nekoga za cuvanje osmomjesecne bebe bila bih vam zahvalna,neznam kako ali sam se dovukla skoro pred sami povratak na posao , a jos uvijek nista nisam nasla,zato Heeeeelp.

Unaprijed hvala


pozz

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
11.3.2009 14:40:38   
Ljubica231
Drage mame,

Ja sam jedna vrijedna teka koja hitno treba tetu cuvalicu za svoju sestricnu,kojoj je sad pola godine.Bila bih  Vam veoma zahvalna kad bi mi preporucile neki kontakt i dale par informacija?Nismo ni sumnjale da je ovako tesko naci tetu koja bi brinula o djeci,pa vas molim da mi sve informacije ako ih imate saljete na PP.

Hvala vam puno
Lijep pozdrav

(odgovor članu sretna mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
17.3.2009 15:23:57   
emma.L
Mi imamo nanu za čuvanje, i to je super, jer ne znam kome bih je ostavila sa 5 mjeseci a da ne strahujem.
Eh, sad... nana je čuvala ponekad da mi iziđemo malo, a sada ne mogu ženu još i subotom uvečer maltretirati. Nama treba sitter za ponekad uvečer, i to samo za sjedenje i gledanje tv-a (američki princip). Ema ide spavati oko 9 i ja bih je stavila u krevet. I ako se budi, to je oko 3 ili 4, ne prije. Platili bismo po satu + taxi ako treba, ali naravno, htjeli bismo nekoga tko je odgovoran, zna presvući dijete, poigrati se s njim, tko je voljan par puta prije doći da provedemo malo vremena skupa i da se i ona navikne, za svaki slučaj, jer je ne bih ostavila potpunom strancu.
Dakle, ako imate koga... naravno, uz dobre preporuke. I hvala vam puno.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Ljubica231)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *