|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
17.3.2009 15:47:30   
neki
Emma.L imas ppuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
12.4.2009 22:19:38   
Nina_sa
I ja se uskoro moram vratiti na posao, a potraga za tetom cuvalicom (za bebu od nepunih 5 mjeseci) je do sada bila uzaludna.
Ako znate nekoga koga bi mogli preporuciti, bila bih vam zahvalna.
E da ... Sarajevo je u pitanju:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
14.5.2009 0:09:10   
lejlašh
Potrebna je teta čuvalica u Zenici - za jednogodišnju djevojčicu, pa ako imate nekoga za preporučiti - javite mi na pp, please

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
29.6.2009 10:31:03   
Anoniman
Potrebna teta-čuvalica!

Uvjeti: čuvanje djeteta u mom stanu
          prebivalište na Ilidži ili u okolici
          iskustvo poželjno
          pedagoško obrazovanje poželjno

Ostale informacije na pp

(odgovor članu lejlašh)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
29.6.2009 11:23:51   
Anoniman
Pingpong, ima ova teta sto je cuvala mog Davuda. Ona je iz Hrasnice, a dolazila je meni u Stari Grad, ako hoces ja cu je pitat ako nije nasla posao.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
29.6.2009 11:34:00   
Anoniman
Maida... imaš pp

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
29.6.2009 11:39:52   
Anoniman
Odgovorila sam ti.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
1.7.2009 23:21:39   
idana_85
Evo i ja se pridruzujem. Uskoro cu poceti raditi,vjerovatno. Od ponedjeljka sam na probnom radu. Za pocetak bi Rijada cuvali svekar prvenstveno,malo svekrva,zaova,djever...krpili bi se, ali kasnije....svekar bas sad nasao neki poslic,a djeveru i zaovi ce poceti skola i predavanja za mjesec-dva. Mi cemo vjerovatno traziti stan ili renovirati kucu i seliti,tako da mi je bas frka. Za sada ga mogu cuvati oni,ali sta cu dalje...no idea! Maida,de mi na pp za tu tetu ako nije frka,ko je sta je itd? Meni je malo glupo ali u stanu ovdje mi ga niko ne bi mogao cuvati,jer uvijek ima neko,ali sa svojim obavezama user posted image
Joj koliko sam se obradovala poslu veceras toliko knedle gutam,kako da ga ostavim, skoro mu je 9 mjeseci,ali mi nesto tesko...same mi oci suze.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
3.7.2009 13:28:57   
mama2009
Drage moje ja imam preporuku za jednu tetu koja ima velikoooo iskustvo, al jedina je mana za nju to sto moze od 17-22 jer imala je jednu porodicu kojoj je cuvala djecu od 17-22 i to 3 djevojcice al prestali su suradnju...ako kome treba vise info neka pise

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
3.7.2009 14:37:57   
Anoniman
Meni treba teta za period 7:30 - 16h
Hvala, ipak...

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
11.9.2009 1:22:36   
Anoniman
Da ne ovaram novu temu, nadovezat ću se na ovu.

Vraćam se na posao za nepuna 3 mj. (1.12.) user posted image , tada će moj user posted image imati, aBd, 6 mj. Već sad mi je, blago rečeno, haos u glavi.... Pa da "protabirim" sa vama...
Kako "odabrati" tetu? Mlađu, srednjih god., stariju? Šta očekujete od tete čuvalice? Šta mislite koliko prije bi trebala dolaziti, koliko je dovoljno 7, 15, 20 dana prije mog povratka na posao?

Ja sam nekako za soluciju da je teta srednjih godina, da čuva bebija u našoj kući, da apsolutno ništa ne radi samo i isključivo da se njemu posveti. Isto tako, koliko mi je bitno da redovno jede i spava, toliko mi je bitno i da ga izvodi u šetnju. I naravno, da teta ima preporuku, odnosno da je neko od mojih poznanika ili rodbine preporuči. I sve to da bude tako, ja opet imam grč u stomaku user posted image user posted image

I BTW imate li nekoga? user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
11.9.2009 9:54:09   
emma.L
enisa_sara, nažalost, nemam preporuke, ali se slažem sa tobom- moja svekrva je 100% posvećena Emi. Nema kuhanja, čišćenja, peglanja... Čak i Emi ja ostavim skuhano, eventualno ona doda rižu ili krompirić.
A kojih godina, zaista ti ne bih znala reći, jer sam vidjela mlade ljude, pa čak i muškarce, koji se bolje snalaze od nekih "iskusnih" nana.
Mislim da je bolje da što ranije počne dolaziti, jer ipak će to biti stranac.
Najvažnije je da ti odrediš pravila (ako nema ljuljana, kada presvlačenje, kako hranjenje želiš da izgleda, gdje treba spavati...) i insistiraš na tome. Ipak, budi svjesna da neće sve tako i biti. Ne možemo terorizirati ljude (na primjer, da kažeš, ako plače pusti ga- to može potrajati, a ni za kakve pare ne bih mogla slušati dijete kako dugo plače). Isto tako, ja Emu nađem svakakvu, flekavu, čupavu- nani to jednostavno nije bitno, ali to mi je najmanji problem, lako je operem i sredim- važnije mi je da vidim da se igraju i smiju kad uđem u kuću.
Za grč ti ne mogu pomoći, osim da ti kažem da će to ići lakše sada, nego što bi bilo za pola godine. I pij kamilicu user posted image .
I želim vam da nađete neku finu tetu koja će se i bebetu svidjeti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
11.9.2009 10:06:39   
dinciii
Enisa ja imam jednu jako dobru zenu koja to godinama radi sad samo ne znam jel ima vec bebicu jer uvijek samo na jedno pazi da se ono skroz posveti...Znam da je bila slobodna sad kad smo bili u SArajevu jer je ovaj mali krenuo u skolu pa ne treba vise...Ako hoces da vidim javi na pp...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
11.9.2009 12:32:48   
Anoniman
emma i ja vjerujem da će sada biti lakše nego recimo da ga ostavljam sa godinu. Moju kćerku je čuvala jedna krasna žena, ali ona sada ne može jer čuva jednog dječaka user posted image a tako smo je svi zavoljeli kao da je član porodice. I još uvijek smo u kontaktu sa njom i čujemo se najmanje jednom mjesečno.

dinciii, poslala sam ti pp.

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
15.10.2009 13:19:46   
Anoniman
Još uvijek nismo našli tetu čuvalicu a ostalo nam je još 1,5 mj. Ja se nisam nešto posebno ni aktivirala po tom pitanju, sve idem onom "ima još vremena" al bliži se, bliži......
Ako znate neku ozbiljniju tetu, koja ima iskustva u čuvanju beba, koja bi čuvala u našoj kući, molim da mi javite.
Pored svega toga zabrinuta sam i mislim da će mu teško ko ugađati kao ja, jer recimo g-din mali je prilično zahtjevan u smislu da želi da se nosi i da mu se 100% posveti vrijeme a nešto čisto sumnjam da će ko pristati na to user posted image
Helem, baš mi je teško, najradije bih ga povela sa sobom na posao user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
15.10.2009 13:40:40   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: enisa_sara


Ja sam nekako za soluciju da je teta srednjih godina, da čuva bebija u našoj kući, da apsolutno ništa ne radi samo i isključivo da se njemu posveti. Isto tako, koliko mi je bitno da redovno jede i spava, toliko mi je bitno i da ga izvodi u šetnju. I naravno, da teta ima preporuku, odnosno da je neko od mojih poznanika ili rodbine preporuči. I sve to da bude tako, ja opet imam grč u stomaku user posted image user posted image

I


Draga Enisa, potpuno te razumijem, ja sam hvala Bogu imala srecu da nadjem tetu koja je super! Tvoje brige i tvoj grc su sasvim normalni, vidim da vec trazis, sto je pametno. Mi smo imali mjesec dana prije mog posla tzv. adaptaciju, i zaista je potreban jedan period da se i beba i mama naviknu na novu osobu u njihovom zivotu.
Nadam se da ces naci odgovarajucu osobu!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.10.2009 9:18:52   
denny
cure, vidim da sve uglavnom idete na posao prije nego vam dijete navrši godinu dana, pa nemate drugog izbora nego tetu čuvalicu.
ja sam počela radit nedavno i dala malenog u vrtić.
znam, nisam ni ja prije bila za tu soluciju, ali sada sam jako zadovoljna i mirna.
naime, i stariji mi ide u vrtić-on obožava ići, i njega ne bi ostavila doma sa starijom tetom, a sad da plaćam i vrtić i tetu čuvalicu-onda ne bi ni trebala ići raditi. kod nas je teta prilično skupa.
ne znam kako se kod vas kreću cijene za tete....user posted image

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.10.2009 9:20:45   
Nadja08
mi placamo 400 KM za cijeli dan. plus mjesecna karta. i mi smo prilicno za opciju jaslica, ali nema jos ni godinu, pa nam je nekako premala. malo kasnije cemo svakako.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.10.2009 9:22:21   
new mama
Drage moje,ja bih imala jednu tetu za preporuciti da cuva dijete ako nekome bude trebalo,pa napisite mi  PP ako neko bude zainteresovan da mu dam brojuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
21.10.2009 9:25:04   
maja78 RR
Mojoj prijateljici je potrebna teta od nove godine, ali bi naravno da se prije malo priviknu. U sarajevu je. Pa eto ako ko ima koga da mi poslaje pp

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
24.10.2009 1:09:39   
Anoniman
I nama treba teta..... mada imamo već 3 u opticaju, ovih dana će nam doći....

Joj koliko se ja brinem, tako sam se opteretila da sam već počela da sanjam tete i user posted image user posted image user posted image uh, idem otvoriti temu user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
24.10.2009 1:27:54   
suncan_dan
ana kada si jednostavno cekao da zaspis, ali mi nije zao. Mozda se zbog takvog pristupa svako d
IZVORNA PORUKA: MumaMaja

Mislim da je to posljedica odgoja i same percepcije roditeljstva. Ima nas koji smo prihvatili tudju pomoc i onih koji su radili sve sami. Ja ne zalim sto smo nas troje od pocetka obavljali sve sami. Tacno je da je odmor potreban, ali nikada nisam bila u stanju da ga realiziram na nacin da Laura bude s nekim drugim, pogotovo tako mala. Kod nas postoji jedna izreka : "Rodili ste, pa ninajte" i s tim se u potpunosti slazem. Ne bih bas bila sretna da zbog moga predaha dijete "odgaja" neko drugi. Kako god roditeljstvo bilo tesko, bolje sa svaka mam osjeca kada zna da cini ono sto misli da je najbolje za njeno dijete.

Mi smo imali i neprospavanih noci i dana kada si jednostavno cekao da zaspis, ali mi nije zao. Mozda se zbog takvog pristupa svako dijete vise veze za mamu ( sto je i potpuno prirodno), a na kraju ta veza je jako bitna za emocionalni razvoj djeteta... Mislim da cu otvoriti novi topic jer smo otisli u neko drugo cavrljanje... Jos nam treba teta cuvalica, pa ko koga ima nek' se javi.



moja ce aB isto da ide u jaslice od 1.1 mislim da je i to za dijete potrebno, da se navikne pomogucnosti da bude samostalnije, i da NE misli od prva da sve lahko u zivotu prolazi kao kod kuce, mozda grubo zvuci al dijete do 3g. testira svoje granice.sa tom izrekom se u potpunosti slazem, znaci svak nek odgaja svoje dijete kako misli da ce dijetetu bit i POSLIJE bolje. mi smo takode imali noci kad nismo spavali, al mene posao ceka i idem na njega ja spavala tu noc ili ne (i jos uvijek se budi po nocu), jer i to smatram kao jednu odgovornost, na koju ce se i moje dijete nadam se sijecat.jer probam sto vise da zivim taj neki zivot koji bi i svom dijetetu pozeljela, da bude poslije samostalno i odgovorno prema nekim stvarima.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu MumaMaja)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
28.10.2009 22:18:39   
lejlašh
Da li treba nekome u Sarajevu teta za čuvanje djece - Dobrinja, Ilidža ili tako nešto?
Javite mi na PP

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
3.11.2009 22:57:30   
Anoniman
Da ne kucam ponovo, iskopirala sam sa dr. teme


Danas nam je teta sa kojom sam bila u pregovorima oko čuvanja B otkazala user posted image , trebala je doći ovih dana da se upoznamo al eto ništa od nje..... baš nam se nešto ne da, na kraju ću ja sa user posted image na posao user posted image user posted image
Ako slučajno znate neku tetu koja bi čuvala na duži period javite mi plizzzzz

(odgovor članu lejlašh)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: teta cuvalica - imate li koga?
3.12.2009 20:48:00   
neki
Zene drage,ja sam u totalnoj frci sledece sedmice i HITNO mi treba neko od pon. do petka da mi cuva djecu...
Pon. i uto. od 15:30h do 21:30h,a sri. cet. i pet. od 12:30h do 17h...
Molim vas ako neko ima nekoga neka mi javi na PPuser posted image
Dakle redi se samo o sledecoj sedmici,please help...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *