|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:01:49   
Bebica11
zenice heeelp

sad mi bebica kakila i bila je malo gusca stolica(inace ima tvrdu stolicu), standardne zlatne boje(malo tamnije) pomijesana s najblize da opisem bojom cigle, na prvi pogled sam pomislila krv, al kako sam gledala nisam sigurna dal je to krv, jel moguce da stolica bude boje cigle. pravo sam se prepala???beba je vesela i nista posebno ne primjecujem

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:03:28   
Hanady RR
kolika je beba...
jeli jedete mrkvu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:04:47   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakicauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:11:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakicauser posted image


ma to ti je...
sve ovisi i do druge hrane, količine, mlijka pored toga...
mrkvica obojila malo...ne brini

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:12:48   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakicauser posted image



Ako je vesela i nema temp,najvjerovatnije da je od mrkve jer kažaš da je pojela cjelu teglicu.
Prati pa vidi ako bude plačljiva i vidiš da je boli stomačić pravac doktoru.

Stolica zna biti i zelena ako djete jede puno špinata ili brokule.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Boja stolice kod bebe
25.7.2012 10:14:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kolika je beba...
jeli jedete mrkvu


ima 8mj jede i nije kakila od mrkve koliko se sjecam, pojela prekjucer najvise do sad cijelu teglicu, al i prije je jela mrkvu al manje pa nije bila obojena kakicauser posted image



Ako je vesela i nema temp,najvjerovatnije da je od mrkve jer kažaš da je pojela cjelu teglicu.
Prati pa vidi ako bude plačljiva i vidiš da je boli stomačić pravac doktoru.

Stolica zna biti i zelena ako djete jede puno špinata ili brokule.

i nebi vjerovali i banane...
nama se desilouser posted image
oksidira šta li i zamsili stolica zelenija nego do blitveuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Boja stolice kod bebe
27.7.2012 22:05:21   
mamma mumi
Bebac mi vec sedmicu ima zelenu poput gline stolicu 1x na dan, a nekada u 2 dana da ima stolicu. Dojim ga, i dohranjujem sa hipp combioticom. Ne place, nema grceve, dobro napreduje, pa nemislim da je gladan. Da li moze mlijeko koje ja pijem biti uzrok, ili sto ne doji siku do kraja? Ima li ko kakav savjet ili iskustvo slicno?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Boja stolice kod bebe
27.7.2012 22:12:19   
Hanady RR
dali je njemu ta dohrana neophodna...
naime vrlo je moguće da je ona uzok stolici koja nije redovna i uredne boje...
međutim kako nema drugih tegoba vrlo lako može biti razlog ono što ti jedeš...
sve sa više željeza u hrani stolicu će pozeleniti...tipa špinat, krastavac, tikvica, sokovi od cvkele, malina, kupina, kompoti itd....

Zašto ne jede siku do kraja...
mislim ne fali njemu ...daješ dohranu al posljednje mlijeko je najmasnije mlijeko i do njega se napreduje...
a komletnim izdajanjem dojke postižeš i bolju uspostavu dojenja ...ponude i potražnje...
ako ne jedete do kraja i taj kraj hipp-om nadomjesšćujete mlijeko s emože povući...a kad već dojite neka vam cilj bude da smao na siki ostanete...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Boja stolice kod bebe
27.7.2012 22:30:46   
mamma mumi
Pa nedajem ja njemu hipp vise od 2-3 x i to bas kada nemam mlijeka, a doji po cijeli dan, Nisam nesto puno jela to sto nabrajas.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Boja stolice kod bebe
28.7.2012 0:32:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Pa nedajem ja njemu hipp vise od 2-3 x i to bas kada nemam mlijeka, a doji po cijeli dan, Nisam nesto puno jela to sto nabrajas.


možda mu hipp ne godi kao dohrana uz mlijeko...
da s eposavjetuješ sa pedijatrom...
najbolje...
jer sve ostalo što navodiš je savim OK ...nema grčeve, miran, veseo...lijepo ručkiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Boja stolice kod bebe
28.7.2012 20:09:37   
mamma mumi
Mislim da nije od Hipp-a, danas je zuta stolica, a ja sam davala siku do kraja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2012 20:17:12   
yasemin
mojoj je bebe zelenkasta stolica , malo čvršća nego inače , na vještačkoj je hrani Ac novalac beba ima 2 mjeseca i 2 dana imsa 1-2 stolice dnevo većinomsu žute ali zna biti i žuto zelena i kašasata , al sad je zadnja baš zelena , pije čaj od kima i kamilice jer ima grčeve pa možda je i od toga , šta mislite ?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2012 22:16:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: yasemin

mojoj je bebe zelenkasta stolica , malo čvršća nego inače , na vještačkoj je hrani Ac novalac beba ima 2 mjeseca i 2 dana imsa 1-2 stolice dnevo većinomsu žute ali zna biti i žuto zelena i kašasata , al sad je zadnja baš zelena , pije čaj od kima i kamilice jer ima grčeve pa možda je i od toga , šta mislite ?


kada beba im grčeve zlena stolica je vrlo moguća pojava....
a i komorač i kim mogu je ododatno obojiti...
kad već koritite novalec možda da se posvajetuje sa pedijatrom o onome namjenskom za manje grčeva...ne znam sad tačan naziv...da bebi olakšateuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2012 22:20:51   
mala_sa
Moze biti i da je malo prehladio stomacic, iako je jako toplo to se njima lahko desi; pa mu stavi neku pamucnu krpicu ispod bodija, da ga malo zgrije.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Boja stolice kod bebe
9.8.2012 15:30:53   
yasemin
hvala na odgovoru , mislim da i koristimo protiv kolika , zove se AC Novalac protiv dojenačkih kolika , ali nije baš od neke pomoći , dok jede već dobije grčeve , i tako po cijeli dan kenjka , ima vjetrove , hvala Bogu prestali su oni grčevi od kojih bi neutješno plakao i po 10 minuta , pedijatar mi je rekao da probam sa ovom antikolik Novalac AC , ali nije ni to nešto od pomoći , valjda će uskoro proći kažu da traju do 3 odnosno 4 mjeseca...

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 20:19:32   
Bebica11
hej zenice

evo i ja opet na ovoj temi, Naimi mi zelena stolica, pocela je malo vise jesti obicnu hranu a dugo je imala probavne smetnje(5 punih mj grceve, pa poslije od malo hrane grceve i tako, haos stomo joj se nikad nije u potpunosti smirio)....sad doji po svu noc, pelena joj bude bas teska, place budi se svako pola sata, po danu je vesela cesto je dojim, al u zadnjih dana sam smanjila unos masti i ugljikohidrata pa sam se prepala da mi nije mlijeko otanjilo...Lejla rece da nije do mlijeka jer je njoj vec 10mj, inace je zdrava vesela

al kaki zeleno 2 dana bas bas zeleno a prije toga je jedno 4-5dana kakila neku nedefinisanu boju licila je na zeleno al se nisam obazirala....danas je uz tu rjedju zelenu stolicu izbacila svo povrce koje je pojela NEPROVARENO mrkvica riza karfiol. stim da je mrkva ono standard a ostalo je zeleno....

da dodam da joj odnedavno ne blendam hranu, gnjecim je il dajem komadice

sta bi moglo biti heeelp???

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 21:05:30   
Bebica11
ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 21:11:25   
hatepsut
Bebice,bas ne mogu biti pametna,nije mi se to desavalo.jedino ako sam recimo ja jela spinat ,salatu ili sl. zeleno povrce bude i kod njega zelena stolica(i kod starijeg dok je dojio).
ja bi sacekala da vidim jos neko misljenje ,ako nista odvela bi je pedijatru,mada mislim da nema potrebe ako je ona vesela.a ja bi joj sutra dala neku supicu(od onog sto ste poceli da jedete napravila bi ).

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 21:18:52   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Bebica11

ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????


da li samo dojis ili i dodajes neku formulu?
zelena stolica se obicno desava bebama koje korste vjestacko mlijeko koje je bogato zeljezom

< Poruku je uredio Visnja RR -- 24.9.2012 21:19:19 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 21:22:09   
Lana_
evo ja sam čitala neke članke o prehrani dojilje i piše da ako djetetu smeta neka hrana koju majka pojede da može imati zelenu stolicu..

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Boja stolice kod bebe
24.9.2012 22:12:12   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ima li iko savjet ili ideju zasto je stolica zelena???????????????????


da li samo dojis ili i dodajes neku formulu?
zelena stolica se obicno desava bebama koje korste vjestacko mlijeko koje je bogato zeljezom


ne koristim vjestacko mlijeko samo dojim

hajde vidjecemo jos valjda ce se sutra stabilizovati malo

ja sam jela rostilj, i dosta crnog grozdja jedino od tog??:/

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Boja stolice kod bebe
25.9.2012 1:26:29   
Lejla Ka
Zubići?
Bebice11, zaista nema potrebe da brineš ako stolice nisu česte i proljevaste, ako je dijete raspoloženo kao i obično. Boja stolice se mjenja. Naročito ako dijete unosi krutu hranu onda baš može da varira.

Boja stolice za starost tvoje bebe nije pokazatelj unosa kalorija. Može naravno biti neki simptom probavnih smetnji, ali kako rekoh gore, ako je sve ostalo uobičajeno onda nema razloga za brigu.

Da li ta zelena stolica ima neki karakterističan miris, drugačiji nego obično? Da li se bebi ojede guza nakon takve stolice?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Boja stolice kod bebe
25.9.2012 9:15:42   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Zubići?
Bebice11, zaista nema potrebe da brineš ako stolice nisu česte i proljevaste, ako je dijete raspoloženo kao i obično. Boja stolice se mjenja. Naročito ako dijete unosi krutu hranu onda baš može da varira.

Boja stolice za starost tvoje bebe nije pokazatelj unosa kalorija. Može naravno biti neki simptom probavnih smetnji, ali kako rekoh gore, ako je sve ostalo uobičajeno onda nema razloga za brigu.

Da li ta zelena stolica ima neki karakterističan miris, drugačiji nego obično? Da li se bebi ojede guza nakon takve stolice?


lejlic hvala tiuser posted image

ne ojeda se hB,

smrdi uzasnouser posted image i jucer je bila najgora tj najtecnija i bas neprovarena hrana izasla

po svu noc doji, sinoc nisam nikako spavala, place mi se, svako pola sata je plakala i ja joj dam (.) i smiri se, malo povuce i zaspi za pola sata opet i bas cudno doji, cupa me, ono povlaci bradavicu bas me BOLI, dozlogrdilo mi dojenje i sve, valjda neispavanost i boli, user posted image

i ja kontam da nece vise ti zubi jer nema jos nijednoguser posted image al to kontam od 6tog mjeseca pa nikad, a posebno je nervozna od petka a i ovo dojenje nocu postaje nemoguceuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Boja stolice kod bebe
25.9.2012 12:38:42   
zanzibarka
Sto se tice stolice, nije mi se nista slicno desavalo, ali sto se tice ne spavanja i dojenja, isto mi je, budi se svakih pola sata, samo povuce 2 puta okrene se i zaspi ja dok je prenesem i tamam se namjestim ona isto...i tako po 20 puta znam u noci je prebaciti, nekad je ostavim pored sebe, svako jutro ustajem slomljena i ko zombi, ali sve su ti to "cari" dojenja, Nek su one nama zive i zdrave a naspavat cemo se insallah! Ljubi N :*

_____________________________

Naša princeza, naše malo sunce došlo je na ovaj svijet 27.10. Hvala Uzvišenom na najljepšoj blagodati!!!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Boja stolice kod bebe
25.9.2012 13:25:39   
Lejla Ka
Ako smrdi to je nešto do probave, i mogli bi baš biti zubi. I to što vuče bradavicu bi moglo biti zbog toga što je svrbe desni i tako joj odgovara. Jesi li primjetila možda zažarene obraze (ili samo jedan), pojačano baljenje, trpanje ruku u usta? Probaj joj blago izmasirati desni čistim prstom.

Neće te utješiti, zubi rastu u fazama, i tad smetaju, a kraj faze u opće ne mora rezultirati probojem zuba.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zanzibarka)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *