|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:38:34   
vjestica
evo opet malo o guzama, nismo odavno user posted image user posted image
šalim se, naravno,temu otvaram potaknuta komentarima na anketi
naime, ja perem bebinu guzu nad kadom i sva se iskrivim, a moja beba je još mala, pa već kontam kako ću kad bude veća
neke su spomenule na anketi da peru u lavabou i da je tako lakše
e zanima me kako, jer nikako da skontam kako da je operem u lavabou
ili je moj lavabo mali ili ja nisam skontala tehniku panja bebeće guze u lavabou
znači zanima me tehnika pranja i tip&trick za lakše pranje guze i čuvanje maminih leđa user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:43:00   
acudesa
ja sam isto prala u lavabou, on je bio u čučećem položaju, a onda bih mu saprala cijele nožice

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:43:13   
Lady26
Hehehehe simpa tema user posted image
Ja Lanu isto perem "u" lavabou tj nad njim, guzu okrenem prema cesmi i cuvam je preko stomaka a ona kao sjedi na lavabou, stavim joj peskiric preko ruba da joj nije hladno i to je to....
Ona uziva u tome user posted image i mami porusi sve sto moze rukom dohvatiti
PS kod mene mali lavabo user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 3.11.2010 11:44:09 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:44:58   
sporty mamaa
Opet guze aktualne aaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image Vjestice ja ti isto nekad u lavabou, nekad u kadi... U lavabou tako da je drzim jednom rukom iznad stomaka(neznam kako da opisem), uvalim joj nogice u lavabo, pustim vodu i operem... A u kadu je samo ubacim, jer je vec velika, pa joj fino tusem operem... E sad mene zanima jel vi koristite neki sapun ili nesto??? Ja nekad znam staviti njenu kupku za kupanje, ali ne na genitalije, nego operem nogice i malo "guzove"user posted image , jer kad mi se puno ukaka onda mi smrdi pa malo da zamiriseuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:50:12   
ziki
Ja sam jedna mama koja je do skoro 3-4 mjeseca dijete preko ruke držala i prala guzu tešku 15 kg. Nikad ga nisam nad lavaboom oprala- ne kontam tehiku. A o leđima esej da napišem, prije 10-tak dana nisam na posao otišla jer nisam mogla da ustanem(inače ga još nosam) U svakom slučaju drago mi je da imam mama koje na vrijeme skontaju da se moraju čuvat, sad ako Bog da sa drugim biće druga pjesmauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:54:39   
nikita
operem ga uvijek kad se pokaki , lijevom rukom preko stomaka, on je glavom prema dole a guza mu je ispod cesme na lavabou i tako ga plačem , kapnem kap bekutan kupke kad ga saperem da zamirise...on je vec skonto da ga uvijek perem kad se pokaki , pa ako ja nisam skuzila da se pokakio on pocne skidat slapice i carape i kao da ga idem kupat hehehe pametnice male

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:55:41   
Anoniman
Ja perem na kadi, a muz na lavabou...i uvijek galamim na njega zbog toga, jer mi sve okolo poprskaju.
Ali izgleda da mu je ta pametna, pa cu i ja poceti, jer je Imancica pravo otezala i ledja me razvaljuju sto od pranja, sto od dojenja.
Lavabo mi i nije tako mali, moglo bi se.
Drzim je desnom rukom preko stomaka, a ljevom perem.
Naravno, prije pranja prvo malo prebrisem maramicom...
Ne koristim nikakvu kupkicu u tom slucaju(samo kad je kupam).

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 3.11.2010 12:01:21 >

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 11:59:58   
M kao Mama
Super za ovu temu, baš vidim na anketi svega i svačega, vještice user posted image user posted image user posted image za otvaranje teme.

Dok je bila manja guzu bi prvo obrisali vlažnim maramicama, a u prvih nekoliko mjeseci ja bih unijela lavor u sobu i oprala bih je tako. Kada je malo ojačala sa nekih recimo 6 do 7 mjeseci prešli smo na lavor. Da li ću uspjeti objasniti vještice ne znam, ali pokušat ću, bebu uzmem tako da je njena guza okrenuta premam mom stomaku, unači beba gleda naprijeruku joj stavim preko stomačića i tako je faktički obgrlim, a moja ruka, odnosno šaka je kada napravim taj obruč oko bebe u visini ove linije ispod grudi. Guzu joj stavim otprilike kod ivice lavaboa, ali je ne stavljam u lavabo, niti se puno naslanjam, ni ja, a ni beba.

(Razlog, pretprošle godine moja radna kolegica u 5 mjesecu trudnoće je nastradala. U neko gluo doba oko 3 ujutro imala je mućninu, ustala do WC-a da povrati i naslonila se na lavabo, u jednom momentu lavabo je popustio i odvalio se, a zatim i pukao. Nju je jedan djećic onoe keramike pogodio u venu arteriju i ona je u bolnici iskrvarila. I ona i mali plod, ostalo joj je još jedno dijete koje je tada imalo oko 4 godine. OD tada imam averziju i ponekad fobiju od lavaboa.)

I da se vratim do guze, hahah i onda uzmem beby sapunčić ili kupku namažem guzu, i onda u šaku uzimam vodu i tako saperem guzu.

Nadam se da sam ti supjela barem malo dočarati.

Sada kako je velika, ujutro i navečer je peremo u tuš kabini i puno je lakše,

< Poruku je uredio mama alma RR -- 3.11.2010 12:04:48 >

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:00:12   
sporty mamaa
Joj ma meni je najgore sad zimi, ljeti skines sorc, gacice i na brzinu.... A zimi, skini hlacice, skini strample, skini carape, skini pape, cijela procedura.... Zato nekad kad joj je "cvrsta" stolica obrisem je toalet papirom, polegnem na pelenu i onda ponovo vlaznim maramicama i posusim naravno... Najgore mi je kad negdje poemo, taman izaemo iz kuce, a ona ce kakat, majko milauser posted image user posted image user posted image user posted image A to se cesto desavauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:00:53   
Anoniman
ko lady..."sjedeci" preko ruba lavaboa...a drzim ga jednom rukom....drugom perem...imam onaj hipp sampon i dusgel na pipu tako da sve uspijem jednom rukom

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:01:52   
Mirkica
ja perem u lavabou , ma nije meni kad ja perem nego mm kad uhvati po pola sata bi ga trljao a mene muka dijeet ce se prehladiti  mada mali uziva ko kakav :)))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:05:05   
Anoniman
sad na googlu ukucah sliku dijete u lavabou da docaram vjestici tek mi izbaci ovo....ja se odusevila...da sam ovo imalauser posted image
user posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:14:43   
henna ze
vidjela sam ja nešto slično u konzumu kod nas..za pupapupa valjda se koristi..kod mene bilo..lavor i bokal pa opleti..onda ono iz lavora prospem u wc šolju...ee davno je to bilo

< Poruku je uredio henna ze -- 3.11.2010 12:16:09 >


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:15:06   
Hannica
IZVORNA PORUKA: dadada

ko lady..."sjedeci" preko ruba lavaboa...a drzim ga jednom rukom....drugom perem...imam onaj hipp sampon i dusgel na pipu tako da sve uspijem jednom rukom


Ovako.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:16:01   
Mirkica
vjestice imas par slika u mom albumu sad sam postavila da vidis kako to mm radi pogledaj pa da izbrisem :))))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:16:34   
vjestica
dadada to je prava stvar user posted image
imam ja kadu na taj fazon, ali ona je velika, ima držače za običnu kadu i ona je samo za kupanje komplet, nepraktična mi je za brzinsko pranje guze
mama Alma nisam nikad čula za taj slučaj, ali i mene je strah previše se naslanjat na lavabo, jer imam osjećaj a će se odvaliti (valjda što je kod mene stari, mali , lohotni lavabo
a u kući mi je svugjde toplo, pa nit je pretrpavam sa odjećom,a kad je skinem gologuzu je nosim i vraćam iz wc-a i ona uživa biti gologuza
tako je ostavim gologuzu da se malo igra, pa se popiški, pa je opet moram prati user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:23:42   
DM
Ja sam obojicu jakodugo prala na lavabou, a princip-preko desne ruke, ispod česme i uvijek sapunom! Prednost ovoga je što je lavabo veći i česma je na zidu, a ne iz lavaboa!
A sada u kadi, sam se drži za kadu, okrenut prema meni dok ga ja operem! Jedan dan smo imali i probu pranja na bideu-ne  moramo skidati skroz štramplice....nije ni to lošeuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:31:03   
M kao Mama
Vještice bilo u avazu u crnoj hornici, vjeruj mi

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:33:33   
muby
prvo guzu obrisem vlaznim maramicama
u kupatilu pripremim bokal vode
bebu drzim na lavabou desnom rukom
perem ga iz cesme lijevom rukom i istrljam baby sapunom
saperem koliko uspijem iz cesme ali posto je niska (ide iz lavaboa) onda na kraju sve saperem iz onog bokala koji sam pripremila na pocetku :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:37:25   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

...
(Razlog, pretprošle godine moja radna kolegica u 5 mjesecu trudnoće je nastradala. U neko gluo doba oko 3 ujutro imala je mućninu, ustala do WC-a da povrati i naslonila se na lavabo, u jednom momentu lavabo je popustio i odvalio se, a zatim i pukao. Nju je jedan djećic onoe keramike pogodio u venu arteriju i ona je u bolnici iskrvarila. I ona i mali plod, ostalo joj je još jedno dijete koje je tada imalo oko 4 godine. OD tada imam averziju i ponekad fobiju od lavaboa.)

...


Mala Slađa?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:38:20   
Hanady RR
ja to radim na lavabou. Kod mene je veći, ako dmame menji lavabo...u oba slučaja česma je iz lavaboa.
meni tuš kabina ne dozvoljava da dijete operem tako što ću samo guzu prati...obična kada to bi mi dozvolila ali nemam je ovdje nego kod mame.

Vještice, ja tebi sam mogu obajšnjavati i crtati riječima ali mislim da je poenta onoga što je Lady napisla.
Dijecu držim desnom rukom a lijevom ih perem. Ja bebu naslonim na lavabo kod sebe klući...jer kod mene je princip onoga velikog ormarića i na njemu lavabo...nema šanse da se otkine iz zida. Kod meme je princip manjeg ali ima dole stopicu u tom slučaju jače je pridržavam.

Lavabo je nekako u visini nas i nema potrebe za saginjanjem. Tako je lakše i za mamu i bebu dok ti ojača znaćeš o čemu pirčam. Treba sam 17 kg preko kade čuvat...lavabo mi je mnogo bolja varijanta.user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:39:55   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: Blue rose

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

...
(Razlog, pretprošle godine moja radna kolegica u 5 mjesecu trudnoće je nastradala. U neko gluo doba oko 3 ujutro imala je mućninu, ustala do WC-a da povrati i naslonila se na lavabo, u jednom momentu lavabo je popustio i odvalio se, a zatim i pukao. Nju je jedan djećic onoe keramike pogodio u venu arteriju i ona je u bolnici iskrvarila. I ona i mali plod, ostalo joj je još jedno dijete koje je tada imalo oko 4 godine. OD tada imam averziju i ponekad fobiju od lavaboa.)

...


Mala Slađa?



Jeste, baš mi je drago što si se javila, da potvrdiš vjerodostojnost moje priči.

Nažalost, duša draga,

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:43:25   
mnn
ja alexu perem guzu u lavabou isto.držim ga sa jednom rukom a drugom mu operem guzu.lavabo ne dotakne nogicama.oduvijek to tako radim,ali sad je težak i razmišljam da mu počnem guzu prati na bideu.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:43:41   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja to radim na lavabou. Kod mene je veći, ako dmame menji lavabo...u oba slučaja česma je iz lavaboa.
meni tuš kabina ne dozvoljava da dijete operem tako što ću samo guzu prati...obična kada to bi mi dozvolila ali nemam je ovdje nego kod mame.

Vještice, ja tebi sam mogu obajšnjavati i crtati riječima ali mislim da je poenta onoga što je Lady napisla.
Dijecu držim desnom rukom a lijevom ih perem. Ja bebu naslonim na lavabo kod sebe klući...jer kod mene je princip onoga velikog ormarića i na njemu lavabo...nema šanse da se otkine iz zida. Kod meme je princip manjeg ali ima dole stopicu u tom slučaju jače je pridržavam.

Lavabo je nekako u visini nas i nema potrebe za saginjanjem. Tako je lakše i za mamu i bebu dok ti ojača znaćeš o čemu pirčam. Treba sam 17 kg preko kade čuvat...lavabo mi je mnogo bolja varijanta.user posted image





i kod mene je ovako bas sam sada gledala nema sanse da padne


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako perete bebinu guzu?
3.11.2010 12:45:31   
Anoniman
e i nas ima tu stopuuser posted image

a ja sam njega iznad lavaboa i kupala dok mu jos pupcana nija otpala...e to je malo teze za objasnitiuser posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *