|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako perete bebinu guzu?
7.11.2010 16:16:09   
megi
i mi peremo guzu u lavabou i to svaki put kad se ukaki
nekako joj osjetljiva koza tako da su nam maramice samo za vanka, kad nismo kuci
i ja sam se pitala kako u lavabou ali to mi je sad najprakticnije
doduse i adna je mrva i nije teska tako da to obavimo sad pa sad

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako perete bebinu guzu?
7.11.2010 16:18:37   
rose 87
u kadi,on je naslonjen meni na ruci,malo uzmemo i sapuna i operemouser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako perete bebinu guzu?
7.11.2010 16:20:47   
škorpija
uh moj ima haman 13 kila, odvalio bi lavabouser posted image , a u kadu uvijek stavim njegovu kadicu, jer se o dno kliže nogicama i bojim se da ne padne, vidiš trbao bi mi onaj hepek što se stavi u kadu da s ene kliže

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 16:34:05   
Anoniman
Evo mog iskustvauser posted image user posted image user posted image Taman smo dosli od doktora...Osjecala sam se ko malo dijete koje je razbilo skupu porculansku zdjelu...Doktorica mi je ocitala bukvicuuser posted image user posted image U petak sam primjetila da se A malo zacrvenio oko pise i guze, kontala sam brzo ce proci i jos odem u apoteku kupim specijalnu kremu za crvenilo, medjutim do juce stanje se samo pogorsalo...Nije ni plakao niti sam vidjela po njemu da mu to smeta..Danas odemo kod koznog , primljena odmah....Prvo sto me pitala je kako odrzavam higijenu...Perem ga vodom i neutral shamponom za tijelo poslije svake nuzde, nikad se ne desi da je duze od 2 sata u istoj peleni, pogotovo ako vrsi veliku nuzdu odmah se pelenica mijenja...Koristim sve bez mirisa, parfema i stetnih sastojaka...Dr je rekla da je dobio gljivice , kad sam pitala odkud to kaze jednostavno od silnog pranja, unistila sam njegov odbrambeni sistem...user posted image user posted image Mada je po danu i bez pelenice neko vrijeme , tako da se  malo guza prolufta...Elem koristim libero i pampers pelene, odmah mi je rekla, da ni one nisu naj, naj na listi pelena, osim postojece reklame....Ostala sam paffuser posted image user posted image Po njenom oboje pelenica koriste kao neke kristalne kuglice koje bi trebale da upijaju tecnost, medjutim kad se napiju tecnosti , nabubre i stvaraju vlagu....Muko moja sta da radim...Dobili smo neku kremu koja ce smiriti gljivice , sad sjedim i kontam gdje sam pogrijesila...

< Poruku je uredio MarinaDK -- 9.11.2010 16:35:47 >

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 16:54:05   
Anoniman
Joj Marina,čuj pogriješila...radila si onako kako si mislila da je najbolje,a sad,desilo se što se desilo,proći će i to.
A koje pelene ona preporučuje?Ja ipak mislim da je Pampers naj,bar kod nas.Naravno,nijedne jednokratne pelene nisu zdrave,ali šta je danas zdravo...heh!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 16:58:01   
maja78 RR
user posted image  draga marinadk nemoj razbijati glavu, pa sve mi to radimo, samo ti si bila peh pa se to desilo

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 16:58:47   
ena23
marina ti nisi nista uradila pogresno, radial si kao sto i mi sve radimo, samo je koza tvoje beb ocigledno puno osjetljivija od koze nasih beba. a za to ti nisi kriva. nego ja da sam na tvom mjestu promjenila bi skroz pelene, tj. presla bi na platnene ako je to vec toliki uzas po njegovoj guzi. zao mi je malog a i tebe sto si se nasekirala, ali ne brini mila, sve mi grjesimo i na greskama ucimo user posted image  

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 18:17:38   
Lejla Ka
Marina, gljive su ti čudna vrsta, pojave se i tamo gdje bi sve trebalo da je idealno za njihovo sprječavanje. I moj sin je u neka doba dobio gljivice na pišulincu, i njega je to boljelo. Mazali plimikolom i gencijanom violet i prošlo.
Mame uvijek krive sebe za sve što se bebi dešava, ali u ovom slučaju sigurno nisi ti kriva. I meni je doc rekla da je od puno pranja, a ja sam baš mislila da sam se po tom pitanju kod drugog djeteta opustila i više nego što treba. Budi istrajna sa terapijom, izluftiraj kad možeš i ne sekiraj se.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 19:08:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Evo mog iskustvauser posted image user posted image user posted image Taman smo dosli od doktora...Osjecala sam se ko malo dijete koje je razbilo skupu porculansku zdjelu...Doktorica mi je ocitala bukvicuuser posted image user posted image U petak sam primjetila da se A malo zacrvenio oko pise i guze, kontala sam brzo ce proci i jos odem u apoteku kupim specijalnu kremu za crvenilo, medjutim do juce stanje se samo pogorsalo...Nije ni plakao niti sam vidjela po njemu da mu to smeta..Danas odemo kod koznog , primljena odmah....Prvo sto me pitala je kako odrzavam higijenu...Perem ga vodom i neutral shamponom za tijelo poslije svake nuzde, nikad se ne desi da je duze od 2 sata u istoj peleni, pogotovo ako vrsi veliku nuzdu odmah se pelenica mijenja...Koristim sve bez mirisa, parfema i stetnih sastojaka...Dr je rekla da je dobio gljivice , kad sam pitala odkud to kaze jednostavno od silnog pranja, unistila sam njegov odbrambeni sistem...user posted image user posted image Mada je po danu i bez pelenice neko vrijeme , tako da se  malo guza prolufta...Elem koristim libero i pampers pelene, odmah mi je rekla, da ni one nisu naj, naj na listi pelena, osim postojece reklame....Ostala sam paffuser posted image user posted image Po njenom oboje pelenica koriste kao neke kristalne kuglice koje bi trebale da upijaju tecnost, medjutim kad se napiju tecnosti , nabubre i stvaraju vlagu....Muko moja sta da radim...Dobili smo neku kremu koja ce smiriti gljivice , sad sjedim i kontam gdje sam pogrijesila...

Marina, nemoj sebi nesto da prebacujes. Desilo se. Desava se. Tako na to gledaj...
Mi nemamo iskustva s gljivicama,pa ti ne mogu dati valjan savjet, osim da si ucinila ono sto svaka trezvena mama cini. A. je dobio terapiju i brzo ce mu biti bolje, aBd. Gledaj da ga, poslije pranja dobro posusis.
Ja I. perem kad se ukaki i pred spaanje, a F. svaki put kad ima nuzdu(i veliku i malu) kako je iz pelena izasla.
Malenog drugara user posted image  i zelimo da sto prije bude bolje.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 9.11.2010 19:09:43 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 19:27:28   
Anoniman
Ma bas sam paf...Zao mi sto ga odmah ne odvedoh kod hecima u petak ne bi sad to ovako bilo, ali iskreno nije mi licilo na nista opasno , samo malko crvenkasto bilo, al eto pogorsalo se...Ja sam njega od rodjenja pa do nekih tri i pol mjeseca svako vece kupala , ali poslije onog osipa sam to batalila i sve kreme pobacala koje je dobio jer nije bilo bas nekog efekta, kad sam umanjila kupanje i osip se povukao..Kaze dr da mi svi te gljivice imamo na tijelu i da je to sasvim normala samo eto kod nekih se to cesce aktivira...Takodje rece da previse peruckanja i sampona, sapuna unistava odbrambeni sistem, sto se vjerovatno i kod njega desilo...Ne kontam fakat uvijek je presvucen i suh, cak sta vise sam dobivala komentare da malo pretjerujem, al meni bi zao bilo da je u prljavoj peleni po nekoliko sati..Rekla je takodje  da ga mogu prati samo vodom nakon male nuzde bez sampona...
Krivo mi fakat ne mogu sebi da oprostimuser posted image user posted image Nadam se da ce ova kremica koju smo dobili brzo da djeluje...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 19:36:49   
mala86
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Ma bas sam paf...Zao mi sto ga odmah ne odvedoh kod hecima u petak ne bi sad to ovako bilo, ali iskreno nije mi licilo na nista opasno , samo malko crvenkasto bilo, al eto pogorsalo se...Ja sam njega od rodjenja pa do nekih tri i pol mjeseca svako vece kupala , ali poslije onog osipa sam to batalila i sve kreme pobacala koje je dobio jer nije bilo bas nekog efekta, kad sam umanjila kupanje i osip se povukao..Kaze dr da mi svi te gljivice imamo na tijelu i da je to sasvim normala samo eto kod nekih se to cesce aktivira...Takodje rece da previse peruckanja i sampona, sapuna unistava odbrambeni sistem, sto se vjerovatno i kod njega desilo...Ne kontam fakat uvijek je presvucen i suh, cak sta vise sam dobivala komentare da malo pretjerujem, al meni bi zao bilo da je u prljavoj peleni po nekoliko sati..Rekla je takodje  da ga mogu prati samo vodom nakon male nuzde bez sampona...
Krivo mi fakat ne mogu sebi da oprostimuser posted image user posted image Nadam se da ce ova kremica koju smo dobili brzo da djeluje...


ma nemoj se brinut,i mojoj kumi se nedavno isto desilo!je da je guza uzas izgledala,ali mali isto nije pokazivo znake nervoze,dobio kremicu i ozdravila za par dana!ona je koristila hafu pelene!njoj je dr reko da gljivice mogu biti i na maramicama

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 22:47:12   
N_N
IZVORNA PORUKA: škorpija

uh moj ima haman 13 kila, odvalio bi lavabouser posted image , a u kadu uvijek stavim njegovu kadicu, jer se o dno kliže nogicama i bojim se da ne padne, vidiš trbao bi mi onaj hepek što se stavi u kadu da s ene kliže


Ma ne bi user posted image
B ima 14,5 kg i još uvijek ga perem u lavabou user posted image  Baš kako je nikita napisala isto tako.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kako perete bebinu guzu?
9.11.2010 23:12:20   
veeseelaa
Moja malena ima 16 kg i znam je ne rijetko oprati u lavabou, jaka sam ja žena, držim je čvrsto user posted image mada znamo poslije ka ka oprati se u kadi, mm se baš ne snalazi sa lavaboom pa on kad pere malenu to odradi u kadi
Inače koristimo šampon džonson od rodjenja a u našoj se lepezastoj kolekciji nadju i ostali šamponi/kupke kao što je hipp ili nivea
Poslije pi pi zna se desiti da je ne operem svaki put al se maximalno trudim da to učinim al nekad ukoliko je neka žurba promijenim joj pelenu kad pi pi i bez pranja vodom, a čim nadjem vremena u narednih 30-60 minuta perem je vodom iako nije vakat za promijeniti pelenu user posted image
Kremu nakon dobrog suđenja peškirom ili tetra pelenom nekad nanosimo nekad ne, a kreme su pavlovićeva ili bepanten plus koje zastupamo

Zgoržavam se nad činjenicom da dobar broj mama bebicu osobito nakon ka ka očisti vlažnim maramicama bez da pristupi pranju guze, to je meni užasno, ne može me niko ubijediti da je navedeno ispravno! čistoća je pola zdravlja kako kod beba tako i kod odraslih, o intimnim dijelovima tijela jako je bitno voditi brigu koja bez pranja guze nakon ka ka i pi pi meni ni na šta ne bi ličila
Bog je hvala mu dao vodu koristimo je!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kako perete bebinu guzu?
10.11.2010 8:35:01   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Ma bas sam paf...Zao mi sto ga odmah ne odvedoh kod hecima u petak ne bi sad to ovako bilo, ali iskreno nije mi licilo na nista opasno , samo malko crvenkasto bilo, al eto pogorsalo se...Ja sam njega od rodjenja pa do nekih tri i pol mjeseca svako vece kupala , ali poslije onog osipa sam to batalila i sve kreme pobacala koje je dobio jer nije bilo bas nekog efekta, kad sam umanjila kupanje i osip se povukao..Kaze dr da mi svi te gljivice imamo na tijelu i da je to sasvim normala samo eto kod nekih se to cesce aktivira...Takodje rece da previse peruckanja i sampona, sapuna unistava odbrambeni sistem, sto se vjerovatno i kod njega desilo...Ne kontam fakat uvijek je presvucen i suh, cak sta vise sam dobivala komentare da malo pretjerujem, al meni bi zao bilo da je u prljavoj peleni po nekoliko sati..Rekla je takodje  da ga mogu prati samo vodom nakon male nuzde bez sampona...
Krivo mi fakat ne mogu sebi da oprostimuser posted image user posted image Nadam se da ce ova kremica koju smo dobili brzo da djeluje...


Ne brini se, imali smo i mi jednom te gljivice, ista stvar doktor preporučio da ne koristimo vlažne marimice i izbjegavamio kupke, od tad više ne koristim maramice a vala kupku stavim kad se ukaki. Uvijek u kući ima kremu za gljivice i kad god s emalo zacrveni bila ne bila gljivica ja namažem. Eh sada gljivice se javljaju kad oslabi imunitet pa poradi malo na tome, pojačaj vitaminčiće, cveklu, mandarine i sl. i biće akoBogda OK.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kako perete bebinu guzu?
10.11.2010 8:38:20   
Dinkica
Od kako stoji perem je u kadi, sama se čuva za ogradu, tuš i kupka i to je to. A prije sam isto u kadi, stavim je preko jedne ruke a drugom perem. Nekako mi lakše da i ako sklizne, sklizne u kadu a sa lavaboa može pasti, ipak je visok. I koristim babylove kupku za cijelo tijelo na taster. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 90
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *